Skocz do zawartości

MMR | Forum dla mam


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja swojego synka szczepiłam szczepionką Priorix i nie zastanawiałam się czy tego nie robić...jest to szczepionka państwowa, za którą nie płaciłam, moje dziecko dobrze je znosiło (oprócz gorączki nie było żadnych objawów po szczepieniu).

Nie wiem, co tu jest do zastanawiania się - tak czy inaczej każda szczepionka niesie za sobą pewne niebezpieczeństwa - tak samo jak wiele innych, podstawowych leków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jak dla mnie to była najgorsza szczepionka w naszym kalendarzyku szczepień.....niby wykluczono MMR jakoby miałoby powiązania ze skutkami ubocznymi (chodzi mi o autyzm) ale własnie po tej szczepionce u NAS zaczęły się własnie problemy z córcią....Niedługo będzie u nas termin na drugą dawke tej szczepionki i mam straszny stres.....mogę się nie zgodzić???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja druga córeczka jest już dawno po sczepieniu na odrę,różyczkę,świnkę....ani Oliwka,ani Majka nie zachorowała,podobno na zachorowanie dziecka po szczepieniu może mieć wpływ wiele czynników i nie koniecznie związanych z szczepieniem...
być może szczepienie jest ryzykiem ale brak szczepienia także bo wiąże się wtedy z możliwością zachorowania maluszka....
teraz nie dawno Majka miała sczepienia 16 miesiąca nie przyszło mi nigdy do głowy by zrezygnować ze szczepień....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joaska napisał(a):
Mini a jak nazywała się owa szczepionka? Znaczy chodzi mnie o nazwę leku? Czyżby szczepienie MMR dotyczyło tego pomiędzy 13 a 14 miesiącem życia? Dobrze kojarzę?
na to wychodzi że tak wpisane mam 27.12.11 priorix dawka 0,5 jeszcze jest tez numer serii i wytwórni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś po wejściu na wp znalazłam odnośnik o szczepionkach pod tytułem "to nie szczepionki wywołują autyzm"...jak któraś mama chce to może poczytać wiadomo zdania i tak zawsze będą podzielone
http://dzieci.pl/breedingAid,14401244,cid,1024251,title,Szczepionki-nie-wywoluja-autyzmu,wychowanie_artykul.html?smgputicaid=6e480
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joaska napisał(a):
😮 😮 😮
Kasiula a mogę zapytać jakie skutki uboczne pozostały po owej szczepionce u Twojej Córeczki?
a ja chciałam się zapytać czy lekarze potwierdzili że to wina tej szczepionki,i czy zdecydowałaś się na sczepienia synka??

co do filmiku obejrzałam cały biedne maluszki tyle się nacierpią 😞
ale znowu artykuł który podałam dotyczy badań z 2010 czyli ok 4 lata różnicy...
nie wiem jak to jest z tymi szczepionkami ale wole wierzyć że to nie z ich winy dzieci i ich rodzice cierpią,i zostaje mi cieszyć się że moje panny przeszły sczepienia bez komplikacji...
a swoją drogą nie wiedziałam że można odmówić zgody na szczepienie.
mam też pytanie po jakim czasie od sczepienia zauważyłaś że coś jest nie tak i czy dotyczy to tylko MMR czy pozostałych np krztusiec....... też??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mam też pytanie po jakim czasie od sczepienia zauważyłaś że coś jest nie tak i czy dotyczy to tylko MMR

szczepiłam MMR....zauważyłam,że coś się dzieje tak w wieku 18-20msc

a ja chciałam się zapytać czy lekarze potwierdzili że to wina tej szczepionki,i czy zdecydowałaś się na sczepienia synka??

żaden lekarz nie potwierdzi winy szczepionki-oni wszysy każą TYLKO SZCZEPIĆ...
z wielkim bólem serca i z ogromnym strachem synka też zaszczepiłam-ale uwieżcie mi bez przerwy go obserwuje pod kąte autyzmu...
a swoją drogą nie wiedziałam że można odmówić zgody na szczepienie.

chyba nie można...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiula napisał(a):
mam też pytanie po jakim czasie od sczepienia zauważyłaś że coś jest nie tak i czy dotyczy to tylko MMR

szczepiłam MMR....zauważyłam,że coś się dzieje tak w wieku 18-20msc

czyli nie mówione że dziecko mające już 16 miesięcy może być już poza tą chorobą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiula napisał(a):
czyli nie mówione że dziecko mające już 16 miesięcy może być już poza tą chorobą?


autyzm wczesnodziecięcy obejmuje większy zakres wieku...nie chce cię skłamać do ilu...
znając mnie to teraz mimo wszystko i tak zacznę obserwować szczególnie Maje.... bo Oliwka ma już 4 latka....
nigdy nawet się nie zastanawiałam co i jak z tymi szczepieniami uznałam że skoro są tzn dają dobro nie zło 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joaska napisał(a):
😮 😮 😮
Kasiula a mogę zapytać jakie skutki uboczne pozostały po owej szczepionce u Twojej Córeczki?


napiszę jak zauważyłam,że coś jest nie tak....
Córcia przestała gaworzyć,
przestała naśladować
,przestała reagować na swoje imię
nie patrzyła mi w oczy
wogóle naie patrzyła na mnie
przestała robic pa-pa,kosi-kosi..i takie tam..
kręciła się w kółko
...
.od tego się zaczęło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiula napisał(a):
Joaska napisał(a):
😮 😮 😮
Kasiula a mogę zapytać jakie skutki uboczne pozostały po owej szczepionce u Twojej Córeczki?


napiszę jak zauważyłam,że coś jest nie tak....
Córcia przestała gaworzyć,
przestała naśladować
,przestała reagować na swoje imię
nie patrzyła mi w oczy
wogóle naie patrzyła na mnie
przestała robic pa-pa,kosi-kosi..i takie tam..
kręciła się w kółko
...
.od tego się zaczęło...
czyli po sczepieniu wydawało się jeszcze że wszystko ok 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiula napisał(a):
chiałam jeszcze tylko napisać ,że to moje przeżycia,i moja prywatna opinia i prosze sie niczym nie sugerować-u nas tak się niestety stało,u was może być wszystko w najlepszym porządku..czego wam wszystki najsedreczniej życzę...

Akurat chyba nalezę do mamy panikary,niby się nie obawiam a później i tak zaczynam myśleć czy oby na pewno wszystko ok ☺️
i teraz też już tak jest....
Trzymam kciuki za ciebie i Twoje maluchy oraz za pozostałe szczepione brzdące 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiula - to przykre i straszne co spotkało Ciebie i Twoją córeczkę 😞 Niestety nigdy nie da się przewidzieć skutków...
Jak nie zaszczepi się dziecka, człowiek będzie drżał o to, aby dziecko nie zachorowało, a jak zaszczepi, tez nie może spać spokojnie....tak źle i tak niedobrze.

Przepraszam że pytam, ale czy Twoja córeczka wraca do zdrowia?


Słyszałam, że rodzic ma prawo odmówić szczepień, ale musi to być udokumentowane w jakiś sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosia2301 napisał(a):
dziewczyny a ja mam pytanie ile dawek jest tej szczepionki moj synek był zaszczepiony priorixem i teraz jak tak czytam to ciagle mam nadzieje ze to tylko jedno razowe szczepienie


To jest chyba jednorazowe, bo ja mam w karcie szczepień tylko jedną dawkę, a ze szczepieniami mamy spokój na kilka lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lusia napisał(a):
gosia2301 napisał(a):
dziewczyny a ja mam pytanie ile dawek jest tej szczepionki moj synek był zaszczepiony priorixem i teraz jak tak czytam to ciagle mam nadzieje ze to tylko jedno razowe szczepienie


To jest chyba jednorazowe, bo ja mam w karcie szczepień tylko jedną dawkę, a ze szczepieniami mamy spokój na kilka lat.
dzieki bo moj starszy chyba tez miał tylko 1 raz a teraz nie mieszkam w Pl i nie mam jak sprawdzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...