Skocz do zawartości

Co gotujecie dzieciom na obiady w wieku szkolnym???? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Co gotujecie dzieciom w wieku szkolnym na obiad???Pmysły mi sie skończyły a wakacje dopiero się zaczęły ja z nimi nie jadam bo one strasznie wymyślają tego nie tamtego nie i jest problem 🤢Może podsuniecie jakieś pomysły na dobry pyszny obiadek 🙂Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja 8-latka na szczęście aż tak nie wybrzydza. Nie gotuję dla nas osobno a dla niej coś innego. I dzięki Bogu nie ma wielu rzeczy, które muszę sobie odmawiać bo ona nie lubi

U nas sprawdza się zawsze pieczony kurczak (udka, skrzydełka). W przyprawach albo w panierce. Piersi z kurczaka w panierce też 🙂

Pizza -tu akurat mąż robi ciasto (poniżej przepis skopiowany z netu; jakiś facet go napisał a u nas przyjął się w 100%) a na nie kładziemy co komu do głowy przyjdzie.
Przepis baaaardzo prosty, chwila i obiad gotowy
Najlepsze ciasto na pizzę + sos
Składniki:
CIASTO:
- mąka – 3 szklanki
- drożdże – pół kostki
- olej lub oliwa z oliwek – 2 lub 3 łyżki stołowe (wg.uznania)
- woda – 1 szklanka
- szczypta soli i cukru (ok. pół małej łyżeczki, płaskiej!)
SOS:
- koncentrat pomidorowy – pół słoiczka
- czosnek – 2 ząbki
- sól, cukier po pół płaskiej łyżeczki
- oregano, bazylia – płaska łyżeczka
Jak przyrządzić?
CIASTO
Mąkę przesiać, dodać sól i cukier, dodać olej lub oliwę, wkruszyć drożdże, wymieszać i dodać wodę. Zagniatać ok 10 min., im dłużej tym ciasto lepsze. Po wyrobieniu ciasta włączyć piekarnik, a ciasto ma się nie lepić do rąk, możma je podsypywać mąką w czasie wyrabiania, ciasto należy rozciągnąć do formy (starcza na blachę od piekarnika) i ułożyć na posypanej mąką blasze, niech sobie kilka minut rośnie jak chce. Ja je tak trzymam aż piekarnik ma 200 stopni (ma mieć 250) i dopiero wtedy smaruję brzegi jajkiem (wtedy nie wysycha i ma rumiana skórkę) oraz smaruję wierzch sosem. Na to kładę to co akurat mam w lodówce.
SOS
Pół słoiczka koncentratu pomidorowego z solą i cukrem do smaku (koncentrat zwykle bywa kwaśny) oraz z ziołami i czosnkiem należy wymieszać i smarować ciasto przed położeniem dalszych składników jeżeli się je ma )) A jak się nie ma to wystarczy 10 deka utartego sera na wierzch i też jest dobrze.
Całość piekę 11 do 12 minut.
Uwagi:
A było to tak, przed półtora rokiem sprawiliśmy sobię kuchnię z piekarnikiem, no więc do internetu po przepisy na pizzę. W ciągu czasu jaki upłynął i po przetestowaniu setki przepisów okazało się, że w wypadku ciasta na pizzę nie sprawdzają się żadne „wynalazki” i ulepszenia. Ma być prosto i niezawodnie „Jak ruska pepesza”. Więc żadnego mleka – wystarczy woda, żadnego czekania aż drożdze urosną( i tak ciasto urośnie), i ma być szybko a smacznie, stąd sos do smarowania powierzchni ciasta przed położeniem składników. Najważniejsze! to dobrze wyrobić ciasto! i tyle )) Smacznego.

Dip czosnkowy
Składniki
• 2-3 ząbki czosnku
• 1/2 szklanki majonezu dekoracyjnego
• 1/2 szklanki jogurtu naturalnego
• 2 łyżki posiekanego koperku
• pieprz
• sól


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No ja też moich ulubionych flaczków czy fasolki po bretońsku albo watróbki muszę sobie odmówić. Albo zrobić to a młodej dodatkowo coś innego. Na szczęście mama albo babcia zawsze coś "mojego" mają tylko dla mnie jak przyjeżdżamy 🙂
A co do tego przepisu na pizze to jak przeczytacie jest naprawdę b.prosty! I szybki. Często robimy. Moja rada to nie za grubo tego sosu pomidorowego na ciasto bo będzie kwaśna. Nie za długo w piekarniku bo będzie twarda spieczona. No i polecam duuuużo pieczarek bo wtedy jest pycha 🙂
Smacznego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa to cie musze zadziwic bo moja dwojka uwielbia flaczki corka dala by wszystko za to zeby zjesc hehe syn znowu faselke po bretonsku,ale nie chca mi jest zup tylko rosul pomidorowa i buraczkowa drugie dana kurczak schabowe ziemniak i jeden pomodory a drugi ogorki czyli mizeria i to by bylo na tyle z menu moich dzieci 🙂Pizza uwielbiaja no ale caly czas im nie moge robic 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O to ja mam lepiej 🙃 Pomidorowa, rosół, ogórkowa i barszcz biały/żurek to bez gadania. Krupnik też zje tak samo jak kalafiorową i jarzynową
Kotlety schabowe i z piersi kuraka. Wszystkie mięsa duszone w sosach (a najbardziej w pieczarkach z dużą ilością pieczarek najlepiej) aby nie wołowe bo żuje, zuje i wypluwa. Rybe uwielbia smażoną. Pierogi i naleśniki też. Krokiety (gotowe bo sama nie robiłam jeszcze nigdy). Paszteciki (naszej roboty)
O dziwo lubi kaszę gryczaną 🙃 I robię jej szaszłyki (pierś z kurczaka, pieczarki, cebula... )
Frytki odpadają. Kiełbasa smażona niestety też.
Z warzywami to jak ją najdzie. Wszystko (pomidory, ogórki, kalafior, brokuły, fasolka...) raz lubi innym nie więc nawet nie staram się trafiać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej jak super tez tak chce zurek corka tez zje ale wybiera cebule marchewke 😠i to we wszystkim tak wybiera najwiecej cebule my np na grillu robimy im paroweczki zamiast kielbasy i wcinaja 🙂no a marchewke surowa zje a widzisz gotowana nie ehhhh szkoda gadac z tymi dzieciakami przynajmniej jak mala byla to wszystko wcinala zobaczymy jak z tym najmlodszym bedzie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to ja wam powiem,że moja córka zje wszystko 🙂 to co ugotuje to zje uwielbia skrzydełka nie ważne czy z grilla czy pieczone zupy wszystkie ,frytki mogła by jeść codziennie 🙂
Jak mi się przypomni czego nie lubi to dopiszę 🙂
Na pewno nie lubi;
-cebuli
dopisuję
-nie lubi brokuł 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Codziennie 😜
Wczoraj zrobiłam kebab. Moja uwielbia taki kupiony gotowy to zrobiłyśmy wczoraj same.
W tortille wrzuciłam podsmażone cycki z kuraka w przyprawach. Warzywa jakie miałam w lodówce (sałatę, ogórka, pomidora, cebulę i paprykę) i polałam sosem czosnkowym (u nas jest nr 1 od kiedy posmakował jej na zapiekankach w zeszłym roku nad morzem) czyli 3 ząbki czosnku, jogurt naturalny, majonez i jakieś zioła do tego.
Pyyycha było 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo Justi widzisz o tym nie pomyślałam hehe mmm pycha tylko ,że oni tego nie jedzą ,dziś stwierdziłam ,że zaczynam normalnie gotować ciągle wymyślają jak porządnie zgłodnieją to będą jeść 😜 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak ja zaczęłam jakiś czas temu. Czegoś tam nie zje - zrozumiałe, człowiek dorosły też nie wszystko lubi ale nie pieszczę się tak jak kiedyś i mi dziecko normalnieje coraz bardziej hehe
U mnie dziś wczorajsza pomidorówka a że leje od samego rana i nie mam jak wyjść do sklepu wyjadamy co jest więc do zupy będą upieczone udka i frytki. Natala frytek nie jada to zje samo mięso z warzywami (pomidor, sałata, ogórek). Nic innego nie ma hehe 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem nie każdy wszytko jada hehe to dobra jestes ja zrobilam spagetti z sosem pomidorowy gdybys slyszala mojego syna nie bede tego jadl itd....a ja to nie jedz bedzie glody chodzi a ten babcia da mi cos dobrego a ja nie da ci i wyszlam po 10 min przyszedl z pustym talerzem 😎 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Perelka napisał(a):
no wiem nie każdy wszytko jada hehe to dobra jestes ja zrobilam spagetti z sosem pomidorowy gdybys slyszala mojego syna nie bede tego jadl itd....a ja to nie jedz bedzie glody chodzi a ten babcia da mi cos dobrego a ja nie da ci i wyszlam po 10 min przyszedl z pustym talerzem 😎 😜
i zjadł mamine spagetti?
Oklas dla Ciebie za wytrwałość! Będą i z Twoich małych uparciuszków ludzie hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuje Justynko 🙂 nie dam sie 😜 mmm to pychoty mieliscie a my dzis kurczaczek z rozna i salatka z pomidorow i buleczka swieza 🙂a jutro jeszcze nie wiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
JUSTYNA napisał(a):
Kurczak z różna i świeża bułeczka... Mnn to smak mojego dzieciństwa. Moja mama tak mi serwowała. Pychotka

Dla mnie to smak dzieciństwa również! 😆 Mmm... i wakacji nad morzem. Kupowało się (rodzice/wujkowie 😉) takiego kurczaka i świeże bułeczki dla całej "dzieciarni", wszyscy zachwyceni... Nawet wtedy jako dziecko nie pomyślałam, że może chodzić o szybki, łatwy obiad... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 3 tygodnie później...
  • Mamusie
Moje dziecko je wszystko, co ma tylko mąkę w swoim składzie, więc wszelkie pierogi, kopytka, pyzy, naleśniki, racuchy... i sama już wygląda, jak racuch 😜 Nie, nie jest tak źle, ale mięsa nie jada, jak widzi, że coś tam pływa w sosie, to od razu psu oddaje... 🙃 Już się do tego przyzwyczaiłam, czekam, aż jej minie ta faza i zacznie przygodę ze schabowym na przykład 😉 nie trzeba dzieci do niczego zmuszać, one już mają swoje smaki tak samo, jak my mamy swoje - ja na przykład w życiu nie tknę pierogów z jagodami lub truskawkami... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesiące później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...