Skocz do zawartości

CESARKA | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

mnie za to blizna boli czasami... coraz mniej ale jednak 🤨
Jajgorzej jak maly mi sie girkami zaprze.. uggghhhh az lzy w oczach naplywaja ☺️
A tez jak spodnie sie obniza i sie schyle czy ukucne taki dziwny bol to jest.


A mialam sie pytac.. czy po CC zrzucilyscie brzuszek??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
mama-antka, a Ty też po cc? Bo kiedyś gadałam, chyba z Anią8888 na temat tego bólu mięśni (?) i ni wiedziałyśmy, czy to po znieczuleniu, czy po wymuszonej pozycji podczas cesarki... pytałam znajomą anestezjolog, to powiedziała, że po znieczuleniu to na pewno nie jest. No ale dziwne to... i utrudniające opiekę nad dzieckiem, bo gdy miałam wstać z łóżka i podeprzeć się na łokciu, to niemal wyłam z bólu 🤢

Aniu, ja tuż po porodzie ważyłam 54 kg, więc brzucha się pozbyłam w przeciągu dosłownie 3-4 tygodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kkkkoralik napisał(a):
Poprawiłam już weszło 🙂

właśnie tak się zdziwiłam - tydzień po porodzie, a Ty się pomarszczonym brzuchem przejmujesz 🤪 🤪 🤪
ja pamiętam jak tuż po cc, gdy jeszcze byłam znieczulona od pasa w dół, pomacałam się po brzuchu i się zdziwiłam, że taka galareta mi została, jak u 90-letniej babci 😁 złapałam kawał skóry, wyciągnęłam do góry na jakieś 20 cm i zaczęłam się śmiać 😁
mi się jeszcze całkowicie ta skóra nie wchłonęła. Tzn. mogę jeszcze taki solidny kawał skóry złapać, ale z wyglądu jest ok 🙂 a ostatnio zaczęłam używać kremu ujędrniającego na brzuch i piersi, więc czekam na jakieś efekty 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nic specjalistycznego 🙂 z Oriflame sobie zamówiłam dawno temu zapas, bo wg mnie fajny jest, więc teraz zużywam 😉
ale jakbym miała coś kupować, to wybrałabym Pharmacersi http://sklep.eris.pl/pharmaceris/pl/product/postnatal--poporodowy-balsam-ujedrniajacy-do-ciala-145.html stosowałam krem na rozstępy w ciąży i jestem zachwycona efektami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie dziewczyny.Mam pytanie w zwiazku tego pasa.Czy jest on skuteczny i czy moge go tez przez internet zamowic?Mieszkam w Niemczech,kolo Frankfurtu nad Menem.Chcialam rodzic naturalnie,ale wody plodowe wczesniej puscily i po dwoch dniach bolu musialam zrobic cesarke.Minely prawie 3 mce od porodu i czuje sie dobrze,ale jeszcze 15 kg musze zgubic 😲 😲 i stan mojego ciala mnie nie zadawala.A ten krem,jak Ty Kwasiek dlugo stosujesz?Godny polecenia?
Serdecznie pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
justina, stosuję go od kilku dni, więc nic na jego temat powiedzieć nie mogę, poza tym, że ładnie pachnie i się dobrze wchłania 😉
a co do pasa poporodowego, to proponuję założyć osobny wątek - wtedy więcej dziewczyn przeczyta i więcej odpowie 🙂 ja uważam, że to pic na wodę, bo przecież od niego nie schudniesz. On działa na zasadzie zbyt ciasnej bluzki czy rajstop korygujących (tzw. wyszczuplających) - "wyrównuje" fałdki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi skory wisi dosc dosc... nie raz slysze tekst czy znowu jestem w ciazy takze sobei wyobrazcie.. ( ok 3-4mies. wyglada.)
Ale mowisz ze sie wchlonie?? 😜 hehe
TRZYMAM ZA SLOWO 😁
A ja po porodzie tez wazylam odrazu swoja wage a brzucha mialam tez jak u 100 letniej babki 😜 heh po 5 dzieci 😜 wiec wiesz 😜 A nie karmilam (tzn yy probowalismy ok 2 tyg ale nam nie szlo i nie mialam za bardzo tez)
No to potem daj znac jak sie sprawuje kremik 🙂


Kwasiek a jak tam bol plecow/ miesni/ kregoslupa czy czegokoliwek to cholerstwo jest??
Dokucza Ci jeszcze??
bo mnie potem puscilo, ale czasem tak zaboli ze masakra 😞a nie moge sie mojego Karola doprosic o masaz bo sie boi ze mnie polamie albo uszkodzi 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania8888 napisał(a):
No mi skory wisi dosc dosc... nie raz slysze tekst czy znowu jestem w ciazy takze sobei wyobrazcie.. ( ok 3-4mies. wyglada.)
Ale mowisz ze sie wchlonie?? 😜 hehe
TRZYMAM ZA SLOWO 😁
A ja po porodzie tez wazylam odrazu swoja wage a brzucha mialam tez jak u 100 letniej babki 😜 heh po 5 dzieci 😜 wiec wiesz 😜 A nie karmilam (tzn yy probowalismy ok 2 tyg ale nam nie szlo i nie mialam za bardzo tez)
No to potem daj znac jak sie sprawuje kremik 🙂


Kwasiek a jak tam bol plecow/ miesni/ kregoslupa czy czegokoliwek to cholerstwo jest??
Dokucza Ci jeszcze??
bo mnie potem puscilo, ale czasem tak zaboli ze masakra 😞a nie moge sie mojego Karola doprosic o masaz bo sie boi ze mnie polamie albo uszkodzi 😮
u mnie tez duzo wisipo dwochciazach i wygldam jakbym znow byla w ciazy a jak to zgubicnie wiem.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lekarz kiedyś powiedział ,że tyle ile się w ciąży grubnie tyle samo trzeba czekać ,żeby skóra sie wchłonęła ,że tak powiem 😉

Ania 8888 ty do grubych nie należysz chyba więc nie długo nie będzie ci nic zwisać 😜 🙂
A jeśli chodzi o bliznę to czasami swędzi ,teraz miałam cięte na poprzednim cięciu więc chyba dłużej się będzie goić niż za pierwszym razem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda, będzie się goić tak samo, bo "starą" bliznę się wywala 🙂 tzn. wycinają ten fragmencik skóry. Gorzej z tkankami głębszymi - tam już nic nie wycinają, więc im więcej cesarek, tym więcej zrostów i problemów przy kolejnych cięciach...

ja pamiętam jak kiedyś na praktykach byłam na takiej cesarce: dziewczyna miała już trzecie cc, była operowana w znieczuleniu ogólnym. W związku ze zrostami, lekarzom trochę dłużej zajęło dostanie się do dziecka, więc dziecko dostało większą dawkę znieczulenia, niż powinno. Miało problemy z oddychaniem, musieli je reanimować... straszne to było 🤢 dlatego jestem zwolenniczką znieczulenia zewnątrzoponowego, niż ogólnego... bezpieczniejsze jest dla dziecka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom zebys miala racje 😜
hehe

A z tym wycinaniem serio???? 😮 nie wiedzialam 🤨
Wogle to jak sie dotykacie to czujecie to?? albo inaczej czy czulyscie ?? i jak dlugo nie ??:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania8888 napisał(a):
Nom zebys miala racje 😜
hehe

A z tym wycinaniem serio???? 😮 nie wiedzialam 🤨
Wogle to jak sie dotykacie to czujecie to?? albo inaczej czy czulyscie ?? i jak dlugo nie ??:P


czy chodzi ci o czucie w miejscu szycia ?jeśli tak to ja nie miałam tam przez jakiś czas czucia tzn.w jednym miejscu nie czułam ale teraz już wróciło wszystko do normy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...