Skocz do zawarto艣ci

CESARKA | Forum dla mam


Go艣膰

Rekomendowane odpowiedzi

Hej 馃檪
Zakladam watek z mysla o mamach ktore przeszly Cesarskie Ciecie.
Jestem ciekawa jak u Was to przebieglo, jak to znioslyscie i jak dochodzilyscie do formy 馃檪
I jak to odbija sie na kolejnych ciazach- tu pytanie glownie do mam ktore po CC przechodzily kolejne ciaze.

Ja mialam CC z braku postepu porodu po ok 17 godzinach, A po kroplowce synek dostal strasznie przyspieszonego tetna co tez przychylilo sie do CC.
Przeszlam to strasznie, znieczulenie mialam od pasa w dol ale przy szyciu czulam juz kazde szarpniecie, zapasc bezdech i bardzo gwaltowny spac cisnienia itp.
Przenoszenie mnie z lozka na lozko bylo dla mnie koszmarem a drgawki bylo cos okropnego.
Wstac moglam po 12 godzinach.
Blizny praktycznie nie widac jedynie cieniutka kreseczke.
Ale niekiedy strasznie swedzi i boli.
Pokarmu mialam ledwo ledwo a synek na dodatek nie umial ssac.
ale nieiedy strasznie boli miejsce znieczulenia... - wkuwali mi 3 razy poniewaz nie mogli znalesc odpowiedniego miejsca.

Jak to u Was wszytsko przebiegalo...
A moze chcecie CC na zyczenie??


Pozdrawiam 馃槈
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym w膮tku

Najbardziej rozmowne osoby w tym w膮tku

  • Mamusie
No to ja,zeby bylo szybciej pozowle sobie wkleic opis mojego porodu z innego watku:

No to w koncu mam chwile czasu,zeby opisac moj porod.Troche tego bedzie 馃槈A wiec w czwartek o 19tej zglosilam sie na wywolanie.Lekarz mowil,ze wszystko zajmnie maksymalnie 15 godzin..Kazali mi sie przebrac w pizame,dostalam przydzielone lozko i kazali nam czekac na polozna.O 21 w koncu poszlam sie zapytac,czy dostane w koncu ten zel.Po dluzszym dochodzeniu okazalo sie,ze zapomnieli o mnie na obchodzie i kazali czekac az polozna wroci.O 23 wyprosili meza,a poloznej dalej nie bylo.Zjawila sie o 24 i stwierdzila,ze musze czekac do juztra,bo porodowka jest pelna 馃槥W nocy zrobili mi 2 razy ktg,skurcze byly i nic wiecej.O 11po obchodzie w koncu dostalam zel,ale nic nie pomogl.Po 6 godz dostalam kolejna dawke i postepu dalej bral.Tylko plecy strasznie mnie bolaly.O 21 plakalam przez nie z bolu.Poczatkowo mysleli ze to skurcze,ale bol byl ciagly.Kazali mi czekac na lekarza.Zjawila sie o 22 i nie wiem jak mnie badala,ale wylam z bolu i gryzlam poduszke.Maz nie mogl mnie po tym uspokoic.P.doktor stwierdzila,ze nie calkiem mi sie szyjka skrocila,wiec dala mi tabl przeciwbolowe i nasenne i kazala czekac do nastepnego dnia.O 3 rano obudzily mnie skurcze.Poszlam do lazienki sie wysikac i zauwazylam,ze odeszla mi reszta czopu.Postanowilam sie polozyc,ale skurcze nie dawaly mi spokoju.Malutka prawie sie nie ruszala.O 6 poszlam do poloznej,bo zaczelam sie o nia martwic.Podlaczyli mnie do ktg i okazalo sie ze mam skurcze na 80.Jak tylko skoczyli ktg i sie podnioslam,to mi wody odeszly.Poszlam po polozna a ona mi wmawiala,ze to nie wody tylko reszta czopu.Jak podnioslam sie,zeby pokazac jej podpaske,tak mi wody pociekly po nogach i podloga byla mokra.To byla 7:30 rano.Zadwonilam do meza,zeby natychmiast przyjezdzal.Jak dotarl do mnie chwile po 8,to ja wylazm z bolu,takie mialam skurcze.Dostalam gas and air i troche to na poczatku pomagalo.Do tego maz caly czas masowal mi plecy.Skurcze ciagle sie nasilaly,nie moglam z nimi wyrobic.Poprosilam o cos przeciwbolowego,dostalam zastrzyk w noge,po ktorym zasnelam.Obudzialam sie po godzinie,a skurcze znikly.Polozna kazala mi chodzic.Przez 2 godz zasuwalam po schodach a potem jeszcze 2 po korytarzu,a skurczy dalej brak 馃槥O 18 wyblagalam u poloznej badanie.Okazalo sie,ze mam rozwarcie na 3 palce i przewioza mnie na porodowke.Tam dostalam oksytocyne i czekalismy.Bol byl nie do zniesienia.Dostalam epidurol i czekalismy na regularne skurcze.A ich dalej nie bylo.Martwilam sie o mala,bo to bylo juz 18 godz od odejscia wod.Podali mi dozylnie antybiotyk i kazali czekac.Poklocilam sie z polozna,bo malej puls zanikal,ta to zlewala i twierdzila,ze bez wod moge tak do tygodnia lezec i rodzic..W kocu ta polozna poszla na przerwe i poprosilam ta co ja zmienila,zeby mnie zbadali.Zawolala lekarzy.To byla 4 rano.Okazalo sie,ze dalej mam rozwarcie na 3 palce.Chcieli zostawic mnie dalej pod kroplowka.To bylo juz 22 godz po odejsciu wod.Do tego co jakis czas malej puls spadal do 60-70Wyblagalam u nich cesarke,bo strasznie balam sie o mala.I w ten wlasnie sposob o 4:50 dolaczyla do nas Julia.Maz caly czas byl przy mnie.Jak w koncu mi mala podali to od razu zapomnialam o calym bolu i zmeczeniu.Malutka dostala 10pkt 馃檪 馃檪Potem okazalo sie,ze dobrze,ze wyklucilam sie o cesarke,bo mala byla wykonczona tym porodem.Przez 2 dni bylo ciezko ja wybudzic na karmienie.Lekarz stwierdzil,ze gdybym jeszcze czekala,to mogloby sie to zle dla malej skonczyc.Na szczescie po 3 dniach doszla w koncu do siebie i jest najcudowniejszym dzieckiem na swiecie 馃檪 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
A co dochodzenia do siebie po cesarce,to ja juz o 15 sama chodzilam z mala na rekach.Bolalo mnie moze z 2-3 tygodnie,ale nie na tyle mozno,zebym byla uziemiona.Wszystko normalnie robilam,tyle,ze nie dzwigalam.Slad tez mi sie slicznie zarosl i prawie juz nie widac.Coz w moim przypadku jestem bardzo,ale to bardzo zadowolona z cesarki,a tak bardzo jej sie obwialam.Musze tylko dodac,ze mialam wspanialego anastezjologa,ktory mi caly czas mowil,co zaraz bede czula i bardzo mnie wspieral 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
A co do pokarmu,to ja go stracilam juz po tygodniu.Ale u mnie to bylo spowodowane lekami,ktore musialam brac w ciazy.A przez ten tydz Julka i tak nie chciala ciagnac cycka,tylko caly czas spala.Podobno dlatego,ze porod dla niej byl bardzo ciezki.Sorki,ze sie tyle rozpisalam
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania 888 u mnie cc w pierwszej ci膮偶y te偶 by艂a z braku post臋pu 馃檪 od 8 pod kropl贸wk膮 a o 18 decyzja o cc i o 19 by艂am szykowana do wszystkiego 馃檪

powiem tak gdy zasz艂am w ci膮偶e po raz drugi modli艂am si臋 偶ebym mia艂a cc ja dosz艂am szybko do siebie ale wiadomo ka偶dy organizm jest inny i reaguje inaczej 馃檪
po pierwszej i drugiej ci膮偶y mia艂am pokarm z tym ,偶e c贸rke przesta艂am karmi膰 po miesi膮cu ze wzgl臋du na to ,偶e prze trzy godz. wisia艂a na cycu ,偶e nic nie mog艂am zrobi膰 馃槈 natomiast synka karmi臋 jeszcze dop贸ki nie sko艅czy 6 miesi臋cy 馃檪 dzieci mia艂am od razu a na noc mi zabrali Angelk臋 2 noce a Kamilka tylko na jedn膮 馃檪
Jedyny minus znieczulenia l臋d藕wiowego jest to ,偶e nie mo偶na wsta膰 przez 12 godz.Chodz je wybra艂am 馃檪 i tego nie 偶a艂uj臋 poniewa偶 us艂ysza艂am pierwszy krzyk dzieciaczk贸w i od razu mi je pokazali 馃檪
A je艣li chodzi o drgawki to podobno po porodzie naturalnym te偶 wyst臋puj膮 馃檪
Jak mi si臋 co艣 przypomni to jeszcze dopisz臋 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
To ja chyba jakas inna jestem,bo o 5 rano mialam cesarke,a o 15 juz z mala na rekach chodzialm..a dostalam epidurol i przy cesarce cos jescze mocniejszego,bo dolu w ogole nie czulam.Ale przy nastepnym dziecku nawet zaplace za cesarke,bo i tak bede musiala miec przed terminem porod wywolywany jak i teraz,wiec wole uniknac 5 dni stresu 馃槈
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mia艂am planowan膮 cesarke z powodu cukrzycy ci膮偶owej, po艂o偶enia po艣ladkowego i mojego wieku. Jak ju偶 przyjechali艣my do szpitala to po przyj臋ciu do szpitala i badaniu okaza艂o si臋 ze Lenka jest u艂o偶ona prawid艂owo i lekarka kt贸ra mia艂a przeprowadzi膰 to ci臋cie odmawia艂a zabiegu ale po konsultacji z ordynatorem podj臋li艣my decyzje 偶e ci臋cie. To dosta艂am znieczulenie w kr臋gos艂up dwa razy lekarz si臋 wkuwa艂 bo za pierwszym si臋 nie uda艂o a drugie ju偶 by艂o dobrze. Po jakim艣 czasie ju偶 traci艂am czucie w nogach to mogli zaczyna膰. I tak po jakim艣 czasie widzia艂am c贸rk臋 w lampie a za chwilk臋 ju偶 j膮 mia艂am przy sobie na jaki艣 czas. P贸藕niej mnie pozszywali a ma艂a zosta艂a zawieziona na odzia艂 noworodk贸w przy po艂o偶nictwie a po drodze babcia mog艂a Lenk臋 potrzyma膰 sobie przez kilka minut bo panowie wyszli na papierosa. Na sale pooperacyjn膮 przewieziona zosta艂am dopiero p贸藕nym popo艂udniem bo tak by艂 przepe艂niony oddzia艂 w tym czasie bo to okres letni i wtedy dopiero mia艂am mo偶liwo艣膰 napatrzenia si臋 na c贸rk臋 jaki艣 czas. Po 12 godzinach le偶enia wsta艂am z pomoc膮 po艂o偶nej i pomog艂a mi si臋 umy膰.
Dochodzi艂am do siebie bardzo szybko bo ju偶 na nast臋pny dzie艅 chodzi艂am wyprostowana ale mia艂am problemy z przystawieniem ma艂ej do piersi bo 藕le j膮 dostawia艂am, laktacje dopiero mia艂am w domu jak wr贸cili艣my ze szpitala bo na 4 dzie艅 zosta艂y艣my wypisane do domu w niedziele. Jak to dobrze bo w domu szybko dochodzi艂am do siebie pod opiek膮 mojej mamy. Po dw贸ch tygodniach ju偶 musia艂am sama zaj膮膰 si臋 domem i ju偶 prawie nie czu艂am b贸lu po ci臋ciu.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Blizna mi si臋 szybko zagoi艂a chocia偶 d艂ugo jeszcze czu艂am 偶e mnie co艣 szczypie z prawej strony i tak trwa艂o jaki艣 czas a偶 si臋 wewn臋trzny szew ca艂kiem nie rozpu艣ci艂 i teraz mam spok贸j bez 偶adnych b贸li na zmian臋 pogody.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi jak mala dali na rece na sali operacyjnej tak juz do samego wyjscia byla tylko ze mna 馃檪 馃檪Tu jest tak,ze nie ma sali,gdzie sie noworodki kladzie,tylko obok matki lozka jest lozeczko dla malenstwa 馃檪Bardzo fajna sprawa.Pamietam,ze bylam tak zmeczona,bo 3 dni nie spalam w ogole,ze na stole zasypialam,a jak polozyli mnie na pooperacyjnej i mala lezala obok to nie moglam zasnac ze szczescia tylko sie na nia jak glupia patrzylam 馃檪Cale zmeczenie mi odeszlo
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

eh no kurczee....
to wszytskie chyba mialyscie dzieci odrazu tzn polozone na sobie przez troche??
bo mi jak go wyciagneli to odrazu zabrali widzialam go tylko jak go niosla, i potem tylko jak byl ubrany jak wyglada...- ale to chyyba dlatego ze mialam rece przywiazane 馃槷 i zle sie czulam.. bo otem mi go przyniosla na pooperacyjna zeby sie najadl, a ja naszym pokoju szpitalnym juz na mnie czekl i sie gapil 馃槣
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja cesarki nie wspominam dobrze i nigdy w zyciu juz bym nie chciala. Zrobili ja bo musieli. Do szpitala pojechalam bo mialam skorcze co 3 min. Nie chcieli mnie przyjac bo mialam rozwarcie na 1 cm. Ale przyjeli. Kazali skakac na pilce godzinami. A skorcze co 3 min mialam juz od 8 rano 馃お Dali znieczulenie i o niebo lepiej. Ale po czasie przestalo dzialac. Dostalam drugie i oxytocyne bo rozwarcie stanelo na 2 cm i nic nie ruszylo. Anestezjolog po drugim znieczuleniu kazal lezec na plecach zeby sie rowno rozeszlo ale po oxy tetno zaczelo zanikac i polozna kazala lezec na boku. A jak ja wolalam ze tetno zanika to powiedziala ze mam sie nie gapic na monitor tylko skupic sie na oddychaniu i wdychaniu tlenu, ktory mi podali. Przecieli mi pecherz plodowy ale chyba przecieli cos jeszcze bo strasznie zaczelam krwawic. Powiedzialam poloznej zeby zmienila mi podklady na lozku bo plywam w wodach i krwi to powiedziala zeby maz mi zmienil i poszla.
Bylam juz wykonczona, zblizala sie 19, nagle zbieglo sie z 6 lekarzy, jeden zarzucil mi reke, myslalam ze gardlem mi wyjdzie. A wsadzil w czasie skorczy. Dodam ze od prawie godziny mialam juz skorcze parte i nie moglam przec, bo nie bylo rozwarcia. To bylo najgorsze. Powyginalam te rurki przy lozku z bolu. Nie pamietam co sie dzialo bo po tych znieczuleniach nie bardzo kumalam ale maz mi pokazal ruchem reki ze CC. Nie wiem kiedy podpisalam zgode, nie wiem kiedy mi zalozyli cewnik. Kazali sie mocno trzymac lozka i gnali ze mna na sale. Czulam jak wyciagaja malego, on nie oddychal, bo tak dlugo czekali zebym tylko urodzila naturalnie. Kiedy go wyciagneli nie dali mi go, tylko przez mgle go widzialam bo zaczelam odplywac na stole. Potem jak reka odjal. Przelozyli mnie na lozko i dostalam krwotoku. Nie wiem co ze mna robili. Nie do konca wiedzialam. Zawiezli mnie potem na sale pooperacyjna. Maz przyszedl i pokazal mi zdjecie malego. Byl taki sliczny. O 19 mialam CC. Rano o 6 kazali mi wstac. Ledwo dalam rade. O 11 przywiezli malego i poszly. Nie wiedzialam jak go nakarmic, jak mam do niego wstac przede wszystkim. Na brzuchu mialam worek z lodem przez cala noc, nad ranem polozyli mi worek z piaskiem ok 6 kg. Prawie plakalam bo niemoglamn wstac do synka. Nie moglam go nakarmic, nie mialam pokarmu, nie moglam przewinac. O 14 kazali mi sie przeniesc na sale poporodowa. Rana mi sie saczyla wiec wyciskali krew. Ciagle kazali trzymac piasek na brzuchu. A jak sie przy tym opiekowac dzieckiem? Zadna polozna mi nie pomogla. Wypisali mnie po 2 dniach. I sie zaczelo. Okazalo sie ze w szpitalu wszczepili mi bakterie do ukladu moczowego. Wilam sie z bolu, nie moglam sie zajac dzieckiem, nie moglam wstac z lozka. Maz dzwonil po karetke ale nie mieli wolnej, kazali przyjechac. Do szpitala jezdzilam chyba ze 3 razy. Dali antybiotyk. Nie przechodzilo. Po 4 dniach pojechalismy do innego szpitala. Okazalo sie ze bakteria zaatakowala nerki stad ten bol. Dali silny antybiotyk przy ktorym niemoglam karmic. Sciagalam i wylewalam. Na szczescie byla moja mama a synek byl (i jest) aniolem. Po 10 dniach kuracji wrocilam do siebie. Ale rana nie goila sie zbyt dobrze. Mialam strasznego guzka na bliznie. Mial byc wycinany na szczescie go wsiorbalo. Bol brzucha, rany i plus do tego nerki bylo nie do wytrzymania. Chcialam zeby mniektos dobil, bo juz nie moglam wytrzymac. Co do pokarmu to nie wiem czy przez CC czy przez antybiotyki i sciaganie mialam malo i synek sie nie najadal. Od pierwszego dnia po urodzeniu wy[pijal 100 ml wiec napewno mialam za malo. Oproznial dwie piersi plus 100 mleka sztucznego. Potem mojego juz wcale nie chcial, wiec pod koniec 3 miesiaca juz przestalam karmic, mimo tego ze bardzo chcialam 馃槥
Najgorsze jest to ze teraz mieszkam w UK a tu jesli byla pierwsza CC to druga jest z automatu, wiec sie troche boje drugiej ciazy. Nigdy w zyciu nie chcialabym CC na zyczenie 馃槥
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Iwwwa straszny mialas ten porod.Mam pytanie,czemu ci kladli worek z piaskiem??A co cesarki w UK to glowa do gory,bo tu nie ma tak,ze jak 1 mialas cesarke,to druga ci z zasady zrobia.Jesli chcesz,to dadza ci mozliwosc rodzenia naturalnie.A nawet jesli by cie spotkala cesarka,to mowie ci z wlasnego dowiadczenia,ze jest naprawde super.Ja mialam ja 2 miesiace temu w szpitalu w Londynie i wspominam ja super.Maz byl caly cas ze mna,anstezjolog to czlowiek aniol-caly czas mi mowil,co beda robic,co bede czula.Cala cesarke sie przesmialam 馃槈A potem jak juz bylam na pooperacyjnej to pielegniarki co chwile przychodzily sie pytac,czy maja mnie umyc,wklad zmienic czy w czyms pomoc.Gorzej co prawda bylo jak mnie juz na normalny oddzial przewiezli,ale to tylko dlatego,ze trafilam na niezbyt milych ludzi..No,ale sama cesarka byla naprawde spoko
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Monisia_D ja mialam worek z piachem z powodu krwotoku. Przez cala noc dzwigalam na brzuchu worek z lodem, jak dzialalo znieczulenie to nic nie czulam, potem jednak ten ciezar...ech a potem ten worek z piachem, ruszyc sie nie moglam.
Wlasnie kolezanka ktora jest w ciazy po pierwszej CC to bedzie miala druga. Byla na rozmowie.
Po tej CC co mialam to juz nie chce drugiej, za zadne skarby 馃槥
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie lubi臋 pisa膰 o moich porodach bo obydwa by艂y dla mnie okropne z powodu zagro偶enia 偶ycia moich dzieciaczk贸w w kazdym razie wspominam lepiej po艂贸g po cesarskim ci臋ciu i szybciej dosz艂am do siebie mam por贸wnanie naturalny i cesarka i wi臋cej pozytyw贸w ma jednak cesarka mimo wszystko.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
iwwwa a moze kolezanka ma jakies przeciwskazania do porodu naturalnego?Ja bardzo chcialam naturalnie urodzic,ale po fakcie stwierdzam,ze glupia bylam.Wymeczyli mnie i mala a tak obyloby sie bez klopotu.Wcale ci sie nie dziwie,ze nie chcesz drugiej cesarki po takich przezyciach.Tez bym sie strasznie bala.Ale moge cie zapewnic,ze tu nie jest az tak zle.A tym workiem to mnie zaskoczylas,bo nigdy o czyms takim nie slyszalam.Paranoja co oni z toba robili
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Monisia_D ja rodzilam w Polsce. A jak maly mial niecale 3 miesiace to sie do Anglii przeprowadzilam, a mieszkam w Milton Keynes 馃檪 a Londyn mi chyba z automatu wpisalo 馃檪
A jak mi juz przejdzie po pierwszym porodzie i zajde w ciaze to pewnie tu bede rodzila 馃檪 szpital podobno bardzo fajny-w sensie porodowka, moja siostra tam rodzila. Teraz bedzie drugie-w sumie juz powinna bo jest duzo po terminie i nic sie nie zapowiada.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie mia艂am cesarki z wyboru mia艂am cesarke z konieczno艣ci nigdy nie wyobraza艂am sobie takiego porodu bo to dla mnie oznacza艂o operacje i le偶enie plackiem. Por贸d zacz膮艂 sie zupe艂nie normalnie nasilaj膮ce sie skurcze coraz mocniejsze troch臋 poczeka艂am zanim wzieto mnie na sale porodow膮 i pod艂膮czyli do ktg skurcze trwa艂y od rana na porod贸wce wyl膮dowa艂am gdzies ko艂o 13, rozwarcie tak jak poprzednio nast臋powa艂o bardzo szybko gdy by艂o oko艂o 5 cm lekarz ordynator stwierdzi艂 偶e przebija p臋cherz p艂odowy, nie wiem chyba chcia艂 przyspieszy膰 akcje porodow膮, po chwili wyp艂yn臋艂y zielone wody p艂odowe( por贸d 6 dni po terminie) i ku zaskoczeniu lekarza zacz臋艂a wylatywa膰 p臋powinka dziecka. Dalej to ju偶 mia艂am taki stres ze nie pamietam szczeg贸艂贸w, wiem tylko 偶e akcja by艂a szybka wo艂ali anestezjologa, kt贸ry mia艂 problem 偶eby da膰 mi znieczulenie bo nie m贸g艂 si臋 wbi膰 w kr臋gos艂up nie mog艂am przecie偶 usi膮艣c bo dziecko by sie udusi艂o, kazali mi si臋 wygi膮膰 w pa艂膮k i dopiero si臋 uda艂o. jeszcze w mi臋dzyczasie mia艂am skurcz, my艣la艂am tylko bo偶e 偶eby tylko zd膮偶yli go wyj膮膰, 偶eby skonczy艂o si臋 dobrze, potem dowiedzia艂am si臋 偶e postawi艂am na nogi ca艂y oddzia艂, ulg臋 odczu艂am gdy us艂ysza艂am p艂acz dziecka, na szcz臋艣cie dar艂 sie w niebog艂osy pokazali mi go od razu by艂 lekko zasiniony to wszystko, dosta艂 9 punkt贸w. Po艂贸g po cesrce wspominam bardzo dobrze, szybko dosz艂am do siebie, dziecko jest zdrowe ,wiecie nikomu nie 偶ycz臋 takich porod贸w jak ja mia艂am strach o dziecko to najgorsza rzecz na 艣wiecie. Zdecydowa艂am 偶e wi臋cej porod贸w nie b臋dzie.......
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Widz臋 偶e bardzo ma艂o mamu艣 mia艂o cc i 偶e bardzo 藕le wspominacie taki por贸d ja jestem wyj膮tkiem bo cc uratowa艂o 偶ycie mojemu dziecku a reszta to by艂 piku艣 tylko pocz膮tek by艂 trudny od razu po operacji, potem z dnia na dzie艅 coraz lepiej po tygodniu od operacji posz艂am samodzielnie do sklepu po drobne zakupy tak dobrze si臋 czu艂am
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja jestem po cc. Ze wskaza艅 wielu: u艂o偶enie miednicowe dziecka, moja wada ortopedyczna, wada serca, wymiary. By艂 problem ze nieczuleniem - najpierw anestezjolog nie m贸g艂 si臋 wk艂u膰, p贸藕niej znieczulenie posz艂o mi "za wysoko" i mia艂am problem z oddychaniem. W czasie operacji straci艂am przytomno艣膰, bo dosta艂am jakiego艣 solidnego krwotoku. C贸reczka dosta艂a 9 pkt w skali Apgar, a ja zacz臋艂am bardzo silnie wymiotowa膰. Dopiero po jakich艣 2 godzinach by艂o lepiej. Kropl贸wki przeciwb贸lowe nie dzia艂a艂y, wsta艂am z 艂贸偶ka po 15 godzinach od operacji. Nie wiedzie膰 czemu, mia艂am pot臋偶ny problem z wypr贸偶nianiem si臋 i sikaniem - dostawa艂am wtedy niesamowitych skurczy macicy i dos艂ownie wy艂am z b贸lu. Podczas karmienia, gdy macica si臋 obkurcza艂a, r贸wnie偶 nie by艂o zbyt weso艂o. Dodatkowo dosz艂y straszne b贸le plec贸w - ni to mi臋艣niowe, ni to kostne. Ale wra偶enie, jakby kto艣 mi wbija艂 zaostrzony kij w plecy - nie mog艂am si臋 podnie艣膰 z 艂贸偶ka. B贸l ten min膮艂 dopiero kilka tygodni po operacji i czasami niestety powraca.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...