Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

duzo grzejecie w nocy Nusia? u mnie dopiero nad ranem sie wlacza na 2h a w nocy jest ok inaczej by sie spac nie dalo.
Zuzia wziela moj kubas i udaje,ze herbatke pije zaraz cytryne zassie to juz nie ruszy wiecej 😁
Sylwia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!przywoluje Cie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nusia a te ozdoby z masy solnej.........nie pytaj. Kupilam jakas zjebana make pozniej przeczytalam ,ze jest pelnoziarnista ciasto sie lepilo do wszystkiego mimo wody itd. owszem na upartego zrobilam kilka "figurek" jak wsadzilam do piekarnika mialy po prostu schnac a one UROSLY! okazalo sie,ze ta máka z proszkiem do pieczenia jakas mieszanka juz gotowa 😁 i na tym sie skonczylo mam nadzieje,ze to ciasto gotowe jest lepsze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laski 🙂
dzis od rana Kaya siedzi w ipadzie a ja na kompie zakupy robie na wyjazd. mam troche mieszane uczucia, bo rozne zrodla podaja rozna temperature tam, jest roznica nawet 6 stopni, a to dosc sporo 😮 miec tem. 25 a 20 🤢 🤢 🤢 coz.... sie okaze na miejscu.... zostalo 10 dni 🙂
jesli chodzi o ogrzewanie - u nas teraz piecyk nastawilam na 1 i chodzi non stop, Kaya jest wciaz przeziebiona, w nocy koldre skopuje i nie chcemy, zeby jeszcze bardziej ja wzielo, ale nie mamy goraco, dom jest dosc zimny i sprobuj wylaczyc ogrzewanie nawet jak gdzies wychodzisz - wrocisz do lodowki 😠 tak wiec oszczedniej wychodzi utrzymywac jedna temperature, nie wyziebiac domu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie Sylwia i Gocha moglyby zrobic prezent na swieta i wpasc do nas:P
Maja ja mam tak jak Kasia, na minimum caly czas. ale zdarza sie i na 0. bo mieszkanko male to i szybkko sie nagrzeje. moje male tak kaszle, ze szok. w nocy tatus spi w livingu a mala ze mna, trzymajac mnie za palec 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki piec,ze moge sobie na godziny ustawiac natomiast w nim tem nie zmieniac ale grzejniki mam regulowane od 1-5 to sa na 1 niektore na 2ke a i tak wlaczam co jakis czas na jakis czas bo z kolei szybko sie nagrzewa mieszkanie mamy srodkowe bo z lewej sasiad z prawej tez flat ale teraz pusty stoi no ale jest i sadze ,ze landord nie jest glupi i tez przegrzewa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh napisał(a):
Madzia my wynajmujemy ale ja lubie piec ciasta i wogole gotowac a moj piekarnikjak juz pisalam jest na gaz i to doslonie musze reke wlozyc i odpalic iskre, i caly czas tam ogien widac i malo tego nie ma regulacji opisu stopni ile jest tylko 1 2 3 4 5 6 itd tak jak na palnikach......

No my mielismy elektryczny piekarnik, ale naprawde w oplakanym stanie i w sumie liczylismy sie z tym, ze moze pasc w kazdej chwili, no i padl. Zamowilismy teraz elektryczna kuchenke, ale nie built-in tylko wolnostojaca, z 2 piekarnikami, grilem i ceramicznymi plytami - mam nadzieje, ze bedzie ok. Tylko musza nam jeszcze zadzwonic kiedy bedzie dostawa, bo jeszcze tego nie zrobili. Maja zadzwonic w przciagu 5 dni i zorganizowac dostawe, ale mam nadzieje, ze sie nie beda z tym ociagac 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh napisał(a):
duzo grzejecie w nocy Nusia? u mnie dopiero nad ranem sie wlacza na 2h a w nocy jest ok inaczej by sie spac nie dalo.
Zuzia wziela moj kubas i udaje,ze herbatke pije zaraz cytryne zassie to juz nie ruszy wiecej 😁
Sylwia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!przywoluje Cie!


my ustawiamy zazwyczaj na ok 17-18 stopni na noc na termostacie. Caly czas na termostacie, chyba, ze nas nie ma, to wylaczamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aisak_89 napisał(a):
Bry 🙂
U nas był udany dzień 🙂
Ja mam ogrzewanie z bojlera ale i termostat na godziny i dni jak Kasia ale my samy regulujemy. Grzejniki na 4-5 i piecyk w dzień na 21-24 stopnie ustawiony w dzień chodzi prawie cały czas a w nocy nie chodzi w ogóle.


21-24 stopnie? Wow! Nie za cieplo Wam? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiak napisał(a):
Madzia, oby zdazyli przed swietami 😉

No wlasnie dokladnie to samo mysle. Aczkolwiek Argos sa dosc dobrzy jesli chodzi o dostawy, bo z Argosa zamawialismy. Ost raz jak od nich zamawialam z dostawa do domu, to naprawde idealnie - chyba z 3 razy sie ze mna kontaktowali co i jak, i jak mi pasuje. No, ale.....czas ucieka 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia my ustawiamy 22-24 dlatego, że temperatura i tak do tylu nie dochodzi za duży dom i dochodzi do 19-20 max dlatego jest na więcej ustawione aby szybciej się nagrzało 🙂
Co do kuchni to ja mam na razie starą cała gazową. I piekarnik tez odpalam wkładając rękę do środka i zapalniczką podpalam 😮 🤔 Teraz będziemy kupować kuchnie do zabudowy wieszk gazowy a piekarnik elektryczny. Madzia ja chciałam kupić wiesz tak jak Ty ceramiczny bo miałam okazje nowy za 50f ale nie kupiłam bo to podobno straszna lipa. Długo się nagrzewa, długo trzeba czekać aż woda zacznie wrzeć i dużo prądu ciągnie - oczytałam się złych opinii i zrezygnowałam. Kupiliśmy gazowy wieszk i na razie leży schowany a piekarnik będzie elektryczny ale to w przyszłym roku bo dzisiaj zakupiłam pralkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia ja mialam z ceramika w pl i w poprzendim mieszkaniu i nie zauwazylam, zebys sie dlugo nagrzewala czy cus:p tylko trzeba bylo uwazac przy czyszczeniu zeby nie porysowac. a najlepsze sa indykcyjne, tylko drogie, ze szok no i nie wszystkie garnki na nich dziaalaj. tesciowie taka w pl maja i woda sie zagotowuje normalnie w kilka sekud 😁 i najwazniejsze, ze pyta nie jest goraca jak sie sciagnie z niej garnek, nie nagrzewa sie itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No wlasnie czytalismy recenzje i w innych modelach ceramicznych topow mowili nagrzewanie 5 sek, nie sadze, zeby bylo dluzej niz mielisy dotychczas, ale to sie dopiero okaze 🙂 My teraz mamy metalowe plyty (bo osobny top i osobny piekarnik byl), to te sie szybko nagrzewaja. Zobaczymy jak tamte beda. Ja jak dotad bylam zadowolona z elektrycznego, stad wlasnie poszlismy na elektryczny (wczesniej byla gazoa kuchenka). Ale jeszcze jedna rzecz, ze elektryczny bezpieczniejszy mi sie wydaje przy dzieciach. Ja to jestem panikara i wszedzie widze potencjalne niebezpieczenstwo 😮 Przy gazowym topie drozej by pewnie wyszlo przez instalacje. A co do wody na herbate, to ja w ogole na kuchence wody nie goTuje, tylko w czajnku bezprzewodowym 😉 No miejmy nadzieje, ze bedziem zadowoleni (jak juz nam ja przywioza :dry 🙂 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W pl tez miałam kuchenkę el.i byłam zadowolona, wystarczy przestawić się mentalnie o wtedy można oszczędzić gotujac. Ja np przy gotowaniu ziemniaków wyłączalam je wcześniej, a płyta wciąż trzymała ciepło i wszystko się gotowalo jak należy 😜 i wszystkie garnki czysciutkie jak nowe. Do tego mieszkania kupiliśmy jednak kuchenkę gazowa , bo była tańsza, piekarnik mamy elektryczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nusia, ja mialam incydent w domu u siebie, jak jeszcze mieszkalam w Polsce. Cos rano na gazie gotowalam, ale ustawilam na najmniejszy plomien. Taki musial byc maly, ze normalnie o nim zapomnialam i pojechalam na uczelnie. Na szczescie nic na ogniu nie zostawilam, zadnego garnka ani nic (uff!), ale wyobrazcie sobie moja mine jak wrocilam, weszlam do kuchni i sie zorientowalam co zrobilam 😲 A do tego w domu byl moj piesek, jakby jej sie cos stalo.... 😞 A jakby tak mieszkanie wysadzilo, rany, nie chce nawet myslec 🤨 Tu tez mozna zapomniec, ale choc jest dioda, ze cos trzeba wylaczyc.
Zastanawiam sie tylko, czy dobrze zrobilismy kupujac wolnostajaca, jako caly unit, zamiast kupic tani, jeden piekarnik do zabudowania - doslownie wymienic zepsuty 🤨 Ale nasza cala kuchnia wymaga generalnego remontu, mimo ze jest zabudowana itd, bedzie w przyszlosci cala wymieniana (tylko na dzien dzisiejszy nie wiem kiedy 😁 😆 🤔 ). Ta kuchenka ma raczej standardowe wymiary, kolor grafitowy.... Sama nie wiem...Co myslicie??
http://www.argos.co.uk/static/Product/catalogId/1500002951/partNumber/4774648.htm#pdpProductReviews 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tylko mówię co czytałam 🙂 Było wiele opinii złych o ceramicznych a więc zrezygnowałam. Ale co człowiek to opinia a ja wolałam nie ryzykować. Jak któraś próbowała i mówi, że jest ok to wierze na słowo 😁 Indukcyjne są drogie i ogólnie drogie w utrzymaniu.

Wiesz gazowy czyli chodziło mi o hob gazowy 😉 a oven będzie elektryczny 🙂
Już kiedyś miałam kuchnie cała elektryczną i przepalała mi garnki a więc nie chce kolejnej elektrycznej.
Madzia my mamy teraz wolno stojącą i już nie chce między szafkami a kuchnią są luki tam zbiera się tłusty zółty osad od gotowania czy tłuszcz z patelni pryszcze prosto w te przerwy i co jakiś czas M wysuwa mi kuchnie żebym mogła tam wymyć.
Co do instalacji to mój M sam instalował kucnie gazową a agencja przyjechała sprawdzić czy jest wszystko dobrze. Grzejnik gazowy też sam zdemontował. Z tym mam dobrze, że M się zna na takich rzeczach a agencja sprawdza dodatkowo czy jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No wlasnie my ta wymierzylismy i nie powinno byc zadnych w sumie luk.
Teraz ta co mamy, tzn hob, tez caly czas elektryczny odkad sie wprowadzilismy, czyli 4 lata, ale nie mielismy raczej problemow z przepalonymi garnkami - na szczescie. W zasadzie zadnych problemow nie mielismy.
Kurde sama nie wiem...zapytam jeszcze mojgo jutro, bo teraz juz spi, tzn czy zostac przy tej wolnostojacej, czy moze zmienic - skoro jeszcze nie zadzwonili, zeby zorganizowac dostawe. Ehh...jak ja nie lubie o takich rzeczach decydowac 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...