Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
Ja też już mieszkanko wystroiłam. Jeszcze choinki brakuje 😉
A wy kiedy stawiacie choinkę? i sztuczną czy prawdziwą? dużo sąsiadów już widziałam że choinkę ma przystrojoną 🙂

pisałyście o vistaprint... a ja kilka dni temu zamowilam u nich prezenty switeczne, kalendarze i fotoksiazki... mam nadzieje ze ladnie beda wygladac... ale zdziwilam sie ze oni drukuja az w holandii swoje produkty!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mnie też pracowity dzień 🙂 Dopiero zupę kalafiorową gotuję bo zajęłam się upiększanie domu i okien w makarony, firanki itp. zrobiłam to co mogłam bo remonty przed nami a więc na
razie uważam z wystawianiem pierdołek.
U mnie choinka w tym roku będzie mała, sztuczna taka bez ubierania se świecącymi końcówkami 🙂 Do tego inne ozdoby 🙂
marylu ja zobaczę zdjęcia dopiero jak mnie przyjmiesz do znajomych wysłałam zaproszenie 😉
Muszę kupić te odwilżacze powietrza na 100% 🙂
Ja mojego M mam co 4 dni w domu na 4 dni wolnego 🙃 Idzie oszaleć haha za dużo siedzi w domu, ale wtedy mi pomaga przy Alicji to chociaż plus tego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysio slodziutki mniam mniam 🙂
ja dzisiaj rosolek mialam pyszniutki:P a teraz objadam sie pysznosciami z lidla. na swieta zawsze maja takie fajne cudenka co w innych sklepach ni ma:P tylko brakuje mi takich czekolad calych w przezroczystym opakowaniu, wlasciwie to byly orzechy laskowe zalane czekolada...
a domek bedziemy stroic w niedziele jak tata bedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry 🙂 Masakra jak te dni mi uciekają... Moje dziecko jest tak rozpieszczone że cały czas na rękach, żeby go odłożyć to musi porządnie spać 🙂 Ale takie są efekty wizyty dziadków jednych i drugich... jak szłam rodzić to moi rodzice już byli a teście przylecieli w dzień jak wychodziliśmy... i mały chodził z rączek do rączek bo każdy z dziadków chciał się nacieszyć jak najwięcej... Teraz do południa siedzimy z babcią z małym i tak się zmieniamy bo bardzo mało śpi w dzień i tak dobrze że już zaczyna reagować na grzechotki i leży troche w huśtawce 😉 No i na spacerach w miare grzeczny jest 🙂 Próbujemy go pomału przestawić i staramy się nosić jak najmniej bo babcia 30 grudnia wraca do domu i do 16 będę sama...

To vistaprint to dobry pomysł 🙂 Ja się zastanawiałam nad prezentami i już znalazłam parę fajnych rzeczy 😁

A mam do was jeszcze pytanie dotyczące wyrobienia dowodu dla małego w Polsce. Czy wniosek o dowód musimy sami złożyć czy teście mogą to za nas zrobić a my tylko odberzemy jak tam będziemy? Jak to wszystko wygląda?
Udało nam się już zarejestrować Franka w urzędzie tutaj i umówiliśmy się już na spotkanie w sprawie paszportu i tak 10 stycznia czeka nas pierwsza wycieczka z maluszkiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aisak wczoraj kapalismy Julie pierwszy raz..Koszmar 😞 Ostatni raz tak plakala po operacji 😞 Normalnie bala sie wody,musialam z nia wejsc do wanny,trzymac na nogach i stop nie chciala zamoczyc,bo je do gory brala,wiec je ponad woda trzymalam.A jak juz zaczelam ja myc,to w ogole koszmar 😞 Biedactwo a tak kochala kapanie.Trzeba nam czasu,az znowu sobie to przypomni.
Dziamdzia oboje rodzicow musi byc przy skladaniu wniosku o dowod,a jedno tylko moze byc przy odbiorze.Uwierz mi,ze ten szybko biegnacy czas juz tak zostanie.Dopiero co mi sie Jula urodzila,a tu juz w marcu 2 latka beda.A i my przy tym mlodsze nie bedziemy 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia wy to kuzwa przerombabe macie:/ kciuki trzymam zeby Julka doszla do siebie szybo 😉
u nas dowod moze odebrac tylko jeden z rodzicow, nie mozna upowaznienia napisac na nikoogo innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,
tak Dziamdzia najpierw Pesel wniosek zlozyc to jest w tym samym urzedzie,przynajmniej u mnie tak bylo Pesel byl mega szybko. W tym czasie wypelnilismy tez wniosek o paszport i Pani urzedniczka razem to trzymala obiecala dopilnowac i sama wpisala Pesel w te papiery i wyslala pozniej wniosek o dowod osobisty. Ja mysle mialam farta bo to roznie z urzedami bywa...mi sie np przyznala ,ze pierwszy raz ma do czynienia z takimi zagranicznymi rejestracjami itd. i musi poczytac 🙂 Ale poszlo i bardzo jestem jej wdzieczna.
Monia biedna Jula niedlugo dojdzie do siebie napewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia, u was chyba sprawdza sie zasada, co nas nie zabije, to nas wzmocni 😘 duzo sily i cierpliwosci zycze 😘
dziamdziam, ja w tej kwestii nie pomoge, bo nie wiem 😉 ale dziwczyny, jak widac sa doskonale zorientowane 🙂
kolczyk dzis w malej lozku znalazlam, czyli musiala zgubic wczesniej, a ja tego nie zauwazylam 🙂
wczoraj siedzialam troche w necie i spojrzalam na pogode, tam, gdzie lecimy jest obecnie 27- 28 stopni 🤪 🤪 🤪 niech nawet troche temperatura spadnie, to i tak bedzie ciepelkooooo 🤪 🤪 🤪 i zorientowalamc sie, ze nie za wiele ubran dla Kayi bede miala, bo z letnich powyrastala, a teraz nie sezon na letnie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i dowod mama odebrala, nie musialam wcale pisac upowaznienia bo byla z nami przy skladaniu i babka powiedziala,ze ja zapamieta napewno 😉 ale to wioska a tu wszyscy sie znaja i ta Pani nowa w urzedzie wiec pewnie musi sie wyrobic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry 😘
U mnie o paszport składa się gdzie indziej niż w urzędzie miasta. O dowód trzeba złożyć wniosek o zameldowanie na pobyt stały i automatycznie wyrabiany jest pesel jeśli dziecko nie ma. Po tym wniosek o dowód oboje rodziców muszą być i podpisać wniosek. U mnie dowód Alicji odbierałam ja bo i tak byłyśmy w Polsce wtedy. Kurcze nie pamiętam jak jest z tymi odbiorami czy to musi być rodzic czy np. babcia bo ja sama wszystko odbierałam a więc nie wnikałam 😉

Monia przykro mi. Julka od nowa musi się przekonać do wanny. Nawrzucaj Jej tam mnóstwo zabawek, zrób dużo piany kurcze nie wiem bo pewnie tego próbowałaś. Julka po prostu potrzebuje czasu 😘
Kasiu cieszę się, że kolczyk się znalazł 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyglada na to, ze co miasto to inne zasady przy wyrobie dowodow 😜
Manini znowu smarka i kaszle, normalnie choroba za choroba
Maja wrzuc zdjecia ustrojonego domku jak bedzie ci sie chcialo 😉
Kaska wez tu zmarznietych ludzi nie denerwuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A wlasnie zapomnialam pisac,ze Krzysiu jest naprawde przystojniaczek 🙂 Cudo malutkie 🙂 Aisak tak jak mowisz,probowalam juz wszystkiego.Nawet sama z niado wanny weszlam,ale nic to nie pomoglo.Tylko na chwile sie zapomniala i zaczela sie bawic,ale jak zaczelam ja myc,to wpadla w szal,wyrywala sie,uchciala uciekac,plakala i krzyczala...zwyczajnie sie bala 😞 Boze,czemu zawsze cos musi byc 😞Nusia zdrowka dla Manini.U nas Jula ma stan podgoraczkowy i modle sie,zeby chora nie byla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia Julka sie przyzwyczai na nowo... w koncu przez tak dlugi czas sie nie kapala. a macie jakas lalke ktora mozna wykapac? u nas jak chce cos nowego zrobic malej czasami pomaga prezentacja na misiu/lali itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie laseczki. A moj maly dzis sie obudzil rano z goraczka 38 😞 Dalam mu calpol, teraz niedawno zasnal, zmierzylam mu tem (bo juz ze 4 godziny minely) i znow 38 😞 Super, nie? 😞
A dopiero co wydobrzal po tym zapaleniu migdalkow 😞 Ja jeszcze 100% nie do konca w normie, zaloze sie, ze zas cos od niego zlapie, chyba ze mi sie uda... 🤨 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja spałam. Potrzebowałam znów snu bo snułam się po mieszkaniu jak cień.
Monia a więc widać tylko czas Was może uratować co do kąpieli 😘
Zdrówka dla Dzieci żeby się nie rozchorowały na nowo 😘
Madzia Ty na siebie uważaj bo ciąża i tak potrafi wymęczyć a więc lepiej nie chorować chociaż wiem że to nie człowiek wybiera chorobę tylko ona jego ☺️
Ja jestem zła na mojego M - nie robi nic w domu a do tego ciągle się mnie czepia i dogryza o byle gów*** jestem już nim zmęczona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...