Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
I jeszcze ta mi się podoba :
http://www.ebay.co.uk/itm/ELISE-RYAN-NAVY-BLUE-PANEL-BODYCON-WIGGLE-DRESS-SIZE-10-/121038915369?_trksid=p5197.m1992&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D14%26meid%3D4205617152103189728%26pid%3D100015%26prg%3D1006%26rk%3D2%26sd%3D150965080345%26

A do tej pierwszej mam identyczne buty:
http://www.ebay.co.uk/itm/Jane-Norman-pink-and-gold-snake-inse-heels-/140897491026?pt=UK_Women_s_Shoes&hash=item20ce251852
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
aisak_89 napisał(a):
Mój M ma też samsunga galaxy i iphona 4 a ja mam sony xperia i Ala w nich wszystkich na prawdę super sobie radzi plus mój laptop bo komputer na górze jakoś Jej nie interesuje. Dopiero kończy 2 latka a uważam, że jest na swój wiek bardzo z tym obyta.
Madzia ja normalnego chciałabym do czytania książek mmmm ☺️ 😆 Mi M powiedział o tym dla dzieci bo też nie wiedziałam.
Co do książek dla dzieci to moja Ala niestety książeczek nie szanuje i szybko rwie strony chociaż Jej tłumaczymy, że nie wolno, ale ona tak chaotycznie je przegląda, że drze strony 😞 Ogólnie nie niszczy zabawek, ładnie się nimi bawi, ale te książeczki ☺️
Aaaaa dzisiaj na kolację jadłam w końce moje kopytka mniam 😁 I jeszcze zostały to chyba je dojem ☺️ 🥴

Hahah ja tez mam xperie 😆 A Ty ktora masz? 🙂
No teraz fajne sa te gadzety. Ten fire HD fajnie wyglada, tylko szkoda, ze ksiazki na kindla nie sa w sumie wcale tansze niz zwykle. Choc powiem Ci, ze ja mam dalej sentyment do takich tradycyjnych drukowanych. A moich ksiazek to najlepiej, zeby nikt nie dotykal - nie wspomniajac juz o sllownikach 😉 R. jak czyta ksiazki, to widac, ze ktos je mial w rekach. Moje w wiekszosci jak nowe i tak samo nie lubie jak maly nie szanuje. Ala jest malutka jeszcze to ma prawo niszczyc, to zupelnie normalne. Oskar tez taki byl. A pozniej polubial bedtime stories i mu czytamy na dobranoc. Pozniej jeszze w przedszkolu zaczeli czytac, to juz w ogole. To jest tak, ze jemu sie przeczyta na dobranoc a on pozniej bierze do raczek i udaje ,ze to on teraz czyta 😉 Ale najciekawsze jest to, ze on bardo duzo zapamietuje i wie co sie dzieje na jakiej stronie, kto co mowi i zapamietuje to dokladnie tak, jak jest w ksiazeczce. Teraz jego ulubiona jest Elmer the Patchwork elephant and the snow 😉 - czy jakos tak. Ostatnio musze przyznac, ze mezus do go lozka czesciej kladzie i mu czyta, bo mi niewygodnie i pozniej nie umiem z lozka wstac przez ten brzuch i to stad, ale wlasnie jak mu jakis czas temu to czytalam (bo znow chcial) to on mi mowil, co slon zaraz powie.
Kopytka - wiesz co ja o nich mysle 😉 My dzis jedlismy wieprzowinke, chyba ramie, roasted - bardzo dobre wyszlo, mezus robil 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aisak_89 napisał(a):
Obserwuje ta sukienkę na wigilię :
http://www.ebay.co.uk/itm/USED-BUT-STILL-FAB-CONDITION-BEAUTIFUL-DRESS-SIZE-10-ELISE-RYAN-/150965080345?_trksid=p5197.m1992&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D14%26meid%3D4205579963165095629%26pid%3D100015%26prg%3D1006%26rk%3D1%26sd%3D150965080345%26

pasowałaby na wigilie ?? Mam w takim odcieniu jak dół sukienki szpilki z odkrytym palcem. Tylko nie wiem czy 10 nie będzie za duża bo ostatnio bez problemu wchodzę w 8 ale co firma to inny rozmiar 🤨


Ladna - do tego mozesz jeszcze jakies bolerko, czy krotsza marynareczke i spoko 🙂 Z rozmiarami, jak mowisz, nigdy do konca nie wiadomo, bo co firma to inaczej. A moze by Ci mogli przeslac wymiary, to bys sobie mogla dokladniej pomierzyc wsjo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aisak_89 napisał(a):
I jeszcze ta mi się podoba :
http://www.ebay.co.uk/itm/ELISE-RYAN-NAVY-BLUE-PANEL-BODYCON-WIGGLE-DRESS-SIZE-10-/121038915369?_trksid=p5197.m1992&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D14%26meid%3D4205617152103189728%26pid%3D100015%26prg%3D1006%26rk%3D2%26sd%3D150965080345%26

A do tej pierwszej mam identyczne buty:
http://www.ebay.co.uk/itm/Jane-Norman-pink-and-gold-snake-inse-heels-/140897491026?pt=UK_Women_s_Shoes&hash=item20ce251852

Ta tez jest fajna, super podkresla figure a Ty sie masz czym pochwallic, wiec czemu nie? Zwlaszcza za ta kwote! Bierz! 🙂 Buciki tez fajne i do obu sukieneczek pasuja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MadziaW napisał(a):
aisak_89 napisał(a):
Madzia Ty w ciąży jesteś bardzo szczupła a więc możesz jeść bo masz tylko brzuszek duży 😉
Dużo przybrałaś na wadze jak do tej pory??


Do tej pory przybralam 18kg.


18 kg to raczej taki standard ale pewnie jeszcze 2-3 kg przyjdzie do końca. Ja przybrałam 12 kg przez całą ciąże z czego Ala ważyła 3870. Ale Ty na prawdę jesteś szczuplutka ja też byłam szczupła tylko brzuch i biodra miała wielkie hahaha 😁
My Ali nie czytamy na dobranoc bo Ona olewa nasze czytanie - wychodzi z łóżka i biega po pokoju. Poczekamy jeszcze troszkę. Mam książkę ze zbiorem bajek która kupiłam jeszcze będąc w ciąży i narazie czeka w bezpiecznym miejscu 🙂
Ja też wolę książkę normalną nie tablet ale szczerze to już bardzo dawno nic nie czytałam i muszę w końcu coś zamówić ale polskiego.
Madzia a jak u Was jest - do Oskarka mówcie tylko po angielsku ? Sorry, że tak pytam 🙂 Ja staram się Alicję uczyć angielskiego. Wszystkie cyferki, literki, zwierzątka uczę Ją po polsku i angielsku ale częściej po angielsku bo tutaj będzie chodzić do szkoły. Słucha tez dużo piosenek nursery rhymes i bajki na tv angielskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja nawet nie mysle, w czym na wigilie bede - czy na swieta, bo nie chce specjalnie na ta okazje niczego kupowac, bo zaloze raz 😞 Wigilie i swieta i tak w domu sami spedzamy, nawet chyba 25go nie pojedziemy do rodziny, bo normalnie to sie tam jedzie kolo 10-11 i siedzi caly dzien. Nie ma szans, zebym wytrzymala - zwlaszcza wiekszosc czasu tam za stolem, bo niewygodnie. Chcielismy zreszta w tym roku spokojnie swieta spedzic, w naszym skromnym gronie (czyli tylko my 😜). Na 26go zaprosimy ich moze na kawe i ciasto czy cos takiego. To i tak mniej klopotliwe niz robic lunch dla 6 doroslych i 3ki dzieci - nawet jesli by tylko mezus gotowal (bo tradycjnie po angielsku 25go). Jakos sie nie czuje na silach w obecnym stanie a jednoczesnie super sie ciesze na takie spokojniejsze swieta i nasza trojeczka, bo choc nas malo, to i tak jest super rodzinnie i mega przytulnie 🙂
No, ale co na siebie zaloze...kojarze, ze mam taka czerwona bluzke, ktora mialam na sobie w swieta jak z Oskarkiem chodzilam, albo jeszcze taka czarna kojarze - wiec pewnie ktoras z nich W nic innego sie nie zmieszcze 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MadziaW napisał(a):
aisak_89 napisał(a):
Obserwuje ta sukienkę na wigilię :
http://www.ebay.co.uk/itm/USED-BUT-STILL-FAB-CONDITION-BEAUTIFUL-DRESS-SIZE-10-ELISE-RYAN-/150965080345?_trksid=p5197.m1992&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D14%26meid%3D4205579963165095629%26pid%3D100015%26prg%3D1006%26rk%3D1%26sd%3D150965080345%26

pasowałaby na wigilie ?? Mam w takim odcieniu jak dół sukienki szpilki z odkrytym palcem. Tylko nie wiem czy 10 nie będzie za duża bo ostatnio bez problemu wchodzę w 8 ale co firma to inny rozmiar 🤨


Ladna - do tego mozesz jeszcze jakies bolerko, czy krotsza marynareczke i spoko 🙂 Z rozmiarami, jak mowisz, nigdy do konca nie wiadomo, bo co firma to inaczej. A moze by Ci mogli przeslac wymiary, to bys sobie mogla dokladniej pomierzyc wsjo?

Właśnie mam dużo marynarek i bolerek bo taki mam styl ubierania się a więc z tym nie będzie problemu 😁 Do tej drugiej mam szpilki granatowe - kurcze chyba mam szpilki w każdym kolorze hahaha a i tak ostatnio ich nie noszę ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam się spowrotem. Wreszcie położyłam małego. Jakiś ma marudny humorek i co zaśnie budzi się z płaczem 🤢 🤢 mam nadzieję że teraz pośpi trochę dłużej bo muszę ogarnąć kuchnie, zrobić sobie kolacyjkę i się wykąpać 😮 czasem nim to wszystko zrobię on już wstaje na kolejne karmienie 😮 ehhh... od 3 miesiąca niby wszystko miało się normować 🤔
madziaw my dość daleko mieszkamy, w milton keynes.
aisak super ta pierwsza sukienka. wg mnie fajna na wigilie 🙂 i właśnie jakieś bolerko czy sweterek + kryte rajstopy?!
Ja się cieszę że na razie nie muszę kombinować z prezentami dla małego 🙂 i tak ma już dużo pluszków itp więc mu na pierwszy rok życia starczy... no chyba że się mylę i dzieci wiecej zabawek potrzebują 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marylu napisał(a):
jak was znaleść na fb?

Wysłałam Ci na priv dane aby mnie znaleźć 🙂
Tez tak myślę, marynarka i rajstopki do tego szpileczki i już 😁
Dla Ali mam śliczny sweterek - moja Mama Jej kupiła i przysłała do tego leginsy z srebrną nitką żeby miała wygodnie 🙂
Marylu w tych miesiącach dziecko baaardzo często ma skoki rozwojowe bo Jego organizm uczy się ciągle czegoś nowego a to zwrok się wyostrza a to słuch i to wszystko dlatego ja pamiętam w tym czasie Ala nie spała prawie 24h na dobę i było tylko jedno wielkie bujanie we wózku i spanie na kanapie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aisak_89 napisał(a):
MadziaW napisał(a):
aisak_89 napisał(a):
Madzia Ty w ciąży jesteś bardzo szczupła a więc możesz jeść bo masz tylko brzuszek duży 😉
Dużo przybrałaś na wadze jak do tej pory??


Do tej pory przybralam 18kg.


18 kg to raczej taki standard ale pewnie jeszcze 2-3 kg przyjdzie do końca. Ja przybrałam 12 kg przez całą ciąże z czego Ala ważyła 3870. Ale Ty na prawdę jesteś szczuplutka ja też byłam szczupła tylko brzuch i biodra miała wielkie hahaha 😁
My Ali nie czytamy na dobranoc bo Ona olewa nasze czytanie - wychodzi z łóżka i biega po pokoju. Poczekamy jeszcze troszkę. Mam książkę ze zbiorem bajek która kupiłam jeszcze będąc w ciąży i narazie czeka w bezpiecznym miejscu 🙂
Ja też wolę książkę normalną nie tablet ale szczerze to już bardzo dawno nic nie czytałam i muszę w końcu coś zamówić ale polskiego.
Madzia a jak u Was jest - do Oskarka mówcie tylko po angielsku ? Sorry, że tak pytam 🙂 Ja staram się Alicję uczyć angielskiego. Wszystkie cyferki, literki, zwierzątka uczę Ją po polsku i angielsku ale częściej po angielsku bo tutaj będzie chodzić do szkoły. Słucha tez dużo piosenek nursery rhymes i bajki na tv angielskim.

Tak, licze sie z tym ,ze jeszcze przytyje - tak jak napisalas ze 2-3 kg. Z Oskarem w sumie przytylam 20, ale co dziwne - wtedy bardziej po mnie bylo widac, ze przybralam niz teraz, ale szczerze sie tym nie przejmuje. Tzn po Oskarze mialam dola jak zobaczylam sie w lustrze po porodzie, ale teraz juz wiem, ze to sie pozniej gubi, wiec sie tym nie stresuje za brdzo. Choc dol moze i tak mnie dopasc pozniej dzieki hormonom 😉 A Ty 12kg?? Wow! Ala tez wcale mala nie byla! Wieksza niz Oz, bo on mial 3660.
Ala olewa czytanie 😜 Nie przejmuj sie, jeszcze troche i sie wszystko zacznie zmieniac, bedzie lubiec czytanki przed snem 🙂
Co do ksiazek jeszcze, to ja rozumiem idee takiego kindla np czy tableta, na ktorym mozna czytac ksiazki, bo jednak duzo miejsca sie oszczedza (gdzie te normalne ksiazki pozniej klasc?:woohoo 🙂, ale haha ja ostatnnio pokupowalam jakies, polozylam na polce i poki co stoja ☺️ Tez sie musze za cos porzadnie zabrac. Zamowilam sobie dzis nawet ksiazke, taki poradnik jak sobie radzic z 2ka dzieci, kiedy drugie sie rodzi i takie praktyczne porday, ma 5 gwiazdek z 5u w recenzji, wiec mam nadzieje,ze mi jakies dobre pomysly podsunie.
A co do rozmawiania z malym, to widzisz ja bym chciala, zeby on po polsku tez rozumial i mowilam do niego i staram sie mowic po polsku, ale przez to ,ze maz jest Anglikiem, to miedzy soba sila rzeczy rozmawiamy po angielsku no i nie ma watpliwosci, ze pierwszym jezykiem malego bedzie angielski. Najgorsze jest to, ze jak on jest niegrzeczny albo zrobi cos, czego nie powinien, to ja chcac, zeby on zrozumial i zeby miec pewnosc ,ze do neigo docira, to automatycznie mowie po angielsku, a powinnam po polsku. On jaies pojedyncze slowka zna po polsku, liczyc nawet umial (nie wiem jak teraz, musze sprawdzic 😜) i wydaje mi sie ,ze rozumie jak do niego po polsku mowie, ale sam po polsku mi nie odpowie 😞 Umie powtorzyc, ale nie sam od siebie. A tak mowi babcia, dziadek, cocyk (to kocyk, ten z ktorm zawsze spi i nigdy go po ang nie nazwal), sisiu (ale wee tez mowi) no i ogolnnie jak mu np powiem 'umyj raczki' to idzie i myje, ale nie wiem ,czy wszystko rozumie jak sie do niego mowi - pewnie nie. Problem jest w tym, ze tylko ja polski tu znam, jakby byl tu ktos jeszcze z kim po polsku by sie mowilo i on by rozmowy slyszal albo jkaby byl wsrodk polskich dzieci, to by zalapal, a tak to kapucha. Mowicie do Ali po polsku, bo jak planujecie w UK zostac, to ona sie angielskiego sama super nauczy a dzieki Wam rozmawiajacym po polsku, bedzie dwujezyczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aisak - ja kocham buty, mam ich w 3 i troche i juz sie nie moge doczekac jak znow bede mogla przebierac do wyboru, do koloru, bo teraz w jednych glownie chodze, ktore kupilam specjalnie z mysla o ciazy - za kostke, bez zasuwaka ,ze na stojaco moge zakladac, bez porzeby schylania sie. Na plaskim - oczywiscie 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No właśnie u Was jest ten ,,problem,, w tym sensie, że mąż jest anglikiem i właśnie mówisz do Niego po ang a Synek słucha i wiadomo uczy się tego co robią i jak mówią rodzice. Wiesz później jedynym Jego problemem może bym komunikacja z dziadkami bo prawdopodobnie Twoi Rodzice nie mówią po ang.
Ja uczę Alusie podstaw ponieważ nie chce aby w ,,angielski świat,, czyli szkołę weszła zielona bo tutaj się urodziła a więc poznać język musi. Mój M nie lubi rozmawiać w domu po ang ja czasem Go proszę aby mówił do mnie po ang ponieważ wtedy bym siłą woli musiała uczyć się tego języka ale On nie lubi i koniec a więc Alicji też nie uczy ale nie ma nic przeciwko, że ja Ją uczę bo ma świadomość tego, że Ala w Anglii będzie dorastać i się uczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marylu napisał(a):
witam się spowrotem. Wreszcie położyłam małego. Jakiś ma marudny humorek i co zaśnie budzi się z płaczem 🤢 🤢 mam nadzieję że teraz pośpi trochę dłużej bo muszę ogarnąć kuchnie, zrobić sobie kolacyjkę i się wykąpać 😮 czasem nim to wszystko zrobię on już wstaje na kolejne karmienie 😮 ehhh... od 3 miesiąca niby wszystko miało się normować 🤔
madziaw my dość daleko mieszkamy, w milton keynes.
aisak super ta pierwsza sukienka. wg mnie fajna na wigilie 🙂 i właśnie jakieś bolerko czy sweterek + kryte rajstopy?!
Ja się cieszę że na razie nie muszę kombinować z prezentami dla małego 🙂 i tak ma już dużo pluszków itp więc mu na pierwszy rok życia starczy... no chyba że się mylę i dzieci wiecej zabawek potrzebują 🙃

Ee narazie nie potrzebuja, to rodzicom sie zazwyczaj wydaje, ze jest inaczej i to chyba bardziej, zeby rodzicow chec kupienia czegos zaspokoic 🙂 Jeszcze masz czas na zabawkowe zakupy 🙂 Myslalam ,ze moze mieszkasz tez gdzies stosunkowo niedaleko. A co do budzenia sie dzidzi i karmien (czestotliwosci) to chyba kazde dziecko jest inne i naprawde nie ma reguly 😞 Musisz byc po prostu cierpliwa, ale pociesz sie tym, ze jestes taka zorganizowana 🙂 Mnie zawsze na wszystko brakowalo czasu 🙂 Az nie chce myslec, co to bedzie teraz 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marylu na dzień dzisiejszy uważam, że mata, karuzela w łóżeczku i fotelik bujany spokojnie zaspokoi potrzeby Twojego Maluszka 🙂 Ja też mam mnóstwo maskotek z okresu niemowlęcego Ali i chyba troszkę muszę wydać do sklepów które pomagają dzieciom ponieważ to tylko zajmuje miejsce które przydałoby się na inne zabawki bardziej przydatne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jest dokladnie tak jak mowisz - tzn wydaje mi sie, ze bedzie problem z komunikacja po polsku np z dziadkami. Tzn tata jest samoukiem i po angielsku w sumie cos tam mowi, rozmawia i rozumie, ale robi jeszcze duzo bledow. Mama nie za bardzo, choc w jakis dziwny niezrozumialy sposob porozumiewa sie z moim R. choc on nie mowi po polsku, a ona po angielsku - naprawde nie wiem jak oni to robia. No, ale inaczej jest z Oskarem i mama juz przebakuje cos na ten temat, ze sobie z wnukiem nie porozmawia 😞 Z czego ja oczywiscie nie jestem zadowolona, bo chcialabym ,zeby on po polsku tez mowi, ale jest naprawde ciezko. Moze jak sie ten maly urodzi, to jak bede do niego tez po polsku mowic, to juz bedzie nas 3ka, moze wtedy cos ruszy? 😜 Ja Ciebie doskonale rozumiem, ze chcesz ,zeby mala cokolwiek rozumiala i dobrze myslisz, bo to musi byc dosc strsujace dla malego dziecka, jak idzie do przedszkola np i jest otoczone dziecmi, ktore tylko po angielsku rozmawiaja, a ono nic po angielskku nie rozumie. Choc poza tym to wiem, ze to tylko tymczasowe. Moje kuzynostwo wyjechalo do Niemic jak byli dziecmi i zanim zaczeli chodzic do szkoly, wiec mowili tylko po polsku. Tam szkole zaczynali w wieku 6u lat z zerowa znajomoscia niemieckiego - teraz mowia po polsku, niemiecku, w szkole uczyli sie francuskiego i hiszpanskiego - nie wspominajac o angielskim, a jeden z nich siedzi teraz w Japonii i studiuje ekonomie 🙂 Dzieci sa jak gabki, tak chlona i ja wychodze z przekonania , ze im wczesniej tym lepiej, bo i latwiej dla dziecka i jednoczesnie jest to super efektywne 🙂 Zreszta mam drugi przypadek w rodzinie, gdzie tez wyjechali do Niemiec, ale choc oboje Polacy, to mama chciala do dziewczyn mowic tylko po niemiecku, zeby sie nauczyly. Starsza polski jeszcze pamieta,bo wyjezdzali jak ona byla mala, ale juz mowila. Mlodsza za to po polsku nie bardzo. Cos pewnie rozumie i cos pewnie mowi, ale nie ma porownania z tymi, o ktorych pisalam wyzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia pisałaś o dołku po porodzie - ja mam go do tej pory jak patrzę na mój brzuch ☺️
Ja zachodząc w ciąże ważyłam 65kg w pierwszy 12 tyg ciąży spadłam do 60kg bo wtedy to myślałam, że umieram a nie jestem w ciąży hahaha to był terror - leżałam ciągle na kanapie z mdłościami i nie robiłam kompletnie nic tak źle się czuła i słabo a później z dnia na dzień jakby ręką odjął. Przybrałam 12 kg a 3 tygodnie po porodzie już ich nie było teraz ważę 52kg a więc dużo mnie niż przed ciążą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas Ala na pewno będzie dwu języczna oby i więcej hahaha ale na pewno ang i polski będzie znać tak samo. Moja Mama też się tym martwi jak Ona się dogada z Alicją hahaha ale Jej tłumaczę, że my przecież w domu mówimy po polsku 🙂 Ala jak na razie mówi tylko abecadło do pewnej litery po angielsku reszta po polsku cyferki też po polsku liczy 1,2,3 a później 8,9,10 hahaha środek wsiąkł 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas tak samo z tymi zabawkami - zwlaszcza pluszakami. A inne zabawki to Osakr w wieksosci pogubl czesci i duzo jest niekompletnych rzeczy 😞 Jak Oskar umial juz siedziec, to mezus zalawil mu taka zabawke od znajomej, czyli uzywana ale darmocha - zabawka, ktora sie super sprawdzila, bo na jakas chwile moglam miec wolne rece (tak w zasadzie maly ciagle przy mnnie) : https://www.google.com/search?hl=en&q=leap+frog+baby+groove+acivity+centre&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.1355325884,d.d2k&bpcl=39967673&biw=1366&bih=643&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=6ljOUPKdCKrS0QWppIGYDA#um=1&hl=en&tbo=d&tbm=isch&spell=1&q=leapfrog+baby+groove+activity+centre&sa=X&ei=61jOUN3GMuXS0QW_k4HoCQ&ved=0CFgQvwUoAA&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.1355325884,d.d2k&fp=b64d63d61fbd1679&bpcl=39967673&biw=1366&bih=643
ale to jak byl nieco starszy niz 3 m-ce wiec masz jeszcze czas 🙂 A pozniej to byl chodzik i fajne byly takie drewniane puzzle, odpowiednie do wieku wiadmo, bo sie dzidzia ksztaltow zaczynala uczc 🙂 A tak dla takiego malenstwa, naprawde nie trzeba duzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to mnie pocieszyłyście z tymi zabawkami. Też mi się wydaje że nie potrzebuje specjalnych atrakcji. Wystarczy mama która mu śpiewa 😁 😁 😁
Ja za to w ciąży przybrałam 15kg.mały ważył 3,4kg. zgubiłam samoistnie z 9. A reszta jakoś mi nie przeszkadza 🤔 tylek mógłby być szczuplejszy no ale może do wakacji coś zdążę poćwiczyć 😉
My oczywiście mówimy po polsku do małego, i też się zastanawiam jak i kiedy załapie angielski? 😮 ja do niego po ang nie chce mówić. Uczyłam się angielskiego w polsce bardzo długo, nawet cae zrobiłam. I to wg mnie był błąd... mój akcent jest tragiczny. Jednak nauka od polskich nauczycieli jest trochę bezsensowna. Znajomi którzy angielskiego się uczyli dopiero po przyjeździe do uk- mówią dużo ładniej. A mi wstyd buzie otworzyć 🤨 dodatkowo angielski którym się mówi na co dzień w uk nie ma nic wspólnego z tym, co się w szkole uczyło 😮 mam nadzieję że mały osłucha się z angielskim jak będę go zabierać do biblioteki na czytanie książek, play groupe i może z tv?!
juz wyslalam zaproszenia 😁 jakie z was laski! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia - ja mialam w ogole jak patrzalam na cala siebie, nie tylko brzuch, ale wszystko 😞 Ja wage wyjsciowa mialam 48, przytylam te 20, czyli wazylam 68 pod koniec ciazy, ale wiesz jak to jest jak sie z dzieckiem w brzuchu chodzi to to tak do czlowieka nie dochodzi za bardzo. A ja sie obudzilam jak chcialam zalozyc spodnie sprzed porodu, a sie okazalo, ze do polowy bioder wszly i dalej ani rusz 😲 Ja chba w ogole bbylam taka naiwna, ze myslalam, ze jak sie dziecko urodzi to ja pewnie bede wygladac tak jak zannim w ciaze zaszlam ,a sie okazalo ze jak poszlam do sklepu kupic gacie (bo juz nie moglam patrzec na te ciuchy ciazowe) to musialam kupic spodnie o 2 rozmiary wieksze niz mialam. Mialam 8 (choc i te czasem byly za duze, w zaleznosci gdzie kupilam), a zmuszona bylam kupic rozm. 12 😮 A to dotalo do mnie jak jechalam oddac pompke do odciagania mleka do szpitala i w zasadzie zmuszona bylam jechac wlasnie w ciuchach ciazowych. Cala droge do szpitala przeryczalam. Humor mi sie nieco poprawil jak przywitala mnie dawna polozna (bardzo fajna kobieta) i jak mnie zobaczyla powiedziala, ze wygladam rewelacyjnie (nie wiem na podstawie czego tak powiedziala), co mnie znow prawie do lez doprowadzilo. I jej wtedy powiedzialam, ze mi sie biodra rozeszly, wygladam okropnie i nie che tak wygladac ,a ona mnie...wysmiala 🙂 i wyjasnila, ze biodra sie na stale nie rozchodza, ze wroce do siebie i mam sie nie martwic. To ,ze mnie wysmiala mi duzo pomoglo, poczulam sie na chwile lepiej, ale i tak nie znosilam patrzec na siebie w lustrze. Wydaje mi sie, ze dlugo mi brzuch schodzil, w ogole jakis taki dziwny byl, nawet nie umiem opisac. Mnie sie wydawalo, ze mialam mega szerokie biodra i w ogole jakos mi moja fajna talia zanikla a pojawil sie tzn muffin top i love hadles ☺️ No, ale jak wrocilam do pracy po roku, to wazylam chyba jakeis 46 ☺️ , ale jednoczesnie wcale sie nie odchudzalam. Hormony duzo u mnie nabalaganily wtedy w glowie, tak mi sie wydaje. Teraz wole o tym nie myslec. A ty aisak ile masz wzrostu w ogole?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja Ala miała coś podobnego ale najlepiej było Jej w łóżeczku albo w huśtawce. Miała super fotelik z FP kupiony za bezcen bo chyba 40f a nowy pamiętam kosztował około160f Alicja mogła w nim przebywać nawet 2-3 godziny i w między czasie się jeszcze przespała, ale to huśtawka dla takiego właśnie maluszka 3 miesiące do 6-7 miesięcy później to już nudaaa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...