Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja tez mam juz dosc swiatecznych prezentow, a zwlaszcza pomyslow na prezenty 🤢 Jeszcze tylko Oskarkowi musimy cos dokpic, tzn cos konkretnego, bo pierdolki mam, no i pozniej na urodziny. Dla R. juz mam, dla mamy (bo przylatuje pod koniec grudnia) tez prezenciki juz mam, tylko tacie cos dokupie, ale o tym bede myslec jak juz mama bedzie, to mi pomoze zdecydowac, bo i tak tata wczesniej tego nie dostanie jak dopiero jak mama wroci do Polski, czyli po 3 tygodniach - to mam czas. Tylko jeszcze zapakowac to wszystko. Oz chba dostanie oczoplasu jak zobaczy to wszystko. Bedzie pewnie myslal, ze wszystko dla niego hehe 😜 A propos - macie juz wlasnie prezenty dla dzieciaczkow? Co kupilyscie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
Moja Ala dostanie chyba pianinko z mikrofonem i krzesełkiem z Disney princess bo ostatnio oglądałam i strasznie mi się spodobało. Ciężko coś Jej kupić bo ciągle coś dostaje z małych zabawek ale i tak się nimi nie bawi 🤔 Wszystko jest dobre na 5 minut a później odchodzi w niepamięć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aisak_89 napisał(a):
Jak ja bym chciała tutaj moją Mamusię na Święta, ale niestety to nie możliwe 😞

Ja tak samo 😞 To jedyne co sie pocieszam, ze przyleci do nas po swietach, przed sylwestrem. No i jak jeszcze do tego czasu nie urodze, to bedzie ze mna jak ten babel bedzie przychodzic na swiat. Dopiero po 20ym bedzie wracac do domu,a pozniej znow nie wiadomo kiedy sie zobaczymy 😞 Ja to bym chyba najlepiej chciala, zeby ona tu z nami mieszkala, to by bylo najlepiej 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MadziaW napisał(a):
Aisak - widze, ze chyba tak jak ja masz ze swoja mama dobry kontakt, co?

Wspaniały ! Moja Mama to cudowna, dobra i kochająca istota ! Nie mówię, że jest idealna bo nikt nie jest i o kilka rzeczy mam do Niej żal, ale gdyby nie Ona nie byłaby takim człowiekiem jakim jestem dzisiaj. Mogę na Nią liczyć zawsze i obojętnie co my nie zrobiła w życiu powie, że popiera moją decyzję.
Mój Tata tez był cudownym człowiekiem i kocham Go nadal baaardzo mocno, ale to już ponad 7 lat jak nie żyje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aisak_89 napisał(a):
Moja Ala dostanie chyba pianinko z mikrofonem i krzesełkiem z Disney princess bo ostatnio oglądałam i strasznie mi się spodobało. Ciężko coś Jej kupić bo ciągle coś dostaje z małych zabawek ale i tak się nimi nie bawi 🤔 Wszystko jest dobre na 5 minut a później odchodzi w niepamięć.


Hmm...skad ja to znam 😮 Tzn ze sie pobawi 5 min i traci zainteresowanie 😞 My naszemu kupilismy takie pianinko - na 2gie urodziny bodajrze, to wiesz co? Zepsul na drugi dzien 😠 Wyrwal mikrofon i tam jakies kabelki byly, ktore widac byly wazne i pianinko juz pozniej nie gralo, ehh... On teraz jest na etapie spiderman'a , star wars i temu podobnych, choc ja nie lubie jak on takie rzeczy oglada, bo pozniej dostaje do glowy. Mezus mu pozwala siedziec na jego laptopie albo komorce, to sobie super radzi, w angry birds zapiernicza, wiec myslalam nad takim tabletem z leap froga dla dzieci. Nie jest tani, bo jakies £50, ale tez jest chyba z tych najtanszych a ma dobre recencje no i choc by sie uczyl (bo on np z cbeebies to bardzo duzo sie nauczyl) czegos madrego a nie te glupie gry czasem. Potem chodzi po pokoju i psiu, psiu, psiu, psiu (ze niby strzela) - i tak potrafi przez pol godziny jak nie wiecej non stop, choc po pokoju. Dzis to az myslalam, ze dostane do glowy od tego psiu psiu 😮 Tylko nie wiem czy na swieta mu to kupic, czy na urodziny (w lutym) a jesli na urodziny, to co na swieta? Wiem ,ze niektorzy rodzice kupuja swoim dzieciom ( w wieku O.) nintendo ds-y i tego typu gry, ale ja uwazam, ze to stosunkowo za drogo jak na taki wiek. To co napisalam wyzej tez wcale nie tanie moze, ale jeszcze w miare znosne...sama nie wiem.. albo jakies lego z oferty, bo duzo przecen jest? Moze R bedzie lepiej wiedzial, czym sie chlopcy lubia bawic 😜 (troche to glupio zabrzmialo, ale wiecie o co mi chodzi 😜)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia 50f to rzeczywiście już sporo tym bardziej, że nie wiesz jak Mały zareaguje na tego typu zabawkę. To Ali pianinko kosztuje jakieś 26f a więc spoko. Myślałam jeszcze o tablicy ale ostatnio kupiliśmy Jej stół do rysowania a więc na razie styka. Poza tym ma dość duży pokoik a i tak brak w nim już miejsca. Wiem, że na dwa latka dostanie jeszcze kuchnie a więc nie wiem gdzie to już postawię 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nio, moja byla u nas cos chyba podobnie jak sie ozzie urodzil. Urodzil sie po 1szej w nocy w srode a ona o 11 przylatywala 🙂 Tylko my pozniej musielismy zosatc w szpitalu 5 dni, wiec w tym czasie tyle sie z nia widzialam, co przychodzila nas odwiedzac 3 razy dziennie, a pozniej jak juz bylismy w domu, to zlecialo jak nie wiem 😞 A ja mojej tez caly czas mowie, ze jak pojdzie na emeryture to ma do nas przyleciec i z nami mieszkac 🙂 Moze mi sie uda ja przekonac 😉 No choc bedzie mogla zostawac na dluzej niz 10 dni, co nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wlasnie wydaje mi sie ,ze z takiego tableta to bby sie bardzo ucieszyl, bo on jest naprawde dobry w te techniczne klocki. Opiekunki az sie same dziwily ,ze on wie jak sie poslugiwac touch screenem, laptopem, myszka...U meza na laptopie sam sobie umial znalezc w ulubionych cbeebies, wlaczyc, wlaczyc kamerke na ekranie, wiedziec jak ja uruchomic, gdzie kliknac...Bardzo szybko to lapie. Stad wlasnie jak juz ma siedziec, wolalabym ,zeby sie choc czegos uczyl, bo m. ma tam jakies durne gry - niby nic sie nie robi, ale jak dla mnie sa durne. Moglibysmy sie zlozyc po polowie to akura wyjdzie po £25 😜 ale nie wiem jeszcze. Zobacze , czy moze znajde cos w ofercie albo gdzies taniej, bo poki co tylko w argosie sprawdzilam. Dla dziewczynek jest tyle pomyslow i dosepnych zabawek, ze choc bym tez pewnie nie mogla sie zdecydowac, to chyba glownie dlatego ,ze tyle by mi sie podobalo 😜 A z chlopcami to troche inaczej...Przeciez nie moge mu ciagle tylko autek kupowac 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aisak_89 napisał(a):
Moja ostatnio była u mnie 2 miesiące a w tym czasie babcią opiekowała się opiekunka a więc dla mnie to był wydatek bo babcia wymaga opieki 24h na dobę ale warto było tylko serce pękało jak wracała 🥴

😞 no moge sobie wyobrazic 😞 Ale powiedz Kasiu - Wy raczej bedziecie do Polski wracac, czy planujecie na stale osiasc w UK?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My chcemy tutaj już na stałe zostać. na dzień dzisiejszy jest taki plan, że chcemy zostać i żyć tutaj 🙂 Nie wyobrażam sobie życia w Polsce tym bardziej w chwili obecnej patrząc na to co się tam dzieje. Dlatego chcę Mamę do siebie wziąć jak przyjdzie czas. Poza tym nie tęsknie za Polską ja czuję, że tutaj jest mój dom. Byłam w Polsce 5 miesięcy to tęskniłam strasznie z Anglią.
Też myślę, że jesli lubi takie elektryczne zabawki to będzie strzał w dziesiątkę. Moja Ala kocha laptopy i telefony to jest Jej żywioł. Na telefon woła: Ci knok ! 🤪 🙃 hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia to miasto to jeden wielki scouse !!! 🙃 😮 😲
Ja tutaj jak przyjechałam byłam załamana - mówiłam po co mi było uczyć się języka w szkole jak i tak nic nie kumam 🤢 Liverpool ma bardzo odrębny styl mówienia na tyle, że są specjalne słowniczki tłumaczących mogę Liverpool-czyka ponieważ Anglicy z innych rejonów ich nie rozumią i szczerze oni sami siebie tutaj czasem nie rozumią haha
W Polsce było by ciężko na pewno a tutaj jeszcze ja mogę Mamie pomóc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ogladalas moze 'Desperate Scousewives'?? 😆 Haha smieszny byl, szkoda ,ze nie zrobili kolejnych serii. Fajnie sie ich sluchalo. Jak pozniej w pracy rozmawialam z kims, kto brzmial tak jak oni, to juz wiedzialam skad dzwoni 🙂 Fajnie sie uczyc rozpoznawac akcenty w ten sposob hehe - porownujac do kogos 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie, nie widziałam. Ogólnie mój angielski jest na poziomie podstawowym - uczę się cały czas ale ciężko idzie jak siedzę w domu, pracowałam z polakami i znajomych teraz też mam polaków. Ciężko uczyć się języka, ale i tak jest dużo lepiej niż było chociaż też łapię się, że mówię słowa ze scousem i lepiej mi to idzie niż z urzędowych bo z tym jestem osłuchana, chociaż na prawdę oni czasem sami siebie tutaj nie rozumią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MadziaW napisał(a):
Kasia, to Ty jak mowisz po angielsku moze tez masz juz jakies nalecialosci scouse'a? 🙂 Moze nawet o tym nie wiesz? 🙂


hahaha myślimy o tym samym 😉 Mój M to typowy scous 😮 On tak zasuwa językiem Liverpoolu ale on tutaj przyjechał i nie umiał się przedstawić nawet dobrze a więc uczył się angielskiego od podstaw jaki dawał mu Liverpool. Ja niestety nie jestem poliglotą i nie przyjmuję tak dobrze języka jak On.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochana, ja bede dezerterowac, bo wlasnie uslyszalam kroki u gory i placz. Oskar sie obudzil, poszedl do sypialni a tam nikogo w lozku nie bylo, wiec sie poplakal. Poszlam do gory, zeby go uspokoic i wyobraz sobie ten chlopczk, kochany, slodki i zaspany, ze swoim kocykiem i owieczka wymaszerowal spac z rodzicami - taki slodki widok. Pozwolilam mu isc do nas, ale obiecalam, ze zaraz do niego przyjde, wiec musze isc 😉 Teoretycznie chcemy, zeby sie oduczl z nami sypiac i czasem mu sie udaje cala noc u siebie przespac, ale ostatnnio znow mu sie cos odwidzialo i juz nawet nas w nocy nie pyta, tylko sam wstaje i do nas przchodzi. Ale jak grzecznie spi, to nawet mi tak nie przeszkadza a lubie sie rano kolo niego budzic ☺️ A dzis to juz w ogole mu nie umialam odmowic ☺️ R. sredio zadowolony, bo mowi ,ze znow wyladuje na skrawku lozka, wiec mu powiedzialam ,ze w razie czego zawsze moze isc do lozka Ozziego 😜 On ma u siebie double bed, taki dla doroslych 😜 Ale jestem, co? 😜 Ale Oskarek tak slodko wygladal z tym kocykiem i owieczka, ze az mi sie cos zrobilo 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i oczywiscie dobranoc kochana, super sie gadalo. Laski to nas faktycznie beda chyba przeklinac jutro, bo tyle beda mialy stron do nadrobienia 😁
Masz ode mnie oklaska na dobranoc 😉
A co do jezyka jeszcze, to fakt jest faktem , ze jak tylko zaczniesz wsrod Anglikow przebywac, to jezyka sie sama bedziesz uczyc, nie wiedzac nawet kiedy - najelpsza metoda 🙂
Dobranoc Kasienko - slodkich snow 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mnie też wstał chłopiec ale ten duży i wyjada ketchup hahaha 😁
U nas Ala też często śpi z nami chociaż miała być tego oduczona 🤨 Ale właśnie tak jak u Ciebie uwielbiam patrzeć na Ale rano jak śpi i jak mnie budzi hihihi tryka palcem w noc i mówi : Mama stań picieś hahaha, czyli: Mamo wstań picie się skończyło 😁
Alusia ma single bed, ale dobrze, że kupiłam takie bo chciałam kupić mniejsze takie 140 na 70 i Kasia dzięki Bogu przemówiła mi do rozumu, że za szybko wyrośnie 😘 W tym pośpi jeszcze dobry kilka lat.
Ok ja też już lecę bo ile to można 😁 Dziewczyny Nas zabiją za nadrabianie tego wszystkiego 😁
Całuje mocno dobranoc 😘 😘

P.S. masz rację jak pójdę do pracy to nie będzie wyjścia na siłę będę łapać język a teraz chce właśnie iść do pracy wśród anglików aby w końcu ten język uzupełnić. Teraz nie jest źle ale dużo mi jeszcze brakuje.
DOBRANOC 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc no wiecie co.......jeden dzien a tyle stron , spac nie moga co hehe.
Chyba sobie pozapisuje te Wasze przepisy i moze devolaye zrobie tez ale nie robilam tego nigdy, Michal napewno zje. Poprosze o szczegoly jak to ma wygladac jutro po miecho jade.
Nusia super,ze Ci sie udalo do starej pracy wrocic 🙂 stresik pewnie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...