Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

Wlasnie wrocilam z banku i najpierw wplacalam pieniazki a pozniej chcialam, zeby mi babeczka statment wydrukowala i ona mnie wyslala do jej kolezanki. poszlam grzecznie, babeczka kogos obslugiwala wiec stoje sobie i czekam. i nagle ta babeczka idzie do koelzanki (tej u ktorej bylam przed chwila) i mowi do niej, zeby sie mna zajela, bo jej jeszcze chwilke zejdzie a ja w ciazy i czekac nie powinnam 🤪 normalnie scielo mnie, nie wiem czy to przez plaszcz i sweter, czy po prostu gruba jestem, albo mnie wzdelo po krokietach 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonisiaD napisał(a):
Oho znowu od rana sama sobie pisze hihi 😁 Nusia a co do wiedzmy to prawdziwy efekt bedzie w nastepna srode jak bedzie szla na impreze,bo ja nawet pomaluje i miotle ma 😁


Manka tez czarownica bedzie, kiecke ma z zeszlego roku jeszcze a kapelusz i torebke z pajakami kupilam jej w funciaku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nusia27 napisał(a):
wlasnie mi sie okres konczy:P

Czasem mozna prawie cala ciaze okres miec 😁 😁 Kurde latam od rana,sprzatam,a tu polowa nawet nie zrobiona,a zaraz do pracy wychodze,bleee
Karola a jak malutkiej nosek?Dalej ma sapke?Nusia co do biletu do Polski to cie pociesze...moja siostra tez leci...tyle ze ich 4 ta przyjemnosc kosztowala 1200f 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonisiaD napisał(a):
nusia27 napisał(a):
wlasnie mi sie okres konczy:P

Czasem mozna prawie cala ciaze okres miec 😁 😁 Kurde latam od rana,sprzatam,a tu polowa nawet nie zrobiona,a zaraz do pracy wychodze,bleee
Karola a jak malutkiej nosek?Dalej ma sapke?Nusia co do biletu do Polski to cie pociesze...moja siostra tez leci...tyle ze ich 4 ta przyjemnosc kosztowala 1200f 🤪 🤪 🤪 🤪


zartujesz 😁 ja pierdziule, co oni prywatny odrzutowiec wynajeli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny biletow sa masakrtczne i rosna z dnia na dzien. w sobote byly po 60 funtow, wczoraj kupilismy za 72 a dzisiaj juz 88. a najlepsza cena bagazu. jak sprawdzalam bilety dla naszej 3 to za sztuke bagazu chcieli 40 funtow. pozniej jak kupowalam bilet dla siebie i Marylki to walizka kosztowala 25 a jak dla Jacke to 29...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do mojego męża, bo któraś się pytała, to właśnie rozmawiał z supervisorem i on mu obiecał kolejną stałą. Tam w firmie jest tak, że część pracowników jest przyporządkowanych do umów czasowych i żeby nie wiadomo jak dobrze pracowali, to nie dostaną umowy na stałe. Mój właśnie obawia się, że na niego trafiło. Miejmy nadzieję, że nie, bo pierwszy raz od kilku lat czuje się dobrze w pracy i nie chce jej zmieniać.
Monia ja życzę Tobie, żebyś dostała wreszcie kontrakt.
Co do Kornelki - minęło jej to, choć zastanawiam się czy to mógł być objaw alergii? Bo ona tego czegoś dostała u takiej znajomej w domu i w tą sobotę znów byliśmy u niej w odwiedziny. Wrócilismydo ddomu i Mała znów zaczęła charczeć całą noc, ale do rana jej przeszło. A ta koleżanka ma kota, a moja córcia nie ma innej styczności z kotami. Co o ttym sądzicie?

A ja dziś pierwszy raz zabrałam córcię na samotne zakupy 🙃 mąż spał po nocce, a ja załadowałam Małą w fotelik i do auta i pojechałyśmy do Matalana, bo ja po ciąży nie mam w co się ubierać 😞 niby zostało mi do zrzucenia jeszcze tylko 5kg do wagi wyjściowej, ale nawet luźne bluzki sprzed ciąży są za małe 😠
Pamiętam, że jak do Pl jechałam, to akurat miałam 5kg na plusie i jeszcze zakładałam sportową kurtkę i ją zapinałam, a teraz nie da rady. W biodrach brakuje 10cm materiału 🤢 chyba tak mi rozjechały się biodra w ciąży, bo innego wytłumaczenia nie znam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobra,podejscie numer 2 do posta,bo 1 mi Julia zamknela...wrrr...Karolcia ty sie nie stresuj wygladem,bo po ciazy dlugo sie do siebe dochodzi a jeszcze dluzej biodra sie schodza.Rozchodzimy sie 9 m-cy to w 2 tyg nie wroca do normy.A jak mas teraz tylko +5kg na plusie,to mozesz byc z siebie dumna 🙂A co do Kornelci,to jak najbardziej moze byc alergia na kota,bo siostry corka ma i zawsze potem ma mocniejszy katar...ale ona to chodzaca choroba jest i bez tego...a co do twojego meza to niefajnie z nim postapili 😞 Mam nadzieje,ze nastepnym razem juz dostanie ten kontrakt,skoro na niego zasluzyl.U mnie w pracy jest tez tak,ze sporo ludzi zasluzylo na kontrakt,a i tak robia przez agencje,a polowe ludzi na kontrakcie od reki bym wyzucila,bo sa bezuzyteczni
Kurde ale mialam wczoraj sajgon.Niecierpie poniedzialkow u mnie w w pracy,bo w weekend nikt nic nie robi,bo wiedza,ze Monika w poniedzialek caly burdel ogarnie po dniowce...ale wczoraj to bylo apogeum,wszystko nie tak!Powaga,az sie dziwie,ze jeszcze nikt do mnie nie dzwonil i zadnych maili z pracy nie mam 😜 😜 😜 😜
Ale ciesze sie,ze to wszystko ogarnelam 🙂
A teraz z innej beczki.Macie karty do hiperamy?To takie troche jak makro,ale osoby prywatne moga sobie tez karty wyrabiac.W sobote tam bylismy i np kupilam 5kg piersi z kurczaka za 18f,mieso mielone wieprzowe na miejscu mielone 3,5 za 1,25kg no i przede wszystkim plyn do prania fairy na 100 pran za 15f 🙂 My czesto albo tam,albo w bookersie kupujemy,tyle,ze to 2 jest tylko dla firm.My mamy nr klienta jeszcze ze starej Piotrka pracy 🙂
A ja jeszcze tylko dzis i woooolne 😁 10 dni wolnego,ciekawe,czy sie z Piotrkiem pozabijamy z nadmiaru wspolnie spedzonego czasu hahaha 😁 Juz jutro na 12:30 mam umowione paznokcie,mezus mnie do salonu w ktorym Anka pracuje zawiezie hihi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
heelllo
Monia Co do Julii snu to rzeczywiście jest coś nie tak, skoro kilka dni w tygodniu potrafi normalnie spać!
Miłe to musi być usłyszeć same dobre słowa o dziecku na wywiadówce. zobaczymy co będzie z moim chłopaczkiem za pare lat 😉
I pochwal się zdjęciami jak już bedą 🙂
Nusia ważne że macie się gdzie przeprowadzić, a w między czasie możecie szukać dalej 😉 ciekawe czy te Twoje sny o porodzie coś wróża?! 😉 a bilety to masakra cenowa 😞 tez już kupiliśmy na święta- a właściwie po świetach, bo 26 lecimy. nawet się cieszę bo spokohnie pojedziemy na lotnisko a 24 mój M musiał by wziać urlop i na dodatek wyjazd z domu o 4rano!
kajkack trzymam kciuki żeby kolejną umowę Twój M dostał na stałe 😉 może na świeta jeszcze się do swojego nie wprowadzicie ale w nowym roku napewno 😉 Macie już coś na oku?
My już prawie kupiliśmy domek jak byłam w ciąży, a teraz się cieszę że jednak jedna para złożyła lepszą ofertę bo martwiła bym się sprzedażą itd po powrocie do polski 😉
Ja po ciąży rok dochodziłam do wagi początkowej, a biodra wciąż mam szersze! ale bez siłowni to już tego nie naprawię.
kasiak super macie fotki z wyjazdu. Bardzo się cieszę że Kaya super zniosła podróż! to jednak jest ważne że się nie męczyła. a jeśli chodzi o wasze auto to naprawdę mega oszczędne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu mi juz duzo znajomych z Polski o podobnych problamach pisali o melatoninie,bo ich dzieci dokladnie tak samo spaly i to sa typowe zaburzenia snu i wlasnie tym sie szybko i latwo je reguluje.Tylko obstawiam,ze w UK mi tego nie zapisza i bede musiala albo pl lekarza szukac albo dopiero w Polsce to sie zalatwi.Co do zdjec to jutro bede pytac czy maja juz forme do zamowienia 😁
A co do wlasnego domku to tez nam sie marzy,ale jak mieszkalismy w Londynie to nie bylo szans,zeby na niego zbierac,biorac pod uwage ze czynsz i rachunki wynosily nas srednio 1200 miesiecznie,nie mowiac o tym,ze mortgage np na 3-bedroom to jakies 1900....ale pewnie tu za 2-3 lata bedziemy o czyms myslec,bo tu mortgage wynosi tyle samo co rent.ale to tak jak mowie,dopiero za kilka lat
Widze,ze chyba tylko my w tym roku swiat w Polsce nie spedzamy
Nusia pytalas o bilet siostry-to jest cena za 2 doroslych,dziecko 5letnie i dziecko roczne,lot do Bydgoszczy.Wlasnie patrze na stronie ryanaira i pierwsza cena na dzien dzisiejszy jeszcze bez jakichkolwiek opat czy bagazy to uwaga..1 085,94 GBP.Ale na biednego nie trafilo 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My juz od niedzieli wieczor domku, znow mielismy super lot. Strasznie sie ciesze ze krzys tak dobrze to znosi. Gorzej z jazda samochodem do domu...
Nadrobie was pozniej bo czuje sie fatalnie, to chyba ta pogoda tak dziala na mnie;(
W co ubieracie maluszki przy 9stopniach?
A wy same macie jakies specjalne "stroje" na spacery w deszczu? Bo sprawdzilam pogode i u mnie caly tydzien pada...
W polsce uroczystosc sie udala. Piekny slub. Chyba sama musze sie w koncu zdecydowac bo czas najwyzszy;>

Mnie dziś w nocy dopadła grypa żołądkowa. Od kilku dni czułam się słabo, a teraz to już fatalnie. Od rana ciągle przytulam się do kibelka, a na dodatek mam taki ból mieśni i stawów że ruszać się nie mogę
Mój M w pracy i nie wiem czy będzie miał możliwość wyjścia, bo znów jest sam w swoim dziale
Na dodatek Krzyś chyba ma pleśniawki! Biały nalot na wargach od środka. Nie schodzi jak się pociera, i nie pił mleka... Nie ma miejsc w przychodni, nie ma leku bez recepty w aptece i teraz czekam aż łaskawie lekarka oddzwoni do mnie i może samą recepte mu wypisze. Lub przyjmie nas na "specjalną" godzine
Myślę że Krzyś ma to od ząbkowania- bo wciąż ma rozciapkane dziąsła. No i jak byliśmy w polsce wszyscy kuzyni gryźli na zmiane co popadnie.
Teraz nie wiem jak mu pomóc. Czytałam że płukać można szałwią, rumiankiem lub solą fizjologiczną.

Monia my po świętach w jedną stronę płaciliśmy powyżej 300f. 🤔 jesli chodiz o świąteczne ceny biletów to oni się już wycwaqnili i od początku są drogie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu biedna jestes.Staraj sie nie jesc nic ciezkiego,polecam gotowany ryz i marchewke.I zaopatrz sie w elektrolity w aptece.Tu masz linka,mi naprawde pomogly.I trzymam kciuki,zeby ci szybko minelo.Starsznie ci wspolczuje,bo to meczarnia
http://www.dioralyte.co.uk/content/about-dioralyte

Co do stroi na ta pogode,to ja Julii zakladam rajtuzki,kozaczki takie na jesien bez futerka,podkoszulek na ramiaczkach,dlugi rekaw,kurtke p.deszczowa z polarkiem no i chustke na szyje i obowiazkowo parasol,bo ona teraz wszedzie z nim chodzi 😁
Super,ze urlop sie udal i Krzys tak ladnie loty znosi 🙂I powiedz mi,kiedy sie jakis zdjec z Rzymu doczekamy?A co do slubu,to my mamy tylko cywilny.Koscielny jakos tak juz pare lat odkladamy ale tez wlasnie myslimy,ze trzeba w koncu kase i na to odlozyc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiak wlasnie obejrzalam zdjecia na Twoim profilu 🙃 Super mala wyglada 🙂 i ta naburmuszona minka na pierwszym z nich jest ekstra 🙂 ciesze sie, ze Wam sie udal wyjazd i rzeczywiscie za drogo to Was nie wynioslo, a do auta mozna wziac co sie chce. Ale szczerze mowiac mnie osobiscie nie chcialoby sie tyle czasu w podrozy spedzic, a gdzie jeszcze z dzieckiem. Ale kazdy przyzwyczajony do czegos innego.
Marylu trzymaj sie i zdrowiej 🙂 I fajnie, ze Wam sie udal wylot do Polski i imprezka 😁 Co do domku, to kupujemy w nowym budownictwie i w dodatku z programem rzadowym Help to Buy Equity Loan. Dzieki temu bedziemy mieli nizsza rate niz wynajem. Po pieciu latach jak dojda odsetki od kredytu z rzadu, to i tak wyjdzie nas mniej niz rent. Ogolnie za takie domy jak my chcemy kupic u nas placi sie za wynajem £650-700, my teraz rent za mieszkanie placimy £450, a rata kredytu wyniesie nas £400-450 (zalezy jak duzej wartosci dom pozwoli bank nam kupic 🙂 ) My raczej zostajemy w Anglii, bo do Polski nie mamy do czego wracac - ani mieszkania, ani pracy. Ja jestem po studiach inzynierskich, ale pracy w zawodzie nie moglam znalezc, bo wymagania byly kilkuletniego doswiadczenia. Jak mam pracowac ponizej kwalifikacji, to wole w Anglii za najnizsza krajowa niz w Polsce - taka prawda. Tutaj moge sie jeszcze ludzic, ze ktos mnie jakos dostrzeze, bede mogla sie wykazac i zaproponuje wyzsze stanowisko, a w Polsce moge zapomniec. A jak za kilka lat bedziemy chcieli sie wyprowadzic badz kupic wiekszy dom, to go po prostu sprzedamy 🙂

Co do mojej wagi, to mimo, ze zostalo mi juz tylko 5kg do wagi wyjsciowej sprzed ciazy, to niestety obecnie mam BMI 30, czyli otylosc I stopnia 😞 Chcialabym zejsc do BMI 24, ale to jest az 14kg do pozbycia sie, a ja chce miec kolejne dziecko juz niebawem. W sumie, to chce przeczekac pol roku, zeby mi sie szew na macicy dobrze zagoil i bedziemy sie starac o kolejne dziecko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Przeczytajcie sobie:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2453833/Decorator-nearly-loses-leg-bite-UKs-poisonous-spider.html
Kajack ja mam 27,3 czyli nadwage niestety,wiec wiem,co czujesz.A co do 2 dziecka,to zaleca sie wlasnie minimum pol roku,a najlepiej rok odczekac wlasnie w zwiazku ze szwami.Co do domku to tez bedziemy pewnie tak kombinowac,ale najpierw musimy miec te 5% depozytu haha 😁 Ja za godzinke do pracy a tak mi sie nie chce.Pewnie przez ta pogode,szaro,ciemno,az swiatlo pale.Masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nusia27 napisał(a):
Monia ty sie nie przejmuj 5%, masz obiecane mieszkanie jak w lotka wygram 😁

Ja juz chyba z 2 lata na ta twoja wygrana czekam 😁 😁 Ja dzis oficjalnie urlop zaczelam,pazurki zrobione,jest git 🙂Mam zdjecia do zamowienia i w 1 sie zakochalam.Jak beda wgrane na strone to wam linka podesle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonisiaD napisał(a):
nusia27 napisał(a):
Monia ty sie nie przejmuj 5%, masz obiecane mieszkanie jak w lotka wygram 😁

Ja juz chyba z 2 lata na ta twoja wygrana czekam 😁 😁 Ja dzis oficjalnie urlop zaczelam,pazurki zrobione,jest git 🙂Mam zdjecia do zamowienia i w 1 sie zakochalam.Jak beda wgrane na strone to wam linka podesle 🙂


nie martw sie, ja tez 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Heyka bylismy dzis w przedszkolu na coffee morning i byla pani z biblioteki i dostalismy w prezencie 3 ksiazki w tym jedna z cd i ta sama historia na plycie w wielu jezykach w tym polskim i nawet w kilku wersjach odsluchiwalismy to 🙂 Super,2h strzelily jak z bicza i Piotrek zobaczyl jak u Julii w przedszkolu wyglada 🙂 I fajnie bo mamy Julii dlonie odbite rozowa farba na czarnym tle.Ogolnie z kazdym dniem coraz bardziej uwielbiam jej przedszkole 🙂
A teraz z innej beczki-02.12 mam operacje.Zastrzelil mnie dzis ten news.Niby na nia liczylam,ale teraz do mnie to na dobre dotarlo
Aaaa pisalam wam ostatnio o kontrakcie.W czasie urlopu do mnie zadzwonia,ze mam przyjechac na interview,bo trzeba miec to dla glownej siedziby i po nim wysla mi kontrakt.To tak tylko dla zasady,bo to stanowisko jest moje i tak,bo nie oglosili tej oferty nigdzie 🙂Ciesze sie baaardzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aaaa i jeszcze jedno.Pamietacie ta sofe co zamowilismy?Do dzis sie jej nie doczekalam!!Wkurzylam sie ciaglym zbywaniem,ze za 2 tyg bedzie i w koncu anulowalam zamowienie.Stwierdzilam,ze to jakis znak i wsztrzymam sie na chwile,odloze jeszcze z 200f i kupie skorzana,bo Julia znowu weszla na etap brudzenia 😁 A teraz spi po calym dniu w przedszkolu,wiec pewnie do rana dzis siedzimy hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...