Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

kajkack napisał(a):
Kapalam Mala a ona mi na sam koniec kupke zrobila do wanienki 🤪
Myslalam, ze po kapieli bede miala troche czasu dla siebie zanim moj maz z pracy wroci, ale Ona ma co do mojego czasu inne plany 🙃 wlasnie harcuje na maksa w kolysce, wiec za jakies pol godziny bedzie zmeczona i spiaca i przez kolejna godzine nie bedziemy obie umialy sobie dac rady z jej zasypianiem, az w koncu stwierdzi, ze jest juz glodna i mam nadzieje, ze wtedy przy cycu usnie 🙂
Takie juz teraz moje zycie - kreci sie wokol kupek, cyca i zasypiania 🤪 Ale kocham to z calego serca, bo kocham ta Moja Mala Kruszynke 😜



z dziecmi nic nie mozna zaplanowac ani przewidziec 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
Co tutaj taka cisza?

Niusia moim zdaniem dobrze robisz, ze mala tak uczysz 🙂

Marylu a co robilas na tym wolontariacie?

A my wczoraj na wieczor z mezem zapuscilismy filmik, rozlozylismy sobie sofe w salonie i obejrzelismy na spokojnie filmik - miedzy jednym karmieniem a drugim 🙂 Juz dawno tak sobie fajnie nie spedzilismy czasu 🙂 W ciazy, to mnie ciagle cos gniotlo, uwieralo, bolalo, przeszkadzalo, a wczoraj polozylam sie tak jak mi wygodnie bylo i na luzie 🙂 dziecie w swojej kolysce spalo 🙂 ach, jak mi sie tesknilo za takim wlasnie czasem tylko we dwoje 🙂

Gorsze, bo mojej malej zaczelo strasznie charczec w przewodzie oddechowym. Wykichala mi takiego zoltego glutka, ale goraczki nie ma, bezposrednio w nosku tez nie ma zadnych glutkow, tylko gdzies cos gleboko jej charczy 😞 psikalam jej Sterimarem i probowalam gruszka sciagnac glutki, to slychac, ze cos tam jest ale za gleboko, zeby to jej sciagnac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej

Gdzie Was wywialo? Cisza tutaj taka, ze szok 😜

Ja prowadze caly dzien walke z glutkami malej 😞 zakupilam aspirator w koncu (do tej pory mialam gruszke, ale ona nie byla w stanie wyciagnac wydzieliny) i tyle tego malej wyciagnelam, ze szok. Przynajmniej teraz sobie zasnelam twardym snem i nie budza jej zatkane drogi oddechowe, bo tak to biedna sie wybudzala z przerazajacym krzykiem, bo pewnie jej sie zatykal noc i nie mogla oddychac 😞 Jak w nocy bedzie jej sie znow zatykal nos, bo odciaganie wydzieliny nie przyniesie skutku, to niestety z rana jak maz wroci do domu pojedziemy na pogotowie, zeby ja pediatra osluchal i sprawdzil, bo lekarzom GP nie ufam w leczeniu tak malego dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hey kobitki.Ja sie ostatnio nie odzywalam,bo kamienie daly mi popalic i glownie zwijalam sie z bolu.Dopiero wczoraj sie lepiej zrobilo.Mialam juz wizyte w szpitalu,beda musieli wyciac mi caly woreczek zolciowy.Daty nie sa w stanie mi podac,wpisali mnie na waiting list z dopiskiem,zeby to jak najszybciej zrobic,bo jest masakra.Z moim szczesciem za rok 🙃 Karolina tez polecam kropelki olbas i takie cos,my to do dzis uzywamy.Tyle,ze wlasnie zamiast wkladow nowych skraplam te olbasem i kupowalam to na promocji za niecae 5f,Majka chyba tez wtedy kupila.Naprawde pomaga:
http://www.ebay.co.uk/itm/Vicks-Waterless-Vaporiser-/221286218038
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nusia brawo dla Marylki,ze obronila swoja zabawke.Ja ci powiem,ze u nas jest to samo,Julia wszystko oddaje i zostaje z niczym.Wczoraj jako jedyna miala w piaskownicy zabawki,wiaderka,lopatki itp a w efekcie wszystkie dzieci sie bawily poza nia,bo jej pozabieraly zabawki.Mowilam jej,ze to jej i ma odebrac a ona nic poszla gdzie inidziej sie bawic,wiec ja pozabieralam zabawki i poszlam za nia 😁 Jest tylko 1 dziecko na swiecie z ktorym szarpie sie o zabawki-Lukasz,ale on to juz specjalnie na zlosc jej wszystko zabiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dzis w koncu bylam u lekarza, bo w nocy Mala zrywala sie krzyczac niemalze, bo jej sie nosek przytykal i jak ja w pionie potrzymalam to jej przechodzilo i z powrotem mogla godzinke spac spokojnie, a z noska to jej tyle tej wydzieliny posciagalam takiej brzydkiej zoltej a miejscami tak jakby podkrwionej 😞
No i lekarka ja osluchala, powiedziala, ze pluca, oskrzela, serduszko, wszystko ok jest i przepisala mi kropelki do nosa i juz pierwsza dawke dostala i rzeczywiscie jej zaczelo to lepiej rozrzedzac ta wydzieline niz woda morska.
Dziekuje za linka do tego Vicksa - poszukam jakiejs promocji na necie 🙂
A te kropelki Olbas sa od 3 miesiaca 😞

Monisia Ty to sie trzymaj kobieto z tymi Twoimi chorobami. Wszystko bedzie ok 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia jak juz cie beda ciac to niech posprawdzaja czy wsio inne ok jest 😉
Karola Olbas zapamietaj na pozniej, bo na prawde sie przydaja 😉
Monia a jak Julka z przedszkolem? dalej entuzjazm? bo Manka mi placze rano, robi taka najsmutniejsza minke na swiecie i od razu oczy pelne lez 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kajkack na wolontariat chodzę do takiej org,charytatywnej Relate. Do ich charity shopu. W ten weekend akurat nudy były:P
jak katarek małej? coś lepiej?
super jest to urządzenie co Monia link podała. plus warto zainwestowac w nawilżać powietrza i koniecznie nebulizator- na wszelkie kaszle, katary. u nas nawet na pogotowiu przyjmuje ogólny lekarz:/ olbas możesz pokropić- ale jako że Kornelcia jest malutka to nie na jej ubranku ale np gdzieś w rogu łóżeczka. Zapach dojdzie do niej i napewno jej będzie się lepiej oddychać.
aha jak mały miał katar lekarze polecali siedzieć z nim w zaparowanej łazience (ten sam efekt może dać nawilżacz powietrza i nebulizator)
nusia jej jakie to smutne widzieć malutką taką nieszcześliwą przed przedszkolem 😞 ja już sobie wyobrażam jak będę płakać za Krzysiem 😞 mam nadzieję że on to lepiej odemnie przetrwa
Monia współczuje Tobie tych dolegliwości 😞 mam nadzieję że szybko się tego pozbędziesz.

Krzyś od soboty ma bardzo wysoką gorączke. Dziś w nocy 40stopni 😞 własnie wróciłam od lekarza, uszy czyste, osłuchowo czysty, gardo ok. nie wiem co mu jest 😞 martwie się bo się meczy. Muszę jeszcze mocz dziś zebrać bo może to infekcja...
W środę lecimy do Rzymu na wakacje, i jak do jutra nie polepszy się to chyba zostaniemy 😞 zawsze gdy mamy wyjazd to mały choruje. zawsze....

A tu Krzyś na placu zabaw 😉
http://www.youtube.com/watch?v=SftGSuuH2Qc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien doberek
Marylu jejku,kiedy Krzys ci tak urosl??Szok 🙂Przeslodki jest 🙂 A co do temperatury to moze mu zab idzie,skoro osluchowo wszystko jest ok.Dzieci roznie reaguja.U nas kazdy zab oznacza zarwane nocki,cieknacy nos i bardzo wysoka goraczke.A tego Rzymu to wam zazdroszcze 🙂
Kajack jak malutka sie dzis miewa?Biedactwo taka malutka a juz ja jakies diablestwo zlapalo.To przez ta pogode okropna
Kaska co to za mina? Zaczelas sie juz pakowac na Ukraine? 😁
Nusia Julia dalej uwielbia przedszkole.W niedziele szlismy do parku a to ta sama droga co do przedszkola,tylko przed samym celem na prawo idzie sie do parku a na lewo do przedszkola i co?I Julia afere skrecila,ze ona chce isc do dzieci a nie na plac zabaw 😁 I tlumaczylam jej chyba z 10 razy,ze w niedziele dzieci tam nie ma i ze pojdziemy w srode 😁 Ostatnio mi laurke zrobila i az sie wzruszylam jak mi pani ja dala 😁 Juz ma nawet tam przyjaciolke-Lili i na krok sie podobno nie odstepuja 🙂 Ogolnie bardzo zadowolona jestem.Tylko raz byla afera,ze poszlam,pisalam wam z reszta,ale tylko za plotem zniknelam i juz po krzyku bylo.A w ten piatek to sam mowi do mnie papa mama,see you later 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dopiero teraz udało mi się zebrać mocz. Ale nie wydaje mi się żeby to było związane z UTI. ząbki mogą być. W miejscu czwórek ma takie wielkie gule- jakby wyszedł ząb ale dziąsło nie przebiło się. Wy to macie za sobą to wiecie o czym mowa 😉
Męczy się z tymi czwórkami już miesiąc lub dłużej 😞 a teraz ciągle ta gorączka...
Dziewczyny jakiej firmy kupujecie buty dla dzieci? bo my teraz pierwsze trochę sztywniejsze do chodzenia kupiliśmy clarks. rozmiar 3F. Powinien dostać rozmiar 2,5 ale do chodzenia zaczynają się od 3... Oglądałam też start rite. Ecco u mnie wcentrum nie ma. Co jeszcze polecacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny dziękuję za wszystkie rady 🙂
Ja nie wiem czy to ta niemowlęca sapka czy katar 🤢 niby te krople od lekarza trochę jej rozrzedzają tą wydzieline, ale od 6 rano męczymy się. Małej dobrze sie śpi tylko wypionizowanej, więc u mnie na rękach. Co ją położę do kołyski, to zaczynają jej bulgotać glutki i zatykać nos, więc się budzi z płaczem 😞 a już pochyliłam materac, bo na całkiem płaskim to nawet chwili spokojnie by nie poleżała.
Do tego ostatnie dwa dni jadła mi w większych odstępach czasowych, a teraz co godzinę kręci głową z otwartą buzią i wyjetym językiem i szuka cyca. Nie wiem czy zmniejszyła mi się laktacja czy ona ma większe zapotrzebowanie 🤢 i jeszcze ostatnie dwa razy ściągnęłam jej wydzielinę z krwią i nie wiem czy te krople ją podrażniły czy ten aspirator 🤢
Taka bidulka z niej jest 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu kto ma za soba ten ma.U nas jeszcze 2,5 piatki do wyjscia zostalo.Z czego ta ostatnia piatka co pol wyszlo ponad pol roku w ratach idzie 😁 Co do butow to my tez na poczatku Clarks albo Next a teraz to kupuje te,co mi sie podobaja.Teraz jej kozaczki jesienne wlasnie z Nexta kupilam,a addidaski w sport direcie,z ksiezniczka,bo sama wybierala 😁
A ja wczoraj doczekalam sie w koncu nowego piekarnika juuupi 🙂 Dzis jeszcze nowa lodowka wieczorem ma przyjechac 😁 Jeszcze tylko niech sie sprawa z woda wyjasni i bede mogla spac spokojnie.bo narazie o niczym innym nie mysle,tylko o tym.Dostalam rachunek za wode za 2,5 m-ca na 200f juz pod odjeciu 80 ktore zaplacilam DD.Czyli w sumie prawie 300,ze niby 75m3 wody zuzylismy w tym czasie.Okazalo sie,ze licznik nam caly czas chodzi.W pt po tyg prawie w koncu dotarl hydraulik i stwierdzil,ze musi gdzies byc wyciek i ze to u nas w domu,bo po zamknieciu zaworu przestaje sie krecic.A to znaczy,ze landlord musi to sam naprawic jako wlasciciel mieszkania...no i tu pojawia sie problem,bo nikt nie wie,gdzie to jest,wiec sa 2 opcje-albo sciagaja w ciemno wszedzie podlogi albo zamawiaja firme,ktora ma specjalny sprzet wykrywajacy wyciek,ale to kosztuje...2000f! No i dzis chce sie dowiedziec co beda z tym robic,bo ja sie nie zgadzam placic ponad 100f miesiecznie za wode.Wrrr mowie wam zawsze cos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny doradzcie cos.Dzwonili do mnie z gp,ze Julia ma miec szczepienie na grype,takie do nosa w aerozolu.Ze 2-3 latki teraz taki obowiazek.Umowili nas na 07.10 ale z kim nie gadam,to wszyscy mi je odradzaja,siostra nie zaszczepila,wszyscy znajomi jakich mam tez zrezygnowali,bo niby powiklania moga byc bardzo grozne...i nie wiem,co robic.A wy szczepilyscie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...