Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
nusia27 napisał(a):
a z mala i cycuchem to po czytaj o skokach rozwojowych 😉

Ona od tygodnia ma takie jakies 'dziwne' zachowania z cycem. Myslalam, ze w skoku rozwojowym to ona bedzie miala pobudzone laknienie przez okolo 2 dni.
Bylam dzis w szpitalu na badaniach na zoltaczke i od razu pediatrze powiedzialam o tym, to sie ze mnie smiala i powiedziala, ze tak najwyrazniej potrzebuje i zeby sie tym nie martwic.
Z drugiej strony sobie mysle, ze skoro jej sie duzo pokarmu ulewa, a przybiera na wadze, to jakos musi nadrabiac to co jej wyleci, wiec moze to jest rozwiazanie zagadki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):
Kajack wlasnie mialam pisac,ze moze mala ma jakis skok rozwolowy bo wlasnie cos ok 6tyg wystepuje chyba pierwszy
A ja wymiekam.Core odstawie i ide spac

Niby kolo 5 tygodnia jest skok rozwojowy i jesli moja jest wczesniakiem trzy tygodniowym, to powinna miec go trzy tygodnie pozniej. Ale mi sie wydaje, ze ma teraz. Bo z tego co zauwazylismy z moim, to ona teraz zaczyna wiecej widziec i dzis w nocy np niespala mi 3.5h, bo najnormalniej w swiecie ciagle cos ja rozpraszalo, czasem wrecz przerazalo. Ogladala cienie na suficie, lozko, posciel, mnie itd i przez to nie mogla zasnac, a czasem nawet jak na cos spojrzala to zaczynala ryczec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):
Ale ona ma w tej chwili 6 tyg a to sie liczy od urodzenia.Z reszta ty ja w 37tyg urodzilas tak?To wtedy juz jest ciaza donoszona.Julia jest 37 tyg i 3 dni.Jezu jak mnie glowa dzis boli,pewnie od cisnienia.A tu zaraz do pracy

Moja dzis konczy 5 tydzien 🙂 A urodzilam ja w 36tc+5dni - zabraklo mi do donoszonej ciazy 2 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A mojego meza dzis tak glowa bolala, ze wrocil z zakupow. Rzucil kilka paczek pampersow w malym pokoju, potem poszedl po kolejne zakupy do auta, rozpakowal wszystko i stwierdzil, ze nie ma jednej siatki. Wiec wrocil sie do marketu, tam tych zakupow nie bylo na kasie, gdzie byl obslugiwany, wiec dzwoni do mnie, zebym sprawdzila w domu.
Okazalo sie, ze rzucil ta reklamowke razem z pampersami w malym pokoju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej laseczki!

Nusia - przykro mi 😞 A w jakim wieku byla? I wiadomo dlaczego zmarla??

Karolcia - faktycznie, 'niefajnie' sie kolezance przytafilo, smutne to 😞

Dziewczyny, ktore karmily dzidzie mlekiem modyfikowanym - powiedzcie mi co robilyscie z wit D. i jesli podawalyscie dodatkowo , to w jakich dawkach??

Maryluu - Ty pisalas, ze u Krzysia zdjagnozowali krzywice - wiem, ze na piersi obowiazkowo zaleca sie wit D. Czy mozesz mi powiedziec w jakich dawkach dawaas? Czy bylo to 400j (10ug) ??

Ja mam wlasnie dylemat z ta wit D, bo ile lekarzy , tyle opinii. Chodzi mi o dzieci karmione sztucznie.. Obecnie mowi sie o dziennej dawce wit D wlasnie te 400 IU (10ug) i w wiekszosci pisze, ze jesli dziecko jest karmione mm, to nie trzeba dodatkowo podawac. Potem docztalam, ze jesli dziecko nie dostaje z mm tej dziennej zalecanej dawki, to podaje sie , ale dawkowanie ustala lekarz (juz widze, jak mi tu gp ustala dawke wit d dla dziecka O_o). Wiem, ze wit D nie mozna przedawkowac, ale znow nie moge znalezc kiedy (jaka dawka) mowi sie o przedawkowaniu. Kolezanka w PL podawala kapsulki (dziecko na mm), ale po tych nasych zwiatpieniach spytala jeszcze pediatry, bo akurat sie widziala i on/ona stwierdzil, ze byc moze ma niedobor i zmienil kapsulki na kropelki (na recepe) i ze ponoc 400 jednostek to minimum a max. dawka to 1000j. I ja juz sama nie wiem komu wierzyc, kogo sluchac...A nie chce dla dzidzi zle 😞 A sama sobie kropelki mogalym i kupic, ale dawki sama sobie nie ustale przeciez :/ No i mam wrazenie, ze przez to zwariuje 😞 Moze mi sie uda jakas wizyte u lekarza zalatwic o porade. Pewnie odesle mnie do health visitor, a ja potrzebuje rady od kogos, komu naprawde mozna zaufac i co? Jedno wielkie G.. 😞

Buziaczki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hey babeczki

Madziu ja nie podawalam Julii witaminy D,bo ona urodzila sie na wiosne i bardzo duzo czasu spedzalysmy na dworze.A juz pol godziny dziennie na swiezym powietrzu zapewnia dzienne zapotrzebowanie.W okresie jesienno-zimowym podaje jej witaminy abidec.Do 1,5 roku gp przepisywal mi te i one wlasnie maja witamine D w sobie.Z reszta wszedzie je dostaniesz:
http://www.tesco.com/groceries/Product/Details/?id=252798888
A na chwile obecna podaje jej te,bo sa smakowe,bo tych starych juz pic nie chciala,bo maja chemiczny smak
http://www.boots.com/en/Abidec-Multivitamin-Syrup-With-Omega-3-and-8-Essential-Vitamins_33319/
Dobra uciekam barszczyk robic.Ciekawe czy ten w koncu bedzie taki prawdziwy,bo z buraczkow od Piotrka,bo z tych od ciapatego to barszcz mial tylko kolor buraczka 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A w ogole nie wiem,czy wam pisalam w zeszlym tygodniu,ale u Piotrka co jakis czas robia wyprzedarze miesa.Mozna kupic paczke mrozonego miesa za 1 funta i kupil...20 😁 😁 Teraz to juz ani miesa,ani warzywa ani owocow nie kupuje 😁 😁 Ale co chcialam napisac,to ile to tam kosztuje.2 kawalki rump steak z beefa takie male kosztuja...17f!W zyciu bym tego nie kupila 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
My już w domku. W Rzymie było cudownie. codziennie temp prawie 30stopni- troche za cieplo. Ale jakże przyjemnie było pochodzić w szortach i na krótkich rękawkach 😉 no i zajadać się włoskimi lodami 😉 Nigdy wcześniej mnie do Rzymu nie ciągneło, a to jest najpiękniesze miasto w jakim byłam!
Krzyś lot w obie strony zniósł b.dobrze.

kajkack a jak pobierali mocz w szpitalu? od razu do próbówki? tak się pytam z ciekawości, bo jak Krzysiowi pobierali mocz to kazali włożyć w pampers taką podpaske- i potem z niej strzykawką wyciągali siki!!! strasznie sterylne, co nie!?! 🙂 dlatego ja się zaopatrzyłam w polsce w te woreczki sterylne i zawsze jak trzeba pobrać to nie mam problemu. Polacam je zakupić i mieć w zapasie 😉
a jak małej żółtaczka? mineła już?
Mój M też w pracy ma zawsze obowiążkowy urlop między świętami a nowym rokiem- co doprowadza mnie do szału! Teraz aż do kwietnia zostało mu tylko 2 dni 😞
Nawet jeśli mała ma sapkę- to wciąż polecam nawilżacz i nebulizator 😁 dla całej rodziny się przyda 😉
nusia a kiedy musicie się przeprowadzić? Przyrko mi z powodu koleżanki 😞
monia super że koncert się udał 😉 ostatnio myślałam o Twojej Juli. o jej stópce. jak tam wszystko wygląda po operacji? nie ma problemów już?
madziaw witamine d w kapsułce możesz podawać codziennie i nie ma tu obawy o przedawkowanie nawet przy karmieniu sztucznym. Ta w kropelkach (np.vigantol) jest jakoś lepiej przyswajalna i z nią trzeba uważać. Każda kropelka to chyba 500jednostek. My musimy podawać ją od razu do buzi żeby na pewno mały połknął. Obecnie KRzyś też jest na MM, ale wiadomo je różne posiłki a mleko tylko popija.
Robiłam mu badanie krwi i wyszło że po wakacjach (kiedy dawałam mu witd i był całymi dniami na słońcu) wynik miał 50 (norma od 30-100) ale to podobno już dość niski wynik. i dlatego co trzy dni daję mu 2 krople. Te jego zmiany krzywiczne, musiały nastąpić wcześniej jak miał ok 7msc 😞 i teraz nie wiem czy się cofną. bo tu żadnej rehabilitacji nie oferują:/ w ogóle nawet jak rozmawiałam na temat wyników to też olali sprawę 😞 a widzę że te objawy miał typowe z braku witD- bo od czasu jak dostaję wiecej to prZestał się tak pocić jak kiedys.
w ogole chaotycznie piszę o tym.może coś dokłądnie chcesz się spytać to mów.
W kazdym razie na twoim miejscu kapsułki bym dawała, lub jedną kropelkę tego vigantolu. U mni eto już zadko wychodzi słonko, i spacery nic nie daja... aha dodatkowo jesli smarujesz w wakacje dziecko SPF to on blokuje wnikanie witd.

aha dawałam mu od urodzenia kapsułke dziennie =400jednostką. P.S. jesli chodzi o multivitaminy- tam jest za mało wit D. Chyba tylko 100jednostek. Oczywiscie jesli chodzi ci tylko o wit d. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu co do zoltaczki, to we wtorek jak bylismy na badaniu to puscili nas do domu bez wynikow. Mieli zadzwonic, ale nie dzwonili, wiec podejrzewam, ze byly ok. Z reszta u niej juz nie widac tej zoltaczki. Mocz rzeczywiscie pobierali jej na podpaske, co bylo o tyle utrudnione, ze musialam jej co chwile w pampka zagladac i ciagle sucho, sucho, a za dwie minuty kupa i siku jednoczesnie, wiec musielismy czekac z kolejna podpaska. Ostatecznie dwa pierwsze razy wyszlismy ze szpitala bez pobranego moczu, dopiero za trzecim razem udalo mi sie uchwycic moment kiedy Mala miala tylko siuski. A o tych sterylnych woreczkach to pierwsze slysze. Masz gdzies link do czegos takiego? Bo moze siostra by mi przywiozla tak na zas z PL.
Bylam wczoraj wazyc ja w Child Centre i wazy juz 3.8kg (1kg wiecej od wagi urodzeniowej 😁).
Co do sapki, to raczej sapka, bo nadal cos jej charczy, ale glutkow juz jej nie idzie sciagnac. Myslalam tez zeby kupic aspirator do odkurzacza. To sie przyda kilka lat dla nie jednego dziecka, a jest dostepne w Uk w polskich aptekach.
A moja malenka jest coraz bardziej pocieszna. Juz duzo widzi, przyglada sie roznym rzecza, najbardziej ja w nocy fascynuja cienie na suficie (tak przynajmniej mi sie wydaje, ze to na nie patrzy 🙂 ).
No i juz piec dni z kolei karmi sie 19-19:30, pozniej kapiel i od 20:00 do 21:30/22:00 znow karmienie. Nie idzie jej oderwac od cyca. Az mi zmasakrowala sutki i mnie bola i sa czerwone. Na szczescie nie popekaly jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ja dzisiaj pierwszy dzien w pracy i tak jakos dziwnie. ciagle mam wrazenie, ze uslysze jej rechot za plecami itd. Monia pytalas sie o wiek, wiec miala 44lata i zmarla na serce. w zeszlym roku zaslabla w pracy z tego powodu, ale oczywiscie lekarze nic nie znalezli.

Karola ty serio z tym aspiratorem do odkurzacza, mi sie wydaje, ze to mozg wyssie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonisiaD napisał(a):
Moge potwierdzic,ze to sa prawdziwe buraczki 😁 Nie musialam zadnego instatnt dodac,zeby wyszedl mi przepyszny barszczyk 😁 A wy gdzie wszystkie zniknelyscie?


daj troche 😉
gotowalam wczoraj rosol i dorzucilam imbiru. pychota i super dziala na podraznione gardlo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haha Nusia wariacie 😁 A co do tej znajomej z pracy,to strasznie mi przykro.Mloda kobieta,pol zycia miala przed soba 😞 Ehhh zycie potrafi byc niesprawiedliwe
Marylu pytalas o Julii paluszki.Wygladaja duzo lepiej,ale i tak sa nieco wieksze,zwlaszcza lewy no i blizny sa widoczne.Pewnie nigdy nie znikna,ale coraz bardziej sie robia rozowe,wiec tak sie nie rzucaja w oczy.Ale faktem jest,ze roznica przed i po operacji jest mega duza i w koncu moge jej buty kupowac,bo wczesniej tylko Clarks wchodzil w gre.Wiadomo,ze te waskie z przodu nie wejda,ale jest dobrze 🙂 Co do Rzymu to zazdroszcze i tez chetnie bym zdjecia zobaczyla 🙂
Kajack co do tego aspiratora,to juz to cudo widzialam,wielu ludzi to chwalilo,ale jakos przekonania nie mialam.My uzywamy od poczatku fridy.Takie cos:
http://www.doz.pl/apteka/p4121-Aspirator_do_nosa_Frida_1_szt
I super,ze malutka robi sie ciekawa swiata.Z kazdym dniem bedzie cie coraz bardziej zaskakiwac 😁 A poczekaj,co sie bedzie za 2 lata dziac hihi 🙂 Ja juz jestem pewna,ze Julia ma ADHD 😁 Wyjelam wczoraj bujaczek,zeby go wystawic na sprzedaz,a ona sobie rozlozyla w tym kolderke i z rozbiegu do tego skacze..a rozbieg przez caly przedpokoj 😁 Czubek,mowie wam,w mamusie sie wdala 😁
A ja dzis mam pierwszy dzien dbania o siebie...spojrzalam na zdjecia z soboty,jak znajome u nas byly i sie zalamalam.Postanowilam podziekowac za diety cud i jesc zdrowo po prostu.Dzis pierwszy dzionek,mam nadzieje,ze tym razem wytrwam 🙂Mysle,ze tak,bo to co dzis jadlam do tej pory bylo naprawde smaczne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my w srode mamy wywiadowke 😁 Potem za tydzien spotkanie rodzicow i pogadnka o jezykach,takie morning coffee dla dzieci,rodzicow i kilka osob z zewnatrz przyjdzie,potem indywidualne zdjecia,halloween party,ciagle cos 🙂 Naprawde jestem zadowolona z tego jej przedszkola 😁 A najbardziej jestem podjarana ta wywiadowka.Specjalnie poprosilam o pozna godzine-14:45 co Piotrkowi tez sie uda dotrzec,bo to indywidualna wywiadowka jest.Pewnie uslysze,ze Julia to diabel jest haha 😁 😁
Wlasnie wyszedl on nas kolejny hydraulik u uwaga,odkryli gdzie jest wyciek!!!Odlaczali doplyw wody w roznych rurach i w ten sposob wykluczali poszczegolne miejsca i stwierdzili,ze wyciek jest w korytarzu pod podlaga,bo tylko tam mimo odlaczenia doplywu licznik dalej sie krecil.Wiec jest dobrze.Aaa i Anglian water nie bedzie kazalo mi za to placic 🙂 Mam zglosic leakage allowance po naprawie i tyle 🙂Ale sie ciesze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka dziewczyny 😁
Wszystkie tutaj (jak Was czytam), to jestescie wariatki 😜 a dzieciaczki sa przeslodkie choc czasem cierpliwosci brak.
Monisia co do Fridy, ja kupilam aspirator na tej samej zasadzie dzialajacy tutaj w Boots 🙂 A ten odkurzaczowy to czytalam bardzo dobre o nim opinie, ale teraz jestesmy niemalze na minusie, wiec poczekam do kolejnej wyplaty z zakupem. Juz maz nawet mowil, ze w tym tygodniu powinnismy antywira odnowic w kompach, ale ze sie wstrzymamy 😮 U niego to nie do pomyslenia 😉
Tak poza tym przyszedl wreszcie inzynier do naszego bojlera na gaz, bo ciekla z niego woda. Pokazuje mi, ze w nim zebralo sie na 10cm wysokosci wody i stad ten wyciek i mowi, ze te czesci ktore byly zalane sa zepsute. Po godzinie jak wychodzil z domu pytam sie czy juz wszystko ok. A ten do mnie, ze on spuscil juz ta wode i ze jakby ciagle cos bylo zle z tym piecykiem, to on przyjdzie wymienic zepsute czesci 😲 Nierozumiem - skoro sa zepsute, dlaczego od razu ich nie wymieni. Przeciez moglby je zamowic i za dwa dni wymienic. Nic moj maz bedzie dzwonil do agencji, bo jak dla mnie to nie jest naprawione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super ekspert 😁 tutaj sami sa tacy
u nas byl w piatek koles sprawdzac stan mieszkania dla nowych nabywcow i przychodzi do mnie po pewnym czasie i mowi, ze mamy wyciek za pralka. pokazal mi, ze z malej plasikowej rurki cieknie woda. pytam sie go czy on to zrobil, mowi, ze nie. tlumacze mu, ze zbiera sie woda na podlodze i ze gdyby to bylo przed jego przyjsciem to w kuchni bylaby niezla kaluza. pokazuje mu, ze na scianie kolo rury sa jakies zadrapania jakby cos mu spadlo. po chwili powiedzial, ze mozliwe, ze przypadkiem stukna jakims tam miernikiem. kazalam mu napisac, ze jest odpowiedzialny za szkode i ze bedzie odpowiedzialny za naprawe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kajkack cieszę się że już bez żółtaczki 😉 jedno zmartwienie mniej, ważne że już nie będą jej tyle kłuć!
Jak znajdę te woreczki gdzieś w necie to Ci podeślę. Jeśli chodzi o chłopców to te woreczki stosuje się dużo prościej, wiadomo z dziewczynkami gorzej. Ale myślę że lepsze niż podpaska 😉
o tu proszę link:
http://www.doz.pl/apteka/p2198-Woreczki_do_pobierania_moczu_jalowe_dla_niemowlat_uniwersalne_10_sztuk

te są akurat uniwersalne, a są też specjalne dla chłopców czy dziewczynek.
Karolka ja oprócz fridy skusiłam się na ten "katarek" i w sumie żałuję. Ciagnie delikatnie, może nawet słabiej niż frida (zależy kto ciągnie). i okropnie ciężko się to czyści, jak glutki wpadną do takigo szkiełka w środku to już koniec... ble. roboty przy tym co nie miara. Z fridą chyba nic nie wygra;D
nusia na lewą strone to na szczęście 😁 postaram się jutro wgrać jakieś fotki
monia fajnie że z paluszkami lepiej. Wydaje mi się że blizny z biegiem lat staną się prawie niewidoczne. Możesz spróbowac smarować jakimś cudem.
Swietnie że hydraulicy się sprawdzili- to rzadkość tytaj 😁

Mój M działa mi tak na nerwy, że ciągle się kłucimy. normalnie wytrzymać nie mogę i cały weekend czekałam aż wreszcie pójdzie do pracy w poniedziałek 😞
W ogóle urwanie głowy mamy, bo w czwartek lecimy do polski. I znów trzeba myśleć o pakowaniu itd W weekend byłam małemu kupować ciepłe ciuszki do polandii a jednak chyba ciepło tam będzie 😉 ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...