Skocz do zawarto艣ci

Jaki pies/kot (rasa) polecana jest przy ma艂ym dziecku? | Forum dla mam


Sathi_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Czy jakie艣 osoby do艣wiadczone / oznajmione z tematem mog膮 poradzi膰 jakie psy/koty (rasy) nadaj膮 si臋 do wychowywania przy ma艂ych dzieciach? 馃檪

Tak si臋 co prawda tylko p贸ki co si臋 zastanawiam na dalsz膮 przysz艂o艣膰 - obecnie na psa/kota nie mog臋 sobie pozwoli膰 z wielu, r贸偶nych wzgl臋d贸w 馃え Ale pewna wiedza ju偶 nie zaszkodzi. 馃槑

Sama za艣 wychowywa艂am si臋 przy pot臋偶nym Dogu Niemieckim (wspania艂e, czu艂e psy, cho膰 wielkie i silne) i r贸偶nych dachowcach. 馃槈
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Sathi z kotk贸w nie polecam pers贸w one maj膮 swoje dr贸偶ki i nie lubi膮 ma艂ych dzieci nie wiadomo co kiedy im palnie do ma艂ych g艂贸wek a z piesk贸w goldeny sa bardzo dobre dla ma艂ych dzieci i przyjazne oraz yorki 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
magda123 napisa艂(a):
dodam ,偶e nie ma z艂ych ps贸w jest tylko z艂a i niew艂a艣ciwa tresura lub wychowanie psa 馃檪
A je艣li chodzi o koty to persy sa wredne i m艣ciwe 馃槈


zgadzam si臋 z tym ca艂kowicie bardzo du偶o zale偶y od wychowania psa 馃檪 ale wiadomo, 偶e s膮 rasy bardziej lub mniej przyjazne 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Sathi, zanim zdecydujecie si臋 na psa lub kota, zr贸b dzieciom testy alergiczne na sier艣膰 zwierz膮t...
troch臋 g艂upio by艂oby wywala膰 zwierzaka po miesi膮cu...
Ani dziecko nie by艂oby tym faktem zachwycone, ani tym bardziej zwierzak 馃檪

Je偶eli chodzi o psy, to podobno golden retrievery i labradory s膮 dla dzieciak贸w idealne. A na kotach si臋 nie znam 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

O bokserze:
Pies 偶ywio艂owy, weso艂y i sk艂onny do zabaw. Jest bardzo cierpliwy i delikatny w stosunku do dzieci. Ich charakter oceniany jest za pomoc膮 test贸w psychologicznych przez ZKwP. Sprawdza si臋 w szkoleniu, wymaga jednak odpowiedniej stymulacji i regularnych 膰wicze艅. Jest psem rodzinnym, towarzyskim, 藕le znosz膮cym samotno艣膰.

Pami臋tam jak kto艣 mi z rodziny opowiada艂, 偶e mieli boksera i nie da艂 uderzy膰 dziecka 馃檭 od razu szczeka艂 i warcza艂 (jakby nie patrze膰 na w艂a艣ciciela hehe) 馃檪 fajny taki pies i obro艅ca 馃檪 tylko psa trzeba dobrze wychowa膰, sama mam owczarka i niestety wzi臋艂am go malutkiego zanim zasz艂am w ci膮偶臋 i za ma艂o czasu mu po艣wi臋ci艂am, w dodatku on nie lubi dzieci (a偶 dziwne!!) do doros艂ych os贸b jest ok. ale jak widzi jakie艣 ma艂e dziecko to jest w艣ciek艂y dos艂ownie. Nie wiem co to b臋dzie jak ma艂a zacznie chodzi膰 itd. 馃槥
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
anka111 napisa艂(a):
magda123 napisa艂(a):
dodam ,偶e nie ma z艂ych ps贸w jest tylko z艂a i niew艂a艣ciwa tresura lub wychowanie psa 馃檪
A je艣li chodzi o koty to persy sa wredne i m艣ciwe 馃槈


zgadzam si臋 z tym ca艂kowicie bardzo du偶o zale偶y od wychowania psa 馃檪 ale wiadomo, 偶e s膮 rasy bardziej lub mniej przyjazne 馃檪

No w艂a艣nie o to mi chodzi - wychowanie wychowaniem, ale s膮 rasy mniej lub bardziej, hm, charakterne... 馃え


Blue napisa艂(a):
Ja polecam koty 馃檪 zreszt膮 jestem ich fank膮, a co do ps贸w to pono膰 najlepsze do dzieci s膮 boksery 馃檪

Te偶 lubi臋 koty, hm, chyba s膮 mi bli偶sze niezale偶nym charakterem. 馃槣 馃槈


kwasiek_ napisa艂(a):
Sathi, zanim zdecydujecie si臋 na psa lub kota, zr贸b dzieciom testy alergiczne na sier艣膰 zwierz膮t...
troch臋 g艂upio by艂oby wywala膰 zwierzaka po miesi膮cu...
Ani dziecko nie by艂oby tym faktem zachwycone, ani tym bardziej zwierzak 馃檪

Nie, no to oczywiste! 馃檪 Zreszt膮 i tak na razie, jak pisa艂am, tylko si臋 rozeznaj臋 w temacie na bardziej odleg艂膮 przysz艂o艣膰... P贸ki co 偶adne zwierz臋 nie znios艂o by warunk贸w naszego 偶ycia (ci膮g艂ego 偶ycia na walizkach, wyjazd贸w, etc. 馃あ ). A nie jestem na tyle nieodpowiedzialna by wzi膮膰 zwierzaka dla kaprysu i zmusza膰 go do swoich, ma艂o dla niego dobrych, warunk贸w. 馃え

Hm, te偶 my艣la艂am nad zwyk艂ym kundlem ze schroniska, ale z drugiej strony, mimo, 偶e sporo si臋 ich trafia fajnych, to jednak kundel to niewiadoma - i trafiaj膮 si臋 te偶 takie mniej przyjazne.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
My mamy shitzu i jest bardzo przyjazny dla dzieci,i tak jak mowia dziewczyny to jest tez po czesci kwestia wychowania,nasz dropsik od poczatku byl tak wychowany ze nie mogl zblizac sie do malego dopiero powoli zaxczal sie oswajac z dzieckiem a po kilku dniach nie zwracal uwagi na niego,a teraz to kacper go goni i ciagnie za mordke czy ogon,a on nie reaguje tylko sie cieszy,ze bawi sie z nim,no i psy sa strasznie zazdrosne naszego traktujemy jak czlonka rodziny jakbysmy mieli drugie dziecko jak sie bawimy z malym i wyglupiamy to drops tez w tym uczestniczy,tak go nauczylismy od poczatku zeby nie byl o malego zazdrosny 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

JA osobiscie nie mam psa, ale tesccie gdzie jestesmy czesto a teraz koczujemy u nich chwilowo (...)
Maja West white terrier, i on nie jest za malym 馃え
spoczatku byl strasznie zazdosny i zle nastawiony.
Ale teraz juz sie przyzwyczail ale dalej czasem warknie szczeknie na malego ucieka nieraz probuje chwycic.

Tylko ze no wlasnie, maly pies jak bedzie z dzieckiem wychowany to tez inaczej, a wszystko zalezy jak "ulozysz" psa.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Albo jakiego psa przygarniesz. Ja mam suczk臋 w typie labradora. Problem贸w nie ma 偶adnych opr贸cz tego, 偶e jest wielka i ci臋偶ka i nawet jak otrze si臋 o ma艂ego to ten si臋 przewraca 馃槣 Ale tak nastawiona jest bardzo czule i delikatnie. Kundelki te偶 mieli艣my od dziecka. Zasada jest taka....Je艣li chcesz wzi膮膰 psa to , albo szczeniaka i wtedy bardzo ci臋偶ko trzeba nad nim pracowa膰. Albo we藕 psa sprawdzonego. Ja osobi艣cie mog臋 pokaza膰 Ci milion stron i fundacji, gdzie na pewno znajdziesz wymarzonego psa. Przywioz膮 Ci go pod drzwi i jeszcze podzi臋kuj膮. Bardzo cz臋sto mamy sytuacje, 偶e komu艣 nagle odechciewa si臋 psa. Ostatnio np szukali艣my domu dla czarnej labradorki, kt贸ra 偶y艂a ze swoimi lud藕mi kilkana艣cie lat. A wiecie czemu j膮 oddawali? Bo wybudowali dom i tam si臋 przenosili. Chyba nie pasowa艂a im do wystroju. Oj dla mnie psy to temat rzeka 馃榿
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Irk83 shitzu rzeczywi艣cie s膮 bardzo kochane i pocieszne, moja ciocia ma tak膮 s艂odk膮 suni臋. 馃榿 Tylko ta d艂uga sier艣膰 mnie przera偶a. 馃槈


Buuterfly przykra sprawa, zwierze kocha czuje, ech, a nie wzbogaca wystr贸j.
A strony zawsze mo偶esz poda膰. 馃檪 Te偶 trafiam na r贸偶ne takie czasem w sieci... Zreszt膮 sama nie wiem czy je偶eli ju偶, to czy nie wybra艂abym si臋 rozejrze膰 po schronisku dla przyk艂adu.

Co za艣 do kot贸w, moi rodzice maj膮 sklep, w kt贸rym m.in. zbieraj膮 pieni膮偶ki na dokarmianie okolicznych kot贸w... Historia rzeka, bo obiekt jest historyczny, a koty s膮 tam potrzebne do 艂apania gryzoni niszcz膮cych kable, etc. To s膮 w zasadzie dzikie koty, jednak trzeba je dokarmia膰, bo s膮 okresy (np. srogiej zimy), gdzie nie wszystkie sobie poradz膮. Du偶o tam si臋 te偶 kotk贸w rodzi, nie ka偶dy prze偶ywa... Ale te偶 nie da si臋 znale偶膰 czasem tych m艂odych by je zabra膰 (w ko艅cu dzikie) - chyba, 偶e w艂a艣nie si臋 okoc膮 przy nas. 馃槈 To wtedy si臋 kombinuje. 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Sathi ja bardziej sk艂oni艂a bym si臋 do zabrania psiaka z fundacji. Tam zwierzaki zazwyczaj s膮 ju偶 sprawdzone pod ka偶dym k膮tem zanim zostan膮 wydane ludziom. A w schroniskach to r贸偶nie bywa. W fundacjach r贸wnie偶 s膮 psy ze schronisk. Ja najbardziej zorientowana jestem w temacie labrador贸w. Do zakupu przymierza艂am si臋 ok.4 lat temu. Dwa lata temu kupi艂am suk臋. A i tak pope艂ni艂am b艂膮d. I codziennie ucz臋 si臋 czego艣 nowego. Wi臋c je艣li zdecydujesz si臋 na t膮 ras臋 to z ch臋ci膮 zrobi臋 Ci list臋 pu艂apek na jakie ja si臋 nadzia艂am. Nie polecam Ci jedynie szczeniaka labradora. Bo to s膮 mega mega mega rozrabiaki 馃お
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
my mamy psa - ale i tak nie pozwalam mu sie zblizac do malego...to amstaff - ukochana suka mojego tomka...bardzo sie balam jak to bedzie z malym - przeciez ona jest mega zazdrosna o niego ale jest spokojna...co jednak nie sprawi bym pozwolila w moim towarzystwie zblizyc jej sie do niego
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Sathi wlosy u shitzu sa uciazliwe ale my teraz obcinamy go na krotko,kupilismy go zanim zaszlam w ciaze to wtedy sie bawilam w kitki i czesanie,ale jak sie maly urodzil to juz mniej czasu bylo wiec chodzil do fryzjera,ale to drogi biznes hehe za kazdym razem co 3 msc 70 zl,wiec zainwestowalismy w maszynke i moj M.go sam strzyze,pracochlonne to,ale za to czesciej jest obcinany... 馃檪
Wiec shitzu polecam to sa mordki kochane 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Buuterfly dzi臋ki, dobrze wiedzie膰 by si臋 rozgl膮da膰 te偶 jak co po fundacjach. 馃檪


Irka83 he, he, moja kuzynka chyba te偶 strzyg艂a swoj膮 shitzu, jak jej c贸rka by艂a malutka. 馃槣 Ale podros艂a i teraz zn贸w psina biega w kitkach. 馃槈
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
my mamy labradorke biszkopta wlasnie od szczeniaka, jest baaaaardzo przyjaznie usposobiona do wszystkich, do dzieci rowniez. dzieci moga wchodzic nawet do jej poslania i nic sie nie dzieje 馃お nie mowiac juz o grzebanu w miskach 馃榿
szczeniaki nie sa rozrabiaki, jesli zadbamy, zeby mialy swoje zabawki do gryzienia i troche sie wybiegaly 馃槈
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 3 tygodnie p贸藕niej...
  • Mamusie
kasiak nie wszystkie. Zale偶y jaki pies ma charakter. Jak z lud藕mi. Naszej zabawki, mn贸stwo ruchu itd nie wystarczy艂o. Co do zabawy w kojcu psa, czy bawienia si臋 miskami i zabawkami nasza labcia te偶 nie ma problemu. Dziewczyna umie si臋 dzieli膰 z innymi 馃槣
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 2 miesi膮ce p贸藕niej...
co myslicie o kotku perskim przy maluchu? Moi rodzice maj膮 zwyk艂ego kota, ma艂emu bardzo si臋 on podoba.. jakby m贸g艂 to by biega艂 ju偶 za nim 馃槣 Ale to ju偶 stray kot , czasami jej odwala , i boje si臋 偶e podrapie ma艂ego. Kotki perskie koja偶膮 mi si臋 z takimi przytulnymi , spokojnymi kociakami.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

mam kotke perska w Polsce w domu i nie nalezy do przytulanek jest bardzo indywidualna woli lezec na kaloryferze badz szafie niz na rekach a dochowiec to pieszczoch i zazdrosnik

polecam koty maine coon jest to mieszanka kota z szopem zamiast siersci ma wlosy wiec nie uczuli jest przytulanka i zachowuje sie jak pies a nie kot przywiazuje sie do domownikow mozna go wychowac czeka na domownikow pod drzwiami i biegnie do drzwi zobaczyc kto przyszedl sa leniwe i nieagresywne fascynuja mnie te koty
niestety sama osobiscie nie moge miec zwierzat w domu oprocz psa na ktorego nie mam czasu wiec zwierzat nie mamy
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋
×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...