Skocz do zawartości

Mamy "drobnych" dzieciaczków. | Forum dla mam


Natalka1991_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam, jestem mamą rocznego Filipka (10 lutego skończy). Założyłam ten wątek bo poprostu czasami już wymiękam. Ale zacznę od początku, otóż synek urodził się z wagą 2940g i wysokością 54cm, jak widać do najgrubszych nie należał, teraz ma 11.5msc i waży 10kg przy wzroście ponad 85cm. Wiem, że kolosem to on nie jest ale poprostu nie mogę ścierpieć jak ktoś mi mówi "ale Filipek to raczej z tych drobniejszych dzieci co" itp. itd. Szał mnie bierze poprostu. Ja najszczuplejsza nigdy nie byłam już na 8 msc miałam wpisaną w książeczkę nadwagę;p i tak ze mną było dopóki się za siebie nie wzięłam ale mniejsza z tym. Mój mąż za to waży ponad 80kg i jest normalnie szczuplusieńki. Nikt nie wierzy, że tyle waży, syn pewnie poszedł w niego, nie pewnie, napewno w niego poszedł. Ale jak słyszę takie komentarze czy opinie to poprostu czuję się tak jakbym mu jeść nie dawała, jak zła matka albo coś takiego. Jakby ktoś mi dawał do zrozumienia "hallo, dziewczyno ocknij się za mało go karmisz". Kurcze już sama nie wiem co mam myśleć. Mam nadzieję, że nie jestem jedyną mamą w takiej sytuacji z "drobnym" dzieckiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

To ja też się mogę dopisać 🙂 rodzinka jak widzi małą to zawsze lecą komentarze typu "oj jaka ona drobna" "taka kruszynka" itd. przez to czasami mi się wydaje, że nadal wygląda jak takie półroczne niemowlę. No i jakiś czas temu ważyła z 8,8kg a niedługo skończy 13mieś. 😁 jak byłam mała to też na roczek miałam niedowagę, więc to raczej dziedziczne jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
witam
moja to też raczej chudzinka
skończyła kilka dni temu roczek a nie waży nawet 8,5kg 😜


o kurcze, to mój skończył 4 miesiące i ma 9,5 kg 😮


A jaka waga wyjściowa? 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oooo jak fajnie że jednak jakieś mamy się znalazły w podobnej sytuacji do mnie 🙂 no fakt faktem mój Filipek może nie wygląda na swoje kg no ale raczej wagi lekarskie nie kłamią ... ja wiem że on ma taką budowę i szybką przemianę ale jak to przetłumaczyć innym .... ehhh czasami mnie takie nerwy biorą ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale wiecie co nie spotkałam się z jakąś złą czy denerwującą opinią czy komentarzem w stylu jaka ona chuda albo tym podobne ...
tylko w żłobku mi mówiono na samym początku że bardzo słaba jak na swój wiek (miała 9miesięcy) a nawet sama nie siedziala
no ale ciotki w niej apetyt zaostrzyły to robi się już fajniejsza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Filip sam zaczął siadać na 6 czy 7 msc już nie pamiętam dokładnie. Jak byliśmy u lekarza na szczepionce to go ważyły i ogólnie to co zawsze. Wtedy zapytałam się czy on nie jest za szczupły czy coś bo czasem ktoś mi powie że jest drobny. Lekarka na niego spojrzała i mówi tak "pani widzi jak on się wierci, jakie to jest ruchliwe dziecko? Jak on ma być gruby skoro wszystko traci. Inne dzieci w tym wieku tak nie szaleją." Więc jej uwierzyłam. A z chodzeniem było tak, że od wigili sam się puszczał na takie krótkie odległości a na równe 11 msc to jest 10.01 wstał i poszedł haha teraz to go wszędzie pełno;p wiem, że nie mam się czym martwić ale te komentarze ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalka, dziwne, że ludzie twierdzą, że twój synek to chudzinka - chyba że nie widać po nim 🙂 Wg masa ok. Mój mały jak miał rok i miesiąc na ważeniu miał 13.1kg i 83cm wzrostu (urodził się 3650 i 57cm, i bardzo szybko zaczął podwajać swoją masę 😜, jak miał 2 miesiące ważył już 6kg).
Ale u mnie natomiast są komentarze typu "widać, że lubi jesć". Ano lubi, co ma nie lubić 😁
Ja z m też do szczupłych nie należymy, a twój synek widocznie wdał się w tatę swojego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lusia napisał(a):
Natalka, dziwne, że ludzie twierdzą, że twój synek to chudzinka - chyba że nie widać po nim 🙂 Wg masa ok. Mój mały jak miał rok i miesiąc na ważeniu miał 13.1kg i 83cm wzrostu (urodził się 3650 i 57cm, i bardzo szybko zaczął podwajać swoją masę 😜, jak miał 2 miesiące ważył już 6kg).
Ale u mnie natomiast są komentarze typu "widać, że lubi jesć". Ano lubi, co ma nie lubić 😁
Ja z m też do szczupłych nie należymy, a twój synek widocznie wdał się w tatę swojego 🙂


No to u nas podobnie 3610g i 56cm, a waży 8,8kg i nie chodzi , cały czas raczkuje 🙂 ewentualnie sama stoi - potańczy, ale to jest maks 10-15sekund 😜 leniwa jest i tyle. A mi się trafiła oaza spokoju, każdy kto ją widzi po raz 1 jest zachwycony tym, że jest taka spokojna i cicha. To nie ma czego spalać a i tak tyje po swojemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe mój to bardzo ruchliwy jest ojjj nawet czasami za bardzo :P 😁 waży ponad 10kg ... na bank poszedł w męża:P do mnie to ani podobny nie jest ani nic :P czysty mąż 😁 miniaturka jego, jak przyjeżdża do n as jakaś jego rodzina dalsza czy bliższa to mówią "jak bym małego K widziała, wypisz wymaluj" :P 😁 mi tam jego waga nie przeszkadza w żadnym bądź razie. Dla nas jest idealny 😁 ważne że zdrowiusieńki. Teraz tydzień temu dostał pierwszy raz katarek i kaszel od kąd się urodził ... dzięki Bogu w ogóle mi nie choruje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lusia napisał(a):
Natalka, dziwne, że ludzie twierdzą, że twój synek to chudzinka - chyba że nie widać po nim 🙂 Wg masa ok. Mój mały jak miał rok i miesiąc na ważeniu miał 13.1kg i 83cm wzrostu (urodził się 3650 i 57cm, i bardzo szybko zaczął podwajać swoją masę 😜, jak miał 2 miesiące ważył już 6kg).
Ale u mnie natomiast są komentarze typu "widać, że lubi jesć". Ano lubi, co ma nie lubić 😁
Ja z m też do szczupłych nie należymy, a twój synek widocznie wdał się w tatę swojego 🙂

hehehe tak źle i tak nie dobrze heheheh 😁 nigdy się ludziom nie dogodzi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi lekarka kiedyś na szczepieniu na samym początku powiedziała, że po prostu to taka jej natura i że raczej nigdy nie będzie należeć do grubszych dzieci, więc trzeba się z tym pogodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalka1991 napisał(a):
lusia napisał(a):
Natalka, dziwne, że ludzie twierdzą, że twój synek to chudzinka - chyba że nie widać po nim 🙂 Wg masa ok. Mój mały jak miał rok i miesiąc na ważeniu miał 13.1kg i 83cm wzrostu (urodził się 3650 i 57cm, i bardzo szybko zaczął podwajać swoją masę 😜, jak miał 2 miesiące ważył już 6kg).
Ale u mnie natomiast są komentarze typu "widać, że lubi jesć". Ano lubi, co ma nie lubić 😁
Ja z m też do szczupłych nie należymy, a twój synek widocznie wdał się w tatę swojego 🙂

hehehe tak źle i tak nie dobrze heheheh 😁 nigdy się ludziom nie dogodzi :P


Jak rodzice zadowoleni, to reszta niech się odfika 😜 Ważne, że dziecko zdrowe i lekarz nie krzyczy, że za grube lub za chude 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Mi lekarka kiedyś na szczepieniu na samym początku powiedziała, że po prostu to taka jej natura i że raczej nigdy nie będzie należeć do grubszych dzieci, więc trzeba się z tym pogodzić 🙂


Nam też pediatra powiedziała, że taki jego urok - patrząc poza tym na rodziców, nie może być inaczej 😉, byle by nie paść dziecko słodyczami, coby nie doprowadzić do otyłości i tyle. Poza tym jak na jego masę, to jest bardzo zwinny i zawsze taki był. Nawet jak położna do nas przychodziła to była zdziwiona, że tak bardzo rozwinięty jest jak na swój wiek. Więc widać jego "grubość" nie miała nic do rzeczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 🙂
To mnie zaskoczyłyście z tymi "drobnymi"dziećmi 😁Moja Zuza skończyła 2 dni temu roczek i waży 8,5kg. wzrostu nie wiem ile ma bo nie jestem w stanie jej zmierzyć 😉strasznie ruchliwa jest ,wprawdzie sama jeszcze nie chodzi ,bo sie boi ,musi być paluszek mamusi albo tatusia,ale ogólnie nonstop sie rusza,tylko ze jej waga nie drgnęła od 3 miesięcy ,
Natalka chyba nie masz się czym przejmować ,bo Twój mały ma normalną wagę,lepiej taka waga niż nadwaga ,która potem zostaje na całe życie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Witam, 🙂
strasznie ruchliwa jest ,wprawdzie sama jeszcze nie chodzi ,bo sie boi ,musi być paluszek mamusi albo tatusia,ale ogólnie nonstop sie rusza,tylko ze jej waga nie drgnęła od 3 miesięcy ,
Natalka chyba nie masz się czym przejmować ,bo Twój mały ma normalną wagę,lepiej taka waga niż nadwaga ,która potem zostaje na całe życie 😉

hihi zobaczysz jak pewnego dnia wstanie i pójdzie :P Mój Filip od wigilii puszczał się na małe odległości a na równiusienkie 11 msc tj. 10.01 poszedł :P to do tej pory nie usiadł haha taki żarcik. Też jest ciągle w ruchu. No niby taka prawda z tą nadwagą. Wiem sama po sobie w książeczce mam wpisane na 8 msc NADWAGA i tak się za mną ciągneło dopókie nie wzięłam się za siebie .... teraz też do najszczuplejszych nie należę he ale w porównaniu z tym co kiedys to o niego lepiej :P 😁 za to mój mąż też taki "drobny" he waga ok. 80kg a szczypiorek z niego. Fifciu w niego poszeł, taka jego uroda ale nie mogę się pogodzić jak ktoś mówi, że drobny he źle się czuję wstedy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziewczyny dzisiaj na szczepieniu pielęgniarka mówiła ciągle "jaka ona drobna" nie dam jej w rękę tylko w nóżkę, bo taka chuda jest, nie będziemy jej szczepić 2 na raz, bo ją to boli i taka drobna jest 😁 😁 😁 Waży ok. 9kg aktualnie, bo w pampersie wielorazowym ważyła 9,4kg ale miał 2 wkłady i był nieźle zlany. I jak tak mówiła to jej powiedziałam,. że próbowałam ją podtuczyć, ale się nie dało i się śmiała, że tylko tak mówi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...