Skocz do zawartości

Mamy "drobnych" dzieciaczków. | Forum dla mam


Natalka1991_m

Rekomendowane odpowiedzi

Natalka1991 napisał(a):
zuzka napisał(a):
Witam, 🙂
strasznie ruchliwa jest ,wprawdzie sama jeszcze nie chodzi ,bo sie boi ,musi być paluszek mamusi albo tatusia,ale ogólnie nonstop sie rusza,tylko ze jej waga nie drgnęła od 3 miesięcy ,
Natalka chyba nie masz się czym przejmować ,bo Twój mały ma normalną wagę,lepiej taka waga niż nadwaga ,która potem zostaje na całe życie 😉

hihi zobaczysz jak pewnego dnia wstanie i pójdzie :P Mój Filip od wigilii puszczał się na małe odległości a na równiusienkie 11 msc tj. 10.01 poszedł :P to do tej pory nie usiadł haha taki żarcik. Też jest ciągle w ruchu. No niby taka prawda z tą nadwagą. Wiem sama po sobie w książeczce mam wpisane na 8 msc NADWAGA i tak się za mną ciągneło dopókie nie wzięłam się za siebie .... teraz też do najszczuplejszych nie należę he ale w porównaniu z tym co kiedys to o niego lepiej :P 😁 za to mój mąż też taki "drobny" he waga ok. 80kg a szczypiorek z niego. Fifciu w niego poszeł, taka jego uroda ale nie mogę się pogodzić jak ktoś mówi, że drobny he źle się czuję wstedy


Ja tam wolę żeby mówili "drobny" niz gruby 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

pozatym mam 2 dzieci i syn jak był mały to był grubiutki i teraz własie się to za nim ciagnie,ma straszne tendencje do tycia,a ma dopiero 13 lat,wprawdzie ostatnio sporo stracił ale to przez sport który zaczął uprawiac,niestety pae lat do tyłu mial nadwagę i nawet spodni nie mogłam mu kupić bo wszystkie miał za ciasne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
To u nas podobnie jest. Młody nie ma roczku, waży ok. 10 kg i ma ponad 80 cm, ale nie wiem dokładnie ile. Nóżki ma całkiem, całkiem, ale u góry to żebra wystają 🤪 jak się urodził to miał 57 cm i ważył 3300 gr, więc też był długi i chudy. I tak jak u Natalki to cały tatuś, zarówno z wyglądu jak i postury, długi i chudy... a stopę to ma na 13 cm... buty na 18 miesięcy muszę kupować 🙃
W sumie nikt mi nigdy nie powiedział, że jest chudy czy coś.
Cały czas go karmię piersią, ale na inne rzeczy też ma apetyt, poza tym jest mega ruchliwy. Istny wulkan energii. Nawet na minutę nie usiądzie (włączając w to karmienie). Jak miał 9,5 miesiąca to zrobił pierwszy krok, a teraz już lata jak opętany 🤢 ja za nim nie nadążam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia napisał(a):
Hej
To u nas podobnie jest. Młody 9 lutego skończy 11 miesięcy, waży ok. 10 kg i ma ponad 80 cm, ale nie wiem dokładnie ile. Nóżki ma całkiem, całkiem, ale u góry to żebra wystają 🤪 jak się urodził to miał 57 cm i ważył 3300 gr, więc też był długi i chudy. I tak jak u Natalki to cały tatuś, zarówno z wyglądu jak i postury, długi i chudy... a stopę to ma na 13 cm... buty na 18 miesięcy muszę kupować 🙃
W sumie nikt mi nigdy nie powiedział, że jest chudy czy coś.
Cały czas go karmię piersią, ale na inne rzeczy też ma apetyt, poza tym jest mega ruchliwy. Istny wulkan energii. Nawet na minutę nie usiądzie (włączając w to karmienie). Jak miał 9,5 miesiąca to zrobił pierwszy krok, a teraz już lata jak opętany 🤢 ja za nim nie nadążam :P


Dużą ma stopę 🤪 moja ma 10-10,5 w porywach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Misia napisał(a):
Hej
To u nas podobnie jest. Młody 9 lutego skończy 11 miesięcy, waży ok. 10 kg i ma ponad 80 cm, ale nie wiem dokładnie ile. Nóżki ma całkiem, całkiem, ale u góry to żebra wystają 🤪 jak się urodził to miał 57 cm i ważył 3300 gr, więc też był długi i chudy. I tak jak u Natalki to cały tatuś, zarówno z wyglądu jak i postury, długi i chudy... a stopę to ma na 13 cm... buty na 18 miesięcy muszę kupować 🙃
W sumie nikt mi nigdy nie powiedział, że jest chudy czy coś.
Cały czas go karmię piersią, ale na inne rzeczy też ma apetyt, poza tym jest mega ruchliwy. Istny wulkan energii. Nawet na minutę nie usiądzie (włączając w to karmienie). Jak miał 9,5 miesiąca to zrobił pierwszy krok, a teraz już lata jak opętany 🤢 ja za nim nie nadążam :P


Dużą ma stopę 🤪 moja ma 10-10,5 w porywach.

Tatuś ma rozmiar 47 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy są z reguły wysocy 🙂 ale ten wzrost co jest teraz to jeszcze o niczym nie świadczy.. ja mam ledwo 170 a moi rodzice 177 i 180 🤪 😁 😁 więc co ze mnie wyrosło ? a znowu my jesteśmy podobnego wzrostu, więc nie wiem jaka córa będzie w przyszłości, bo moja mama też miała rodziców tego wzrostu co ja - widocznie geny sobie skaczą 🙂 a tak dla pociechy mój wujek miał 69cm na roczek, a teraz ok 180. Wzrost i waga to dla nas mamusiek zagadka do pełnoletności 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalka1991 napisał(a):
Blue masz całkowitą rację 🙂 Najważniejsze żeby nasze Łobuziątka zdrowe były a to jaką mają budowę ... hmmm taka uroda 😁


Chłopcom to nie pasuje, ale dziewczynkom jak najbardziej 😁 mój się śmieje, że rośnie nowa "Dżoana" i często zaczyna błądzić myślowo, że chłopacy będą za nią latać, a on ją będzie bronił przed nimi.. (typowa męska zazdrość)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Natalka1991 napisał(a):
Blue masz całkowitą rację 🙂 Najważniejsze żeby nasze Łobuziątka zdrowe były a to jaką mają budowę ... hmmm taka uroda 😁


Chłopcom to nie pasuje, ale dziewczynkom jak najbardziej 😁 mój się śmieje, że rośnie nowa "Dżoana" i często zaczyna błądzić myślowo, że chłopacy będą za nią latać, a on ją będzie bronił przed nimi.. (typowa męska zazdrość)

ano jak to się mówi, córeczka tatusia, synuś mamusi hahahah i coś w tym jest 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalka1991 napisał(a):
Blue napisał(a):
Natalka1991 napisał(a):
Blue masz całkowitą rację 🙂 Najważniejsze żeby nasze Łobuziątka zdrowe były a to jaką mają budowę ... hmmm taka uroda 😁


Chłopcom to nie pasuje, ale dziewczynkom jak najbardziej 😁 mój się śmieje, że rośnie nowa "Dżoana" i często zaczyna błądzić myślowo, że chłopacy będą za nią latać, a on ją będzie bronił przed nimi.. (typowa męska zazdrość)

ano jak to się mówi, córeczka tatusia, synuś mamusi hahahah i coś w tym jest 😁


No ja chciałam mieć synka, a mojemu było obojętne, a teraz to wiadomo.. kochankowie 😉 czasami jak na nich patrzę i się do siebie mizdrzą to aż mnie zazdrość bierze, bo cały czas tylko słyszę "tata" a od wczoraj mówi mama.. ciekawe 😁 chociaż i tak mogę być dumna, bo pierwsze słowo to było mama 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nasz Filip też cały czas tylko tata i tata wołał, chociaż pierwszym słowem było baba hahah i tam mu zostało :P babci wnusiaczek hahah za to mama w ogóle nie mówił, a od jakiś trzech dni mówi mama 😁 ale praktycznie wtedy kiedy chce żebym go na ręce wzięła albo jak ma mu się na płacz 😁 w sobotę pierwszy raz powiedział to piękne słowo: MAMA 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalka1991 napisał(a):
Nasz Filip też cały czas tylko tata i tata wołał, chociaż pierwszym słowem było baba hahah i tam mu zostało :P babci wnusiaczek hahah za to mama w ogóle nie mówił, a od jakiś trzech dni mówi mama 😁 ale praktycznie wtedy kiedy chce żebym go na ręce wzięła albo jak ma mu się na płacz 😁 w sobotę pierwszy raz powiedział to piękne słowo: MAMA 😁 😁


Wiem o czym mówisz.. mama to mówi tylko jak płacze 🙂 i od czasu do czasu jak jest głodna, a tak to całymi dniami tata i jak mówię powiedz mama to mówi tata albo papa i różne inne.. kiedyś pięknie za mną powtarzała, baba, papa, mama itd. teraz to już nic nie chce 😜 i wczoraj ją wzięło na mamowanie aż mnie zatkało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Eh, a mój mówił mama, ale bardziej tak od niechcenia niż konkretnie do mnie, chyba że był ryk i rączki, a teraz dupa blada, nic 😞 Jak mu mówię, powiedz "mama", to on śmieje się i mówi "ma". To go chwalę 🙂 Dobrze, że chociaż nie przoduje ze słowem "tata" 😉 😁
Może tak jak z chodzeniem, po prostu sobie poszedł, to może zacznie zalewać mnie potokiem złożonych zdań 😉 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie 🙂
wlasnie sobie ogolnie przegladalam forum i trafilam na TAKI watek 😁
Kaya tez raczej nalezy to tych szczuplejszych dzieci i jestem z tego naprawde zadowolona. 🙂
nie jestem zwolenniczka teori, ze im grubsze dziecko, tym wiekszy okaz zdrowia.
Mala 1 mies. temu skonczyla roczek i niedawno przekroczyla 9 kg. 🙂 miesiac temu ja mierzylismy i miala 74 cm. tak wiec czuje sie powitana 'w klubie' 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cos w tym jest 🙂 jestem spokojna, bo wiem, ze mala je wszystko, co jej sie da, nie z tym problemu, a ze wyglada pry tym "normalnie" to tylko sie cieszyc 🙂
gorzej, gdyby byla drobniutka i nic nie jadla 😉
swoja droga, moja ma nawet niezle poltyny jak na swoja wage 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lusia napisał(a):
Eh, a mój mówił mama, ale bardziej tak od niechcenia niż konkretnie do mnie, chyba że był ryk i rączki, a teraz dupa blada, nic 😞 Jak mu mówię, powiedz "mama", to on śmieje się i mówi "ma". To go chwalę 🙂 Dobrze, że chociaż nie przoduje ze słowem "tata" 😉 😁
Może tak jak z chodzeniem, po prostu sobie poszedł, to może zacznie zalewać mnie potokiem złożonych zdań 😉 😁 😁


Ja nie zapomnę jednego dnia to się tylko raz zdarzyło, jak ona ciągle tatowała i tak dla zabawy powiedziałam powiedz mama, a ona trochę do mnie podeszła, spojrzała się prosto w oczy i delikatnym głosikiem powiedziała bardzo wyraźnie złączone MAMA 🙂 prawie się popłakałam 🤪 to mam pamiątkę hehe.. myślę, że zacznie mówić blisko 2latek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lusia napisał(a):
Ale dobrze by było, gdyby chociaż mówił jakieś "mama", "tata", "baba", "koko" takie podstawy 😞
No nic, musze się uzbroić w cierpliwość. Tylko w tej kwestii jak i z jedzeniem, będą ludzie gadać - to on jeszcze nic nie mówi? 😲


Mojej szwagierki synek (3l) wcześniak z 32tyg. też nic nie mówił oprócz mama, tata, daj itp. nie mówił złożonymi zdaniami, bardzo mało mówił,. może kilka wyrazów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
lusia napisał(a):
Ale dobrze by było, gdyby chociaż mówił jakieś "mama", "tata", "baba", "koko" takie podstawy 😞
No nic, musze się uzbroić w cierpliwość. Tylko w tej kwestii jak i z jedzeniem, będą ludzie gadać - to on jeszcze nic nie mówi? 😲


Mojej szwagierki synek (3l) wcześniak z 32tyg. też nic nie mówił oprócz mama, tata, daj itp. nie mówił złożonymi zdaniami, bardzo mało mówił,. może kilka wyrazów.


Mojej koleżanki 4,5 letni syn w sumie niewiele mówi jak na swój wiek, jakies podstawowe słowa, może trochę bardziej rozwinięte, a tak to jak malutkie dziecko po swojemu, ale tu jest ewidentnie jakies zaburzenie.
Wierzę, że mój synek nie będzie miał problemów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lusia napisał(a):
Blue napisał(a):
lusia napisał(a):
Ale dobrze by było, gdyby chociaż mówił jakieś "mama", "tata", "baba", "koko" takie podstawy 😞
No nic, musze się uzbroić w cierpliwość. Tylko w tej kwestii jak i z jedzeniem, będą ludzie gadać - to on jeszcze nic nie mówi? 😲


Mojej szwagierki synek (3l) wcześniak z 32tyg. też nic nie mówił oprócz mama, tata, daj itp. nie mówił złożonymi zdaniami, bardzo mało mówił,. może kilka wyrazów.


Mojej koleżanki 4,5 letni syn w sumie niewiele mówi jak na swój wiek, jakies podstawowe słowa, może trochę bardziej rozwinięte, a tak to jak malutkie dziecko po swojemu, ale tu jest ewidentnie jakies zaburzenie.
Wierzę, że mój synek nie będzie miał problemów...


Będzie dobrze 🙂 mojej koleżanki córa też nic nie mówiła, tylko po swojemu a teraz ma 2l i 2 mieś. i gada jak szalona 🙂 fakt, że jeszcze nie składa dobrze zdań, ale wszystko nazywa każdą rzecz itd. poprawnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jestem ciekawa jak Kaya sobie poradzi z mowieniem, bo w sumie naprawde duzo mowi i lubi powtarzac. poza tym buzia jej sie nie zamyka i duzo tez mowi po swojemu 😉
mam tez znajomych, ktorych synek w wieku 3 lat prawie nic nie mowil, a potem jak sie rozgadal 🤪 bez zdrobnien, od razu pieknie i wyraznie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...