Skocz do zawartości

Zapraszam wszystkich z Katowic i okolic | Forum o ciąży


ania175

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

To nie grypa. Wymiotowała z powodu gorączki i zaplenia gardła..dzieci tak mają. W ogóle nie każdy wie, że wymioty to najczęstszy objaw (i jednyny czesto) anginy 🙂)
ok, zmykam na arazie, poklaska tylko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,
propo tego nacinania to jaego samego się nie boję, ale skutów. Mam dwie znajome, którym właśnie tak spierniczono szycie, że jedna chyba będzie mieć zabieg a druga przez pół roku siedzieć nie mogła normalnie.

A co do zakupów to w piątek będzie kurier z moimi lampkami w misie, już się nie mogę doczekać, a na wyprzedażowe szaleństwo szykuję się powoli.

Dziewczyny a jakie macie wózki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam Taco Jumper 3 w 1 taki http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.shopitp.strefa.pl/images/JumperX.jpg&imgrefurl=http://www.shopitp.strefa.pl/products.htm&usg=__eTKYLShVBNVP-6QUwLJShNasrv0=&h=402&w=336&sz=30&hl=pl&start=84&zoom=1&tbnid=eQ7c_G_q9UI-WM:&tbnh=137&tbnw=110&prev=/images%3Fq%3Dtako%2Bjumper%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26biw%3D1280%26bih%3D615%26tbs%3Disch:10%2C1910&um=1&itbs=1&ei=0r3aTLaAGoeBOpu2oPwI&iact=rc&dur=381&oei=g73aTObaCYScOsnOnL0J&esq=22&page=5&ndsp=21&ved=1t:429,r:3,s:84&tx=79&ty=80&biw=1280&bih=615
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Zuziek sorrki, że pomieszałam.. źle przeczytałam 🤢

Tak czy siak całe szczęście, że to nie grypa żołądkowa.

Kasiu ja też mam TAKO - ale jestem średnio zadowolona. Jeśli chodzi o masywność wózka to plus na pewno za to, że mogę jeździć nawet po wertepach, ale za to jest baaardzo cieżki. W sumie z gondoli jmożna powiedzieć, że jestem zadowolona. Ale spacerówka jest za duża. Moja Emila dosłownie w niej się gubi 🤢

Właśnie! Czytałam w KP, że pracodawca musi udzielić urlopu wych na wniosek pracownicy! To moja kadrowa jest jakaś zacofana! Jak dzisiaj do niej dzwoniłam i jej powiedziałam, że szef nie może mi odmówić, to stwierdziła, że w tym aż tak nie siedzi i musi doczytać 🤢
Kasiu a orientujesz się czy mogę zrobić tak że: składam jutro wniosek o url wych od 15 stycznia do.... ale składam go jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu wniosek o urlop wychowawczy mozesz złożyć od razu z wnioskiem o wykorzystanie urlopu wypoczynkowego zaległego i bieżącego na jednym piśmie. Pamietaj też że masz dwa dni opieki do wykorzystania. I nie wiem co to za kadrowa 🙂 A im wczesniej zlozysz wniosek tym lepiej dla szefa bo wie na ile potrzebne mu jeszcze zastępstwo. A jak nie chcesz całego urlopu wykorzystać to na reszte okresu masz prawo obniżyć etat najnizej do 0,5 etatu. I jak najbardziej mozesz go złożyć nawet jutro a z data rozpoczęcia w 2011 roku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu dzięki za wytłumaczenie... tylko mam taki problem. Jestem na urlopie wypoczynkowym od 4 października. Co w tym wypadku? W dalszym ciągu mogę złożyć wniosek z datą rozpoczęcia w 2011 roku? Czy w tym czasie mogą mnie zwolnić? tzn w grudniu kiedy będę w pracy?
Bo doczytałam się w KP, że od momentu złożenia wniosku pracodawca nie może mnie zwolnić.,.. ale to chyba byłoby zbyt piękne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu jak najbardziej możesz już teraz złożyć wniosek o wychowawczy a to, ze jesteś teraz na wypoczynkowym w niczym nie przeszkadza. Pamietaj , ze nawet jakbyś wróciła do pracy w każdej chwili do momentu ukończenia przez dziecko 4 roku życia masz prawo wykorzystać wychowawczy. Złóż sobie wniosek tak, żeby rozpoczął się on w dniu następnym po ostatnim dniu urlopu, np wypoczynkowy masz do 14 to wychowawczy od 15. Pamiętaj też o tych opiekach bo one nie przechodzą na rok następny jako zaległe jak urlop wypoczynkowy. Wiec je mozesz wykorzystać też przed wychowawczym. I niczym się nie martw 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja w sumie też za bardzo nie polecam tego wózka bo gondola super chociaż przydałaby się większa do puki by młoda sama nie siedziała wtedy do spaceówki bo tak samo młoda się w niej gubi ale musze juz ją tam kłaść do tego muszę do kupić śpiworek bo na zime to tylko taka cięka narzuta jest na nogi 🤢 i pełno koców pod spodem! zobaczymy jak bedzie jeździć potem jak bedzie większa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tylko poklaskałam i spływam, Mam dość disiejszego dnia, chorob, katarow itd.

wiem, że to okropne, ale w przyszłym tygodniu jade na kurs z diagnostyki do Wrocławia na 5 dni, i juz sie nie mogę doczekać, az odpocznę troche od domu. czasami ma takiego doła, czuje że mnie wszystko przerasta, a do tego praca i pełno innych problemow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki,

ja dzisiaj cały dzień biegałam z mężem po urzędach i sklepach i padam teraz z nóg. Wstąpiliśmy też do sklepu z wózkami i wpadł nam w oko X-lander XA (gondola +spacerówka). Wiedzie coś może o tym wózku bpo Pan w sklepie oczywiście zachwalał ale nic dziwnego bo najtańszy nie jest, ale naprawdę wygląda porządnie, no i nie jest taki ciężki.

A i dotarły dziś lamy do pokoju maluszka i są bardzo ładne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry ;*

wózek wygląda ładnie i stabilnie ale czy nie bedziesz miała takiego samego problemu jak my w pewnym momencie gondola za mała a spacerówka jeszcze za dużo za duża...

ale ja dzisiaj wyspana jestem 🙂 w dodatku czekam na męża poszedł na rozmowe kwalifikacyjną i jestem cała w nerwach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Kasiu wózek świetny, sami zastanawialiśmy się nad tym wózkiem, ale dla mnie minus był taki, że w wersji spacerowj dziecko może jeździć tylko w kierunku świata 😁
Dodatkowo jest ciężki, ale jak nie mieszkasz w bloku na wysokim piętrze, to to nie jest problem, a wręcz plus bo stabilny na każdej powierzchni... las, błoto, wertepy itd 😁
Akurat w tym wózku w spacerówce jest taka wkładka dla mniejszych dzieci, więc nie będziesz miała takiego problemu jak my 😉
Dużo moich znajomych kupiło właśnie ten wózek i są zadowoleni. Tzn każdy prędzej czy później znajduje jakiś minus w wózku który kupił 😉

Przy następnym dziecku kupię lekki wózek z kubełkową spacerówką.
Np Brevi Ovo - załuję że teraz go nie kuipiłam... a już jechałam do sklepu z zaliczką, ale babka nam go odradziła bo za lekki na polskie drogi 😠 a teraz żałuję.

[URL=http://img573.imageshack.us/i/ovo1.jpg/][IMG]http://img573.imageshack.us/img573/959/ovo1.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny

odnosnie wozkow to Ja mam Maxi Cosi Mura 4 no ijestem zadowolona bo gondola jest spora w kazdym raize mysle, ze w niej przezimujemy, ale jest ciezki jednak ja mimo ze mieskzam w wiezowcu mam winde wiec nie jest to dla mnie minus

tez chcielismy x-landera,ale nie kuopilismy go ze wzgeldu na mala gondole cp przewazylo bo Wojtus urodzil sie pod koniec lata wiec szukalismy ajk najwiekszejale twoj Pawelek urodzi sie zima, a latem bedzie juz moglbyc w spacerowce to czemu by nie 🙂

Zuziek
i jak tam po rozmowie ?????

Aniu mam nadzieje,ze dzis juz masz lepszy dzien :* łap oklaska na pocieszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haj Wam..no lapszy lepszy, Justi-dzieki za pocieszki i okalsak-tez złapiesz zaraz.

Dzis juz lepiej, Alicja nadal zakatarzona, ale jakby "lepiej", po basenie sie nie rozłozyla. Dziś uczylam ja jeździc rowerem-ale sie umęczyąłm, ale to łajza niesamowita jest.

Ja się pakuję i pojutrze mykam na kurs z diagnostyki obrazowej do Wrocka. Co oni z tymi moimi dziecm i zakatarzonymi zrobią przez 5 dni? az się boję.

A co do wózków, to juz się nie będę powtarzac, że ta spacerówka z 3-funkcyjnego totalnie nieporęczna, czlowiek marzy zaraz, żeby miec cos lżejszego. Ale co tam..jak ja się cieszę, że juz nie muszę taszczyc tych wózków..o rany!
Nier wydaje mi się, że spacetowka może być za duza w którymś momencie. Ja miałam spoacerówke Mutsy-jedna z dłuższych i większych spacerówk i jak młoda miałą 3- 4 miesiące, to w niej jeździła, moge Wam fotkę pokazać, wcale nie była za duża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu dobrze że samopoczucie lepsze 😉
Oj zazdroszczę Ci wyjazdu, pomimo że to szkolenie... to jednak trochę wyrwiesz się od codziennych obowiązków.
Chętnie gdzieś bym sie wyrwała, może jakieś weekendowe SPA w górach. Już planujemy z koleżanką wyjazd... tylko ona na razie w ciąży, ale jak urodzi to pojedziemy 😎

A co do spacerówki to ta z TAKO na prawdę jest za duża. Pasy za duże i ogólnie jakiś kolos z niej. Emila pewnie by w niej śmigała na brzuszek i odwrotnie 😁

Zuziek trzymam kciuki, żeby z pracą Twojego męża wypaliło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...