Skocz do zawartości

Zapraszam wszystkich z Katowic i okolic | Forum o ciąży


ania175

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czuje sie swietnie nie liczac strasznego bolu zebra 😞 spac sie nie da, oddychac sie nie da, siedziec sie nie da...tylko pomaga lezenie na boku 🙂
a ty??
tak troche to dziwne ale tutaj mam 35 tc a u gina mi wychodzi o tydzien pozniej - czyli jestem w 36 tc i 4 dniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monic87 napisał(a):
hej dziewczyny 🙂 ja dzis z rana dostalam super wiadomosc - mam kuzynke Oliwcie:P tak sie ciesze 🙂 mala wazy 3440g i ma duzo wlsokow. Niestety nie zobacze jej na zywo do kwietnia - dopiero wtedy ciocia planuje odwiedziny w polsce ale mam nadzieje na jakies zdjatko 🙂 mala urodzona przez cc przy znieczuleniu zo - i tutaj mam pytanie - czy w polsce gdy jest koniecznosc wykonania cc tata dzidziusia moze byc przy porodzie?

monic no to świetnie 🙂 🙂 🙂 co do cc to w Danii może tata być ale nie wiem jak jest w Polsce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też ogólnie czuje się dobrze. Doskwiera mi tylko ból pleców i ucisk pod piersiami przez co mam kłopot ze spaniem. Czasami też mam uczucie , że już mi skóry brakuje na brzuchu i wszystko mnie ciągnie mimo, że się balsamuję regularnie, ale to może dlatego, ze ja w ogóle z natury bardzo szczupła jestem i teraz też w zasadzie mam tylko piłeczkę z przodu. A i mam teraz często skurcze macicy, chyba te Braxtona. Co do terminu u mnie też jest różnica bo według miesiączki wychodzi, że urodzę 11 lutego a z badań prenatalnych 17 luty, więc lekarz śmieje się, że może na walentynki będzie prezent. A ja mam przeczucie, że urodzę na koniec stycznia 🙂. Zobaczymy zresztą kiedy Pawełek będzie chciał już się nam pokazać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monic z tego co sie orientuje to w PL nie moze byc tata przy cc bo to jakby nie bylo operacja . . . .
Kasia moze odpowie ci na pyt czy w Rudzie na goduli mogl byc jej mąż
albo po prostu zapytaj swojego lekarza jak jest u ciebie na porodowce


duzo cierpliwosci dziewczyny na tej koncoweczce 😉
nie dlugo bedzicie tulic swoje dzieciatka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dziewczyny! 😉

no z tego co wiem to przy cc tata nie może być, bo ja miałam mieć i wtedy męża nie miało być przy porodzie, ale na szczęście będę rodzić naturalnie i mąż może być! 🙂

mnie się bardzo ciężko oddycha jak leżę na plecach, mimo tego, że nie leżę na całkiem płasko..
a dzisiaj byliśmy z mężem na zakupach i kupiliśmy już wózek 😜 a później byłam w sklepie z ciuszkami i kupiłam komplet: kaftanik+śpioszki, po prostu cudneee! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 😉

Justi aż ciarki przechodzą jak się czyta co przeżyliście!
A kumpele już dzisiaj wypuścili do domku więc jest przeszczęśliwa... ale nie mam pojęcia z jakim wskaźnikiem

Tuska chwal się jaki wózek kupiliście! 🤪

Monic w Polsce na pewno nie może być osoby "towarzyszącej" przy cc.
Na początku starałam się urodzić naturalnie i maż byl ze mna, ale jak tylko lekarz stwierdził, ze nie ma szans aby dziecko przeszlo przez kanał rodny, to pędem wiezli mnie na salę operacyjną i zabronili mężowi wejść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusie i nasze przyszle mamusie brzusie 😉

Kasiu
to super,ze juz kolezanka wyszla hehehe ehh pamietam te pierwsze dni z dzieckiem w domku jakby to bylo wczoraj , a ten czas tak szybko ucieka . . . za szybko
no i spóźnione najserdeczniejsze życzonka dla Emilki :*

Tuska no wlasnie pokaz nam jaka macie nową furę w domku 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zanim je pochowam do szafy to muszę je jeszcze wyprać i poprasować. Chciałam to zrobić wcześniej ale mąż stwierdził, że nie ma sensu bo i tak wrócą po wszystkim do reklamówki a tak jak już będą mebelki to sobie od razu ładnie po praniu i prasowaniu poukładam w szafie i będzie porządek. Jeszcze tylko teraz czekam na pościel i będzie wszystko, bo łóżeczko już od razu z materacykiem.
a pościel taką kupiłam
http://allegro.pl/posciel-dziecieca-6-el-100x70-caly-komplet-hit-i1377273699.html
tą w osiołki w paski. Sprzedający miał dużo negatywów więc kupiliśmy za pobraniem i ciekawa jestem czy wysłał. Pisał że niby tak, zobaczymy.
Justi a kupowałaś dla Wojtusia pościel do wózka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu sliczna posciel
a co do poscieli do wozka nie kupowalam choć nie powiem przeszlo mi to przez mysl, ale teraz jestem zadowolona,ze jednak jej nie kupilam
wiesz maluszek poki jest malutki i tak nie moze miec poduszki pod glowka wiec odpada, a kolderka hmmm czy Ja wiem czy to taki dobry pomysl moim zdaniem nie praktyczny Ja mam grubiutki koc dla malego plus kombineozn ,ale teraz gdybym miala kupowac to kupilabym zamiast tego grubego koca śpiworek wtedy dziecko jest fajnie opatulone z zadnej strony mu nie wieje nie odkopie sie nóżkami i uwazam,ze to bylby najrozsadniejszy wybor
heh moze przy drugim dziecku tak zrobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane 🙂
no to troche sie zmartwilam tym cc - ja tam w razie klopotow nie chce byc sama 😞

dzis mam troche zly dzien i sie pozale - noc nieprzespana. Pierwszy raz mialam az taki bol w plecach - co jest dla mnie dosc dziwne. Jakby mi ktos wkrecal sruby w kregoslup, ale tylko w jednym miejscu... potem rano znowu chwycił mnie taki "atak" a bylam sama...poplakalam sie bo nawet z lozka wyjsc sie nie dalo 😞 juz mialam dzwonic do gin ale przeszlo....teraz tylko pobowlea...
powiedzcie mi czy to jest normalne??

ja rowniez musze powiedziec - posciel cudna 🙂 i jesli mozna to pochwale sie swoja:
http://allegro.pl/kubus-puchatek-disney-posciel-3-el-90x120-cm-i1391247620.html
nr 1 - tylko kolderke mam 100x140
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pościel superancka 🙂 !!! Taką z autkami to kupimy jak już Pawełek będzie starszy. A ból może dlatego, że teraz wszystko rozciąga się do porodu. Mnie plecy też bolą ale lekko ale jak mnie kilka razy ból w pachwinie lewej nogi złapał to chodzić normalnie nie mogłam i w szkole rodzenia położna mówiła, ze to normalne bo wszystko się teraz rozciąga na poród. Monika a masz już wszystko do szpitala dla siebie, a wózek?

Justi my w komplecie mamy też poduszeczkę ale taką płaską, to co lepiej jej nie dawać na początku tylko żeby maluszek na samym materacyku leżał płasko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monic87 napisał(a):
hej kochane 🙂
no to troche sie zmartwilam tym cc - ja tam w razie klopotow nie chce byc sama 😞

dzis mam troche zly dzien i sie pozale - noc nieprzespana. Pierwszy raz mialam az taki bol w plecach - co jest dla mnie dosc dziwne. Jakby mi ktos wkrecal sruby w kregoslup, ale tylko w jednym miejscu... potem rano znowu chwycił mnie taki "atak" a bylam sama...poplakalam sie bo nawet z lozka wyjsc sie nie dalo 😞 juz mialam dzwonic do gin ale przeszlo....teraz tylko pobowlea...
powiedzcie mi czy to jest normalne??

ja rowniez musze powiedziec - posciel cudna 🙂 i jesli mozna to pochwale sie swoja:
http://allegro.pl/kubus-puchatek-disney-posciel-3-el-90x120-cm-i1391247620.html
nr 1 - tylko kolderke mam 100x140


A dlaczego będziesz miałą CC ??
Jejciu jak ten czas leci nie dawno ja na poród czekałam a tu juz TY jesteś w 35 tygodniu 🤪
Ja też miałam takie bóle krzyżowe, i niestety przy porodzie tez je miałam paskudne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzis sobie przygotowalam rzeczy do szpitala ale jeszcze nie wszytskie - musze kupic podklady te wielgachne i podklady na lozko - polozna powiedziala ze dobrze je miec bo w razie koniecznosci nie musisz sie prosic o zmiane poscieli....
rzeczy dla maluszka to dopiero przy wypisie - tak musze miec czapy i pileuchy..
a i musze dla siebie jeszcze koszule do karmienia kupic...bo mam tylko do porodu nierozpinana z przodu 😞 wiec tych wydatkow jest coraz wiecej...
wozek i lozeczko juz mam tylko ze na razie nie stoja u nas - lozeczko spakowane w szafie a wozek u siostry mojego mezczyzny 🙂 rzeczy juz dla maluszka poprane ale czekam na jeszcze jedna dostawe - dziadkowie 19 stycznia wracaja od cioci i maja mi cala walizke ciuszkow przywiezc bo ciocia urodzila corcie 🙂

a co do mojego bolu - nie przejelabym sie niem gdyby byl jak zawsze mocny ale on - przepraszam za wyrazenie - byl kur***ko mocny 😞 nie jestem osoba ktora z byle bolu lyka tabletki czy rozczula sie nad soba ale tego sie nie dalo wytrzymac.... kazda pozycja byla zla - jeden bok, drugi, z poducha, bez, siedzac, stojac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rodzic bede w tychach - a cc -no jest to ostatecznosc. Ja mam skierowanie do skrocenia II fazy porodu, wiec jesli kleszcze lub proznia zawioda to zostaje mi tylko cc... oczywiscie najpierw bede probowac naturalnei ale wole byc na wszytsko przygotowana i wiedziec na ten temat jak najwiecej.
a czy ktoras z was moze sie wypowiedziec na temat znieczulen - u mnie w szpitalu proponuja narkoze lub zo ale naciskaja aby wybrac zo.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja co do znieczuleń też nie pomogę. U mnie na razie nie żadnych wskazań do porodu innego niż naturalny. A czemu masz mieć skróconą II fazę porodu? Co do bólu to mam nadzieję, że Cię więcej nie złapie i że wszystko ok bo ja czegoś aż tak silnego nie miałam. A na kiedy masz dokładnie termin bo mówiłaś, że go zmienił lekarz z lutego na styczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...