Skocz do zawartości

Zapraszam wszystkich z Katowic i okolic | Forum o ciąży


ania175

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
to mi brzucho twardnieje przynajmniej kilka razy dziennie - mowilam o tym mojej gin ale stwierdzila ze to normalne - a przyznam ze gdyby ja cos zaniepokoilo to z pewnoscia by mnie znowu do szpiatala na lezenie wyslala...
troche wtedy boli jak jest twardy ale przywyklam - to taki bol w sakli od 1 do 10 na 2 🙂 a ten dzisiejszy bol placow na 20 😞 a normalnie to plecy bola na 5 🙂

tylko tak jak wspomnialam zadnych skurczy - i to mnie niepokoi - moja macica sie nie przygotowuje?? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

dziewczyny czy wy również macie zawroty głowy? Bo ja zauważyłam, że od jakiegoś czasu mi się zdarzają, a najgorsze jest to, że nic nie robię, a one się pojawią ni stąd ni zowąd 🤢 nie wiem co się dzieje.. Mnie gin kazał brać magnez 3 razy dziennie po 2 tabletki, bo m ie macica stawia się od jakiegoś czasu, a u mnie to twardnienie brzucha i stawianie się macicy jest za szybko.. Jak pojechałam ddo szpitala z tym twardym brzuchem przed świętami t kazał mi tamten lekarz do tego magnezu jeszcze brać nospę forte 3 razy dziennie (rano, w południe i wieczorem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bo normalne jest Tuska kiedy twardnienie trwa tylko chwilę a Tobie to brzuszek na bardzo długo twardniał. A tak w ogóle to powiem Wam dziewczyny, że kiedyś myślałam że w ciąży to się po prostu jest i tyle, że brzuszek rośnie i ewentualnie mdłości. A teraz jak jestem dwupaczkiem to okazuje się, ze ciąża to jakaś wyższa szkoła jazdy i człowiek zamienia się w encyklopedię medyczną. Pojęcia nie miałam o tyyyyllluuuu rzeczach, ale to może i nawet lepiej 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja nie wiem czy stawianie się macicy, czyli twardy brzuch to to samo co skurcze.. Bo ja jak byłam w szpitalu właśnie z tym twardym brzuszkiem to robili mi ktg i powiedzieli, że nie mam skurczy, jedynie słabe stawianie się macicy.. I kazali leżeć jak najwięcej.. Właśnie na innym wątku padło pytanie o pulsowanie w kroczu.. macie? Bo ja właśnie mam i nie wiem o co chodzi i ta dziewczyna też nie.. Czy to macica przygotowuje się do porodu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):
Właśnie na innym wątku padło pytanie o pulsowanie w kroczu.. macie? Bo ja właśnie mam i nie wiem o co chodzi i ta dziewczyna też nie.. Czy to macica przygotowuje się do porodu?

o wlasnie tak sobie wyobrazalam te cale skurcze przygotowujace macice do porodu

mi jak stwardnieje to tak dosc troche trzyma... na pewno dluzej nie 20min
mi na ktg w szpitalu rowniez nie wykazalo zadnych skurczy a brzucho byl twardy ale to byl dopiero 26 tc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie dziewczyny ja uciekam, bo mam właśnie zawroty głowy i do tego doszły jeszcze mdłości idę się położyć, choć czuję, że wyląduję zaraz z głową nad kibelkiem 🤢 do jutra! miłego wieczoru i nocki! :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry :*

ahh dziewczynki u was już niedługo poród 🙂 jakie to były piękne czasy 😁 a potem bedziecie mieli takiego rozbujnika jak moja Zuzia 😁 czasem nie mam sił do niej a co to bedzie jak bedzie chodzić 🤪 a coś czuje że to już niedługo... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień doberek! :*

a no Kasia i Monic to już bardzo bliziutko! 🙂 ja troszkę dłużej poczekam sobie 😜 to nic tylko się cieszyć zuziek, że mała za niedługo będzie chodzić.. no ale prawda wtedy to już w ogóle będziesz musiała mieć oczy dookoła głowy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Mamuśki i przyszłe i mamcie 🙂
Jak tam u was ??
Jak sie czujecie dziewczyny jeszcze z maleństwami w środku ?? 🙂
a jak Maleństwa mamusiek ? 😉
tak tu zaglądam i Justi tu osttnio nie widziałam 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to ubrać ciepło założyć czapeczke tylko żeby maluszek się nie zagrzał i też wywietrzyć... i do drugiego pokoju najlepiej jak jest to wynieść go 🙂

ja już tak nie mogę zrobić bo młoda po pierwsze nie usiedzi na jednym miejscu i sama dopełza się do drugiego pokoju po drugie na pewno nie usiedzi u nas na rękach żeby ją przytrzymać ot takiego mam urwisa z robaczkami w dupci 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie i brzuchatki 🙂 ja dzis mialam powtorke z tego bolu plecow....dlugo tak chyba nie pociagne 😞
w dodatku mialam dzis telefon od siostry mojego czy juz urodzilam bo jej sie snilo ze o 2:55 w nocy juz urodzilam 😜 takze moze ten bol cos przepowiada?? hmmmmmmm............
a co tam u was i waszych maluszkow?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja rzadko miałam ból pleców 🤔 nie wiem czemu? wiem tylko że po porodzie plecy bolą bo środek ciężkości musi wrócić do poprzedniego miejsca bo w ciąży się zmienia... ale przed porodem to tylko jak długo siedziałam bez ruchu albo za długo chodziłam ale to chyba u każdej tak jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jak dłużej siedzę albo chodzę to bolą mnie plecy, ale tak to nie.. choć jak widać na ból pleców taki prawdziwy mam jeszcze czas.. Ja tylko słyszałam, że jak się ma straszne bóle pleców podczas ciąży to ten sam ból towarzyszy przy porodzie..
No ale nie wiem czzy ból pleców może przepowiadać poród..
Mój Wiercioszek ma się bardzo dobrze, wczoraj był mega aktywny, a dziś troszkę się rusza, ale ogólnie dzisiaj sobie leniuszkuje w brzusiu! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...