Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

dziękuje wam za miłe przyjęcie 😉
No chyba jestem najmłodsza 😉, a ciąża jest moją pierwsza dlatego czasami ,,wariuje" doszukując sie nie wiadomo czego, jednak staram sie z tym walczyć choćby przebywając tutaj i czytając że nie jestem jedyną ,,przyszła szukającą dziury w całym mamusia" 🙂, już niedługo mam usg i nie mogę doczekać sie kolejnego zdjęcia maluszka 😉 właśnie, jak to jest za każdym razem przy usg dostaje sie zdjęcie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

akinorewka napisał(a):
.
no a jesli chodzi o kolki to nie chcę zapeszać ale raczej przeszły i te zaparcia też przeszły 🙂 to są takie dolegliwości że muszą same poprostu przejść, te kropelki sab simplex pomagały bo krócej trzymało ją wieczorami ale jak odstawiłam to jej wogóle przeszło 🙂 a zaparcia miała tylko kilka dni, później już zrobiła luźną kupke i teraz też takie robi, chociaż robi je co 2-3 dni ale jest ok, dużo pierdków ma ale nie męczy się, masuję jej brzuszek i podkurczam nóżki od czasu do czasu 🙂 no i juz się nie boi kąpieli bo nie płacze, spokojna jest we wodzie i uwielbia masażyk po kąpieli, tak się ślicznie uspokaja relaksuje i uśmiecha 🙂 a i zaczyna wyrastac juz z tych najmniejszych ciuszków 🙂 ciekawe ile teraz waży, dowiemy sie tego w czwartek 🙂 pewnie z 5kg i z 62cm 🙂 ale sie rozpisalam, dobra kończę, dobranoc wszystkim 🙂

a ile czasu podawalas i w jakich dawkach ? bo ja malemu przed kazdym posilkiem 8 kropelek i niby pomaga bo jak zlapie go to gora 15 min a nie jak wczesniej bylo pol dnia i pol nocy z godzinna przerwa, ale niewiem wlasnie czy wlasciwie dawkuje i kiedy mozna odstawic. prosze o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwinka - ja podawałam Agatce kropelki przed każdym karmieniem ok 10-15 kropelek i tak całą flaszeczkę wypiła w przeciągu tygodnia 🙂 ale widocznie jej pomogło 🙂
Marta - bylismy dzisiaj w kancelarii i powiem Ci że to nie jest takie łatwe jak się wydaje i można sobie planować ale parafia tez ma swoje wymagania 🙂 chrzciny można zrobić w soboty ale tylko w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca o godz. 15 bez mszy, a z mszą tylko w czwarte niedziele miesiąca, także dużego wyboru nie ma 😞 a my chcieliśmy z mszą i wychodzi na to że w kwietniu akurat są święta wtedy, w maju są komunie w czerwcu jest pierwsza rocznica śmierci mojej babci, więc chyba zrobimy w marcu, tzn. juz zarezerwowałam restaurację na 27 marca (niedziela) a jutro idziemy jeszcze raz do kancelarii potwierdzić bo musieliśmy się zastanowić w domu nad tym wszystkim. Także chrzcny prawdopodobnie będziemy mieli za miesiąc a ta data 27 marca to jest akurat pierwszy dzień mojej ostatniej miesiączki przed ciążą 🙂 tłumaczę to że to pierwszy dzień istnienia Agatki, a rok później czyli w jej chrzciny to będzie jej pierwszy dzień życia chrześcijańskiego 🙂 a Wy jak tam? Bo Wy chcecie w sobotę i bez mszy to macie do wyboru więcej, ale pamiętaj pierwsza i trzecia sobota miesiąca o godz. 15 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Weruś- dziękuję z całego serca za wyczerpujące informacje 🙂 🤪 Hmm tak podejrzewałam, że nie każda sobota wchodzi w grę ale czemu tylko jedna niedziela w miesiącu to nie rozumiem 🤔 A poza tym nie uniknę pewnie pytań dlaczego bez Mszy ale trudno bo to moja decyzja. A oprócz terminów coś jeszcze ważnego?? Pewnie na spowiedź kartkę dostaliście , tak? Czy już nie jest wymagane? A i jak z odpłatnością?? A u WAS super data ha ha, ja bym musiała zrobić 11 marca bo wtedy miałam ostanią @, lubię jak data coś symbolizuje. Ach i pytałam się gzdie robicie te Chrzciny? Madziu, ja dostałam zdjęcie z USG chyba 3 razy a nie wiem jak dziewczyny. Później mi wystarczyło, ze na każdej wizycie widziałam moje maleństwo a zresztą później chyba już nie robią zdjęć , nie wiem. Może to od lekarza zależy. A do jakiego chodzisz i czy prywatnie czy państwowo? Widzę że już wszystkie już spać poszły razem z dzieciaczkami 😉 A dwupaki odpoczywają, ach śpijcie ile można 🙂 Miłego wieczorku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuś nie musisz obawiać się pytań dlaczego bez mszy bo ta zakonnica która nas zapisywała to była wogóle zdziwiona że nam tak zależy żeby było z mszą, widocznie to jest normalne i najcześciej jest bez mszy 🙂 no karteczki do spowiedzi są dla rodziców i chrzestnych 🙂 a o płatności nie pytaliśmy bo jutro idziemy do końca załatwić i pewnie się dowiemy jutro, a i jeszcze jedno najśmieszniejsze... trzeba uczestniczyć w 2 katechezach jakiś przygotowawczych 🙂 nie wiem na czym one będą plegać ale trzeba je przejść 🙂 i ona wyznaczy terminy, więc może jak Wy się zdecydujecie na podobny termin to znowu będziemy razem na coś chodzić 🙂
Apropo 3D na usg to ja chodziłam do Kurpika i on robi 3D za dodatkową opłatą, robi zdjęcia i filmy też nagrywa 🙂 ja miałam tylko 1 zdjęcie zrobione w 3D bo zawsze źle sie Agatka ustawiała i nie można było zrobić, tzn. zawsze można zrobić zdjęcie w 3D ale jak dziecko jest ustawione dupką albo jakoś bokiem czy coś to nie ma sensu bo nic nie widać, najlepiej jak twarz odsłania i nie jest przyciśniete do łożyska to najlepiej widać 🙂 a nie wiem ile kosztuje u niego bo jak już pisałam tylko 1 raz mi zdjęcie zrobił ale powiedział że to w prezencie bo to akurat przed świętami było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny, jesteśmy juz po szczepionce 🙂 niestety bardzo płakala 😞 moja bidulka 😲 jak ją pierwszy raz ukuła to tak sie zaniosła i sina się zrobiła że szok 😲 i każde ukłucie ją bolało ale popłakala i później z tego wszytskiego z tego zmęczenia zasnęła a teraz trochę śpi ale budzi się i marudzi ale nie ma gorączki, zobaczymy jak będzie dalej, moja kochana perełka tyle dzisiaj przeszła 😞 ale jest zdrowa, mierzy niby 57cm ale źle ją zmierzyły bo ze 2 cm wystawała poza miarę więc tak wg mnie mierzy 59 albo nawet 60 cm 🙂 i waży 4900g 🙂 następna szczepionka 14 kwietnia, bioderka 6 kwietnia 🙂 a i byłam załatwić chrzciny, no i mamy 27 marca ostatecznie ale dokumenty wszystkie później 21 marca mam przyjść, a katechezę musimy zaliczyć tylko 1 do wyboru 5 marca albo 19 marca to są soboty o godz. 16. No i kareczki do spowiedzi są dla rodziców i chrzestnych i chrześni muszą jeszcze załatwić ze swoich parafii zaświadczenia o praktykowaniu wiary 🙂 a i koszt to nie pytałam się bo w sumie zapomiałam, ale to później jak pójdę 21 marca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny, jesteśmy juz po szczepionce 🙂 niestety bardzo płakala 😞 moja bidulka 😲 jak ją pierwszy raz ukuła to tak sie zaniosła i sina się zrobiła że szok 😲 i każde ukłucie ją bolało ale popłakala i później z tego wszytskiego z tego zmęczenia zasnęła a teraz trochę śpi ale budzi się i marudzi ale nie ma gorączki, zobaczymy jak będzie dalej, moja kochana perełka tyle dzisiaj przeszła 😞 ale jest zdrowa, mierzy niby 57cm ale źle ją zmierzyły bo ze 2 cm wystawała poza miarę więc tak wg mnie mierzy 59 albo nawet 60 cm 🙂 i waży 4900g 🙂 następna szczepionka 14 kwietnia, bioderka 6 kwietnia 🙂 a i byłam załatwić chrzciny, no i mamy 27 marca ostatecznie ale dokumenty wszystkie później 21 marca mam przyjść, a katechezę musimy zaliczyć tylko 1 do wyboru 5 marca albo 19 marca to są soboty o godz. 16. No i kareczki do spowiedzi są dla rodziców i chrzestnych i chrześni muszą jeszcze załatwić ze swoich parafii zaświadczenia o praktykowaniu wiary 🙂 a i koszt to nie pytałam się bo w sumie zapomiałam, ale to później jak pójdę 21 marca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ze juz Wercia po szczeponce mój nie marudził tylko spał teraz siedzi w bujaczku i raczkami uderza w zabawki 😜mój 3 tyg temu wazył 4900 no a teraz 5300 ale wiadomo dziewczynki są drobniejsze chociaz moj jest bardzo zarłoczny moze nie uwierzycie ale wieczorem niechciał piersi wiec mu zrobiłam nan 90tke wypił i za pół godz tak wrzeszczał a niechciał załapac piersi wiec znów mu zrobiłam 90tke buteliki mówie do męza najwyrzej zwymiotuje costy znów wszystko zjad 🤪no i zasnoł o 22ej to obudził sie o 4tej rano wiec juz dałam piers zjadl ładnie i zasnoł do 7ej dałam mu znów piers to spał do 10tej rano 🤪taki głodomorek wasze tez ciagle gryza piastki mój to ciagle wkłada se do buzki 🙂?Ja chrzciny bede miec prawdopodobnie12 marca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale fajnie bo Madzia i Paulina tez mają w miarę blisko date porodu tak jak ja z Ulą, wcześniej Karolinka i Malwinka, Renia i Weronika, ale sie w pary poustawiałyśmy hihihih, tylko Ewa jako pionierka wyskoczyła 🤪 choc można ja ustawić z Matrą 😁 No i jeszcze Natalia która w sumie w parze z Karolinką bo Malwinki synek sie pospieszył 😁 Zaraz sie pogubie
Co do 3 D to ja miałam chyba w 20 tyg. robione i wtedy widać całe dziecko ale lekarz i tak robi zblizenia glównie na twarzyczke bo jest najciekawsza 🙂
Choć ogólnie to dziwne uczucie ta głowica sie bardzo rozgrzewa i moja mała zaslaniała sie rączkami caly czas, chyba jej sie nie podobało. Ale dla rodziców radośc ogromna, wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sens napisał(a):
A ciekawe co u Natalii ? Długo juz jej nie ma 😞


Pisałam, ze ma nadzieje, że wyjdzie po niedzieli ale już jest ok bo leży na normalnej sali i go karmi 🙂 Nie mam nic na koncie więc nie mogę jej napisać a jak mam pisać od męża na dotykowym telefonie to mnie szlag trafia 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my po wizycie na bioderkach i wszystko dobrze także nie idziemy na kolejną wizytę. Lekarz tylko powiedział, żeby ją kłaść na brzuchu żeby tłuszczyku trochę spaliła ha ha 🤪 😁 No w końcu ponad 6 kg waży tzn ważyła tak na równe 2 miesiące a dzisiaj Niunia ma 2,5 miesiąca 🙂 🙂 🙂 A skoro tyje 1,5 kg na miesiąc to wyobraźcie sobie ile może ważyć 😁 😁 Od wyjścia ze szpitala przytyła ponad 3 kg więc zaczyna mnie to martwić że tak dużo przybiera na wadze. Ciężko mi ją już trzymać , nawet mąż zaczął narzekać ha ha 😜 A jutro muszę iść do fryzjera bo wyglądam jak straszydło 🤪 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus super ze wszystko dobrze 🙂 🙂Ja tez czekam za fryzierka bo ona przychodzi do mnie bo wygladam juz jak straszydło 😁wiec trzeba sie doprowadzic do porzadku hehe.Natalka pewnie niedługo wyjdzie to bedzie miala co opowiadac.Martus a ty co ile karmisz?? bo mój to ciagle głodny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renia33 napisał(a):
Martus super ze wszystko dobrze 🙂 🙂Ja tez czekam za fryzierka bo ona przychodzi do mnie bo wygladam juz jak straszydło 😁wiec trzeba sie doprowadzic do porzadku hehe.Natalka pewnie niedługo wyjdzie to bedzie miala co opowiadac.Martus a ty co ile karmisz?? bo mój to ciagle głodny 😁


Kochana, mnie się wydaje, że często choć mniej niż na początku...trudno mi określić co ile bo nie liczę...ale tak co 1,5 h , czasem co godzinę... chyba, ze śpi ale to maksymalnie w dzień koło 2 godzin więc zje i idzie dalej spać. Ważne, że już długo nie je tylko jakieś 15 minut, czasem dłużej do 20-25 i spokój 🙂 Trochę mnie to czasami już męczy...będę chciała ją odstawić koło kwietnia , maja bo od czerwca do pracy ale boję się, ze nie będzie chciała innego mleka niż moje i dla mnie to będzie też trudne emocjonalnie bo jednak bliskość podczas karmienia piersią jest niepowtarzalna u głęboka. No ale im szybciej tym łatwiej będzie i mnie i jej 🙂 A Ty Reniu Chrzciny wyprawiasz 12 marca czyli najpierw Ty, potem Wera a ja chyba 2 kwietnia 🙂 A Twój bobasek jak często je?? A imprezę w domu wyprawiasz?? Bo od Werci się w końcu nie dowiedziałam gdzie robi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie w niedziele sie dowiem czy mój brat zjedzie z pracy bo odniego zalezy wiec najprawdopodobniej 12tego marca a imprezke bedziemy miec jednak na szałe w KTW 🙂Mój je tak co godzine ale zauwazyłam ze je krócej niz twoja i pewnie sie tak nie najada dlatego go czesciej dostawiam.Z butelki to zje wszystko bo szybciej leci dlatego daje tylko mu raz na noc zeby sie nieprzyzwyczajał 🙂Ty mówiłas ze pracujesz w multimedi a z nasz mosze Marcina Grabowskiego?mówia na niego Grabek bo tam pracuje? 🙂Która z was mówiła ze ma urodziny 23 marca?jesli mozna spytac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam urodziny 23 marca 🙂 a co też masz???
nasze chrzciny w restauracji Maxim w Stawiszynie 🙂 a Marta jak Wy będziecie chcieli 2 kwietnia to musicie już pójść do kancelarii bo też będziecie mieli te same terminy na katechezę bo one sa tylko w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca o godz 16 więc w waszym przypadku przypadają tak samo jak u nas czyli 5 marca lub 19 marca do wyboru 🙂 i możemy sie znowu umówić żeby razem na to póść 🙂
Agatka je ok 90-150 co 3-4 godz, troche marudzi dzisiaj po tej szczepionce, spała dosyc długo jak przyjechaliśmy ale teraz jak sie rozbudziła to nie może zasnąć i marudzi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maximie byłam na komuni 🙂Pytałam sie bo mój mąż ma urodziny 23 marca i to 30te 🤪Fajnie ze macie w ten sam dzien 🙂To duzo zjada mój spi od 15tej ale juz sie przebusza wielki czas bo o 19tej kąpanko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Kochane, my przed chwileczką wróciliśmy od rodziców ze wsi z Malutką..nie mogła za bardzo spać w nowym otoczeniu he he...my planujemy chrzciny w święta lub 1 maja, żeby łatwo można było zapamiętać datę 😁 na szczęscie chrztu będzie udzielał mój wujek więc jeden koszt z głowy uffff 🙃 a jakie są ceny w knajpach w których Wy organizujecie imprezę? ja muszę jeszcze znaleść fotografa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wera, no oczywiście możemy się na katechezę umówić razem 🙂 Fajnie byłoby spotkać się raz jeszcze bo dawno się nie widziałyśmy 😉 W przyszłym tygodniu idziemy do Kancelarii także ustalimy konkretną datę 🙂 Napisz mi która sobota na katechezę bym Wam bardziej odpowiadała to my się dostosujemy 😉 No właśnie, nie wiem gdzie i za ile robią zdjęcia do Chrztu, orientujecie się?? 🙂 Reniu, nie kojarzę po nazwisku bo tam z 300 osób co najmniej robi 😜 A on na jakim jest stanowisku? Telemarketer czy konsultant ds obsługi klient CC czy HELPDESK? 🙂 My planujemy zrobić Pod Orzechami Chrzciny i tam wychodzi 70 zł za osobę - obiad i dużo przystawek. Znajoma miała więc wiem czego się spodziewać 🙂 Ale w konsekwencji nie wiem czy rzeczywiście w lokalu czy w domu. Aha i robicie imprezę z alkoholem czy bez? Zmykam na piwko malinowe oczywiście Karmi hehe także do jutra mamuśki i dwupaki 😉 Spokojnej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DokłaDNIE NIEWIEM NA JAKIM DZIALE PRACUJE ALE MNIEJSZA Z TYM TAK PYTAŁAM MYSLAŁM ZE MOZE ZNASZ.Dziewczyny ja bede miec zdjecia robione u Wojtka na Babina on bierze 150zł zaklezy ile zdjec ale bardzo ładnierobi bo widziałm 🙂Czarno białe i kolorowe i my pódziemy pół godz przed chrzcinami bo bliziutko dlatego nam tam pasuje mamy 5 min od koscioła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...