Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
jeszcze nie wiem co będzie ale 2marca ide do lekarza to bede wiedzieć mam nadzieje. śliczne dzięki za tę opinie bo juz sama byłam w kropce co robić. nasza oseidlowa p.doktor jest fatalan!!!! aż strach myśleć jakim prawem tacy ludzie leczą ale cóż....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
karolina36tydz napisał(a):
no napewno Martusiu była by pod dobrą opieką 😉 ja też niestety nie mogę znaleść pracy w swoim kierunku, a strasznie chciałabym pracować w opiece społecznej...no ale teraz bez znajomości nie da rady 😞 marzyłąm żeby zostać z córeczką do roku w domku ale plany się zmieniły bo maż też nie może znaleść czegoś lepszego także mówi się trudno....a co do masażu to kulistymi ruchami jak w zegarku wokół pępka i nóżki podkurczać do brzuszka wtedy wychodzą gazy... no i szkoda że ten pediatra już nie przychodzi na wizyty domowe!!! mojej jak nie pomogą leki to zabiorę ją do Każmierczakowej bo jest gasrtoenterologiem w szpitalu, a może Wy znacie dobrego pediatrę???


Ja byłam u dr Marii Wilimborek prywatnie, bierze 50 zł ale jestem po pierwszej wizycie bardzo zadowolona. Opinie można znaleźć w internecie 🙂 A co do pracy w zawodzie to niestety tak jest , ze trzeba mieć szerokie plecy + dużo szczęścia...Ja też chciałam do roku posiedzieć z Gabi w domku ale na wychowawczym nie płacą a nie stać by nas było na utrzymanie z jednej pensji całego gospodarstwa domowego + oczywiście muszą być i przyjemności 🙂 AA w ogóle, że tak zapytam z innej beczki- paliła któraś z Was??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
frucade napisał(a):
jeszcze nie wiem co będzie ale 2marca ide do lekarza to bede wiedzieć mam nadzieje. śliczne dzięki za tę opinie bo juz sama byłam w kropce co robić. nasza oseidlowa p.doktor jest fatalan!!!! aż strach myśleć jakim prawem tacy ludzie leczą ale cóż....


A to na jakim osiedlu mieszkasz ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak czytam o powrocie do pracy jak piszecie, ja jeszcze nie urodziłam (termin mam na 14sierpnia) ale juz Fasolke zapisałam do żłobka bo po macierzyńskim musze wrócić do pracy. nadal jeszcze pracuje ale powiem szczerze, że już mam dość.Pierwsza ciąża była wspaniała, tylko studiowałam zaocznie, zajmowałam sie braciszkiem. a teraz od poniedziałku do piątki prac, opieka na d synkiem i zajmowanie sie domem, bo mąż po 12 h pracuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tzn tak pani pediatra jak MAły sie urodziła to mi powtarzała że naima głupich pytań i zawsze o wszystko spytać, a teraz jak coś sie dzieje to ona potrafi powiedzieć Mamuśka nie przesadzaj nie bądź nad opiekuńcza. Ale ja nie jestem nad opiekuńcza jka widze że dziecko ma 4stopni gorączki i ja już nie daje rady jej zbić to szukam pomocy a ona mi na to że tylko czopki i już. JA pojechałam prywatnie do innego lekarza i okazało sie że mały miał ostre zapalenia górnych dróg oddechowych, zę by mi odwodnił. a ta bab nic tylko czopki mi kazała mu dawać.
ja jej nie trawie i już.u moje siostrzeńca nie rozpoznała padaczki, a wiadomo, że im wcześniej wykryta tym lepiej, dopiero jak siostra zaczęła ją nachodzić i naiemalże pałkać że widzi że z małym coś nie tak i zaczęła żądać skierowań do innych specjalistów to dopiero łaskawie powiedziła, że faktycznie coś nie tak. i takich przykładów mam wiele, aż strach myśleć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki 🙂musiałam was nadrobic a tak w ogole to witam nowa kolezanke 😉a u mnie bez zmian coraz ciezej brzuch mi sie juz opuscił i chyba predzej trafie do szpitala niz to jest przewidziane (tak czuje)a ja dzisiaj wybrałam sie na małe zakupki i juz reszte pokupiłam dla maluszka i dla siebie został mi tylko wozeczek i musze sie jeszcze spakowac a tak apropo to chciałabym zapytac mamusie co trzeba mniej wiecej zabrac do szpitala co jest najbardziej potrzebne 🤨A ty Aniu jaksamopoczucie i masz juz wszystko przygotowane. 🙂Ja za tydzien mam wizyte u lekarza takze zobaczymy co mi powie 😜pozdrawiam wszystkie ide obiadek mezowi zrobic i zajrze . A co do numeru telefonu to Martusia ty ,masz chyba moj bo ja mam twoj? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusia122 napisał(a):
Czesc dziewczynki 🙂musiałam was nadrobic a tak w ogole to witam nowa kolezanke 😉a u mnie bez zmian coraz ciezej brzuch mi sie juz opuscił i chyba predzej trafie do szpitala niz to jest przewidziane (tak czuje)a ja dzisiaj wybrałam sie na małe zakupki i juz reszte pokupiłam dla maluszka i dla siebie został mi tylko wozeczek i musze sie jeszcze spakowac a tak apropo to chciałabym zapytac mamusie co trzeba mniej wiecej zabrac do szpitala co jest najbardziej potrzebne 🤨A ty Aniu jaksamopoczucie i masz juz wszystko przygotowane. 🙂Ja za tydzien mam wizyte u lekarza takze zobaczymy co mi powie 😜pozdrawiam wszystkie ide obiadek mezowi zrobic i zajrze . A co do numeru telefonu to Martusia ty ,masz chyba moj bo ja mam twoj? 🤨


Hmm kurczę nie mam Twojego numeru ale ważne, że masz mój to dasz znać oki 😉 Ja na forum już podawałam parę razy więc może zapisałaś 🙂 A co do pakowania torby to dla dziecka tylko chusteczki i krem do pupci a dla siebie- rzeczy higieniczne tj. żel po prysznic i szare mydło JELEŃ (ja miałam żel pod prysznic JELEŃ i był super), szczoteczka, pasta do zębów, ręcznik kąpielowy i mniejszy, koszule - ja miałam 3 i pomimo że leżałam 2 dni niecałe to akurat było na styk, do tego skarpetki, majtki ale już na wyjście bo wcześniej trzeba chodzić bez 🙂 , oj dużo wody mineralnej najlepiej małej z dziubkiem żeby nie odkręcać, kosmetyki jeśli się malujesz (ja miałam oczywiście 😜), kurczę nie mogę sobie przypomnieć co jeszcze...dziewczyny pewnie uzupełnią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczynki, dawno mnie nie było, coś mnie głowa boli dzisiaj 😞 sie rozpisałyście 🙂
muszę troche nadrobić co pisałyści, ja 23 marca kończę 26 lat 🙂 na szczepionkę idziemy w czwartek a na bioderka ponownie 6 kwietnia. Jutro pewnie pojedziemy do księdza w końcu załatwić formalności odnośnie chrzcin 🙂 będziemy chcieli chyba 30 kwietnia jeśli da radę ale z mszą 🙂 ja Agatkę zapisałam do żłobka już jakoś we wrześniu więc miejsce na nas czeka, tylko w maju trzeba przyjść i coś tak powypełniać 🙂 a jak nie raz mówię komuś o tym że do żłobka pójdzie Agatka to każdy reaguje w głupi sposób "co, do żłobka, nie szkoda?" i to tak mnie wkurza że szok 😠 a co ja ją tam na stracenie daję, że szkoda 😞 przecież tyle dzieci tak jest i jakoś żyją, poza tym tam nie jest tak jak się kojarzy jak kiedyś było, nie bija ani nie głodzą 🙂 planuję od września do żłobka to Agatka już będzie miała 9 miesięcy to juz większa będzie a macierzyński mam do czerwca, potem urlop wypoczynkowy zaległy miesiąć i później 2 m-ce wychowawczego wezmę do września. Na razie taka opcja jest, rodzice i teście oczywiście mają inne zdanie na ten temat, że lep[iej opiekunkę albo do nich zawozić, ale to bez sensu, opiekunka to sie wogóle nie opłaca bo przecież zarobi więcej niż ja 🤔 a do nich 30km zawozić i odbierac to bez sensu 😮 i te zasady jakies wychowawcze, każdy inaczej wychowuje, ja chcę po swojemu, żeby potem nie było że ja swoje a teściowa swoje 😠
no a jesli chodzi o kolki to nie chcę zapeszać ale raczej przeszły i te zaparcia też przeszły 🙂 to są takie dolegliwości że muszą same poprostu przejść, te kropelki sab simplex pomagały bo krócej trzymało ją wieczorami ale jak odstawiłam to jej wogóle przeszło 🙂 a zaparcia miała tylko kilka dni, później już zrobiła luźną kupke i teraz też takie robi, chociaż robi je co 2-3 dni ale jest ok, dużo pierdków ma ale nie męczy się, masuję jej brzuszek i podkurczam nóżki od czasu do czasu 🙂 no i juz się nie boi kąpieli bo nie płacze, spokojna jest we wodzie i uwielbia masażyk po kąpieli, tak się ślicznie uspokaja relaksuje i uśmiecha 🙂 a i zaczyna wyrastac juz z tych najmniejszych ciuszków 🙂 ciekawe ile teraz waży, dowiemy sie tego w czwartek 🙂 pewnie z 5kg i z 62cm 🙂 ale sie rozpisalam, dobra kończę, dobranoc wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kurcze mój mały jeszcze spi po nocy 🤪czekam az sie obudzi po szczepiace cały dzien spał i był wieczorem bardzo spokojny bardzo duzo se gurzył i smiał 🙂W nocy odkopuje sie z pod kołderki hehe musze go przykrywac tak wizga do góry nózkami 🙂Weronika niesłuchaj co inni mówia na temat żłobka ja chciałam dac pierwszego syna tylko nie było miejsc wiec poszedł dopiero do przedszkola jak miał 3latka i niezałuje 🙂Powodzenia na szczeponce bo ja tak przezywałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduję sie bo mała śpi 😉
Co do żłobków to na pewno jest to jakaś alternatywa choć środowisko pediatryczne ma nie za dobre zdanie na ten temat no ale cóż zrobić jak nie ma z kim dziecka zostawić 🤔 Pracowałam w żłobku i dużo zależy od kadry także mam nadzieję że mi się uda pracować na Bogumiła w żłobku to będzie super 🙂 Wera daj znać czy byliście w kancelarii o chrzciny pytać i jak to wszystko wygląda i ile trzeba dać...Renia, super, że mały dobrze zniósł czas po szczepionce, moja Gabrysia też spała w ten sam dzień i chyba 2 dni też miała takie śpiące haha, Paulinka- nie wiem gdzie można usg 3 D robić bo ja nie czułam takiej potrzeby i nie robiłam, nie wiem jak dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AJ bym chciałam takie usg gdyż w poprzedniej ciąży 7 lat temu tego nie było i nie mogłam podziwiać maleństwa dlatego teraz sie staram jak mogę sobie to wynagrodzić. Ja już zapisałam FASOLKĘ do żłobka choć sie jeszcze ni urodził/a to jest już 140 na liście oczekujących, a w żłobku na Barbary i Bogumiła w ogóle nie ma już miejsc i nie przyjmują zapisów. Ja chodziłam do żłobka i wyrosłam na ludzi ale niezbyt mile to wspominam, ale jak mus to mus bo obie babcie za młode na emeryturkę a niania weźmie więcej niż ja zarobie więc cóż... a w styczniu-lutym (po macierzyńskim) do pracy będę musiała wrócić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leer napisał(a):
Witam 🙂 mieszkam w okolicach Kalisza także sie jeszcze załapię 😉


Hej Madziu 🙂 Ale super, że do nas dołączyłaś 🤪 Mój mąż pochodzi z okolic Ostrowa i kocham to miasto- mam bardzo miłe wspomnienia 🙂 Czyli teraz jesteś najmłodszym dwupakiem 😜 Masz już dziecko czy to Twoje pierwsze? 🙂 Niestety zaraz zmykam i zajrzę pod wieczór bo siostra przychodzi. Trzymajcie się mamuśki i dwupaki 🙂 Miłego popołudnia 😉

P.S. Paulinka i Madzia- macie NK ?? Jakby co moje nazwisko Duczmal- czekam na zaproszenie hehe 😁 😜 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki
Ja równiez witam Madzie.
Ula jesli chodzi o samopoczucie to pobolewa mnie brzuch i często twardnieje. Tez dzisiaj myslałam czy przypadkiem sie nie pospiesze. W kazdym razie Ty sie nie spiesz poczekaj na mnie albo na dzień wiosny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...