Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
malwinka89 napisał(a):
karolinko u nas niemiecki rewelacja skonczyly sie i mielismy czeskie i niestety nie pomogly znowu jest to samo niestety 😞 wiec szukam tych niemieckich sab simplex. moja rada dla ciebie poszukaj jak mozesz tych niemieckich.


Malwinko- napisz do Ewy smsa bo ona ma te niemieckie kropelki a pisała, że może chętnie dać. Tylko nie wiem kiedy wraca znad morza bo tam jest aktualnie. Ach niech te cholerne kolki miną...mojej Gabrysi już nic nie jest więc nie wiem w końcu czy to była kolka czy nie bo niby jeśłi jest zdiagnozowana to musi trwać przynajmniej 3 miesiące a u nas się skończyła podobnie jak u Renii i Wery. Może u "brzuszkowych" dzieci trwa tylko miesiąc ! 😉 Oby 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Reniu ja również życzę Ci spełnienia marzeń i wszystkiego co najlepsze z okazji urodzinek 🤪

Nie było mnie 1 dzien i tyle stron do nadrobienia, nieżle.
Obejrzałam ubranka do Chrztu są naprawdę super. A co do uroczystości to Martuś 2 kwietnia to nasza data porodu z Ulą więc wiesz jak dotrzymamy do terminu to bedzie "goracy" dzień 😁
Ale ja stawiam ze raczej urodzimy wczesniej. Choć mam mieszane uczucia bo z jednej strony mam juz dosyć i chciałabym jak najszybciej a z drugiej nie ma sie co śpieszyc bo im bliżej wiosny tym lepiej 🙂
Ula napisz po wizycie co powie lekarz i jaki maly juz duży. Ja mam wizyte dopiero za tydzien więc tez dam znać 😉
Pozdrawiam wszystkie brzuszki i mamusie i życzę miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za zyczenia!!!!Martus ja mam jeszcze pampersy gdzies juz przeszlo miesiac ja tez juz kupie nastepnym razem 4 bo te sa troszke juz maławe 🙂Potem zajrze bo lece na obiad a potem mam gosci wiec jeszcze raz wam dziekuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuska_D napisał(a):
malwinka89 napisał(a):
karolinko u nas niemiecki rewelacja skonczyly sie i mielismy czeskie i niestety nie pomogly znowu jest to samo niestety 😞 wiec szukam tych niemieckich sab simplex. moja rada dla ciebie poszukaj jak mozesz tych niemieckich.


Malwinko- napisz do Ewy smsa bo ona ma te niemieckie kropelki a pisała, że może chętnie dać. Tylko nie wiem kiedy wraca znad morza bo tam jest aktualnie. Ach niech te cholerne kolki miną...mojej Gabrysi już nic nie jest więc nie wiem w końcu czy to była kolka czy nie bo niby jeśłi jest zdiagnozowana to musi trwać przynajmniej 3 miesiące a u nas się skończyła podobnie jak u Renii i Wery. Może u "brzuszkowych" dzieci trwa tylko miesiąc ! 😉 Oby 🙂 🙂


znalazlam w kaliszu faceta co mi sprzedal tanio nowe kropelki i uff co za ulga po jednej aplikacji widac efekt. a czeskie to o dupe potuc. ale juz sytuacja opanowan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewuszki 🙂
najlepsze życzenia dla Reni 🙂
ja używam jeszcze pieluch o rozmiarze "2" bo agatka jeszcze waży 4900 g a mam teraz ostatnią paczkę 42szt więc po tej zaczną już "3" jak Agatka przekroczy 5 kg bo mam całą giga pakę huggiesów i sa takie ładne w kubusie puchatki i czeka 🙂
wczoraj byłam w galerii i chcialam sobie pokupować na wiosnę ciuszki i na chrzciny, kurtkę buty ale kompletnie nic tam nie ma 😞 totalna szmira 😠 kupiłam jedynie spódniczkę w reserved ale to zupełnie przypadkiem, bo ogólenie nie lubie tego sklepu bo tam sa same szmaty a ludzi od groma jakby nie wiadomo co tam było i dawali za darmo, no ale kupiłam spódniczkę bo mi sie podobała i nawet fajnie w niej wyglądam z ta moja oponką poporodową 🙂 taka zwykła czarna ołówkowa z podwyższanym stanem 🙂 no i nic więcej nie kupiłam, a chciałam jeszcze jakąś fajną bluzkę albo kurktę na wiosnę. Buty przymierzałam różne ale nie kupiłam, wszystko takie masakrycznie wysokie że szok i nie wygodne, albo baleriny, nie ma nic pośrodku 😞 a płaczszy wogóle nie ma, trzeba się w tyg wybrac na miasto...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeszcze w Gdyni, ale na sekundkę musiałam do Was wskoczyć - uzależnienie 😉..-żeby złożyć Reni życzenia! Kochana, wszystkiego najlepszego, duuuużo miłości, bo jak to jest, to i cała reszta spraw jest jakaś bardziej kolorowa i optymistyczna, niezależnie od okoliczności losu 😉! Także sto lat 🙂!!!
Jutro wracamy do Kalosza 😉 Paaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwinka-super,że z Filipkiem lepiej bo i Ty masz lepsze samopoczucie 🙂 Karolinka a jak to wygląda z menu w tym KTW na Szałe, ile płacicie za osobę? Jeśli można wiedzieć oczywiście 😉 Renia fajnie, że imprezka udana i teraz możesz odpoczywać do woli 🙂 A co do Pampersów to spróbuję jej 4 założyć i zobaczę bo ona zaraz 7 kg będzie ważyć więc akurat. a my te 186 sztuk mamy od 10 lutego i jeszcze niecałe półtora paczki zostało. No i co jak co ale mi najbardziej te oryginalne Pampersy podchodzą 🙂 Weruś, no z tą galerią to niewypał bo nic tam nie ma kompletnie więc ja już tam na zakupy nie jeżdżę. Obkupowuję się przeważnie w Galerii Mody na Górnośląskiej bo ciuchy tam są różnego rodzaju i w miarę tanie 😉 A ogólnie moje dziecko śpi od "po kąpieli" czyli ok około 19:30 tylko martwię się bo od wczoraj po kąpieli właśnie nie je tylko idzie spać i jest też marudna. Może to ten skok rozwojowy...Spokojnej nocy mamuśki te rozpakowane i nierozpakowane 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Martusia fakt lepiej sie cuje bo latwiej mi zapanowac nad tymi kolkami, co prawda maly steka ale nie krzyczy tak jak to bylo. A co do babskich dni wczoraj bylismy z moim bratem i jego zona w kinie na wojna żeńsko meska 🙂 fajny smieszny film, poznij na jedzonku w dahabi 🙂 i do domku o polnocy ie zwleklismy 🙂 ale bylo milo. A jutro ja i moja mama jedziemy do fryzjera jesli sie uda zrobic musze cos z tymi moimi wlosami 🙂 bo co jak co ale wygladam jakbym na glowie siano nosila tak mi wlosy sie zniszczyly zetne troche i moze jakis kolor 🙂 zobaczymy 🙂 moze jakies czerwienie albo czerwien czern i blad 🙂 w sumie to mnie kusi na takie pasemka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Malwinka to poszaleliście sobie! 🤪 Każdemu to jest potrzebne od czasu do czasu ale ja jakoś małej nie mam sumienia zostawić i gdzieś wyjść na dłużej...Już czuję jak będę przeżywać pójście do pracy- masakra 🤔 A ja byłam ostatnio u fryzjera i zrobiłam sobie grzywkę na prosto i ściełam też trochę włosów żeby je wzmocnić. Mnie z kolei kuszą pasemka blond bo kiedyś miałam ale cały czas trzeba coś z nimi robić tzn odrosty. A Ty kochana poszalej u Fryzjera bo ekstremalne zmiany są najlepsze 🤪 😉 A i wiadomość od Natalii- dzisiaj wychodzą do domku!!!!! 🤪 🤪 Oczywiście jest przeszczęśliwa a ja razem z nią 😜 😉 Postara sie zajrzeć do nas jak tylko Filipek będzie spał 🙂 Kurczę ale cudowna wiadomość 🙂 My dzisiaj na 16 do prywatnego pediatry bo Gabi się utrzymuje katar już prawie 3 tygodnie więc nie wiem czy to alergiczne czy jak i zapytam o podnoszenie główki bo jak była mała to podnosiła tak wysoko głowę , że hej i wszyscy się dziwili a teraz leń z niej taki, że masakra, nie lubi leżeć na brzuchu i koniec 😁 Trochę podniesie główkę ale nie za wysoko a jak ją za ręce trzymam jak jest na półleżąco na leżaczku to potrafi się podnieśćź troche 🙂 No więc miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dziewczyny widze że wiosną powiało 🤪
Wszystkie piszą o fryzurach zmianach, kolekcji wiosennej. Słoneczko nastraja pozytywnie.
A ja rosnę i rosnę hihiii, chyba zaczynem troszkę puchnąć.
A wiecie jakie to straszne jak sie idzie do sklepu i jest fajny ciuch i nie można go przymierzyć ani kupić bez przymierzania bo nie wiadomo jaki bedę miała rozmiar jak urodzę 😁
No ale jeszcze trochę, pewnie zanim "wyskoczę" na zakupy to od razu w kolekcję letnią, bo pewnie w nic z zeszłego roku nie wejdę bo góra biust wiadomo 😁 a dół to szkoda gadać hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolina36tydz napisał(a):
oj Martuś ja nie robię w KTW tylko na Winiarach w knajpie...a Pod orzechami 40 zł kosztowało obiad+ciasto czy sam obiad???


Aha to mi się pomyliło więc wybacz 😜 Chyba Renia robi w KTW. A ile płacicie?? Pod Orzechami sam obiad i ciasto chyba 40 zł a już taki wypas bardziej z przystawkami etc to 70 zł. Na stronie internetowej jest numer do nich więc można zadzwonić i zapytać się bo nie chcę Cię wprowadzać w błąd bo do końca nie jestem pewna tzn nie pamiętam jak gadałam z tym gościem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sens napisał(a):
No dziewczyny widze że wiosną powiało 🤪
Wszystkie piszą o fryzurach zmianach, kolekcji wiosennej. Słoneczko nastraja pozytywnie.
A ja rosnę i rosnę hihiii, chyba zaczynem troszkę puchnąć.
A wiecie jakie to straszne jak sie idzie do sklepu i jest fajny ciuch i nie można go przymierzyć ani kupić bez przymierzania bo nie wiadomo jaki bedę miała rozmiar jak urodzę 😁
No ale jeszcze trochę, pewnie zanim "wyskoczę" na zakupy to od razu w kolekcję letnią, bo pewnie w nic z zeszłego roku nie wejdę bo góra biust wiadomo 😁 a dół to szkoda gadać hihihi

ja na szcześciei w ciąży i teraz wchodze w rozmiar s...wiec śmiało mogłam kupować ciuszki w ciąży 🤪
Martuś jeszcze nie wiem ile mnie wyniesie za osobę wyprawienie przyjecia bo dopiero wybieram menu a cena zależy właśnie od jedzonka wybranego...ale powiem Ci ze jeśli pod orzechami 40 zł to koszt obiadu+ciasta to raczej tanio!!! ja właśnie robię raczej obiadek z ciastem i tortem bez przystawek, wolę pieniądze wpłacić dziecku na konto niż wytracać sie na chrzciny i nie wiadomo jak na bogato robić przyjęcie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny sie rozspiały ze szok nadrabiam z czytaniem 😜May dzis z Adasiem wystartowalismy z domku wózeczkiem o 9.30 do kolezanki na Polna na ploteczki ona ma synka Filipka pół rocznego pogoda super tylko wiaterek zdradliwy wrócilsmy po 13tej spacerkiem przez miasto i cała droge se spał 🙂Ja tez czekam za fryzierka bo juz niedługo wiosna woec trzeba sie doprowadzic do pożądku.Super ze Natalka wraca 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny wróciliśmy!!! Filipek już zdrowiutki jak rydz 🙂 nie dam rady chyba przeczytać tego co tu się działo przez te 18 dni więc będę teraz w miarę na bierząco 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was wszystkie 🙂zajrzałam do was na chwilke bo robie ostatnie porzadki przed porodem chyba 😁dzisiaj wziełam sie za mycie okien bo taka ładna pogoda 😉Natalka super ze juz jestescie w domku jak znajdziesz chwilke to napisz nam jak tam porod i w ogole wszystko po kolei 😉Aniu nie stresuj sie teraz ubiorem zobaczysz ze jak urodzimy to cos znajdziemy dla siebie ja juz czuje sie masakrycznie juz bym chciała urodzic bo jest mi tak strasznie ciezko i w ogole a ty A niu jak sie czujesz ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Natalko
Cieszę się że wszystko ok.
Co do nowości to mamy dwie nowe kolezanki Madzie i Paulinkę.

A co do mojego samopoczucia Ulu to no cóż ciężko, noce nieprzespane.
Ja też dzisiaj trochę posprzątałam, choć z oknami nie miałam odwagi postanowilam, że za dwa tygodnie się za nie wezmę bo to już 38 tydzien będzie 😁
No i cieszę się że wiosna tuż tuż, dzien już taaaaki długi (w porówananiu z listopadem :woohoo 🙂 stąd te przemyślenia "ubraniowe"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byliśmy u lekarza i mała miała jakiś wirus ok 10 dni tak pi razy oko bo ma jakieś gojące się pęcherzyki w buźce ale już jest ok. Kazała wychodzić na spacer do -3 stopni i psikać solą morską 5 razy dziennie ze względu na suche powietrze. Poza tym charczy trochę ale mówiła, że do 1,5 roku może tak nawet być bo to jest ta wiotkość krtani charakterystyczna u niemowląt. Uszy w porządku, nie ma nic ani na oskrzelach ani w płuckach więc najważniejsze. Co do podnoszenia główki to mówiła, że jest wszystko ok i każde dziecko rozwija się indywidualnie- jeśli rusza wszystkimi kończynami to jest ok , jedne dzieci potrzebują więcej czasu a drugie mniej 🙂 Poza tym stwierdziła że Gabi to Pudzian bo bardzo dużo przybrała na wadze od urodzenia- dzisiaj waży 6390 kg 🤪 Czyli od szczepionki 11 lutego przytyła pół kilo 😉 No to kończę bo mała się budzi więc zaraz kąpiel i spanko 😉
P.S. Witam Nati- bardzo się cieszę, ze jesteś już z nami i Filipek w domku zdrowiutki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Natalko w sród swoich hehe 😜Martus moj cos czesto dzis kichał mam nadzieje ze to niezacznie sie katar ale go obserwuje dobrze ze wszystko wpożądku z Gabi 🙂 i dobrze ze przybiera na wadze niz by miała nie jesc 🙂Mój chyba za czesto chce jesc bo dzis to zwymiotował masakra 🤪musze go troszke ograniczyc przynajmniej co godzine lub półtora moze mi sie uda 🙂Dzis była piekna pogoda na mycie okien ale zagnam w sobote meza a ja póde z małym na spacer zeby przeciagi go nie doprawiły 🙂Natalko opowiedz jak było w szpitalu jak znajdziesz chwile 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Natalko wśród nas ::
a ja byłam dzisiaj na mieście na zakupkach ale nic nie kupiłam oprócz kilku zaproszeń na chrzciny i papieru wizytówkowego na zaproszenia które sama będę własnoręcznie robić 🙂 ja tak lubię sobie robić robótki ręcznę 🙂 zaproszenia na ślub też sama robiłam 🙂
no i bluzkę dokupiłam do tej spódniczki na chrzciny, ale chciałam jeszcze płaszczyk kupić ale nie ma jeszcze wiosennych, dopiero w połowie marca będą no i buty chciałam kupić i przymierzałam nawet kilka fajnych par w nowym sklepie na śródmiejskiej jest nowa galeria mody z butami i torebkami obok tej starej z ciuchami 🙂 3 pary mi sie podobały ale trochę nie za bardzo z rozmiarem, tak jakoś mi sie nogi zmieniły po ciąży, że ciężko dobrać, zawsze miałam 37 a teraz 37 jest za ciasne a 38 klapia mi 😞 i nie wiem czy rozejdą się czy jeszcze mam popuchnięte te nogi po ciąży czy co??? Ale dziewczyny fajny sklep, ładne buty i torebki i tanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...