Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Fracude ja rodziłam z mężem ale gdy miałam bóle parte to kazałam mu wyjść. I tak mi dużo pomógł. Trzymał za rękę mówił że dam radę, że już niedługo Filipek będzie z nami i to mi dodawało otuchy. Płacił chyba niecałe 7 zł tylko za ten zielony strój który musiał mieć na porodówce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A ja właśnie nie wyobrażam sobie jakby męża nie było właśnie przy II fazie porodu jak już parłam bo wtedy mi najbardziej pomógł 🙂 Na znak położnej musiałam brodę do klatki piersiowej przyłożyć, zaknąć oczy a on musiał mi nos zatkać ha ha. No ale to kwestia czysto indywidualna jak kto chce i jak się czuje z tym 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wczoraj pisałam tu i jak wysyłałam to sie rozłączył internet i dupa 😞
Marta - ja juz zamówiłam ubranko i przyszło już 🙂 rozmiar 62 i bedzie akurat 🙂 śliczne jest 🙂
a zdecydowaliśmy sie na 19 marca bo teraz niestety jesteśmy trochę chorzy i ja i karol, kaszel mamy gardła bolą i jemy mnóstwo tabsów 😞 Agatkę izolujemy, spimy w innym pokoju i w maskach do niej chodzimy 😞
jeśli chrześni są z tej parafii to dobrze by było żeby byli a jeśli nie to nie - tak nam powiedziano, nasi nie są 🙂
na spotkanie nic nie trzeba przynosić a na nim dostaniemy zaświadczenie że odbylismy ta katechezę i to trzeba dostarczyc z reszta dokumentów na spotkanie które zapewne wyznaczyła wam zakonnica na załatwienie ostatecznych formalości 🙂 a i jeśli chrześni nie sa z tej parafii to dodatkowo muszą Ci dostarczyć zaświadczenie o praktykowaniu wiary i to zaświadczenie musisz mieć z tymi innymi dokumentami, czyli akt urodzenia dziecka, akt małżeństwa i takie A4 zaświadczenie o zawarciu związku małżeńskiego z parafii i usc 🙂 no a jak jeden z chrzestnych nie poda ci takiego zaświadczenia to nie będzie mógł być chrzestnym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super, że ubranko już przyszło 🙂 Na katechezie sie spotkamy 19- tego bo my teraz też nie możemy także sie zgadamy. Moja siostra też będzie bo się zdeklarowała ale Chrzestny Gabi mieszka 40 km stąd więc nie ma takiej opcji bo ma 2 dzieci i trzecie w drodze 🙂 Lecę do małej. Dużo zdrówka dla Agatki 🙂 Dobranoc 🙂 P.S. Daj fotkę ubranka na Chrzest i nie daj sie prosić tylko chwalić się ha ha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chwaliłam się ubrankiem ale wkleje jeszcze raz 🙂
to jest ten komplecik http://img02.allegroimg.pl/photos/oryginal/14/72/78/84/1472788451
i buciki gratis http://img02.allegroimg.pl/photos/oryginal/14/72/78/84/1472788451_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mój Adas ma katar: 😞dostał zilelony czyli bakteryjny ale dzwoniłam do połoznej i kazał mi sie wstrzymac zeby jeszcze nie isc do lekarza.Wysko go układam oklepuje leje sola fiziologiczna no i inchalacje mam nadzieje ze pomoze.Martus a Gabi przeszedł katar jaki ona miała wodnisty czy zielony?dziewczyny widze ze temat chrzcin wczoraj mieliscie Wera strój jest super my juz tez zamówilismy ten co wam pokazywałm dzis lub jutro dojdzie 🙂Tort juz zamówiłam bo to juz za tydzien ale ten czas leci.Jutro mężus idzie załatwic kamerzyste i fotografa no i do ksiedza zapłaci za chrzciny 🙂Dobra ide bo do póki spi naszykuje sie na spacerek bo wychodzimy koło południa potem zajrze papa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bioderka to badanie chwila moment i nie bolesne beda kazali rozebrac do pasa w dół i odpiac pampersa ale go niezciagajac lekarz zrobi usg na jedym boku i moment na drugim i to wszystko moment trwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolinka a czemu tak późńo??? Gdzie sie zapisaliście?? My na Majkowie na 9 rano mieliśmy obie wizyty a uwielbiam tą przychodnię bo jest bardzo schludna i przyjemna- zawsze się tam zapisuję i dziecko też będę jak będzie potrzeba 🙂 Co do jedzenia to ja też tak mam od prawie 3 miesiecy choć już teraz wprowadzam dużo nowych rzeczy- dasz radę 🙂 My z Ewa i Renią dajemy radę to i Ty dasz 🙂 Najgorsza u mnie Wigilia była 2 tyg po porodzie gdzie nic prawie jeść nie mogłam więc to był ból ale czego się nie robi dla maleństwa? 🙂Wera ubranko super choć nie w moim guście ale o gustach się nie dyskutuje ha ha 😁 Reniu mi pediatra mówiła, ze teraz panuje taki wirus, ze hej więc lepiej unikać kontaktu z Przychodnią jak tylko jest to możliwe. Gabi miała taki zielono- żółty katar i gęsty wiec tez nieciekawie ale pomogly inhalacje z solą fizjologiczną + woda morska. Tylko, ze twało to prawie 3 tygodnie do całkowitego wyleczenia 🤪 Jak się okazało miała jakiś wirus bo poznała po pęcherzykach w buźce ale się już goją także nie wiedziałam nawet, ze była chora biedactwo moje. Powiedziałą, że nie rozwinął się wirus dzięki mojemu mleku także ciesze sie ze przez to przeszlismy. A Adaś ma mocny ten katarek ??My szukamy mieszkania za odstępne lub na wynajem bo z kredytem dupa prze moją umowe.

P.S. A ja już zjadłam 2 pączki ha ha, mam nadzieję ze nic małej nie będzie 😉
Miłego tłustego czwartku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ze mi powiedziałas Martus tez ma taki lekko zielony rano mu troche charczy ale robie inchalacje z soli fiziologicznej i pod nosek smaruje mascia majerankowa.Martus jesli chodzi o mieszkanie to obok mnie sie bedzie zwalniac tylko niewiem kiedy tylko chyba cie nie bedzie interesowac bo to 42metry a ogrzewanie na prad 🙂Poniewaz tam niemozna załorzyc instalacj gazowej ja mam na gaz bo umnie sie dało byłam w tym mieszkaniu sa dwa pokoje korytarz i duza łazienka jakbys była zainteresowana to bede na bierzaco jak bys była chetna a bedzie juz puste 🙂Czynsz jest 400zł 🙂To jest mieszkanie za odstepne kałcja 2tys 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renia33 napisał(a):
Dzieki ze mi powiedziałas Martus tez ma taki lekko zielony rano mu troche charczy ale robie inchalacje z soli fiziologicznej i pod nosek smaruje mascia majerankowa.Martus jesli chodzi o mieszkanie to obok mnie sie bedzie zwalniac tylko niewiem kiedy tylko chyba cie nie bedzie interesowac bo to 42metry a ogrzewanie na prad 🙂Poniewaz tam niemozna załorzyc instalacj gazowej ja mam na gaz bo umnie sie dało byłam w tym mieszkaniu sa dwa pokoje korytarz i duza łazienka jakbys była zainteresowana to bede na bierzaco jak bys była chetna a bedzie juz puste 🙂Czynsz jest 400zł 🙂To jest mieszkanie za odstepne kałcja 2tys 🙂


Wszystko będzie dobrze tylko to kwestia czasu 😉
A to mieszkanie przypomnij mi na jakiej ulicy mieszkasz i jeśli za odstępne to powiedz mi czy właściciel melduje czy to tylko wynajem? I w jakim stanie jest to mieszkanie 🙂 Dziękuję góry 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuś a myśleliście o TBS-ach ?
Bo ja ogrzewania na prąd nie polecam. Moi rodzice kiedyś mieli to przy oszczędzaniu rachunki po 1600 zł a to było kilka lat temu. Wiadomo teraz sa piece bardziej energooszczędne ale prad coraz droższy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Złotej przy swiatłach wojska polskiego na samym rogu 🙂Od fabryki fortepianów w strone swiateł jakbys jechała 🙂Melduje na 5 lat i przeduza umowe kiedys meldowali na stałe ale pozmieniała umowe to starsi ludzie.Mieszkanie jest ogólnie nie zniszczone ale nie jest tez luks jak pokazywałas na fotkach my robilismy se remont.Wyprowadzajac sie ona oddaje te 2 tys.Ja juz tu mieszkam 6 lat i sa ludzie wpozadku jest domofon zadnych pijakow nikogo takiego nawet jest pani która sprzata klatki ogólnie czysto własciciel dba o mieszkanie 🙂Bliosko wszedzie na rynek do lidla do tesco wszystko pod reką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To pączki żeby kogoś jeszcze pokusić ha ha http://img...eshack.us/i/gabi328.jpg/ a to moje 6 i pół kg szczęścia http://img...eshack.us/i/gabi326.jpg/ A tutaj z kuzynką Nikolką http://img...eshack.us/i/gabi325.jpg/ i ze mną http://img...eshack.us/i/gabi329.jpg/ (p.s. nie patrzcie proszę na ten bałagan ha ha- takie warunki niestety) a i jeszcze z moją siostrą czyli Gabrysi Chrzestną http://img...eshack.us/i/gabi322.jpg/ i sama http://img...eshack.us/i/gabi320.jpg/
Ale poszalałam z fotkami ha ha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Reniu dziękuję za propozycję ale muszę szukać czegoś bliżej mamy i pracy bo nie dałabym rady. Moja praca jest koło NOMI więc nie wyobrażam sobie odwozić wózkiem dziecka na Kaliniec a potem jeszcze do pracy- muszę szukać wygodniejszego rozwiązania choć meldunek wiadomo, ze najlepszy. Dziękuję mimo wszystko za zaangażowanie 🙂 Swoją drogą szkoda bo byśmy mieszkały koło siebie, dzieci w jednym wieku więc super no ale jak to się mówi- życie hehe 😜 Co do ogrzewania to ani gazowe ani elektryczne mi nie odpowiada niestety więc TBSY też odpadają bo tam chyba sama elektryka 🤔 Muszę szukać mieszkania na wynajem w bloku chya. W niedzielę jesteśmy umówieni na oglądanie mieszkania 3 pokojowego z balkonem na Bog i Barb czyli tam gdzie mieszkamy 400 zł wynajem i 330 czynsz także warunki super 🙂 Jest częściowo umeblowane więc zobaczę jak to wygląda bo wszystkie meble ze sprzętem agd tj pralka lodówka mam swoje. A podzwoniliśmy wczoraj wszędzie gdzie pasuje i już wynajęte. A co się dzieje, ze nikogo nie ma jeszcze??? My z mała na spacerek koło 13 wychodzę. Na razie leży w leżaczku wibrującym i śpi 😉 A ogólnie to już praktycznie się w nim nie mieści 🤪 Renia kończą mi się Pampersy te z promocji więc idę znów zakupić te 186 sztuk. Tzn zostało mi jedno opakowanie z trzech, to chyba dobrze? 🙂 Ile w ogóle dziewczyny zużywacie Pampersów dziennie, jak często przebieracie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuś z tego co wiem to TBS to są nowe bloki.Teraz najnowsze budowali na ulicy Popiełuszki tam jakby między TESCO a hala Arena.
Tu masz linka. Te na stronie startowej to sa własnie te najnowsze. http://www.tbs.kalisz.pl/
Z tym ze lokalizacja Ci pewnie nie odpowiada. Choc dobre połączenie autobusowe.
Wiem że trzeba miec jakis wkład własny itd.. Szczególy masz na stronie.
Blok TBS jest też na Winiarskiej i jakby z tyły Polo marketu na Pułaskiego. Lokalizacje sa na stronie w dziale galeria. Podobno w przyszlości bedzie można je wykupić na własność.
Choc 3 pokojowe za 400 zł co macie iśc obejrzec to super cena.
Piekny dziś dzien dziewczynki super pogoda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Martus ja tylko podpowiadałam oczywiscie szukaj zeby było wam wygodnie 🙂My bylismy dzis 2 godz na spacerku i i od rana fryzierke miałam wiec juz włoski zrobione 🙂Pogoda sliczna wczoraj męzus pomył okna wiec juz mamy z głowy 🙂Pampersów z 8 dziennie zmieniam a w nocy 1 szt tez musze isc kupic te pampersy bo chyba sa w tesco jeszcze bo sie opłaca i tez na miesiac bede miała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki dawno mnie nie bylo ale juz jestem 🙂 troche brak mi czasu niestety maly szkola i niestety czas tak szybko mija. jeszcze dzisiaj maly ma taki dzien ze brzuszek mu dokucza niestety 😞 ale moze juutro bedzie lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renia33 napisał(a):
Ok Martus ja tylko podpowiadałam oczywiscie szukaj zeby było wam wygodnie 🙂My bylismy dzis 2 godz na spacerku i i od rana fryzierke miałam wiec juz włoski zrobione 🙂Pogoda sliczna wczoraj męzus pomył okna wiec juz mamy z głowy 🙂Pampersów z 8 dziennie zmieniam a w nocy 1 szt tez musze isc kupic te pampersy bo chyba sa w tesco jeszcze bo sie opłaca i tez na miesiac bede miała 🙂


Oczywiście i dziękuję za sugestię 🙂 Miło by m było jakbym mieszkała koło Ciebie bo czasem i Gabryśke bym Ci do kolekcji dorzuciła ha ha 😜 😜 😜 A Pampersy widziałam jeszcze w Tesco przedwczoraj i one są często w promocji 🙂 A jak katarek Adasia?? Mam nadzieję że lepiej? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malwinka89 napisał(a):
hej dziewczynki dawno mnie nie bylo ale juz jestem 🙂 troche brak mi czasu niestety maly szkola i niestety czas tak szybko mija. jeszcze dzisiaj maly ma taki dzien ze brzuszek mu dokucza niestety 😞 ale moze juutro bedzie lepiej.


Malwinka super, ze pomimo tylu obowiązków zaglądasz do nas 🙂 Powiedz mi jak Filipek? Jak brzuszek? Kurczę pewnie rośnie jak na drożdżach 🙂 Miłego wieczorku dziewczyny- dzisiaj GOTHIKA leci a dawno nie puszczali więc chętnie obejrzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...