Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej ja karmię butelką bo miałam słaba laktację w skrócie mówiąc 🙂 Agatka od początku była na butelce bo ja nie mogłam jej przystawić piersi itd...
a Martus jeśli chodzi o hemoroidy to lekarz mi przepisał maść i mówił że o=może pomóc lub nie... ale o w ciąży tak się zdarza i że po porodzie żeby nie kombinować z żadnymi zabiegami ani nic bo po jakimś pół roku mogą same zniknąć i będzie dobrze. Mi za bardzo ta maść nie pomogła ale nie bolą mnie ani nie ma krwi tylko to że poprostu są 😞 ale czekam az same znikną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siemka kobietki 🙂 U Natali Filipka wyeliminowali wadę serduszka ale ma zakażenie na płuckach i ma podawany antybiotyk także trochę poleżą... My od teściów przyjechali i od kuzyna męża bo prosiliśmy go na Ojca Chrzestnego. Tak się wzruszył ze swoją żoną że wszystkim nam łzy stanęły w oczach także dokonaliśmy słusznego wyboru 🙂 Na prawdę było to szczere! Poza tym oni mają dwójkę dzieci (synków) po 2 lata różnicy i teraz czekają do maja na następne a lekarz powiedział, że najprawdopodobniej dziewczynka więc są szczęśliwi i oby się to potwierdziło 🙂 Ogólnie to tatuś kąpie córeczkę a ja zaraz szykuję się do seansu bo leci TERMINAL - świetny film 🤪 Jakbym nie zajrzała to dobranoc kobietki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A MArta byłaś juz coś łatwić odnośnie chrzcin???? Bo my chyba musimy jakoś niedługo sie wybrać bo tak w maju planujemy chrzciny i na polnej 🙂 chyba 1 maja (tj. niedziela) tak wstępnie 🙂 a Wy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kobietki potrzebuje rady co podawac malemu do picia daje mu wode z ciutka glukozy, herbake z rumianku ale to tylko jak kupki nie robi i dzisiaj zrobilam mu koperek bo strasznie przy baczkach sie wyginal i teraz tylka odsteknie i pryka. Ale pytanie jest takie czy to moga byc kolki. pisze w necie ze tak a moze to wina mleka. niewiem. weronika zostan ta pania ginekolog albo lepiej wrozka 🙂 bo widze ze sprawdza ci sie wszystko 🙂 dzisiaj moja kuzynka tez urodzila mala Julka ma 3600 ma 53 cm urodzila ja naturalnie. Jestem z niej dumna bo juz nie moglysmy sie doczekac. Jak julka wroci do domku to Filip pewnie juz bedzie galanty chlopak. Mmam jeszcze jeden problem tak mi sie chce juz sex uprawiac a tu trzeba czekac do 6 tyg. a mnie juz takie ciagoty nosza ze jak otka w rui sie zachowuje, miejsca znalezc sobie nie moge a chlop w domu i co zgwalcic go mam 🙂?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej weszłam z rana bo mały sie wyspał 🙂Widze ze wszystkie rozpisane wczoraj były Weronika a propo chrzcin to chyba za wczesnie chcesz isc bo ja planuje w marcu i kazał mi przyjsc 2 tyg wczesniej chyba ze u was jest inaczej ale wydaje mi sie ze wystarczy 🙂Malwinko doskonale ci rozumie a propo sexu 😜mój mąz tez juz nie raz nalegał ale jakos wytrzymał i ja tez 😜jeszcze tydz i bedziemy dzialac 😜Mój mały dzis konczy 5 tyg a wczoraj miał kolki ja podaje wode z glukoza i bardzo ładne po tym robi kupki 🙂Martus normalnie plaga tych dzieci sie rodzi cudownie słyszec jak ktos mówi ze sie urodzi lub urodziło 🙂Pije kawke i ide sie jeszcze połozyc bo oczywiscie dzis niedziela wiec m ęzus robi obiadek potem zajrze pa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwinka, ja podawałam na początku trochę plantex na kupki ale lekarz mówił żeby raczej nie podawać bo wszystko co potrzebne dziecku to jest w mleku, więc teraz niczego dodatkowego jej nie daję. Ja karmię Nan Pro 1 a Ty???
Moja nadal się pręży i męczy zanim zrobi kupki ale nie daję jej nic, bo naturalnie się wypróżni, lekarz mowił że niektóre dzieci robią 5 kupek dziennie i to naormalne a są takie co 1 na 5 dni zrobią i to też jest normalne. A ostatnio Agatka bardzo ładnie zasypia, nie ma kolek, po kąpieli ją nakarmię i ok 22 zasypia a jak nie zasypia to i tak ją kładę do łóżeczka i trochę poogląda otoczenie trochę powojarzy i zaśnie 🙂 a ogólnie za każdym razem po karmieniu kładę ją do spania do jej łóżeczka 🙂 trochę pomarudzi, a nie raz nie marudzi i zasypia, więc już się przyzwyczaiła że w łóżeczku ma spać 🙂 także nie mamy większego problemu ze spaniem w jej łóżku, nie uczę jej spania gdzie indziej 🙂
a jeśli chodzi o sex to ja mam tak samo jak Malwina 🙂 mam taką ochoti i nac jak na razie, najchętniej to bym też zgwałciła Karola 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuśki i dwupaki 🙂 Gabrysia ma lekki katarek ale robimy jej inhalacje i psikamy roztworem soli fizjologicznej oraz ściągamy Fridą także jest lepiej. No i maścią majerankową warto posmarować pod noskiem żeby się lepiej oddychało 😉 Weruś co do Chrzcin to my robimy na początku kwietnia z racji, że żona Chrzestnego Gabrysi jest w ciąży i rodzi na początku maja. Także 9 kwietnia lub 10 kwietnia zrobimy ale w Kościele jeszcze nie byłam się pytać. Ja wolałabym w sobotę bez Mszy tylko samą uroczystość a w Niedzielę indywidualnie iść na Mszę kto chce. Muszę iść się zorientować czy będzie wolne miejsce Pod Orzechami bo tam chcemy zrobić przyjęcie i zaś potem do Kościoła. Na stronie internetowej nie pisze jak to z tymi Chrzcinami więc muszę iść się wszystkiego dowiedzieć osobiście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie daję nic Gabrysi oprócz glukozy i jest ok. Czasem się pręży ale włączam suszarkę i ocieplam jej brzuszek po czym często pryka no i szum dodatkowo koi ból 😉 Najważniejsze ponoć żeby się odbijało po jedzeniu to wówczas nie ma problemów z brzuszkiem 🙂 Co do spania w łóżeczku to Gabrysia przeważnie w dzień śpi w łóżeczku, wieczorem jak zaśnie to też ale jak się obudzi na karmienie to ją do siebie biorę 🙂 Karolinko pisałaś coś o długości karmienia a więc ja na początku też długo karmiłam bo Gabrysia cały czas jeść chciała dlatego mówi się, że jest to karmienie na żądanie- dziecko później wyrabia sobie długość i częstotliwość karmienia a na początku trzeba być cierpliwym 😉 Zresztą jak byłam jeszcze w szpitalu to miałam wrażenie, że ona jadła cały czas 24 h 😁I chyba jej tak zostało bo waży 6 kg a więc od wyjścia ze szpitala przytyła 5 kg także dużo 🤪 Ważne, ze chce jeść a poza tym nawiązuje się więź między matką a dzieckiem 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaaa i słuchajcie, wypiłam wczoraj Karmi Malinowe i miałam tyle pokarmu w nocy że musiałam ściągać ha ha 😁 W niecałe 5 minut miałam 120 ml z jednej piersi 🤪 No ale ona już rzadziej się w nocy budzi, w zasadzie tylko raz także cycki nie wytrzymują 😜 Nie wiem czy pisałam ale Filip Natalki ma zakażenie na płuckach i ma podawany antybiotyk także się boi o niego, ale chodzi do niego codziennie, nawet mamie kazali wejść go zobaczyć 🙂 Poza tym stara się podtrzymać laktację i ma dosyć masowania piersi. To tyle wieści 🙂 A nasze brzuchatki jak się czują 🙂 I jak Wy mamuśki ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Agatka też miała podawany antybiotyk bo miała zmiany na płuckach przez zielone wody, to pewnie Filipek Natalii ma podobnie, ale po tym antybiotyku już było dobrze, tyle że 10 dni byłyśmy w szpitalu, to nie jest nic groźnego, tylko że trzeba to wyleczyć, ale będzie dobrze 🙂
a my teraz tak ładnie spimy bo wstawiliśmy do sypialny radio i jak kładziemy Agatkę spać do łóżeczka to czasami od razu zaśnie i nie ma problemu żadnego, a czasami jak jeszcze nie zaśnie to poleży trochę, psłucha muzyczki i w konsekwencji zaśnie, powiem Wam że radio super sie u nas sprawdza 🙂 pięknie przy nim zasypia 🙂 zostawiamy ją samą w sypialni i robimy swoje a jak zajrzę po chwili to już smacznie sobie śpi 🙂 polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co dziewczyny, muszę pochwalić mojego męża bo w weekend jak cały dzień jest w domu to ja nic praktycznie w kuchni nie muszę robić tylko Karol, rano jak karmię Agatkę to później czeka już na mnie śniadanko 🙂 potem robi nam obiadki, nawet pozmywa i posprząta 🙂 no niech wie ile to jest zadań w domu do zrobienia a nie tylko siedzenie z dzieckiem 🙂 pranie też czasami wstawi, poodkurza 🙂 ale też siedzi jak typowy facet z piwem przed tv 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akinorewka napisał(a):
Malwinka, ja podawałam na początku trochę plantex na kupki ale lekarz mówił żeby raczej nie podawać bo wszystko co potrzebne dziecku to jest w mleku, więc teraz niczego dodatkowego jej nie daję. Ja karmię Nan Pro 1 a Ty???
Moja nadal się pręży i męczy zanim zrobi kupki ale nie daję jej nic, bo naturalnie się wypróżni, lekarz mowił że niektóre dzieci robią 5 kupek dziennie i to naormalne a są takie co 1 na 5 dni zrobią i to też jest normalne. A ostatnio Agatka bardzo ładnie zasypia, nie ma kolek, po kąpieli ją nakarmię i ok 22 zasypia a jak nie zasypia to i tak ją kładę do łóżeczka i trochę poogląda otoczenie trochę powojarzy i zaśnie 🙂 a ogólnie za każdym razem po karmieniu kładę ją do spania do jej łóżeczka 🙂 trochę pomarudzi, a nie raz nie marudzi i zasypia, więc już się przyzwyczaiła że w łóżeczku ma spać 🙂 także nie mamy większego problemu ze spaniem w jej łóżku, nie uczę jej spania gdzie indziej 🙂
a jeśli chodzi o sex to ja mam tak samo jak Malwina 🙂 mam taką ochoti i nac jak na razie, najchętniej to bym też zgwałciła Karola 🙂


no wiec tak zgwalcilam meza nie wytrzymalam niestety. Moze bede zalowala niech strace ale serio mialam taki pociag ze jak tylko maly poszedl spac wzielam sie za mojego mezczyzne 🙂
Filipa karmie tez nan pro1 i podaje mu koperek do picia i zauwazylam ze juz nie krzyczy tak przy kupkach i gazach. a bylo ciezko ja razem znim plakalam niestety. zawsze rano robie mu hrbatke z koperku ma go tak na 2 razy zaraz po wstaniu ciutke wypije i mleko i pozniej dopajam. Mi polozna poradzila dac z rana koperku i pomiedzy posilkami i ze taka butle powinien wypic w ciagu 4h inaczej wylac. wiec akurat ma na 2 razy. Rumianek mu pierwsze podawalam bo serio mial korek w dupci to tak krzyczal ze nie spal nieraz w nocy. Teraz jest o niebo lepiej. I tez po karmieniu popukam na odbicie beknie maly i zaraz zasypia wiec klade go do lozeczka. Moj maz niestety jak tylko ma okazje malego rozbestwia ja go za to wyzywam bo on malego chce nosic lulac a ja mu zeby nie uczyl bez potrzeby. I tak jak u ciebie poloze malego jak nie spi to nieraz lezy nawet z pol godz sam i tylko zagladam a lbo klade go u nas i bawie sie z nim gadam do niego i zazwyczaj lezy tylko w pampersie portek mu nie zakladam bo on kocha fajtac nozkami klade go przykrywam kocykiem a on jest szczsliwy bo mama gada i pofikac mozna. A co najlepsze raz go polozylam na brzuszku bo polozna mowila ze jak go skreca to pomasuje w ten sposob jelita i przechodzi a on mi glowe dzwiga do gory i trzyma. bylam w jednej chwili przerazona ze 3 tyg malec sam trzyma glowe w gorze i obraca nia na boki. i teraz boje sie go tak klasc zeby sie nie dzwigal. Ale powiem wam ze mialam strach przed tym jak poradze sobie z malym bo w szpitalu byl tak dlugo beze mnie i 1 dzien byla masakra a teraz juz sie dotarlismy i w nocy nie latam jak poparzona ze steknie piernie a ja przy lozeczku. I mam juz godz wycwiczone na butle maly je tak 50ml co 2h czasem jest co 3 ale zawsze da znac kiedy chce jesc. Zaczelam tez rozrozniac placz malego i meza ucze powoli kiedy maly sie wnerwia bo mu jak zzauwarzylam on tylko chce lezec na prawym boku jak w szpitalu lezal a my go na lewy zeby z glowka problemow nie bylo a on w krzyk i placz a ja go wtedy nie ruszam tylko podtykam smoka 5 min sie powierci pomarudzi i spi. Wiec jakos daje rade 🙂 ale sie rozpisalam no 🙂 a kochane jak tam rozstepy zchodza wam?
mnie na posladkach rozjasnily sie ale na brzuchu wyszly teraz i niewiem bo nie mialam w cale a teraz sa. a na piersiach straszne sa mam nadzieje ze jak bede smarowac to znikna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolina36tydz napisał(a):
a tak apropo ile czasu zajmuje Wam karmienie dzieciaczka? bo mi czasami Elizka leży 1,5 godz przy cycu...


nasz filip je jak na wyscigach butla max 20 min. a pije jakby nie jadl z rok. ale nie narzekam jak kocha jesc to niech je 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuska_D napisał(a):
Aaaa i słuchajcie, wypiłam wczoraj Karmi Malinowe i miałam tyle pokarmu w nocy że musiałam ściągać ha ha 😁 W niecałe 5 minut miałam 120 ml z jednej piersi 🤪 No ale ona już rzadziej się w nocy budzi, w zasadzie tylko raz także cycki nie wytrzymują 😜 Nie wiem czy pisałam ale Filip Natalki ma zakażenie na płuckach i ma podawany antybiotyk także się boi o niego, ale chodzi do niego codziennie, nawet mamie kazali wejść go zobaczyć 🙂 Poza tym stara się podtrzymać laktację i ma dosyć masowania piersi. To tyle wieści 🙂 A nasze brzuchatki jak się czują 🙂 I jak Wy mamuśki ? 🙂

mój filip tez mial infekcje na pluckach 2 tyg walczyli z tym swinstwem bo pierwszy antybiotyk nic nie dal i mial zmieniony 😞 ale zwalczyli dzieki Bogu. i teraz maly juz ma sie dobrze. glukoze tez mu podaje bo chcialam przegotowana wode mu dawac ale pluje nia nie chce, a glukoze pije bo slodka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas pokuj mamy tak ze jak wejdziesz to poznije zakreca sciana i jest taka duza wneka 2*2 wiec to jest kacik gdzie maly spi na przeciwko mamy lozko nasze ze widze malego co robi. A u nas na zasypianie sprawdza sie televizor i viva 🙂 wlaczam delikatnie podglaszam zeby bylo mniej wiecej tak zeby slyszal ciazgle wszystko i gra 🙂 i normalnie my przy nim gadamy czy tez robimy cos zeby do halasu sie uczyl. Ale w ciazy sluchalam glosnej muzyki i ostatnio chcialam go uspokoic spokojna muzyka to krzyczal wlaczylam mu rokendrolla i bylo mu dobrze. Nie lubi smetow tylko muzyke taka jaka sluchalam w ciazy. Ale viva tez na niego dziala. A plusem jest to ze tv jestw rogu i nie swieci na malego maly nie widzi tv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to super MAlwinka, że tak wszystko masz opanowane 🙂 początki są trudne bo dziecko musi sie zadomowić w nowym miejscu i my same też musimy zapoznać się ze wszystkimi reakcjami dziecka, co chce nam przekazać i podporządkować swoje życie, nasz rozkład dnia do dziecka 🙂
a Malwina, szybko zgwałciłaś męża 🙂 ja mam taką ochotę ale teraz mam okres niestety 😞 a w piątek teraz minęło 6 tyg więc teoretycznie już możemy ale chyba jeszcze zaczekam do wizyty u ginekologa, żeby sprawdził czy wszystko ok 🙂 no i chyba trzeba bedzie jakiś pas ściągający nosić bo taki mam brzuch trochę jak galaretka 😞 no i ta rana wydaje mi się że jest ciągle taka sama, ciągle czerwona jest, nie blednie za bardzo, nie wiem czy to normalne, czy powinna już inaczej wyglądać być jaśniejsza... a u Ciebie MAlwina jak ta rana???
no i coś z tą antykoncepcją trzeba wykombinować... ale za bardzo nie chce tabletek, bo wcześniej jak brałam ponad 2 lata to trochę przytyłam od nich i teraz nie chce tyć, chcę schudnąć 🙂 a teraz jakby znowu coś zasiać to niebezpiecznie po cesarce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ogólnie szukamy mieszkania tańszego bo mamy mniejszą zdolność kredytową ze względu na Gabrysię no i moją głupią umowę 😠 No ale jutro idziemy zobaczyć mieszkanie za 102 tyś ale tylko 35 m no ale 2 pokoje, kuchnia, łazienka i balkon po generalnym remoncie. Skoro więcej nie dostaniemy to wolę ciasne ale własne 😁 🙂 🙂
Sami oceńcie czy warto ok? Oczywiście jeśli mogę Was w ogóle prosić o pomoc 🙂 https://picasaweb.google.com/twojachatka/Twojachatka02#5572510146751597170
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...