Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jakieś zakłady się robią tutaj ha ha 🤪 Ewa obstawia środę, Renia czwartek ja Piątek a Wera nie pamiętam 🤔 😉 My dzisiaj na spacerek się wybierzemy bo ładna pogoda 🙂 P.S. Nati weź przekonaj jakoś Filipka, żeby już wychodził ze swojego M1 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuś ładnie to jest ale jak byłam z psem to wiatrzysko jak choinka he he :P róbcie zakłady, róbcie 😁 zobaczymy, która jest kolejnym nostradamusem 😁 a ja wam mówię że nie urodzę i w poniedziałek sobie do szpitala pójdę wrrr ... aż mnie ciarki przechodzą jak o tym pomyślę. Dziewczyny a jakbym jednak nie urodziła i poszłabym się zgłosić do szpitala to już będzie 11 dni po terminie to napewno mi wywołają od razu czy będę musiała leżeć??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze ze zakłady pełna para my własnie wrócilismy ze spacerku bardzo wieje ze masakra 🙂Lepiej Natalko zebys sama urodziła bo wywoływanie to słyszałam ze podwójnie boli pod kroplówką ale nie wiem czy to prawda bo tego nie doswiadczyłam a tez miał miec wywoływane ale mnie wzieło tak jak se zaplanowałm hehe jeszcze dziewczyny co lezały zemna na patologi sie smiały ze wykrakałam 😜a zauwazyłas jakies juz zmiany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu tak szczerze to ci powiem że tylko coś takiego jakby mnie ktoś igłą kuł tam w środku na dole :P no wiesz :P no i śluzu mi dużo więcej leci co spojrzę to mam "mokro" że tak powiem, no i czasami te bóle jak na okres ... ale poza tym nic kompletnie a nie wiem czy to są jakie kolwiek oznaki zbliżającego się porodu ... Też bym wolała sama, bo też słyszałam to co ty że bardziej boli ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie tez bolało jak na okres wiec poród tuz tuz nawet sie niespodziewasz zobaczysz duzo sie ruszaj a moze pomoze mnie jak wzieły skórcze to dziewczyny kazały mi chodzic do łazienki i robic kilka przysiadów zeby przyspieszyc hehe i pomagało no i ciepła kapiel polewał se ciepła woda brzuch 😜No to czekaj cierpliwie w koncu przyjdzie ten wymarzony dzien 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zwracam sie do dziewczyn które mają już dzieci bo moja znajoma ma pewien problem z 15 miesięczną córeczką która nie chce kłaść się spać o wyznaczonej porze tzn. około 21.00(dla mnie to jakieś 2 godz za późno ale to nie moje dziecko).
Problem w tym że ich pociecha do tego stopnia się buntuje podczas usypiania że płacze tak długo i tak gwałtownie aż doprowadza to do wymiotów (mała terrorystka).
Obecnie maja rozwiązanie typu że mała zasypia razem z nimi w łóżku a potem ją przekładają do jej łóżeczka - cyrk na kółkach.
Co byście zaradziły w takiej sytuacji??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na piątek - dzień porodu Natali 🙂
A Natalka, my jak sie nie mogłyśmy doczekać porodu to trochę próbowałyśmy go przyśpieszyć w naturalny sposób 🙂 możesz troche posprzątać, umyś okno ale 1 tylko nie przesadzaj 🙂 trochę po schodach pochodzić 🙂 albo w najbardziej przyjemny sposób możesz razem z mężem spowodować żeby Filipek wyszedł z Twojego brzuszka... to jest najlepszy sposób 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochana ten najbardziej przyjemny sposób to my próbujemy już od środka 39 tyg codziennie i nic :P podłogi też myłam, odkurzałam, po schodach wchodzę codziennie :P i nic nie pomaga :P Filipkowi się nie śpieszy no :P za dobrze mu w jego M1 jak to Marta powiedziała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki ja juz mam synka przy sobie w domku. Dziekuje kochane za wsparcie. Teraz dluga noc przed nami. Jestem ciekawa jak docierac sie bedziemy. Martwie sie tym strasznie ale mam nadzieje ze nie bedzie tak zle. Musi minac troche czasu. na nk wstawilam zdjecia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hih no to musisz swojego filipa ubrac tez 🙂
i beda dwa filipy i te same spiochy. maly wlasnie spi ale nie jestem pewna ile jeszcze potrwa ta chwila spokoju. jak wrocilismy ze szpitala spal do 16 pozniej od 18 -19 a teraz spi od 21 wiec juz godzina malo cos spi hmm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Filipek musi najpierw ze mnie wyjść he he a potem napewno go ubiorę he he 🙂) nic idę spać bo skoro mi tak wróżycie to to są ostatnie moje ciche noce he he dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwinko tak bardzo sie cieszę, że Filipek już w domku także udanego macierzyństwa i szczęścia każdego dnia!!! 🤪 🙂 🙂 🙂 A co do przyśpieszania porodu to ja nie robiłam praktycznie nic tzn nie przemęczałam się ani seksu nie uprawiałam z mężem a urodziłam 8 dni przed terminem 😜 😁 Także nie ma co przyśpieszać bo nie ma reguły 😉 Dzieciątko jak jest gotowe to będzie chciało wyjść z brzuszka 🙂 Nati- termin miałaś z usg taki sam jak z obliczenia od ostatniej miesiączki czy się różnił ?? 🙂 Będę z doskoku bo obiad robię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termin z USG miałam na 7 lutego :P no ale tak czy siak już po terminie :P Jejku dziewczyny ale mnie coś wzięło przez noc ... kaszle jak mops, mięśnie mnie bolą, plecy bolą ... dobrze że gorączki nie mam ... ja dzisiaj też będę z doskoku bo cały dzień w łóżku przeleżę ... wrrr miłego dnia dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu, no będzie Wandzia najstarsza, będzie 🙂 W sumie już jest 🙂 I jak się wszystkie w końcu spotkamy to się będzie zastanawiać co to za stado małych dzidzi (zakładam,że spotkamy się dużo wcześniej niż dzień, w którym Wandzia będzie potrafiła już o to zapytać, a nie tylko pomyśleć 😉..) Powiem Wam dziewczynki,że kiedyś sobie myślałam,że fajnie byłoby mieć już od razu takiego odchowanego roczniaka, którego nie trzeba nosić,jeść sam zaczyna itp. A teraz stwierdzam,że w życiu! Że to jest cudowne uczucie patrzeć jak rozwija się twoje dziecko, jak się uśmiecha, zaczyna gadać i zaczepiać i mimo bólu pleców od częstego noszenia (no bo kto by leżał,skoro tyle świata jest do poznania 😉!..) i ogólnego zmęczenia - nie oddałabym tego czasu za żadne skarby. Wandzia już pięknie łapie, nawet jak coś leży a nie wisi, w końcu trafia gryzaczkiem do buźki, śmieje się, zaczepia, zagaduje, jak się jej poda ręce, to podciąga się i siedzi (a potem jak ją chcę po chwili położyć żeby za pardzo plecków nie nadwyrężać jeszcze, to się opiera! - nogi do góry i siedzimy, nie ma leżenia 😉!) A niedługo spróbujemy łyżeczkę marchewki, a co 🙂! W walentynki,żeby data była pamiętiwa 🙂 A jak Wasze dzieciaczki? Zauważacie postępy? Co się pozmieniało? Piszcie 🙂!
Malwinka, super, że Filipek już w domku! Wreszcie razem 🙂!! Zaraz zobaczę Twojego synusia na nk.
Natalka,ale uparciuch z tego Twojego Filipka 🙂! Ma charakterek 😉 Musisz urodzić dzisiaj, bo jest środa, a do następnej pewnie nie wytrzymasz, więc goł goł! 😉 bo przegram zakłady 😉
Martuś, a jak jadłaś te chipsy z pieca, to podziałały jakoś na Gabrysię? W sensie na mleko? Zauważyłaś coś? Bo mnie od dawna kuszą i nie mogę się jakoś zdecydować 😉.. I idę dzisiaj też po karmi, bo mam ochotę na wieczór z piwkiem (powiedzmy,że to piwko, ale z braku laku 😉..), chipsami i jakimś odmóżdzającym filmem. Chyba nawet coś takiego wczoraj w tv zapowiadali, jakieś słodkopierdzące amerykańskie badziewie, czyli coś akurat dla mnie, hehe 😉 Tylko ciekawe co Wandzia powie na moje plany 😉.....
A kobietki - co tam nowego w kwestii kolek Waszych maleństw? Bo coś ostatnio temat przycichł. Mam nadzieję że dlatego,że już po prostu żadna nie ma tego problemu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalka1991 napisał(a):
termin z USG miałam na 7 lutego :P no ale tak czy siak już po terminie :P Jejku dziewczyny ale mnie coś wzięło przez noc ... kaszle jak mops, mięśnie mnie bolą, plecy bolą ... dobrze że gorączki nie mam ... ja dzisiaj też będę z doskoku bo cały dzień w łóżku przeleżę ... wrrr miłego dnia dziewczynki


Nati- - nagłe osłabienie zwiastuje zbliżający się poród 🙂 🤪 Środa, czwartek czy piątek hehe ? 😜 No do końca dnia dzisiejszego jest jeszcze czas także bądź czujna i gotowa choć wydaje mi się że urodzisz w piątek 🙂 Z Werą tak obstawiamy 🙂
P.S. Malwinka, Ty w jaki dzień tygodnia urodziłaś???
Renia- my też bierzemy te płatne szczepienia bo są lepsze- więcej informacji w linku który Wam przesyłałam 🙂 Warto! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki.
Ciekawe jak pierwsza noc Malwinki pewnie teraz odsypia wrazenia.
Ewuś jeśli się spotkamy jakWandzia będzie potrafiła już zapytać, a nie tylko pomyśleć to myślę że te poł roku różnicy między calą zgraja juz nie beda mialy znaczenia hihihi.
Ale myślę że tego lata albo na wiosne sie wyrobimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...