Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Natalka1991 napisał(a):
normalnie jak mi nic w domu nie kazali robić przez prawie całą ciążę tak teraz wzięłam się za wszystko! Poprałam, poodkurzałam, kurze wytarłam, podłogi umyłam i jeszcze taki inne rzeczy może mały się zdecyduje i wyjdzie już do nas :P 😁


Widać, że poród się zbliża wielkimi krokami bo masz syndrom wicia gniazda - tak to się przynajmniej potocznie nazywa. Ja miałam tak parę dni przed porodem, może ze 2 dni, nie pamiętam dokładnie ...- i sprzątałam ile wlezie i co chwila myślałam czy coś jeszcze zrobić bo wydawało mi się że to nie wszystko 😜 A czop śluzowy Ci opadł albo brzuszek opadł trochę ?? Bo te bóle jak na okres to też już przepowiadające także możesz się wieczorem położyć a w nocy pędem do szpitala 🙂 🤪 Ja się położyłam spać o 00:40 i dokładnie 2 godziny później wstałam do łazienki bo mnie brzuch bolał a tu patrzę- krwawię !! 🤪 i na Izbie Przyjęć byłam po godzinie czasu a po dwóch już leżałam na porodówce także głowa do góry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Martus ja na szczepienie ide miedzy 7 a 8 tyg tak mam napisane 🙂Dziewczyny nie polecam chusteczek HUGGIES są straszne kupiłam w ROSSmanie na prube i są tak nawilzone ze ta dupcia małego jest czerwona i mu pewnie chłodno jak wycieram masakra.Tez uzywam te TESCOWe granatowe one są super 🙂Uzywam na odparzenia Sudokrem i puderek mam a NIVEA 🙂Pozatym mały niema zadnych chrostków troszke miał na poczatku po szyjka widocznie miał za ciepło w mu wyszły wtedy potówki ale jest ok.Mój Adas juz wogóle nie płacze po kapaniu a zawsze jak go ubierałm to płakał:woohoo 😁ziewczyny wiecie ze juz jedna reklamówke ciuszków odłozyłam bo są juz zamałe 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renia33 napisał(a):
Martus ja na szczepienie ide miedzy 7 a 8 tyg tak mam napisane 🙂Dziewczyny nie polecam chusteczek HUGGIES są straszne kupiłam w ROSSmanie na prube i są tak nawilzone ze ta dupcia małego jest czerwona i mu pewnie chłodno jak wycieram masakra.Tez uzywam te TESCOWe granatowe one są super 🙂Uzywam na odparzenia Sudokrem i puderek mam a NIVEA 🙂Pozatym mały niema zadnych chrostków troszke miał na poczatku po szyjka widocznie miał za ciepło w mu wyszły wtedy potówki ale jest ok.Mój Adas juz wogóle nie płacze po kapaniu a zawsze jak go ubierałm to płakał:woohoo 😁ziewczyny wiecie ze juz jedna reklamówke ciuszków odłozyłam bo są juz zamałe 🤪


Nie wiem czy mówimy o tych samych ale ja używam fioletowych z Tesco i są rewelacyjne 🙂 I jakościowo i cenowo 😜 😉 Płyn do kąpieli używam 2 w 1 z szamponem z NIVEA i Oliwki Bambino 😉 A do pupci Sudocrem okazał się najlepszy 😉 Ja już dwie reklamówki odłożyłam rzeczy za małych 😁 Ale Coccodrillo są świetne promocje więc nakupowałam większych rzeczy dla Gabrysi i już dwie reklamówki się uzbierały- muszę tam częściej zaglądać hehe 😁 🙂

P.S. Jutro Gabrysia kończy 8 tygodni i idziemy na szczepienie także mam stresa jak cholera 🤪 🤨 Bierzemy te płatne bo nie chcę żeby ją za dużo kuli 🤔 Na Młynarskiej te 5 w 1 ponoć 110 zł kosztują ale nie wiem czy to zależy od przychodni czy ceny mogą się różnić 😉 Chcieliśmy te 6 w 1 ale one chyba z 200 zł kosztują 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus ja nigdy nie byłam na tych płatnych szczepieniach wiec sie nie orientuje chodze tylko na te co mam napisanae do swojej przychodni 🙂Jesli chodzi o ciuszki to ja tez lubie małemu kupowac w PEPCO ale tez mam duzo ciuszków po starszym synku 🙂nie sa zniszczone wiec mu zakładam 🙂Jeszcze mnie bioderka czekaja 15 lutego 🤪Kurcze byle do wiosny juz bedzie mniej ciuszków sie dzieciaszką zakładło 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he oby było Martuś tak jak mówisz :P a powiedz mi czy to co mnie teraz pobolewa czasami tak jak na miesiączkę to bardzo się różni od tych skurczy porodowych?? Też tak jeszcze patrzę co by tu porobić ale nic już wykombinować nie mogę :P ciuszki sobie już poprasowałam. Praktycznie wszystko już mam porobione wrr. A właśnie jeszcze chciałam się zapytać czy jak już się zacznie to wszystko to pomiędzy tymi skurczami da się troszkę odsapnąć?? Tzn. czy jak są te przerwy między skurczami to można się troszeczkę rozluźnić??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ide syna naszykowac do lekarza bo pojada na kontrol z mężusiem jak wróci po 15tej z pracy bo nadal ma ten wstrętny kaszel a niechce by Adasia zaraził 😞Zobaczymy co mu powie a malutki spi juz od 12tej i on tak zawsze spi długo ze tylko zje i spi dalej a po 18tej go budze 😜Wykapie po 19tej i znów idzie spac dobrze ze nie ma tych kolek 😜jak narazie potem zajrze papa kobietki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i czop mi nie wypadł ani jakoś nie zauważyłam żeby mi się brzuch obniżył 😞 moja mama jak się patrzy na mnie to mówi że już coraz niżej mam brzuch ale ja jakoś tego nie dostrzegam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalka ja na temat skurczy sie za duzo niewypowiadam da sie na poczatku odpoczac i mozna normalnie pogadac miedzy czasie ale te skurcze co na okres to bez porównania z tymi porodowymi 😜Nie to ze cie strasze czy cus poprostu mówie jak jest 🙂Pisałas ze jestes wytrzymała to dasz rade 🙂Mnie sie brzuch nie obnizyl do samaego konca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he e ja właśnie na ból w ogóle nie jestem wytrzymała dlatego tak się boję i przeżywam he he :P ale mi chodziło o to czy uczucie takie samo z tym że mocniej czy to całkiem inny ból od tych niby przepowiadających
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamusia ja tez miałam obawy bo juz wiedziałm jak to boli jak juz sie rodziło.Wiec Natalko dobrze ze to twój pierwszy poród wiec niewiesz co cie czeka 🙂Dasz rade kazda z nas dała rade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ze wam sie tak wtrace ale pochodze z okolic kalisza i czasami tu do was zagladam chcialam troche pocieszyc Natalie zeby sie nie bala ja tez bylam przerazona ale ten bol da sie wytrzymac 🙂 ja rodzilam 17 godz i urodzilam naturalnie 🙂 a miedzy skorczami da sie odpoczac na poczatku ja nawet zartowalam sobie z mezem 🙂 bede trzymac za was kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadzam się z Renią i dlatego mąż jest konieczny na sali prodowej 🙂 Ja miałam chyba te bóle krzyżowo brzuszne bo miałam wrażenie jakby mi miednice od środka rozrywało, jakby mi się rozciągała do granic niemożliwości 🤪 🤔 Między skurczami na początku jest dłuższa przerwa - mi jak przebili pęcherz płodowy to przy pierwszym skurczu łzy mi same popłynęły i męża ściskałam za rękę cały czas 🙂 A podczas skurczów partych kiedy już dziecko wychodzi to jest straszne do wytrzymania- i nie martw się że będziesz coś krzyczeć czy gadać bo ja bluźniłam jak szewc ha ha 😜 A położne się ze mnie śmiały 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renia33 napisał(a):
Ja tez miałm bóle krzyzowe i mąz mnie masował bo ból straszny i ja miałam na dodatek masowa naszyjke macicy bez komentarza co za ból!! 🤪


Renia nie straszmy dziewczyn 🙂 Ja teraz czekam juz w domu na malego ehh ciekawe iedy to nastapi. Jutro bede u niego to wszystkiego sie dowiem. Trzymajcie kciuki za Filipa zeby badania wyszly wporzadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwinko ty też dałaś Filip? he he u nas też jest 🙂 Będzie dobrze i niedługo już mały będzie w domku ja Ci to mówię a ja się nie mylę he he 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się dziewczyny rozpisałysci, 1 dzień a tu 7 stron 🙂 dzisiaj byłam na pogrzebie mojego dziadka 😞 miał już 92 lata....
my byłysmy juz na bioderkach i wszytsko ok, na szczepionki idziemy 24 lutego i bierzemy te refundowane podstawowe, a z dodatkowych to się jeszcze zastanowimy nad pneumokokami z racji że agatka pójdzie do żłobka ale jak juz to dopiero po pół roku te szczepionki to wtedy tylko 2 dawki by były a nie 4 🙂 tylko że jedna kosztuje 250-300zł 😞 a i dostałam juz kaskę z pzu 🙂 możemy balować 🙂 na chrzciny będzie, trzeb właśnie niedługo pójść do księdza i uzgodnić kiedy i takie tam 🙂
a apropo tych skurczy, zaczęłyści estraszyć dziewczyny jaki to ból... te bóle co się czuje jak na okres są niczym w porównaniu do tych właściwych 🙂 ja miałam tez te parte więc masakra 🙂 ale jak widzisz da się je przeżyć, a między skurczami jest chwila wytchnienia, ja też na początku pomiędzy skurczami to się smialiśmy z karolem z pierduł a potem jak szedł skurcz to karol trzymał mnie za rękę a ja go ściskałam i wbijałam mu paznokcie w skórę 🙂 a na tych partych to ciągle mi przypominał że mam oddychać oddychać, a ja na niego: "kuźwa przecież co robię, oddycham" 🙂 ach tosą takie uroki porodu 🙂 ale szybko sie zapomina o tym bólu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że się zapomina jak się tylko maluszka zobaczy, ja sobie powiedziałam że nie ważne jakby bolało tylko żebym się nie darła ... każdy mi mówi że to taki wstyd, że położne potem się nabijają ... Boję się że zacznę się drzeć w niebo głosy wrr .... eeee tam damy radę 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie sorki ja Natalko cie przestraszyłam wcale niechciałm poprostu pisałam jak mnie bolało a zdrugiej strony kazda inaczej przechodzi ból 🙂Dziewczynki mój Adas zaczoł juz duzo gurzyc i bardzo reaguje na głos starszego brata 🙂piekny widoczek jak on mu spiewa i gada do niego 🙂Juz jest lepiej bo ja widzi to juz duzej polezy pogada se a ja w tym czasie cos zrobie a nie jak na poczatku sniadanie jadałm o 14tej bo niemiałam czasu hehe 😁Dzis wstał tylko 3 razy na karmienie widze ze juz se unormował godzi swoje i spi cała noc w łózeczku nareszcie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak cicho czyzby któras z kolezanek rodziła? 🙂Mój synus własnie zasnoł wiec teraz jak znam zycie bedzie tylko jadł i spał do wieczora 😁Ma swoje godz juz ułozone chodz spac o21.30 i spi do 1.00 a potem sie budzi koło3.30 i koło7.00 🤪Tak sie ciesze bo w koncu jestem wyspana tak marzyłam o tym 🙂Odezwijcie sie co porabiacie? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...