Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
I to tam są w zasadzie takie bardziej potrzebne rzeczy, ale nie tylko do samego szpitala, ale także ogólnie dla dziecka 😉 Wiadomo, że każdy dostsuje tą listę do swoich potrzeb i wymagań, ale zawsze daje ona jakieś światło na sytuację hihi. Zresztą jeśli chodzi o wyprawkę do szpitala, to warto zadzwonić do swojego szpitala, coby się dowiedzieć, co jest potrzebne. U mnie np. nie trzeba mieć ciuszków dla dzieciątka na pobyt bo ubierają w szpitalne, także wystarczy mieć tylko na wyjście. A do pielęgnacji dziecka wystarczą pieluchy, kremik do pupy i chusteczki nawilżane. Także co szpital, to inne wymagania 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam do Was dziewczyny pytanie o materacyk: jakie kupiłyście / macie zamiar kupić? Nas kusi albo prosta gryka - kokos (taka dodawana do łóżeczka w wielu sklepach) albo jakiś sprężynowy (sporo droższy). Mam tylko wątpliwość, czy taki sprężynowy jest rzeczywiście wart swojej ceny... Na swoim własnym kręgosłupie sprawdziłam, że nie ma co żałować na dobry materac, więc jesteśmy gotowi zaszaleć tym bardziej dla Małego (najwyżej kupimy tańsze albo mniej innych gadżetów).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Piszę do was nie czytając wcześniejszych postów....
Otóż za 4 tyg mam kolejne echo serca, gdyż okzazało się że ma zbyt duża przerwę międzyprzedsionkową - u noworodków zanika to po pewnym czasie od urodzenia i ma to każdy noworodek, tyle ze mój Franek ma ta przerwę większą. A także do kontroli również spływy żył płucnych bo były trudne do oceny. W internecie znalazłam na temat tych żył takie co, jeśli okaże się niesprawidłowy:

Nieprawidłowy spływ żył płucnych to ciężka wrodzona wada serca. W wadzie tej żyły płucne nie uchodzą do lewego przedsionka, przez co lewa część serca nie pompuje utlenowanej krwi do aorty.

W zależności od umiejscowienia ujścia żył płucnych wyróżnia się typ nasercowy, śródsercowy oraz podsercowy. W typie nasercowym cztery żyły płucne łączą się w jedno naczynie i uchodzą do żyły głównej górnej.

W typie śródsercowym żyły płucne uchodzą bezpośrednio do prawego przedsionka. W typie podsercowym żyły płucne łączą się w jedno naczynie i uchodzą do systemu żyły głównej dolnej.

Objawy pojawiają się około trzeciego tygodnia życia. Najczęściej występuje sinica, jako skutek pompowania odtlenowanej krwi oraz duszność. Bardzo szybko narasta niewydolność serca.

Ostateczne rozpoznanie stawia się na podstawie badania echokardiograficznego z badaniem przepływów metodą Dopplera. Wada ta musi być jak najszybciej leczona operacyjnie. Korekcja wady polega na połączeniu żył płucnych z lewym przedsionkiem. Wyniki leczenia są bardzo dobre.

Także tyle tylko mogę wam napisac i zazdrościc, że wy nie macie takich problemów 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
idę się położyć, bo mam już dosyć. niepotrzebnie czytałam te pierdoły w necie....lekarz nie mówił nic takiego żeby sie martwić, a jest kardiologiem dziecięcym, tylko pewnie ja sama sobie wkrecam 😞 w jednnym art w necie kobieta opisała nawet jak jej synek po 3 operacjach w ciagu 3 miesiecy z ta wada zmarł 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to fakt niepotrzebnie sie naczytalas tych rzeczy 😞((tylko sie pograzylas,a skoro lekarz nic nie mowil to jescze nie pora by wyrokowac zaraz najdorsze...poloz sie i nie czytaj juz wiecej,ok?
jestem z toba calym sercem lusienko kochana i trzymam kciuki zeby sie wszystko ulozylo z maluszkiem 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusia, głowa do góry! Wszystko jeszcze będzie dobrze! Z tego, co piszesz, o tych żyłach tak naprawdę nic w tej chwili nie wiadomo, bo się nie dały zbadać.
Współczuję Ci tej nerwówki, ale wierzę mocno, że to jest fałszywy alarm - tak jak z tymi kanalikami moczowymi u mojego - wkręcałam się w poważną wadę nerek, dopóki rozsądny lekarz mi nie wyjaśnił, że to jest tak naprawdę bez znaczenia, chociaż groźnie brzmi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej lusiu czytałam twój post i się wystraszyłm może to też tak grożnie wygląda a w rzeczywistoci okaże się drobiazgiem i za to trzymam kciuki mocno będzie dobrze przecież musi być dobrze nie szukaj na siłe informacji w necie a broń Boże o jakichkolwiek śmierciach malutkich dzieci masz kategoryczny zakaz czytania bo się sama nakręcisz głowa do góry jesteśmy z tobą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lusiu ty okropna kobieto!Nie nakrecaj sie bez powodu, skoro ta przerwa zanika to problem jest maly,a zyl lekarz nie zbadal wiec problemu wcale moze nie byc.A jak by bylo cos nie tak to lekar na pewno by ci o tym powiedzial zebys mogla sie przygotowac na ew operacje itp wiec glowa do gory i nie panikuj bo to szkodzi malemu.
3 mam kciuki za was i badz dobrej mysli i sie nie zadreczaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...