Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A ja niedawno wróciłam od lekarza i zaczynamy zabawę z poradnią cukrzycową od początku. Zdenerwował się na moją opowieść o tym, jak wyglądała wizyta w tej w której byłam ostatnio, powiedział, że jednak powinnam być pod opieką poradni a nie interpretować wyniki na własną rękę i dał mi skierowanie do kolejnej, już nie ukierunkowanej na ciążę, ale podobno dobrej. Zobaczymy, jutro spróbuję się zapisać. Poza tym mam się w najbliższym możliwym terminie zgłosić na usg, żeby zobaczyć, czy Mały rośnie prawidłowo (bo mnie od ostatniej wizyty znowu ubyło). I jeszcze uważać na skurcze macicy, bo przy wchodzeniu na fotel mój brzuch odstawił pokazowy skurcz - jeśli będzie ich za dużo, jeździć na Izbę Przyjęć na ktg. Mały nadal sobie leży w poprzek, ale jeszcze ma czas się obrócić. W razie czego będziemy się bawić latarką, tak jak pokazują w tej internetowej szkole rodzenia 😉
Idę spać, bo już padam z nóg i z kataru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry brzusie 🙂)..
ann powodzenia w nowej przychodni moze tym razem potraktuja cie bardziej indywidualnie 😉)trzymam kciuki 🙂))...
ja dzis uderzam z moimi kolezankami ciezarowkami gdzies do knajpki na ploty popoludniu 😉)znowu sie nasmieje ale pewnie bedzie super 😉),poki co czekam na kuzyna zone bo ma przyjsc sie uczesac,no i juz ogarnelam mieszkanko 😉)..milego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 Czesc dziewczyny 🙂 dzis ogłaszam moj wielki powrot na forum
od dzis mam L4 po ostatnich dniach w pracy stwierdzilam,ze jesli nie moge usiedziec na pupie 8 h wszystko nie boli zacznajac od kosci ogonowej do spuchnietych nog poza tym mialam straszne wybuchy goraca musialam otwierac okna i wietrzyc pomieszczenie ehh
dzidzia jest na pierwszym miejscu wiec koniec pracy zaczynam odpoczywac dla dobra malenstwa i swojego . . . . mysle,ze i tak wystarczajaco dlugo wytrzymalam
Takze bede z wami na biezaco 🙂 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko Ja mieszkam rowniez na slasku i u mnie ta akcja z USG jest w najblizsza niedziele 🙃: takze na pewno sie wybiore zwlaszcza,ze mam 3 minutki spacerku do centrum handlowego . . . oczywiscie bede czekala na twoja relacje z soboty bo z tego co widzialam to ma to trwac caly dzien i nie wiem o ktorej isc najlepiej 🙂 przeciez nie spedze tam calego dnia hehe 🙂 swoja droga ciekawe czy sie zalapiemy na jakies badania 🙂
Dzis planuje zrobic mezusiowi niespodzianke i wybrac sie na ''środy z orange'' do kina wiec moze odnajde jakis plan tych badan to na pewno o nim napisze Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki 🙂 Ja dzisiaj byłam na badaniach krwi. Oczywiście zapomniałam wczoraj zakupić sobie pojemniczka sterylnego na mocz i będę musiała jutro z rana znów odwiedzić laboratorium 😉 Ehhh skleroza nie boli, ale trzeba się nachodzić...
U nas pogoda dziś fatalna 😞 Jest zimno i pada deszcz. Taka nieprzyjemna odmiana po wczorajszym słoneczku 🤢
Ann obyś tym razem trafiła do naprawdę fachowej poradni, która traktuje pacjentów bardziej indywidualnie 😉
A moja córcia zaliczyła przed chwilką teścik na 10 ruchów, także na dziś liczenie mam z głowy 😜
Miłego dzionka mamuśki 😘



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justi, witamy ponownie 🙂
Wydaje mi się, że słusznie zrobiłaś z tym zwolnieniem, ja też miałam zamiar pracować prawie do końca, ale od pewnego momentu już to jest kosztem dziecka. Sama jestem na zwolnieniu już od 4 tygodni i jakoś nie mam kiedy się nudzić, bo ciągle mam jakieś atrakcje badaniowo - lekarskie. Praca byłaby i tak w kratkę i na ćwierć gwizdka, większość czasu zajęłoby mi jedzenie albo mierzenie cukru, więc lepiej już nie mydlić nikomu oczu tylko siedzieć na zwolnieniu, tym bardziej, że czasem trzeba się po prostu położyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi ja słyszałam, że trzeba przyjść najlepiej w godzinie otwarcia sklepu, bo w tamtym roku była przeprowadzana ta akcja i ok 10:40 nie było już miejsc na badanie 4D, bo trzeba się było na nie zapisać. Wtedy oni wyznaczają nam konkretną godzinę przyjścia, więc nie trzeba stać w kolejce. Ja wyślę męża z samego rana, coby zapytał organizatorów, czy nie zrobiliby wyjątku i jednak przyjęli mnie na to 4D...Wkońcu to tylko 2 tygodnie różnicy, a jak nie będzie ludzi wkoło to może się zgodzą...A on ma wejścia do hipermarketów od strony personelu, bo dowozi towar do Empików, więc wejdzie zanim będą tak inni chętni 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje dziewczyny za mile przywitanie 🙂
Edytko no to dziekuje za informacje moze nam sie uda i mysle,ze te 2 tyg to nie az tak duzo i powinni sie zgodzi już na pewno mezus sie postara dla ciebie i dzidzi i wam to załatwi 🙂
Teraz zaczne zajmowac sie po malutku wyrawko dla naszego brzdąca hehe tylko musze czekac na zastrzyk gotówki na koniec miesiaca i w pierwszej klejnosci kupuje komode zeby miec do czego ciuszki wkladac i wybrałam sobie taka :
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60178613
moze do konca nie jest ona do dziecinnego pokoju,ale sporo zmiesci i moze sie przydac dla wiekszego dziecka kolor zawsze mozna dobrac . . . cena tez jest w miare, a ze oboje z mezusiem jestesmy wysocy to i komoda moze byc wyzsza 🙂 a zeby byla bardziej dziecinna moge ja jakas ladna naklejka z boku obkleic Kubusia Puchatka lub innych bohaterow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi komoda super 🙂 My też nie kupowaliśmy typową dziecięcej komody, coby przydała się na lata dla dzidzi 🙂 I też jest bardzo pojemna, a to wkońcu jest najważniejsze, bo ma być funkcjonalna, a nie tylko ładnie wyglądać 🙂 A te typowo dziecięce mają zazwyczaj płytkie szafki i szufladki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, w sąsiednim wątku czerwcowym trwa dyskusja o rożkach, kocykach do zawijania itp. Wychodzi na to, że dziewczynom w Szkołach Rodzenia mówili, żeby nie kupować rożków usztywnianych, a tylko miękkie, które można również zastąpić kocykiem. Podrzucam temat, bo wiem, że w większości kompletów pościeli są właśnie rożki usztywniane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 🙂Ale pogoda u nas jeszcze nie pada ale zaraz pewnie zacznie 🙂 Justi witamy ponownie dobrze zrobilas ze poszlas na l4-najwyzszy czas sobie troche odpoczac 🙂 A co do komody to super ja tez jestem wysoka i taka jest naprawde przydatna,a napewno pakowniejsza niz te dziecinne.Edytko fajnie ze organizuja u was taki targi,i moze jednak zalapiesz sie na to usg 4d-bede trzymala kciukasy 🙂 Olusiaa brzusio super juz taki dosyc okraglutki 🙂 Ja sie dzisiaj wazylam i narazie nic nie przytylam od ostatniej wizyty caly czas 8 kg na plusie,ale jakos mam mniejszy apetyt... Ann powodzenia w nowej poradni moze tam ci bardziej pomoga niz w tej co przedtem bylas!! Wogole ta pogoda jest dolujaca nic sie czlowiekowi nie chce,a pozatym mam juz dosyc siedzenia w domu wciaz jedno i to samo 😞 😞A nie bede was dolowac dziewczynki... Milego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
JUSTI witamy już na stałe bardzo dobrze z tym zwolnieniem nie ma co szaleć lepiej odpoczywać

ANN mam nadzieję że będziesz zadowolona z nowej przychodni 😉

EDYTKO jak fajnie że bęziesz mieć okazję na usg za darmo szkoda że w szczecinie tego nie zrobią albo zrobią jak już urodzę ha ha 😁 trzymam kciuki żeby cię przyjeli to w końcu tylko 2 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na szczęście w naszym zestawie łóżeczkowym był rożek nieusztywniony 😉 Też przez jakiś czas zastanawiałam się, czy nie dokupić usztywnionego, ale doszłam do wniosku, że byłby zbyt niewygodny dla dzieciątka. A poza tym nie ma to jak dzidzia czuje nasze dłonie,a i dla nas jest to lepsze, bo oswajamy się z maleństwem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nawiazujac do rozkow to kolezanka moja ktora ma rocznego syna mowila mi ,ze miala 2 rozki usztywniane , bo to ich pierwsze dziecko i bali sie z mezem brac je na raczki no i gdy goscie do nich przychodzili to tez zawsze byl maluszek w tym usztywnianym dla jego dobra . . . pozatym miala jeszcze 1 nie usztywniany w ktorym dziecko spało na poczatku .. . . i to samo mi proponowala oczywiscie zeby sprawdzac czy te usztywniane da sie prac bo wiadomo dziecku sie uleje i trzeba je wyprac . . . Ja jeszcze nie mam zadnego rozka no i teraz sadzac po ronych opinich sama nei wiem co jest dla dziecka dobre . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie 🙂
Justi, witaj 🙂 super że poszłaś na L4, odpoczywaj, bo później nie będzie kedy 🙂

Ann widzę że same kombinacje masz z tymi poradniami, ale miejmy nadzieje, że z tej będziesz zadowolona i nie zmienią ci jej.

Edytka super że masz taką możliwość skorzystania z darmowego usg 4d. Nawet jak ci się nie uda (ale liczę że jednak tak 🙂) to fajnie, że wogóle powstał taki pomysł, bo to napewno super pamiątka, a nie wszystkie kobiety na to stać. Ja myslę, że moje usg 4d nie udało się z winy sprzętu, może gdyby aparatura była bardziej nowocześniejsza....dobrze że chociaz mnie nie zainkasował za to, tylko za zwykłe usg.

U mnie pogoda się popsuła, koło 4 rano padało, teraz jest tylko zimno. Mnie niestety gardło po tantum verde nie odpuściło, boli przy przełylkaniu sliny 😞 Już nie wiem co robić!! Przyplątało się do mnie to przeziębienie, nigdy nie miałam takich problemów. Ale to pewnie z powodu ciąży organizm jest bardziej nadwyrężony i bardziej podatny na różńego rodzaju infekcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu na twoim miejscu wybrałabym się jednak do lekarza po jakieś lekarstwa, bo coś za często cię łapie to przeziębienie...A nie wyleczona infekcja może doprowadzić do powikłań, także lepiej poradzić się specjalisty. Próbowałaś się leczyć domowymi sposobami, ale najwidowczniej w twoim przypadku to nie pomaga...Przecież są na rynku bezpieczne dla kobiet w ciąży lekarstwa, także myślę, że to wkońcu by ci pomogło. Ach no i masz bezwględny zakaz wychodzenia z domku, no oprócz pójścia na wizytę 😉
Trzymaj się cieplutko 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...