Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny co do siadania naszych pociech to jak one same nie usiądą to nie jest wskazane ich sadzanie bo mają jeszcze za słabe mięśnie kręgosłupa, tak mi to powiedziała rehabilitantka i mamy zakaz sadzania Lenki i udaje nam się tego trzymać i mamy się skupić więcej nad jej pełzaniem i obracaniem się z brzuszka na plecki i odwrotnie. To czy wy będziecie sadzały swoje dzieci to zależy tylko i wyłącznie od was ja nie sadzam Lenki chyba że ona sama się usiądzie to wtedy może siedzieć. A sadzałam ją jak moi rodzice przyjechali i byliśmy tak zachwyceni że tak ładnie sama siedzi i się nie przewraca i nawet jak się trzymała kołdry to siadała sama ale to jej wyszło ze dwa razy. To jest moja rada ale co zrobicie to już wasz wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Sto latek dla tymusia!

A ja dzis bylam z mala na zakupach.Chcialam sobie kupic jakas kiecke czy cos bo ciagle chodzic w jeansach i bluzkach to juz nuda.I wyszlo na to, ze kupilam sobie jeansy w tally weijl za 9 euro tylko i kilka par bodow dla malej np z napisem moja mama jest ladniejsza od twojej albo uwaga smierdzi:P
Poza tym taki maly staniczek dla mlodej kuzynki na takie male pipki bo ciotka dzwonila, ze cycki jej rosna:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Wpadam tylko na chwilę żeby się pochwalić, że nie musimy już rehabilitować Staśka 🙂 Pani po 3 tygodniach przerwy powiedziała, że zrobił olbrzymie postępy (w zasadzie ćwiczyliśmy przez ten czas mało) i że obecnie jest w czołówce dzieci w swoim wieku 🙂 Pokazał większość swoich umiejętności pełzaczo-raczych, jedyne co mamy robić to pilnować, żeby używał obu nóg równie często, bo teraz częściej podgina prawą - mamy mu przyginać lewą żeby wyrobić w nim nawyk.
Ale się cieszę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale tu dzisiaj cicho 🤪
MONICA- dobrze,że już wychodzicie na prostą z choróbskami. U nas też (odpukać) jest mała poprawa. Synek po wczorajszych nebulizacjach już tak strasznie nie kaszle, a malutka też ciut mniejszy ma kaszelek.

ANN- super,że już koniec z rehabilitacją! My idziemy we wtorek i ciekawe co nam powie babka. Już od tygodnia nie ćwiczymy- najpierw chrzest, potem choroba,więc małej nie męczę.
Widzisz- Was pochwaliła rehabilitantka za pełzanie-raczkowanie a my miesiąc temu dostaliśmy zjebkę 🤪

Co do artykułu o ślubach: żenada!!!!!

Byłam dzisiaj w lidlu i kupiłam zatyczki na kontakty, ochronki na narożniki stołu i uchwyty do blokowania szuflad przed dziećmi.
Małą dostała dziś pierwszy raz ciasteczko z hippa rozmemłane w mleczku. Strasznie jej smakowało.

IRKA- z tego co pamiętam to dawałaś małemu jogurt z nestle. Zastanawiam się nad kupnem, bo w sumie jogurty dozwolone są od 11 miesięcy, a tam jest napisane,że od 6! Rozmawiała może któraś z Was z pediatrą na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann - to dobre wieści, że nie musicie się juz rehabilitować 🙂 Chyba nie było ze Stasiem tak źle, skoro niewiele ćwiczył i krótko, a jest poprawa 🙂

Monica - dobrze, że ze zdrówkiem lepiej 🙂

My dzisiaj zaliczylismy 2 godzinny spacer po parku. Trochę mi tyłek wymroziło, ale i tak było fajnie 🙂
Wczoraj Franek zasnął o 23 a obudził się o 10 z minutami 🙂 Ale tak średnio się wyspałam, bo do łoża małżeńskiego wrócił R, więc miałam mało miejsca 😉
A od wczoraj Franek wdrapuje się po nas jak leżymy i staje na nogi 🙂 No i też wkłada stópki do dzioba 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eliie ja mam pytanie do ciebie, jakie kaszki podajesz Tymusiowi? jakie mięsko? można indyka dawać przy skazie białkowej. Bo ja chyba zacznę gotować, bo co zrobić. Żółtka tez mam nie dawać małej. a ty dajesz to jajko przepiórcze? wiesz nawet bananów doktorowa powiedziała bym nie jadła.....

dziewczyny a te mrożonki to jakies konkretnej firmy? i jak gotujecie na parze?
moja nie chce jesc warzyw. Owoce chetnie je ale reszty nie i koniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eśc mamusie 😉 my też już po spacerze to mała już śpi od dłuższego czasu i już więcej drzemki w dzień nie będzie. Trenujemy nad raczkowaniem bo jak słyszałam warto najpierw uczyć dziecka raczkowania a później dalsze wyczyny ale ciężko nam to idzie. Znacie jakieś swoje dobre sposoby do tej nauki? Tu taki cytat z internetu apropo raczkowania: " Dzieci, które omijają etap raczkowania mogą mieć problemy w przyszłości z ruchami naprzemiennymi, przekraczaniem osi własnego ciała, koordynacją ciała. Ważne też, by raczkowało prawidłowo - odpychając się dwiema nogami i posuwając się za pomocą naprzemiennych ruchów rąk i nóg. Skoro takie czynności sprawiają dziecku trudność, tzn. że trzeba pomóc w nauce. Dbajcie o swoje Maluchy teraz, oszczędzicie sporo czasu i pieniędzy w przyszłości (na terapeutów, korepetycje itp.)". Także Ann wiele pochwał dla Twojego synka i Ciebie że tak dobrze wam idzie w tej kwestii 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też kupuje Hortexu, i tez zaczne gotowac na parze, póki co gotuje w małej ilości wody.

Eva - jakbym miała patrzec na wszystko co klepią w necie na temat raczkowania, jedzenia i innych pierdół, to ja powinnam byc niepełnosprawna chyba, bo wogóle nie raczkowałam z moim bratem. Każde dziecko rozwija się inaczej, i skoro lekarz nie zaleci rehabilitacji z powodu jakiś wad, to ja nie zamierzam ograniczać ruchów dziecka i zabraniac mu pewnych rzeczy (oczywiście w ramach rozsądku!!!), skoro jest na to gotowy.
Każdy zrobi jak uważa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
MNIE COS CHOROBSKO DOPADLO,MAM NADZIEJE ZE MALEGO OMINIE OBY....
aMELIO JA DAJE MALEMU MALINOWE Z NESTLE PO 6 MSCU I NIC MU SIE NIE DZIEJE,A PEDIATRY NIE PYTALAM CZY MOZNA CZY NIE,SKORO PISZE,ZE PO 6 MSC TO MYSLE,ZE TAK 😉;
mOJ BABEL JAK SIE GO POSADZI TO SAM SIEDZI I CORAZ MNIEJ SIE CHWIEJE,I NIE WYOBRAZAM SOBIE ZEBY GO TERAZ NIE SADZAC CHYBA BY SIE ZARYCZAL,A CO DO RACZKOWANIA TO TAK JAK PISZE LUSIA JA CHYBA TEZ NIE RACZKOWALAM I ZYJE,MOIM ZDANIEM NIE POWINNO SIE NICZEGO PRZYSPIESZAC,DZIECKO BEDZIE SAMO WIEDZIALO KIEDY I NA CO JEST GOTOWE,A Z TYMI RECHABILITACJAMI TO JUZ POSZALELI,KAZDE DZIECKO KAZA CWICZYC,A POLOWA JEST PRZEZ NICH WYMYSLONA,ALE TO JEST MOJE ZDANIE NA TEN TEMAT,CO SIE WOGOLE NIE TYCZY WASZYCH DZIECIACZKOW...NAS JAKOS NIE RECHABILITOWALI I JAKOS WYROSLISMY NA LUDZI 🙂
a CO DO KONKURSU TO DZIEWCZYNY MACIE RACJE NIEMAMY SZANS I GDZIE TU SPRAWIEDLIWOSC,BRALAM TEZ UDZIAL W BEBIKO I TAM MIALY FOTKI PO 1000 GLOSOW W CIAGU DWOCH DNI,A SKAD TO NIEWIEM NAPRAWDE,MIEC TAKA ILOSC ZNAJOMYCH TO JEST RACZEJ NIE WYOBRAZALNE...aLE TAK NA WAS ZARAZ ODDAM GLOS
KAMA NIEMOGE ZNALEZC WASZEJ FOTKI KONKURSOWEJ
MY TEZ UZYWAMY MROZONEK Z HORTEXU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EVA- wydaje mi się,że nie jest to wypowiedź eksperta. Wiele dzieci omija etap raczkowania i poza tym się bardzo dobrze rozwijają.A jeśli chcesz pomóc małej w nauce to kładź ją często na podłodze to może sama się nauczy. A co do przekraczania osi ciała to nasze dzieci już to powinny robić. Trzymaj w ręce grzechotkę przed Kingą w lini pośrodkowej i powinna obiema rękami po nią sięgnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama napisała: że nie ma siły siaść do kompa, rozłożyło ją na maksa i Wiktorek tez załapał, ogólnie szpital. Zastanawia sie czy nie jechac na pogotowie.
Kurcze ale te choróbska łapia:/ biedne te nasze dzieciaczki i mamusie lipcowe. duzo zdrówka dla wszystkich. u nas 2 dnni temu, była taka histeria przez cały wieczór ze juz nie wiedzieliśmy co robić .Mała płakała i zasypiała jednocześnie, po 2 min budziła sie z krzykiem. temperatura nie spadała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...