Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kama - spróbuj z tym wątkiem, chociaż ja ostatnio założyłam dwa bez odzewu, sama moge sobie pisać 🤢

Irka - ja też gotowałam małemu buraka, już ze 2 miesiace temu i nic się nie działo 🙂 Rzeczywiście małą dupinkę ma Kacperek 😁

Ja tylko na noc zakładam Frankowi oryginalnego pampka, a na codzień inne - teraz kupiłam w Kauflandzie małą paczkę Wickies na wypróbowanie (28szt za 14,99zł) i pieluchy są naprawdę fajne - coś jak te Baby Essentials z Tesco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu mi sie wydaje,ze jedynym wyjsciem i rozwiazaniem,przynajmniej ja bym sprobowala go rano o 7 obudzic,i przez kilka dni by sie przyzwyczail 🙂Ja rozumiem ze jestes po calym dniu i nocy padnieta,ale musialabys kilka razy sprobowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ircia - ja kiedyś kupiłam 3 Huggisa i były przeokropne!!! Cały czas przeciekały, coś okropnego!!! A te Newborn były super...nie wiem skąd takie pogorszenie...

Musze tak właśnie robić, żeby go wcześniej budzić. Jeszcze w święta Bożego Narodzenia jak byłam u rodziców, zasypiał normalnie, a później coś mu się odwidziało 🥴 Zobaczymy jak będzie dzisiaj, w końcu wstał o 9, ale z drugiej strony po szczepieniu może byc różnie...normalnie boje się dzisiejszego szczepienia 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciezka sprawa i napewno wymaga bycia konsekwentnym u mnie sie to sprawdza i moj maly wstaje 6-7,potem drzemka zalezy albo 8 albo 9 pozniej gdzies kolo 11-12 i pozniej to juz tak maks pozwalam mu o17 ale zazwyczj pada o 16 i juz go przetrzymuje choc bywa ciezko ale za to pozniej o19 juz wykapany i idzie spac ,wiadomo nie codziennie sie tak schematowo udaje ale staralam sie zakorzenic w nim taki system i jakos nam sie to sprawdza,lusiu ciezko ci teraz bedzie bo jak on sobie chodzil tak o ktorej chcial to teraz bedziesz musiala duzo pracy w to wlozyc i biedna sie pomeczysz ale wedlug mnie najlepiej sobie dopasowac taki system zebyscie oboje byli zadowoleni,trzymam mocno kciukasy zeby sie udalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama - wszystko rozumiem 🙂 Najgorsze jest to, że on był idealnym dzieckiem jesli chodzi o chodzenie spać i wstawanie, zawsze wszystko miało swoją godzinę, nawet kupę rano zawsze robił o tej samej godzinie. Raz jak spał przebudził się przed północą, i tak się zaczęło z dnia na dzień, że zaczął chodzić coraz później spać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu Kama ma racje,dzidzia musi miec swoje pory do spania,u nas wstaje kolo 9 i idzie spac o 11 pozniej kolo15 albo pozniej tak ze wypada ze jak do 16 nie pospi to pozniej juz go przetrzymujemy i idzie spac o 19 a czasem nawet predzej,chyba ze duzej pospi to kolo 20,ale czesto do tej 23 nam sie przebudza,ale od razu zasypia bo musze byc konsekwentna bo jak mu popuszcze to przez 2 godz mu wyglupy w glowie...
A co do huggisow to ja tez kiedys bylam nie zadowolona bo przeciekaly,ale teraz mu chyba tylek do tej 3 urosl i sa ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane 🙂 🙂 🙂
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA WOJTUSIA Z OKAZJI PÓŁ ROCZKU, ORAZ DLA GABI I SEWCIA Z OKAZJI 7 MIESIĄCZKÓW 😘 😘 😘
Co do pampersów to my używamy już 4 🙂
U nas jedzenie i drzemki są praktycznie o tych samych porach 🙂 Rano mała wstaje o 7 albo 8, potem o 10 je śniadanko, ok 11 drzemka, pobudka ok 12:30-13, obiadek o 14, potem kolejny posiłek o 17, w międzyczasie czasem jest drzemka a czasem nie, kąpiel ok 19:30, kolacja ok 20 i góra o 20:30 (czasem o 21) mała śpi. Nocna pobudka ok 2. I nowy dzień 😜
A i chciałam się pochwalić, że Emi jest coraz lepsza w raczkowaniu 😎 Wykonuje już ze dwa trzy kroki 🤪
Do nas dziś wpadają znajomi z 11 miesięcznym synkiem więc wieczór zagospodarowany 😉
Miłego dnia kochane 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama, Lusia bo to wy bylyscie specjalistkami od soli morskiej
z jakiej firmy warto kupic

co do spania ci niestety Lusiu nie doradze u nas sa pobudki w nocy , ale tylko nie jadzenie i zaraz maly spi . . . wydaje mi sie,ze najlepszym wyjsciem jest pobudka o 7-8 i konsekwencja
u mnie Wojtus wstaje o 5-6-7 roznie jakas z tym godzin sobie wybiera 2,5 godz buszuje zasypia na pol godzinki pozniej znow szaleje zasypia o 13 na pol godzinki pozniej ok 15 30 na pol godzinki i pozniej staramy sie robic wsyztsko by nie spal do kapieli a wiec do 19
pozniej jedzonkio wyglupy i spi ok 20 30 do ok 3 pozniej jedzonko, spanie 4 jedzonko spanie 5 jedzonko spanie no i czasem juz pobudkla na szalenstwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama ok dziekuje 😘 widzialam ,ze stal taki u mnie na polce w sklepie to musze go zakupic dzis sie tam wybiore . . . wlasnie chodzilo mi o taki ktory zuzyje ,a nie taki ktory najpierw musze 3 razy w powietrze psiknac zeby moc pozniej do nosa psiknac ehhh . . ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzis jestem taka oslobiona ze temperature mam 35.5 🤪,babcia jak weszla to do mnie mowi :boze dziecko jak ty wygladasz 😞ale cie wzielo...naprawde slaba jestem jak betka,a znowu musimy isc do tej poradni planowania rodziny w ramach nauk bo wczesniej nas w chuja robili i za kazdym razem calowalismy klamke,a wypada ze akurat dzis ma byc niby otwarte

justi nie ma za co 🙂do uslug 😉 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Podczytałam Was trochę..niezłe tematy były na tapecie 😉 jakieś gadżety, czekolady ...te sprawy 😉 ☺️ My walentynek raczej nie obchodzimy bo tak jak Eva pisała, jesteśmy zwolennikami okazywania sobie uczuć na codzień a nie tylko w ten dzień, ale nie ukrywam że jak mi wena dopisze to może jakąś niespodziankę przygotuję 😜 niech sie mężuś zdziwi 😜
Michalindzior, co z tym mieszkaniem? Przecież nie mogą Was wyrzucić na ulicę! Jak się trzymasz kochana?
Lusiu, wydaje mi się że powinnać budzić Franka rano, w ciągu dnia "dawkować" mu drzemki,żeby ok 20 poszedł spać na noc. I tak przez kilka dni stosować ten sam rytm i jest szansa żeby mały się przestawił.
Monika, możesz podawać małej drób.

My nadal borykamy się z alergią ale jakby te krostki się trochę uspokoiły. Smarujemy póki co kremem specjalnym emolium. Jak nie będzie zanikać to wybierzemy się do lekarza. No i powoli będę podawać małemu więcej sztucznego mleka. Ja swojego nie mam już za dużo, bo w dzień to Tymi tylko chwilę ciągnie.

Dużo zdrówka dla wszystkich chorowitków i chorowitek!!!

Ja jutro z Tymim wybieram się do kina na seans dla matki z dzieckiem 🙂 Grają "Turystę" z Ageliną Jolie i Johnym Deppem 🙂 Światła są lekko przygaszone, ściszona muza, przygotowane przewijaki... zobaczymy czy Tymiemu się spodoba 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ellie ciekawy pomysl z tymi seansami dla matki z dzieckiem,ciekawe czy dacie rade hehehe,ty jak ty ale tymek 😉)u nas nawet kina nie ma no przepraszam cos na ksztalt kina jest ale az wstyd mowic hehehe,a co tu o seansach dla matki z dzieckiem marzyc;_)

szykuje sie do wyjscia ale nie wiem czy tam wytrzymam 🤨 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki!
Dziekujemy za zyczonka i przesylamy spoznione sto latek dLA Wojtusia.
Nie bylo nas klika dni bo wpadl szfagier z zona i corka i mloda zalala nam klawiature cola i nic nie powiedziala ehh.A, ze w niedziele sklepy zamkniete w niemczech to troche zeszlo zdobycie nowej 😉

Chcemy sie pochwalic, ze srajtek umie pic juz ladnie z butli i jak narazie je tylko z tego,najlepsze, ze uczulenie jej schodzi.Moze ma alergie na moje mleko??:P
No i w koncu kupa wyglada normalnie,dzis nocy to nawet zatwardzenie miala bo rano taka kulke usadzila 😉
No i nauczyla sie zasypiac sama w lozeczku bez noszenia itd,wieczorem po jedzeniu klade ja, daje miska z pozytywka,ona sie wtula i zaraz spi.Sama sie nauczyla 😉

Kupilam podgrzewacz do mleka z nuka taki co grzeje w 3-4min rapid chyba,ma ktoras taki? ehh chcialam taki z pokretelkiem a nie zobaczylam, ze ten nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi - ja mam Disne Mar, kosztował ok. 18-20zł, w aptece i tez jestem z niego bardzo zadowolona, wypsika wszystko co jest w butelce 🙂
Muszę rzeczywiście zacząć być bardziej konsekwentna w stosunku do Franka, bo inaczej n
będzie krucho. Kąpię go nawet o północy, bo jak idzie spać o 2-3, to do tego czasu upoci się jak mała świnka, tak wariuje. No ale wydaje mi sie, że jest jeszcze na tyle mały, że będzie mniejszy problem.
Dzięki kochane za rady, zaraz zobaczę, czy moge strzelić wam po oklasku 😎

Byliśmy dzisiaj na szczepieniu 🙂 Franek waży 11200g i ma 73,5 cm 🙂 Pediatra powiedziala, żeby ograniczyc mu produkty ryżowe (ryż, kaszki itp.) a także kukurydziane. Lepiej w to miejsce dac mu więcej warzy, owoców i mięsa 🙂
Wogóle był bardzo grzeczny, rozpłakał się dopiero przy 2 i 3 wkłuciu, a jak pediatra do niego podeszłą żeby osłuchac, to on wyciągnął do niej rączki żeby go wzięła, później zabierał jej stetoskop 🙂 Prześmiesznie to wyglądało 😁 Zaraz po szczepieniu usnął i śpi do tej pory, już godzinkę 🙂 Pielęgniarka powiedziała, że im dziecko starsze, tym dostaje większą dawkę szczepionki, i wtedy jest to większy szok dla układu immunologicznego i dlatego dopiero przy nastepnych szczepieniach występuje gorączka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...