Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
amelia napisał(a):
Nie trzeba dawać kwasów omega jeśli dziecko zjada 2 razy w tyg rybkę.
A co do masełka to ja dodaję do zupki jeśli sama gotuję.


Amelko no własnie ona mi nie zjada góra 2,3 łyzeczki na tydzień. a masełko takie jakies specjalne? przepraszam ze tak wam truje 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelko no to super z tą nianią 🙂 no i rzeczywiście młoda jakaś, skoro mówisz że pilnuje od 7 lat u siebie a wcześniej była przedszkolanką 😮
Justi, ja podaję małemu cyca rano jak tylko się obudzi, ok 9-10 kaszkę (sinlac lub ryżową na modyfikowanym), ok 12 obiadek, 15 - mleko (cyc lub modyfikowane), 16 owoc,18 - mleko (tak jak o 15) i 20 mleko z odrobiną kaszki i cyc. Staram się nie podawać juz w ciągu dnia dużo cyca bo będę przechodzić na butlę. Cały czas mamy tą alergię więc wolę żeby mały nie był już ode mnie zależny. Gdyby nie nocne jedzenie z piersi to miałabym już dużo mniej pokarmu.

Dzwoniłam dzisiaj do żłobka gdzie przyjmują dzieci z alergiami. Pani mi oznajmiła że bardzo trudno jest się dostać, a w 1szej kolejności są dzieci wychowywane przez jednego rodzica lub dzieci których rodzeństwo jest już w tym żłobku. Super!! Może mam rozwód wziąć żeby dziecko dostało się do żłobka?? 😲 No cóż, złożymy papiery i będziemy czekać. Przed wakacjami mają być "wyniki". Jak się nie dostaniemy to poszukamy jakiegoś prywatnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elie tylko mnie caly czas przeraza to ,ze on po takim deserku ktory zje wlasciwie tylko pol sloiczka jest za sekunde glodny ehhh no wiem swoje wazy wiec swoje tez potrzebuje dziekuje mamusie za rady od jutra walcze ostro zakupy zrobione wiec probujemy 😉

a co do tych zlobkow eehhh brak mi slow Ja zapisywalam Wojtusia jak bylam w 4/5 mies ciazy w raziew gdyby i tez babki mowily moze od wrzesnia ale to tez nic pewnego ehhh chory kraj 😞
swoja droga ciekawe czy jestem na ktorejs liscie bo nei dzwonilam pozniej juz pytac co i jak ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach zapomniałam wam się pochwalić, że od dziś sama gotuję Emi obiadki. Dziś ugotowałam jej na parze ziemniaczka, zjadła wszystko ale bez jakiegoś większego entuzjazmu, może dlatego, że konsystencja była inna niż obiadki ze słoiczków (wyszła taka lepka konsystencja 😮 ). Nie kupowałam jej ekologicznego ziemniaka, tylko dałam zwykłego jak dla nas...zobaczymy jak jej organizm na to zareaguje. A inne warzywka będę gotować z mrożonek 😉 Słoiczki, które jej podawałam wszystkie ją uczulały, ale podejrzewam, że winowajcą jest marchewka (w każdym słoiczku jest podstawą) bo nie wierzę, że wszystkie warzywa ją uczulają 😮 No nic będziemy próbować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ELLIE- dowiedz się czy są miejsca w prywatnych bo ja się ostatnio dowiedziałam,że tam też są listy rezerwowe, a mam w okolicy chyba 4 takie złobki.
Niania tak na oko ma 35 😉 Nie wiem czy Wam pisałam,że mojego synka pani z przedszkola ma 21 lat 🤪 i tatusiowie ją uwielbiają 😮 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelko, 21 lat? to ona kończyła jakąś szkołę? Nie dziwię się że jest ulubienicą tatusiów...ech Ci faceci 😮
Edytko, mi też z ziemniaków wyszła taka paćka i Tymek w ogóle nie chciał tego jeść.No i miał do tego jeszcze inne warzywa ale nic z tego. Ja narazie wstrzymuje się z gotowaniem. Spróbuję za jakiś czas 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi - Franek też głośno ziewa 🙂 Normalnie brak kultury 😉 😁

Ja dodaję Frankowi do obiadków oliwę z kwasami omega 3, ale rybke też wcina.
A do picia herbatki owocowe albo ziołowe lub soczki. Wogóle ostatnio zaczęłam mu dawać bardzo rozcieńczone herbatki, żeby tylko posmak miały i chetnie je pije. Na noc chce mu dawac wodę albo herbatkę owocową, ale taką z torbki parzoną, bo tam nie ma cukru, a jak wyjdą zęby to przecież nie będe mu w noc zębów myła.
Chore te sytuacje ze złobkami, nie dają szans normalnym ludziom którzy chcą pracowac i zarabiac pieniądze. Na szczęście ja wogóle nie biorę pod uwagę żłobków, więc się nie martwię.


Pogrzeb będzie w czwartek, brat przyleci w środę (wszystko załatwiłyśmy z jego Marzeną za jego plecami 🙂, ja dałam namiary co i jak, a ona kupiła już bilety, bo brat nie mógł bo wyjechał 🙂)
Jutro też przyjeżdzają do nas moi rodzice, więc zrobie jakiś obiadek.
Wogóle tak zastanawiam się, i teściowa też dzisiaj ten temat poruszyła, ale oczywiście będzie to ostateczność, żeby przeprowadzić się, a to moje mieszkanie wynająć. Sytuacja o tyle się rozwiązała (że nie będe musiała tego mieszkania sprzedawać/zamieniać), bo moja babcia miała drugie mieszkanie na wspólnym korytarzu z moimi rodzicami. Też 2 pokoje z kuchnią, a mogłabym pójść do pracy, chociaż na część etatu, mały byłby u dziadków, a R spokojnie po nocy mógłby spać. W razie czego inną pomoc też bym miała - wyjście do sklepu, załatwienie czegoś...no ale narazie to tylko plany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ellie pewnie ta Pani jest dopiero na studiach a na licencjacie sa praktyki jak ma specjalizacje np opiekuńczo wychowawcza to będzie mieć praktyki właśnie w przedszkolu. Ja studiuje pedagogikę tyle ze inna specjalizacje i jak byłam na początku studiów to kilka koleżanek zaczynało właśnie prace w przedszkolach i żłóbkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...