Skocz do zawartości

Twardy brzuch | Forum o ciąży


sylwunia82

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mam pytanie do doświadczonych ciężarnych. Od kilkunastu dni w dole brzucha albo troszke wyżej twardnieje mi brzuch na kilka sekund kilka razy dziennie, nie wiem co to jest może macica i czemu tak sie dzieje. Jestem w 18 tyg ciąży, odczuwam już ruchy dziecka od 2 tygodni. Przy tym twardnieniu nie odczuwam żadnych skurczy albo bólu tylko taki dyskomfort, najcześciej jak sie schylam albo sie podniose z pozycji siedzącej. Prosze powiedzcie mi co to może być i od czego tak sie dzieje bo wizyte mam za tydzień i sie strasznie martwie... To twardnienie wygląda tak jakby mi ktoś pod skórę włożył jakiś podłużny przedmiot 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej, mam identyczne objawy twardnienia brzucha, tyle że zaczęły się na przełomie 29 i 30 tygodnia. To twardnieje macica przygotowująca sie do porodu. Moja gin twierdzi, że jeżeli będą regularne co np. pół godziny, mam jechać do szpitala. Bo to rodzaj skurczów. Ale mam mądrego lekarza, bo jednocześnie obstawiła, że muszę się regularnie wypróżniać, gdyż to twardnienie to może być np ucisk na jelita. Dała mi lekkie środki przeczyszczające syrop duphalac 3xłyżka i tabletki boldaloin 2 na noc - to leki bez recepty. Pomogło. Brzuch twardnieje, ale rzadko. Polecam na zaparcia inny patent: ranno na czczo szklanka przegotowanej wody i jabłko - gwarancja regularnego wypróżnienia bez chemii.
Mimo wszystko skonsultuj to twardnienie, bo moim zdaniem trochę za wcześnie Cię dopadło. I nie stresuj się, póki nie boli, to nic groźnego. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
należy dużo leż i odpoczywać, staraj się nie napinać brzucha podczas różnych czynności, tj. wstawanie z łóżka, podczas wypróżniania. Zrezygnuj z masowania brzuszka. Twardnienie powinno ustąpić po chwili odpoczynku. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
U mnie tez wystepuje takie twardnienie brzuszka, pod samym pepkiem robi sie taki twardy. Wtedy kłade sie i staram sie rozluźnic i mija, moze to z naszych nerwów i obaw a teraz musimy byc zrelaksowane 🙂I moze tez tak sie dziac przez to, ze nasza macica sie powiększa i zajmuje wiecej miejsca i to ona moze tak twardniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć!
Ja też tak miewam zdarza mi się na chwilkę takie twardnienie brzucha kilka razy dziennie. Pytałam mojego ginekologa i powiedział, że to może macica sie "stawiać" np. wtedy gdy mamy problem z wypróżnieniem się i zagazowany brzuch.
Ja biorę sobie no-spę i magnez i pomaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez mam ten problem od około tygodnia i tez zaczynam sie martwic bo brzuch pod pępkiem twardy jak kamień, czasami tez zakłuje dosyc mocno i nie wiem czy mam juz nic nie robic zeby sie nie przemęczac przypadkiem. W sobote ide do ginekologa i zobaczymy co powie. Mam nadzieje ze to tak powinno byc 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asia s napisał:
Zrezygnuj z masowania brzuszka.


Nie wolno masować brzucha gdy jest twardy, bo można wywołać skurcze macicy, a wszystkie wiemy jakie może to mieć skutki.
U mnie sytuacja bardzo podobna, więc pozostaje mi tylko życzyć nam wszystkim wytrwania w nowym roku do szczęśliwego rozwiązania.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, ja własnie zauwazyłam ze tak od tygodnia mam własnie taki twardszy brzuch, ale myslałam ze to mzoe dzidzia dlatego ze jest jzu bardzo duza i mam mało miejsca to ogolnie duzo czesci brzucha zajmuje macica, a w niej maluszek. Nio i swieta były, się jadło, ale teraz juz sie obawiam bo boli mnie na dole brzucha coraz mocniej, czuje jakby obręcz. Jutro jade na izbe przyjec do szpitala, zobacze co powiedza, moze cos sie dzieje i słusznie sie zamartwiam, a moze własnie wręcz odwrotnie. Juz mnie chyba dopada syndrom porodu, bania sie go i martwienia czy wszytsko z dzidziusiem jest oki. Wy tez laseczki tak macie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny mi też tak czasem twardnieje brzuch zwłaszcza wieczorem i mam wrazenie jakby się dzidzia rozpychała, to w zasadzie nie boli i po kilku minutkach przechodzi. Pytałam lekarze gin i powiedział ze wszytsko jest ok i ze to macica przygotowuje sie do porodu ale zawsze lepiej to skonsultować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę dziewczyny,że też się martwicie brzuszkami-ja wczoraj miałam takie bóle jakby miesiączkowe i bolą mnie plecy-jak nie przejdzie to pojadę do szpitala na izbę przyjęć 😞
ewci@ napisz co Tobie powiedzieli-trzymam kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc, jeszcze nie byłam na izbie bo dopiero wstałam, noc była koszmarna, bole sie nasiliły, i praktycznie nie ustepowały. Myslałam ze urodze, w pochwie taki ucisk. Miałam jechac na izbe, ale w moim akurat nie było dyzuru nocnego, i postanowiłam ze wytrwam do dzis. Miałam jechac o 8 zaraz, ale jakos usnełam i maz mnie nie budził jakmi troche odpusciło. Ale zaraz sie ubieram i jade, zobacze co powiedza. Buziale. Dam znac 🙂
PS> Moze to taka sytuacja z nerwów, bo wczoraj bardziej niz kiedykolwiek sie martwiłam, rózne rezczy przychodziły mi do głowy, ze cos z dzidziusiem nie tak i w ogole...
Taka rola mamusi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beti22 ja też jadę popołudniu do lekarza ale do szpitala ,wizytę mam na wtorek ale nie chcę tak długo czekać.Nie dość,że ten krzyż to bóle brzucha jakby na miesiączkę,wzięłam No-spe i ból przeszedł ale krzyż boli.Oby tylko to nic poważnego nie było 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nic nie wzielam i od wczoraj sie mecze 😞 w nocy co jakis czas mnie tak mocno brzuch bolal nawet spac nie moglam 😞 strasznie sie martwie. A plecy to jeszcze w zyciu mnie tak nie bolaly, jakby mnie ktos przepolowil 😞
Napisz pozniej co lekarz powiedzial, ja tez napisze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...