Skocz do zawartości

Obumarła ciąża | Forum o ciąży


wysa22

Rekomendowane odpowiedzi

Wysa różnie jest z tymi pierwszymi ruchami niektóre czują je wcześniej inne później.Ja pierwszego kopniaka poczułam w 16 tygodniu a wcześniej czułam takie jakby łaskotanie.Mnie też brzuszek bolał a zwłaszcza po lewej stronie 😞 i tak mam do dziś biorę nospe i kładę się do łóżka to pomaga 😉 Nic się nie martw na bank poczujesz pierwsze ruchy maleństwa już niedługo tylko wsłuchaj się w brzusio.Ja po pierwszym kopniaku miałam chwilę przerwy i też się martwiłam o maluszka ale jak poszliśmy do kina to bardzo zaczął strasznie kopać bo za głośno było cwaniaczek mały 🙂

Ciąże obumarłą możesz wyczuć po tym że brzuszek tak robi się taki wiotki i wklęsły i piersi przestają boleć.Innych objawów nie znam chociaż straciłam maleństwo 😞 A poronienie zazwyczaj objawia się bardzo mocnym bólem brzucha i pleców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie mam tych objawów, tyle że brzuch mnie kłuje a raz tak mnie bolał że nawet nie dałam radę wstać z łóżka.
Mam nadzieję, że nic złego się nie dzieję i w poniedziałek mam wizytę u ginekologa to może rozwieje on moje wątpliwości.
A co do straty Twoje maleństwa to bardzo Ci współczuję 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na wcześniejszej wizycie mówiłam lekarzowi o tych bólach ale nie miałam ich tak dużo to powiedział że to mięśnie macicy i nie mam co się martwić. Myślę jednak o zmianie lekarza bo ten lekarz nawet nie zrobił mi cytologii i nie badał piersi więc chyba jest coś z tym lekarzem nie tak prawda? Czy nie jest zapóźno na zmianę lekarza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wysa22 ruchy dziecka wyczuwalne sa dla kobiety w roznych terminach, mozesz to poczuc nawet dopiero ok. 20 tyg., wiec masz jeszcze czas i prawdopodobnie niepotrzebnie sie martwisz.
A swoja droga to zamiast czekac na podpowiedzi na forum, chociaz te tez sie zawsze przydaja, to przejedz sie do najblizszego szpitala, jezeli nie masz mozliwosci isc do gina natychmiast, i niech Ci sprawdza przynajmniej tetno dziecka. To najszybszy sposob na rozwianie strachow! 🙂
powodzenia!
P.S na zmiane lekarza nigdy nie jest za pozno, jezeli nie ufasz temu co Cie teraz prowadzi, to nie ma sensu dluzej do niego chodzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wysa22 napisał:
Na wcześniejszej wizycie mówiłam lekarzowi o tych bólach ale nie miałam ich tak dużo to powiedział że to mięśnie macicy i nie mam co się martwić. Myślę jednak o zmianie lekarza bo ten lekarz nawet nie zrobił mi cytologii i nie badał piersi więc chyba jest coś z tym lekarzem nie tak prawda? Czy nie jest zapóźno na zmianę lekarza?


Zrobienie cytologi oraz zbadanie piersi to podstawa! masz zatem odpowiedz czy zmienić lekarza czy nie.Zawsze można to zrobić,tym bardziej przed połową ciąży.Polecam tak jak koleżanka poniżej idź na wizytę i sprawdź czy wszystko ok.Ja sobie nie przypominam,żeby na twoim etapie ciąży aż tak bolał mnie brzuch.Ruchy płodu na tym etapie nie są regularne,codzienne i stałe ruchy dziecka są grubo po 20tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martwię się trochę bo naczytałam się o tych poronieniach i obumarłej ciąży. Mam nadzieję że z maleństwem wszystko dobrze.

Dodam że od 18 roku życia leczyłam niepłodność. Miałam jajniki z PCO. a w ciążę zaszłam po ponad pół roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczej nie bedziesz slyszala przez stetoskop, kilka mam gdzies tu o tym pisaly, sa detektory tetna plodu, ponoc bardziej czule, z tym, ze mozesz w nich slyszec swoje tetno a nie dziecka.
I nie polecam czytac za duzo o poronieniach itd. najniebezpieczniejszy czas, jak pewnie wiesz, masz juz za soba... a pozytywne myslenie jest bardzo wazne! swojego stresa przenosisz na dziecko.
Badz czujna i tyle! 🙂 zawsze jak Cie cos niepokoi jedz na wizyte, masz do tego pelne prawo 🙂
Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez nie miałam cytologi robionej na poczatku ciazy,
Jezeli nie ufasz lekarzowi to zmien masz do tego prawo.

stetoskop i detektory tetna , wiesz ciezko czasem pielegniarka w szpitalu wyczuc tetno dziecka , wiem na swoim przykładzie, a co dopiero tobie, ale jak juz sie zdecydujesz to proponuje detektor tetna jednak no i pamietaj ze dziecko ma duzo szybsze tetno niz Ty.
Zgodze sie z JAI_Ho ze nie czytaj na temat poronien , to tylko cie dołuje i stresuje, a najwazniesze jest Twoje dziecko które przeciez odczuwa Twoje nastroje.
Mysl pozytywnie i zmien lekarza i ciesz sie ciaza 🙂
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana nie myśl od razu o najgorszym. To bardzo negatywnie wpływa na wasz stan.
Ruchy to kwestia bardzo indywidualna. Część kobiet czuje wcześniej, część później. Ja takie wyraźne zaczełam czuć dość późno ok, 20-21 tc.
Nie czytaj za dużo w necie bo to też nie dobrze. Na każdy objaw znajdziesz mnóstwo złych informacji. Ogranicz się do jakiegoś jednego forum i tyle. Ja tak zrobiłam i było łatwiej.

Przede wszystkim zmień lekarza, myśl pozytywnie i nie czytaj wszystkiego czego dosięgną Twoje oczy. Ciesz się swoim stanem i dużo sie uśmiechaj 🙂

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂 Wysa22 ciesze sie ze wszystko dobrze co do detektora tetna to ja mam taki i jestem bardzo zadowolona 🙂 dodam jeszcze ze pielegniarka w szpitalu nie mogla znalezc a ja w domciu bez problemu znalazlam 🙂 poprostu bylo nad pecherzem a ona szukala tylko pod pepkiem nie wiem czemu...
Ja mam ten : http://allegro.pl/item841802295_detektor_tetna_plodu_angelsounds_od_babyclub.html
dodam jeszcze ze jest napisane ze niby mozna go bez niczego uzywac bez zelu itd. nie zgodze sie z tym...naszukalam sie chyba z 30min na sucho az w koncu polalam brzuch oliwka zwykla i rewelacja 🙂 ginekolog powiedzial ze jest to super sprawa zwlaszcza do 20tyg jak ruchy dzidzi nie sa jeszcze wyczuwalne dobrze no i po 30tyg zeby sprawdzac tetno czy nic zlego sie nie dzieje...Oczywiscie nie kazal uzywac codziennie bo to dziala na zasadzie usg wiec lepiej tak co kilka dni no chyba ze sie nie czuje ruchow.
Naprawde polecam i nie raz mnie to uspokoilo 🙂
co do cytologi i badania piersi to powinnas miec to zrobione. Oczywiscie ginekolog nie bedzie pobierac wymazu z szyjki tylko z pochwy.
Moze lepiej zmien lekarza? ja swojego zmienilam i mam spokoj 🙂
Zycze powodzonka 🙂 jak masz jakies pytania to pisz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mialam robione usg w 12 tygodniu a tetno bylo 165 a teraz nie wiem w karcie ciazy mam napisane tylko "+". ale bardzo się uspokoiłam jak słyszałam bicie serduszka 🙂 a jeśli chcę zmienić lekarza to muszę brac wyniki morfologii i moczu czy nie? bo przeciez mam zapisane je w karcie ciąży??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysa22 Moj raz mial 174 🙂 tak sobie szalal 🙂 a po 5min juz bylo 150 🙂 ginek mi mowil ze zazwyczaj tetno dziecka liczy sie nasze tetno razy dwa 🙂 wiec jak cos robisz to i tetno dziecka jest wyzsze. albo jak Dzidzia ma aktywny czas rowniez moze byc wyzsze. Ja polecam detektor i bedziesz spokojniejsza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
własnie tez mnie to zdziwiło że nie dostaję zadnych wynikow tylko pielegniarka zapisywala je w karcie ciąży. to jesli bede chciała zmienic lekarza to co muszę jeszcze wziąć? a tak naprawdę jestem w 18 tyg. ciąży 🙂 tylko nie wiem dlaczego tutaj pisze 17 tydzien 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • Mamusia
Witam wszystkich. Moja pierwsza ciąża była obumarła. Poszłam na kontrolną wizytę w 11 tc. a okazało się że dzidziusiowi już nie bije serduszko. Jego rozwój zatrzymał się na ok 9 tc. Ja nic nie czułam. Nic mnie nie bolało, nie krwawiłam, nawet nie plamiłam, nie bolał mnie brzuch... To było straszne uczucie, a jeszcze mój mąż wszedł ze mną pierwszy raz żeby zobaczyć dzidzie...i zobaczył...ostatni raz. Ale...trzeba żyć. Teraz jestem w drugiej ciąży (prawie 9tc.) i ciągle o tym myślę. Ostatnio na usg zanim nie zobaczyłam bijącego serduszka to myślałam że moje nie wytrzyma napięcia. Ale wiem że najgorsze będzie dopiero na następnej wizycie...bo wizyta bedzie tez w ok 11 tc. Chodzę tak często ponieważ cierpię za PCO i ciąża jest zagrożona. Bardzo dużo leżę i biorę leki: Duphaston 3x1, nospa, siofor 500 no i witaminki. Tak bardzo bym chciala zeby wszystko bylo dobrze. Strasznie długo nie mogłam zajść w ciążę po tym poronieniu...ale najważniejsze że się udało. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia. Wielu pozytywnych myśli!!! Chociaż to czasem trudne... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...