Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej!! Bziuchy!!

Sara85 ja tez tak mam staram sie myslec ze jest ok ale zawsze sie martwie i lepiej jak lekarz powie ze wszystko dobrze 🙂 co do tego L4 to nie rozumie tej lekarki skoro ta praca jest dla Ciebie ciezka i raz juz trafilaś do szpitala to nie wiem jakich ona przeciwskazan nie widzi 😞 a swoja droga "olej" to... najwazniejsza jest dzidzia. Narazie nie ma problemu bo L4 jeszcze masz wiec nie ma co sie martwic na zapas... 🙂

Kamilka!! dobrze ze juz jestescie z dzidzia z powrotem cale i z nami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witajcie dziewczyny 🙂 ja tylko na chwilę
zaraz jadę na egzamin i rano biegałam za jakąś wyjściowa bluzka 🙂

Kamilka!! dobrze, ze już wszystko w porządku, uważaj na siebie

Sara85 ja twój lekarz taki niechętny to go może zmień?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki!

anochi: powodzenia!!!
Kamilka!!: super że już ok 🙂
Sara85: Kochana ja nie wiem jak to jest ale moja pani doktor to już najchetniej by mnie wyslala na L4 chociaz czuje się ok, mówi że nie ma co, i mocno się dziwi że jeszcze chce pracować, czyli wniosek z tego taki że nie musi Ci nic być konkretnego, wystarczy fakt że bardzo szybko się meczysz, a pewnie tak mas z bo to chyba norma. Nauczycielka to ciężki zawód i według mnie babsztyl ma jakiś problem pewnie na zasadzie: "jak ja byłam w ciąży to pracowałyśmy do samego porodu" albo "moja babcia urodziła w polu, odgryzła pępowine i orała dalej", według mnie czas na zmiany lekarza. Ciąża to tak wyjątkowy okres w życiu że wkurzanie się na lekarza który ma sie Tobą opiekować i pomagać jest bez sensu. Co do dyrekcji - klasyk, żaden pracodwaca nie jest zadowolony ale taka kolej rzeczy i nie ma co się martwić. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sara85 zdecydowanie podzielam pogląd dziewczyn , lekarka na twoja prośbę nie ma prawa odmówić zwolnienia do końca ciąży a praca w szkole to niestety praca w trudnych warunkach szczególnie dla przyszłej mamusi.


Miłego dzionka kochane dziewczynki ja lecę dziś popracować troszeczkę.

Pilnujcie sie kobietki wy moje i nie dawajcie sie pracodawcom , trzeba walczyc o dobro malucha.


WSZYSTKIM DZIS DUŻO SŁONKA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buziaczkaa ja przed ciaza tylko w obcasach smigałam 🙂i to dosc wysokich 🙂 nie ma przeciwskazan do smigania w wysokich butach jesli jest to wygodne dla przyszłej mamy 🙂no i potrafi utrzymac rownowage 🙂 tylko ja je ubiaram tylko okazjonalnie i w takich sytuacjach gdy nie musze w nich duzo chodzic 🙂

Wiatam kolejne przyszle sierpniowe mamy!!

jesli chodzi o pepus to nie wiedziałam ze takie dolegliwosci mnie czekaja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornlia to chyba jeszcze przed nami pełno niespodzianek.

Dzwoniła do mnie koleżanka że jej koleżanka była z dzieckiem u lekarza bo ma spłaszczoną główke...na początku to po porodzie czesto taka jest ale od porodu juz mineło ze 2 mies i główka jest jeszcze gorsza. Załamała mnie mówiąc mi to! Zaczeła werbować internet i znalazła wszystkie informacje na ten temat i to dziecko ma straszne dużo włosków i aż na czole pod same brwi jej rosną (bo to dziewczynka) Za duzo ma hormonów męskich. Szyja gruba i krótka (męska) . Pytała mnie czy mamie tego dziecka lepiej powiedziec o tym i żeby udała sie do innego lekarza czy co zrobić...ja doradziłam jej tylko żeby delikatnie o tej główce jej powiedziała żeby spróbowała isc do innego zapytac. Jejciu ja sama nie wiem. Może najlepiej jakby nic nie mówiła mamie tego dziecka? Ta obecna Pani doktor powiedziała że to nic...ale o owłosieniu nic im nie napomkneła..to tylko spostrzezenia mojej kolezanki i głupio jej było pytac matke tego dziecka. Podobno dochodzi tak że gdy dojdzie do zapłodnienia komórki dzielą się x i y i wszystkie podzieliły (nie wiem jak to opisac) sie do meskiego a damskie zostało puste. I wynikiem tego może być że dziewczynka bedzie chłopcem tylko że z siusiawką. Może ta moja lekarzanka się myli...nie wiem..ale sama widziałam zdjecie tego dziecka i glówka jest naprawde okropna i te włosy na czole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny.
U mnie powoli sie uklada, w koncu zalatwilismy lekarza rodzinnego i co najwazniejsze recepty na badania, jutro jedziemy z rana zrobic kolejne badania i za 2-3 dni beda wyniki ahh oby dobrze wyszly 🙂
StPozdrawiam ciezaroweczki :*

Mufka- nie przejmuj sie bolem, czytam w internecie ze takie bole to nic groznego, gorzej jak boli srodek brzucha 🙂
Ale na wizycie zapytaj lekarza czy to nic zlego.
Ksia38- sliczny brzusio 🙂
Wiojojka- ja bym juz poznala plec o ile maluszek by sie odwrocil do nas pupka, ale uparciuszek byl, wiec moze przy nastepnym badaniu sie odwroci ladnie.
Kamilka- super skoro juz jest wszystko wporzadku z dzidzia, teraz najwazniejsze jest jej zdrowie no i Twoje 🙂 trzeba myslec pozytywnie i uwazaj na siebie.
Kasienka2608- Witamy na forum kolejna sierpnioweczke!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buziaczka- wiez wydaje mi sie jak lepiej gdyby matka dziecka dowiedziala sie wszystkiego, kazda z nas woli najgorsza prawde od klamstwa zwlaszcza kiedy chodzi o dziecko, niech jej powie ale w delikatny sposob moze z ta malutka sie poprawi? zycze jej jak najlepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buziaczkaa widzisz to jest zasadniczy problem ciezko wchodzic z butami w czyjes zycie i udzielac złotych rad powinno sie wydawac ze kazda mama powinna wiedziec co dla jej dziecka jest najlepsze 🙂 ale niestety tak nie jest 🙂 ja wychodze z załozenia ze lepiej wyjsc na nadwrazliwa mame niz pozniej "pluc sobie w brode" ze czegos nie zrobiłam. Raczej powiedzialabym tej dziewczynie zeby skonsultowała sie z innymi lekarzami 🙂najwazniejsza jest ta mała a nie to jak poczuje sie mama pewnie sie nie ucieszy ale najwazniejsza dzidzia 🙂 niekoniecznie jest tak jak pisze w necie ale lepiej sie upewnic 🙂
A swoja droga miałam inna sytuacje i wyszlam na wscibska i rodzice nic z tego sobie nie zrobili teraz sie zastanawiam czy to jest odpowiedzialne 😞 martwie sie o nie swoje dziecko... mala charczy...rzezi... w nocy od kilku dni a wczoraj przez sen "ulało" jej sie niby nic dziwnego ale mleko mialo kolor ciemnego brazu... i wyobrazacie dziewczyny sobie ze oni czekaja bo moze jej przejdzie dodam ze ma 4 tygodnie...i co tu robic:/?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana Sarko85: taka prawda - ja już nie raz tą historię słyszałam 🙂 hihihihihi takie były babki twarde a nie tak jak my :P:P:P

ja byłam wczoraj u pani doktor, zbadała, zmacała kochana moja jest taka fajna, mówi że wszystko jest ok, oczywiście z tym moim moczem nieszczęsnym nie jest dobrze ale dostałam furaginę która mi zawsze pomagała wiec moze w koncu sie uda pozbyć tych bakterii 🙂

a za 19 dni usg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane kobietki,

dziś już mnie to tak nie bolało na szczęście, rozmawiałam z koleżanką, która jest w 7 miesiącu z drugim dzieckiem i mówiła mi ona, ze to normalne - ucisk macicy na jakiś nerw.

A w ogóle wczoraj padłam do łóżka i zasnęłam w ubraniu o wpół do dziewiątej wieczorem, ocknęłam się tylko, jak mój mąż się kładł, zdążyłam się przebrać w piżamę i umyć zęby, no i spałam jak zabita do rana... ja, która zawsze szła spać koło 1 w nocy... szok.

Ale w każdym razie śniło mi się, że Dzidziuś wyciąga do góry nóżki, co widać na moim brzuszku.

Tak przy okazji Kasia38, świetny brzuszek!!!!

Sara 85 a na co idziecie? też bym się przeszła do kina, ale u nas w mieście jest zamknięte - w remoncie do kwietnia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Kochane Brzuszki. Ale ładny poranek, świeci słoneczko, okno otwarte, świeże powietrze .... 🙂

Kochana Palibulko! 🙂 moja teściowa ciągle mi opowiada jak to było "za jej czasów" pracowała do końca ciaży i żadnej taryfy ulgowej, wracała do domu gotowała obiadek dla męża, sprzątała , prała itp... I tu się z Nia nie zgadzam, zresztą Jej syn też nie, bo praktycznie odkąd zaszłam w ciąże nie miałam ani razu odkurzacza w ręku, bo mój Kochany robi to za mnie 🙂 I tak powinno być, co nie? :P


Mufka byłam wczoraj na Avatarze, dzisiaj podobno ostanie seanse, naprawde polecam, swietny film 🙂 Ale wróciłam tak padnięta jakbym całą noc przetańczyła. I też prawie uległam pokusie położenia się w ubranku tak jak Ty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczyny w ten piękny poranek 🙂
witam tez nowe koleżanki 🙂

pochwalę się, że wczoraj zdałam egzamin i jestem już instruktorem jazdy 🙂 a na pewno dużo pomagała mi moja dzidzia, uspakajała mamę i podpowiadała 🙂
zasłużyliśmy na duży odpoczynek i wielkie ciacho :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anochi moje szczere gratulacje 🙂Pogoda też cie wynagradza pięknym porankiem u mnie słoneczko w pełni i nawet 9 stopni na dworze 🙂


Witam wszystkie nowe brzuszki 🙂 zobaczycie jak tu u nas milutko jest 🙂

Palibulka ja ciągle słucham opowieści w stylu kiedyś kobiety rodziły w polu...... kiedyś też były dinozaury i epoka lodowcowa i lampy naftowe ...... 🙂

Teraz mamy XXI wiek i facet z odkurzaczem to norma i kobieta z brzuszkiem na zwolnieniu to nic zdrożnego wręcz przeciwnie 🙂


Miłego dnia moje kobietki , ja jeszcze 2 tygodnie i może w końcu dowiem się czy mój brzuszek to Max czy Jula ( choć i Zuzia ostatnio też jest w opcji mało oryginalnie ale mnie się podoba )wierci się jeszcze co prawda delikatnie ale wieczorem potrafi dać poczuć , że już tam jest 🙂

Powiedzcie mi dziewczynki czy któraś z was ma może kłopoty z oddychaniem? ja mam ciągle paskudnie zatkany nos lekarz przepisał mi homeopatyczne kropelki ale nie wiele one pomagają podobno niektóre kobiety w ciąży cierpią na wysychanie śluzówki nosa i niby ja to mam ....może znacie jakieś bezpieczne metody i przede wszystkim skuteczne na odetkanie 🙂?

ale mi dziś epopeja wyszła .....a gdzie podziewa się Anycool?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kobitki moje kochane brzuszki w ten piekny sloneczny prawie wiosenny dzionek ... ostatni jestem troszke zajeta i nie mam za bardzo czasu ale postaram sie to wszystko ponadrabiac... faktycznie idziecie ijak burza na forum:laugh: :laugh: ciesze sie ze tak dobrze sie miedzy soba dogadujemy


o widze kasiu ze zauwazylas moja nieobecnosc - wszystko ok dzidzia daje popalic na maxa a co do dzidziu Kasiu to obie chcemy Maxa I Zuzie ja jeszcze ostatnio zastanawiam sie nad Antosią i wszyscy chca zmienić Maxa na inne imie dla chlopca 🤨

WITAM WSZYSTKIE NOWE MAMUSIE NA SUPEROWYM FORUM

kochane tyle sie tu dzieje ze nie nadarzam za odpisywaniem:P 🙂

milo mi czytac ze dzidzie zaczynaja sie ruszac i u dziewczyn ktore ostatnio byly u lekarza ze dzidzie sa zdrowe:laugh: :laugh:

kochane co do pepuszka to nie wszystkie nas bedzie bolał zalezy od naszej budowy - niektorym z nas wypchne go na zewnatrz a niektorym nie - tek ktore odczuwaja ból to wiezadelka od niego sie rozciagaja i moga sie przygotowac ze jeszcze troszke i wypchne pepuszek na wierzch 🤨 ☺️


kasiu jeszcze jedno co do oddychania to nie zapomnij ze w brzuszku jest pasazer ktorego krew tez potrzebuje tlenu i kurdupelek sie rozpycha unosi nam lelutki ktore uciskaja na płucka przez co moze zmniejszac sie ich objetosc oddechowa, za czym idzie szybsze zmeczenie, zadyszka, a nawet bół w piersiach jak by dusił nas tonowy kamien ☺️


Pozdrowionka brzuchatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...