Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Ja ide dzisiaj do lekarza, ale tylko poskamleć o L4, nie wyobrażam sobie teraz powrotu do pracy, bo jak pisałam wcześniej już sobie znaleźli zastępstwo. Zobaczymy jak to będzie.
Co do tycia to mi jakoś ostatnio ruszyło. Do tej pory nie przytyłam nic, a w ostatnim czasie 1,5 - do 2 kg do przodu, ale i brzuszek się zrobił większy 🙂
Widziałam się wczoraj z kolezanką, która ma termin na 25 lipca, ale ma wieeelki brzuch 😁 Wyglądała jakby sobie włożyła pod kurtke piłke do kosza, mój brzuch do niej jest płaski jak deska do prasowania 😁
Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
asiulka 1984 Witaj 🙂
Ale Ci zazdrosze tego lekarza, u mnie w mieście nie ma zbyt dużego wyboru, chodze do takiej co ma naprawde świetny sprzęt, a że nie jest zbyt wylewna i miła.... hmmm.. 🤔 Na ostatniej wizycie powiedziała, ze nie widzi przeciwskazań do mojego powrotu do pracy, powiedziałam jej ze nie mam za ciekawej sytuacji w pracy , a pozatym włanie przez pracy trafiłam w 11 tygodniu do szpitala. A ona mi na to, ze nie ma obowiązku wystawiaina mi L4 i przedłuzy mi jeszcze ten jeden raz, a poźniej się zobaczy, bo najgorsze, czyli zagrożenie mojej ciąży mineło. Ja pracuje z małymi dziećmi 4-5 latki i wracałam tak zmęczona, ze nie miąłam już siły na nic. Ech...zobaczymy, najwyżej zmienie lekarza.

asiulka a ten Twój doktor jest naprawde rewelacyjny, skoro masz juz za soba tyle badań 😉 No i najwaznijesze że Dzidzia zdrowa. A jak tam u Ciebie widać już mocno brzuszek?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buziaczkaa masz racje trzeba korzystać z pogody i iśc na spacerek, musze wreszcie odkleic tyłek od samochodu... 🤢

a tu mam link dotyczący pogody, jakby nie patrzec zapowiada się coraz lepiej ... 🙂
http://www.twojapogoda.pl/16dni.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiulka 1984 teraz zobaczyłam Twoje zdjęcie, WOW jaki masz duży brzuszek 🤪
Buziaczkaa a jak u Ciebie powiększył się od ostatniego zdjęcia?

Miałam zamieścić swoje zdjęcie brzucha, ale jeszcze troche poczekam , może w koncu urośnie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiulka 1984, dałas zdjęcie z 16 tygodnia, ( akurat mój tydzień) masz na nim całkiem spory brzuszek 🙂 U mnie mozna powiedzieć, że jeszcze nic nie widać. Ot taki brzuszek po lekkim obżarstwie i nic więcej :P

Karulina ja miałam do tej pory badania tylko raz, a ok 3 tygodnie temu tylko na toksoplazmoze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzuszki w dniu Naszego świeta 😁 😁 😁 😁!!

Byłam dzisiaj na badaniach bo jutro wizyta 🙂mam nadzieje ze moj nieszczesny mocz wyjdzie ok 🙂 badania mam dosc czesto przynajmniej te podstawowe czyli mocz i morfologie do kazdej wizyty czyli co 4 tyg. 🙂 mialam tez toksoplazmoze jakis odczyn wassermana hbs odczyn coombsa 🙂 i badanie usg przy kazdej wizycie 🙂
Witam kolejne brzuchy 😁 Karulina i asiulka1984
asiulka jaki masz juz bziuch wielki 🙂nic tylko pogratulowac 🙂

ILONA11 jesli chodzi o platnosci za L4 to niestety zus płaci za dzien a nie za miesiac 😞 czyli 100%dziennej stawki 😞 biorac pod uwabe ze luty miał 28 dni znajdziesz przyczyne takiego wynagrodzenia 😞 bardziej oplacaja nam sie miesiace 31-dniowe:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzuszki!
Wszystkiego dobrego w dniu naszego święta 😁

Witamy nowe mamusie 🙂

Jeżeli chodzi o badania to i ja mam mocz i morfologie co 4 tygodnie czyli na każdą wizytę, teraz dodatkowo dostałam na toksoplazmozę drugi raz bo mieszkam z wrednym rudym kotem :P
Karulina: różyczka jest mega ważna bo jest nielada zgrożeniem dla kobiet w ciąży - ale lekarz chyba powinien wiedziec takie rzeczy! kurka już czasami to nie mogę z nimi 🤪
Sara85: walcz Kochana o swoje - należy Ci się już, a w razie czego naściemniaj że sie źle czujesz i już - co za babsztyl!
asiulka1984 : ale masz brzuchol 😁 czad! chyba normalnie mnie wyprzedziłaś 🙂 🙂 🙂 🙂
Wiojojka: to będziemy dwa hipopotamy 😁 ja też już dobrą 6 przytyłam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ILON11 moim zdaniem nie ma znaczenia kto to teraz wypłaca 🙂 Zus wypłaca 100%stawki dziennej czyli z całego roku Twoich dochodow liczy srednia stawke dzienna i za kazdy dzien Ci ja wypłaca wiec bedac na L4 tyle powinnas dostac za 18 dni 🙂natomiast reszte czyli 10 dni obliczyłabym według stawki urlopowej czyli 10x 100% stawki dziennej zawartej w umowie 🙂 wiesz w ogole o co mi chodzi bo sie sama juz zaplatalam:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam linii na brzuchu, ale moje włoski są ciemniejsze i może przez to wydaje mi się,że jest ich więcej 😞 ale jak czuje mojego maluszka w brzuchu, to to wynagradza wszystkie niezbyt ładne zmiany na moim ciele, bo mówią,że ciąża służy kobiecie, a mi mówią,żebym się nie obraziła, ale brzydnę zamiast pięknieć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem,ale mój pępek zawsze był schowany, a teraz wystaje mi taki cypel,ż nawet pod bluzką widać jak wystaje i jest coraz bardziej koloru brązowego na końcu...i już od dawna mi tak wystaje,mój mąż mówi,że jest śmieszny i że mu się podoba:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelia87 jak byłam na ostatnim usg w 13tyg to nic nie miało między nóżkami,ale pani doktor powiedziała,że to nie jest pewne i że przy następnej wizycie będzie pewniejsze,ale każdy kto mnie widzi to mówi,że raczej dziewczynka będzie:laugh: :laugh: :laugh: A Wy wiecie już co macie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...