Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witamy 🙂) moje miasto zasypane... piekne to a takie a zarazem teśknie strasznie, i czekam na wiosne...

Córka zrobiła mi mega niespodziewajke w nocy 🙂) ja zmeczona po weekendzie w szkole przyjechałam wczoraj dziecko spało. dowiedziałam sie ze jadła o 18. wiec mysle sobie obudzi sie o 22 z wielkim głodem nakarmię i pójdę spac. z tego zmeczenia zasnełam nie wiem o której i obudziło mnie przeciągnie się mojej Majeczki o 4.30....
no w szoku byłam ile królewna wytrzymała... i dała mi pospać i wypocząć... kochana moja....

ja dalej na wiosce bez internetu 😁
ale jestem na dobrej drodze aby go miec... moze w tym tyg sie uda...

dzieciaki prześliczne!!!! niech zdrowo rosną 🙂)

mam pytanie do mamusiek które karmią modyfikowanym
karmie bebilonem ... powiedzcie prosze czy zagęszczacie dzieciakom mleczko kleikiem ryzowym i ile miarek wsypujecie do flaszki z mleczkiem.
ja na 120wody 4miarki bebilonu 1 miarka kleiku... ale nie wiem czy dobrze i pragnę to skonsultować. prosze o pomoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w Poznaniu też biało 🙂

jak śpią Wasze pociechy? mój Jasio ostatnio kiepsko- mam nadzieje ze to przez katar (bo jeszcze z nim walczymy 😞) Kąpiel ok.19.19.30, zasypia ok. 19.30- 20.30 śpi do 23.00 - 24.30 potem już pobudka co 2-3h 🤢 śpimy do 8.00 potem co 1,5h-2h( po prostu pada ze zmęczenia)drzemka po 30-40 min...od 16.00 walka bo Jaś bardzo zmęczony czasem zasypia ok. 17.00 i śpi aż do kąpieli, ciężko go dobudzić i jest dramat ☺️ Karmię tylko piersią i myślałam ,że tak do 5m-ca na 100% ale poważnie zaczynam się zastanawiać nad dokarmianiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maksiu sto lat stoooo lat!!!!!

Karulinko, to rzeczywiście masz niezłą przeprawę z Jasiem. ja karmię tak- najczęściej odciągam i podaje to z butelki, Łucja zjada około 120 ml co 3 godziny, z samej piersi też czasem wypije, ale często się wkurza i płacze przy piersi, więc dlatego odciągam. a raz lub dwa razy dziennie daje jej mieszankę bebilon 1, ale nie zauważyłam, żeby przetrzymywała po tym dłużej, też po 3 godzinach chce jeść. a śpi tak: po kąpieli z 5-6 godzin, a potem co trzy godzinki się budzi na jedzenie. po południu śpi z 2-3 godzinki. i tyle.
a może Jasiowi też ząbki się klują, że taki marudny jest....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny..
100lat dla solenizanta.. 😁
Ja też miałam właśnie pytać o krem do buzi..
Karulina u nas też ostatnio noce kiepskie..nie dość że jak zasypia trochę marudzi..to później jeszcze kilka razy się przebudzi nim zaśnie na dobre i w nocy czy nad ranem znowu pobudki..
Przykładowo wczoraj obudził się po 22 i do rana miałam 9pobudek..z cycuszkiem..myślę że może go suszy przez to że się grzeje..ale nie przegrzewam domu..wiec sama nie wiem co jest..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mufcia ja kupiłam chustę za 350 zł 🤪 🤪 🤪 i ani razu jej nie nosiłam Franio się denerwował a mi nie było wygodnie, poza tym to 5 metrów materiału i ja absolutnie nie nadaje sie do wiazania tego z dzieckiem w ręku. Kupiłam nosidło i jestem mega zadowolona, nosze go czasem w domu Franio usypia w nim bezproblemowo. Poza tym zakładam dwoma ruchami i kręgosłup mi nie odpada. Nie jestem z tych co krytyjują jedno i chwalą drugie napewno chusta ma swoje uroki ale dla mnie się nie nadaje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kupiłam za 50 zł elastyczną - tak na próbę, czy to w ogóle się sprawdzi i ma sens, teoretycznie sa one do ok 9 kg, czyli mam nadzieję, że jeszcze na wiosnę troche ponoszę - jeśli będzie mi się sprawdzać to wtedy kupię tkaną. Musze przyznać, że mam jeszcze problemy z wiązaniem przy elastycznej, więc z tkaną to byłaby od razu kompletna porażka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ my po imprezie ja chyba najbardziej zmeczona no ale coz... maly tak sobie w sumie poszedl spac ok 19:30 ale o 20:00 obudzilo go bicie zegara i byla zabawa do 21;30 no i pozniej spal do 8;00 z przerwa na jedzoko o 23 i pitku o 4;30 😎 wiec spoko

a co do chust to ja czesto nosze w niej malego i mam tkana chustę troszke trudniejsza w obsludze niz elastyczna ale jest ok ,nie używam jej w domu tylko jak wychodzimy maly lubi w niej chodzic bo wiecej widzi a co do zwisajacej glowki jak spi to trzeba odpowiedno zawiazac chuste i ulozyc glowke tak aby byla oparta policzkiem o nasze cialo , fakt nie zawsze da sie tak utrafic ale im czesciej sie nosi tym wszystko wychodzi latwiej trening czyni mistrza ,,,, a i tez czasem ludzie sie na mnie dziwnie patrza jak jaka glowka wychodzi spod kurtki 🤪 🤪 ja tez polecam a nawet teraz jak wychodze do sklepu na chwile wole wpakowac go w chyste niz w wozek zreszta u nas przez winde to z wozkiem cala wyprawa 🤢 🤢 🤢

Maxior dużo zdrowka i przespanych nocy i do kolejnych mini urodzinek
buziaki od cioci i strzakla od Maksia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie dlatego każda z nas wybiera to co dla niej najwygodniejsze ale strasznie mnie drażni wojna chuściano - nosidełkowa - co to jest za jazda, se chcesz nosić w chuście se noś chcesz w nosidle tez noś ale jebać jedno albo drugie nie ma sensu - a niestety ciągle sie spotykałam z takimi jazdami jak szukałam opinii o swoim nosidle. Ja myśle że gdyby ktoś mi pokazal jak wiązać chustę to pewnie bym ją polubiła a sama nie umiem się z tym uporać, co prawda próbowałam dawno temu i w połogu wiec nerwowa byłam 😉 moze jeszcze spróbuje 😉 a jezeli chodzi o kręgosłup to ja kupiłam takie nosidło ze wzmocnieniem na kręgosłup.
http://www.scandinavianbaby.pl/product-pol-99-BabyBjorn-nosidelko-ACTIVE-brazowy-bezowy.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bulka to twoje nosidło jest bardzo fajne 🙂 i gdybym miałam az takie wolne fundusze to bym sie nad nim zastanawiała 🙂 na razie mam chustę i w domku korzystam, bo nie ma warunków na wyjście z domku
w ogóle to teraz jest wielkie lobby na chusty, pieluchy wielorazowe i w ogóle bycie eco - można zwariować, trzeba trochę rozsądku i trzeźwego spojrzenia na to wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam chustę- pożyczoną- ale jak dla mnie szału nie ma 🥴 BUŁKA to Twoje nosidełko bardzo fajne ale cena mało fajna 😠

ps. to moje szczęście na profesjonalnej sesji 🙂
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-11/7dbd746b/jasiol001.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-11/7dbd746b.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny mam pytanie czy sa tu jakies mamy, które karmią piersią i z jakiś przyczyn np. szkoła, zostawiaja maluchy ze ściągniętym mlekiem?
chodzi o to, że właśńie dowiedziałam się, że mam teoretyczną szanse wzięcia udziału w fajnym szoleniu za półtora tygodnia, ale to wiąże się z zostawieniem małej na 10 godzin, nigdy nie uzywałam laktatora i nie wiem czy dałabym radę ściagnąć tyle pokarmu, możliwe, ze będe zmuszona przejść na sztuczne choć nie chcę - więc pytam czy coś takiego ma szansę zafnkcjonowac 😜 ale mieszam 😜 zresztą sama nie wiem jak mała z butli będzie piła i czy później będzie chciała z piersi i jak moje piersi wytrzymają
no wyżaliłam się, ciekawe czy ktoś coś odpowie 😜 bo ja bym sama nie wiedziała co doradzić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...