Skocz do zawartości

Oólna dyskusja o wszystkim | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam mamusie...
My niby już an dniach ale cieszcie sie tym stanem co macie bo ostatni miesiąc jest bardzo ciężki nie ma co ukrywać ☺️
Anulka nie daj się zwariować tym wszystkim dookoła mi tak wmawiali że będzie dziewczynka,że brzuszek to mam jak na dziewczynkę etc. do dziś nie wierzą że urodzi się chłopczyk 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz wiem że bedzie synek, każda prawier kolezanka mówiła ze bedzie córka a ja tak w głębi ducha myślałąm że właśnie chłopczyk i nie pomyluiłam się, ale i tak bardzo się cieszę 😉 mały Jakubek jeszcze nie kopie;( ale rusza sie od czasu do czasu. Ginekolog mówił że za 2 tyg powinnam te ruchy bardziej odczuwać 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
a ja troche zmienie temat- poniewaz pisza tu juz prawowite mamy to chcialabym zapytac czy macie monitory oddechu , jesli tak to chcialabym sie dowiedziec czy w przypadku Angel Care jest wymagana jakas grubosc materaca pod ktora umieszcza sie te plytki??

Anulka81 , ten pomysl z pieluszkami wydaje sie optymalny, na poczatku nie ma co testowac, ale juz na spokojnie w domku mozna wyprobowac inne firmy.
Jak rodzilam Livie to na stronie Huggies mozna bylo sie zarejestrowac i przesylali taki pakiet startowy kilku pieluszek, nie wiem jak teraz ale warto poodwiedzac strony producentow bo moze kazdy z nich ma takie gratisowe probki, ale lepiej juz teraz to zrobic bo mi przyslali po ... 3 miesiacach 🙂
Anulko, usg 3D to w zasadzie stopklatka z usg 4D czyli kazde 3D to tak naprawde 4D i koszt jest jeden.

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂
june, fajny temat poruszyłaś.
dobrze byłoby poczytać realnych opinii na ten temat 🙂 także kobitki, które przetestowały to urządzenie napiszcie swoje zdanie 🙂
co do 3d/4d to chętnie bym na pamiątke sobie zafundowała ale mój Aaronek ostatnio coś nie chce buźki pokazywać tylko jajkami świeci :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania23 napisał:
Witam mamusie...
My niby już an dniach ale cieszcie sie tym stanem co macie bo ostatni miesiąc jest bardzo ciężki nie ma co ukrywać ☺️


Oj cieszcie się cieszcie..ostatni miesiąc najgorszy :P a jak przenosicie to już w ogóle... ja cały czas czekam i czekam, hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anka nie martw się, po prostu mój ciążowy brzuch to chyba był jakiś wybryk natury. 😉 Nawet jak leżałam w szpitalu na patologii, już po swoim terminie porodu i pielęgniarka robiła mi ktg, to się dziwiła, że taki malusi. Podobnie inna przyszła i pyta się mnie o termin porodu - ja na to, że 18 listopad, a ona zapisuje "18 luty...", ja "nie - listopad!"... Babeczka popatrzyła krytycznie na mnie i mój brzuch z tekstem "phi! taki mały?!".

Anulka no mi akurat z pewnością więcej radości dało nawet zwykłe usg, bo na 3d maluszek okazał się za ruchliwy i obraz się co rusz rozmazywał. Także zwykłe okazało się wyraźniejsze i ciekawsze. 🙂
No i może Tobie też "wykraczą" chłopca, he, he, bo u mnie też tak wszyscy mówili. 😉 No i moja intuicja też krzyczała - mały facet! 😁

June ja nie mam monitora oddechu. Jakoś się obywam bez. Maluszek u mnie śpi w tym samym pokoju co my, więc możemy do niego zajrzeć, widzieć go - no i słyszeć (a swoją drogą często sobie chrząka, postękuje i wręcz "chrumka" przez sen 😁).

Megi bądź cierpliwa... Potem się dość szybko o tym oczekiwaniu zapomina. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A swoją drogą - oto mój zblazowany Słodziak 😉:

[img size=301]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/zblazowany.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />

Ech i wiecie co Wam powiem?... Teraz nie możecie się może jeszcze doczekać, a potem te nasze małe dzieciaczki tak szybciutko rosną i rosną (to już wiedzą obecne mamusie 😉)... 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
megi85 napisał:


Oj cieszcie się cieszcie..ostatni miesiąc najgorszy :P a jak przenosicie to już w ogóle... ja cały czas czekam i czekam, hehe



to prawda że ostatni miesiąc jest najgorszy! ja przenosiłam ciążę 10 dni! nie mogłam się doczekać a teraz mam wspaniałego synka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
june28 napisał:
witam 🙂
a ja troche zmienie temat- poniewaz pisza tu juz prawowite mamy to chcialabym zapytac czy macie monitory oddechu , jesli tak to chcialabym sie dowiedziec czy w przypadku Angel Care jest wymagana jakas grubosc materaca pod ktora umieszcza sie te plytki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
june28 napisał:
witam 🙂
a ja troche zmienie temat- poniewaz pisza tu juz prawowite mamy to chcialabym zapytac czy macie monitory oddechu , jesli tak to chcialabym sie dowiedziec czy w przypadku Angel Care jest wymagana jakas grubosc materaca pod ktora umieszcza sie te plytki??


Wiesz ja myślę że monitor oddechu sprawdza się u wcześniaków lub u mam które chcą aby ich pociecha spała sama w pokoiku. Myślę że natura tak nas mamy obdarowała instynktem że żadna martwa rzecz na bateryjki nie będzie mądrzejsza od nas 😉
Ale to już jest decyzja każdej z osobna a ja wyraziłam tylko swoje zdanie...uważam że za te pieniądze można kupic coś o wiele bardziej pożyteczniejszego w końcu kiedyś tego nie było i nasze mamy jakoś sobie radziły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania23 , racja ze takie rzeczy zaleca sie przy wczesniakach , mam juz coreczke ktora urodzila sie w terminie, ale i tak strasznie sie o nia balam, bo mam znajomych ktorym niestety zmarla 6 miesieczna coreczka 😞 fakt, byla wczesniakiem ale to co przezylam na tym pogrzebie to odbilo sie straszna trauma i ostatecznie lekarz przekonal mnie ze nie powinnam sie matrwic o Livie bo jest donoszona i zdrowa wiec wtedy nie kupilam tego monitora i efekt byl taki ze przez pierwsze 10 mies spalam z niania elektroniczna w reku i biegalam co chwile do jej pokoju sprawdzic czy oddycha... straszna schiza wiec dlatego tym razem chyba dla swietego skokoju zainwestuje w Angel Care, zwlaszcza ze chlopcom smierc lozeczkowa zdarza sie statystycznie czesciej a teraz bedzie Synek no i poza tym nadal nie sa znane mechanizmy wywolujace zatrzymanie oddechu co zdarza sie tez dzieciaczkom urodzonym w terminie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Również witam w środę. 😉

June jeżeli ma Cię to uspokoić to jestem za - kup ten monitor, a może nie będzie Ci każdej nocy strach spędzał sen z powiek. I poradziłam bym Ci też spać w tym samym pokoju co dziecko - wstaw np. jego łóżeczko do swojej sypialni. To dostateczna bliskość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi , Marcel bedzie do 4-5 mies spal w kolysce w naszej sypialni ale w ciagu dnia bedzie w swoim pokoju w lozeczku- nie chce zeby dziecko ok roku mialo stres ze nagle rodzice `wyrzucaja` go z sypialni, wiem jaki problem mieli z tym znajomi. Livia w zasadzie od 2 mies spala juz w swoim pokoiku i nie bylo problemow, ladnie zasypiala i buzila sie bez placzu bo byla przyzwyczajona od poczatku do takiego stanu rzeczy 🙂 wiadomo nie wszyscy maja mozliwosc zeby zapewnic dziecku wlasny pokoj ale jak jest taka mozliwosc to lepiej to wykorzystac bo pozniej coraz ciezej przeniesc Malucha z sypialni chociaz najchetniej to bym spala z takim brzdacem w jednym lozku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
June no chyba, że tak to sobie planujesz. No ja, niestety, nie mogę póki co zapewnić dziecku własnego pokoju (w jednopokojowym mieszkanku to trudne 😉), choć tak czy siak jestem za tym aby początkowe miesiące dziecko miało swoje spanko właśnie w pokoju rodziców - szczególnie w nocy. A za dnia to rzeczywiście - niech sypia w swoim. 🙂

Doti chyba nie najlepszy czas na dołki. Weź się w garść kobieto! Głowa do góry i uśmiech. Sesja przyjdzie, minie, szkoda Twojego samopoczucia na nią. A forum nie zając, nie ucieknie. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...