Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kurde ona juz chyba jest taka wielka i taka ciezka ze ja pozycji nie moge zadnej przyjac najgorzej dla mnie to teraz chodzic spac bo z godzine sie musze poprzewracac zeby wogule usnac 😞 a siedzenie na krzesle to po 5 min i nachwilke musze wstac przejsc sie bo tak to nie dam rady.
Nie wiem moze ona tez jakos szczegolnie uciska mi na ten kregoslup albo cos nie wiem 😞

Zmartwienia same na glowie najgorsze to mieszkanie teraz to juz w 100% nie mam gdzie sie przeprowadzic tak jak pisalam wczesniej kobieta dzis do mnie napisala ze pokoj (rudera) juz nie aktualna 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzis myslalam ze mi sie wody zaczely saczyc 🥴
Bo zalozylam sobie wkladne i nagle sie zrobila taka mokra ze czulam jak by mi przecielko w czasie okresu 🥴 🤨 bardzo duzo wydziela sie zemnie tej wydzieliny.
Martwi mnie jak wyglada ten caly czop, bo on podobno czasem wczesniej wychodzi......
Tez siedzialam jak na grzedzie 😜 i obserwowalam czy sie cos nie dzieje ale ustalo naszczescie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmm widzialam tez byl taki kocyk co Miś go trzymał w łapkach 🙂 ale wydawał mi sie bardzo tandetny bo byl z takiego zwyklego polaru, a ten co ja kupilam to z jednej strony ma polarek a z drugiej takiego misia jak by i kosztował tylko 4 funty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lubię Was podczytywać czasami :P mam nadzieję że nie przeszkadza to żadnej z Was,bo są niektóre wątki że nie są mile widziane mamusie z innych wątków 🤢

Co do wód płodowych to ja miałam przeźroczyste 🙂

To znak, że zaczyna się poród (choć do chwili, kiedy przytulisz swoje maleństwo, może minąć jeszcze nawet kilkanaście godzin). Wody płodowe powinny być przejrzyste. Jeśli mają inny kolor, przyszła mama musi natychmiast trafić do lekarza. Np. kolor zielony może świadczyć o tym, że są zanieczyszczone smółką (pierwszą kupką niemowlęcia), co niekiedy może się wiązać z zatruciem dziecka.
Jeśli odejdą wody, trzeba jechać do szpitala nawet wówczas, gdy nie mają niepokojącej barwy albo gdy ciężarna nie odczuwa skurczów. Wypływanie płynu owodniowego świadczy o tym, że pękł pęcherz płodowy. A skoro nie jest już szczelny, przestał chronić niemowlę. Bakterie z pochwy mają wówczas zielone światło: mogą zawędrować do macicy i zainfekować maleństwo. Jeśli wody odpływają w terminie okołoporodowym, w obawie przed zagrażającą infekcją trzeba czasami ciążę zakończyć poprzez wywołanie akcji porodowej. Gdy odpływają przedwcześnie, przez pewien okres podaje się ciężarnej antybiotyk, który chroni nienarodzone dziecko przed bakteriami. Mama i maleństwo zyskują w ten sposób trochę czasu, który można wykorzystać, podając preparat przyśpieszający dojrzewanie płuc dziecka.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja wlasnie tez nie wiem czy do wozeczka go bede uzywac czy cos...
Okaze sie narazie nie mam glowy do myslenia o takich zeczach...ehhh
Łózeczko i ubranka juz powinny byc dawno zrobione a tutaj wszystko w rozsypce...

Ehh chyba znow skórcze mam , bo czkawka chyba małej nie trwa az 10 min ?? a po drugie czy ja jest czkawka to czujecie bardziej to w macicy ? bo ja tak własnie mam, i strasznie mnie to meczy juz czuje sie padnieta pewnie zaraz sie poloze bo mam dosc juz wrazen na dzien dzisiejczy.

Ogladalismy z moim dzis takie male studio ale strasznie duzo chca miesiecznie za to plus jeszcze rachunki wjec raczej nie stac by nas bylo na takie cos 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia82 mi to wogule nie przeszkadza, czasem warto sie dowiedziec róznych zeczy od mamusiek które sa juz doswiadczone 🙂

OK no to ja tez wsumie smigam sie polozyc do jutra kochane :*
Spijcie dobrze 😉
I niech wasze dzieciaczki tez dadza wam pospac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niemoge zasnąć.siedze sama w domu,mój pojechal na ryby ze znajomymi i wróci niewiem kiedy i pewnie ostro dziabniety 😞 😞 😞tylko kot mi pozostał 😞mój przytulak,niemożna sie od niej odpedzić.rozłożyła mi sie na cycach i śpi,jej ulubione miejsce 🙂zboczuch jeden.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...