Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
póki co u nas nie ma mowy o takim przeczekaniu ...gdy ja ignoruję jest totalny ryk i krzyk.......ale nie daję jej tego co chce tylko przytulam i próbuję uspokoić,zająć czymś innym...ale jest ciężko...w ogóle ostatnio nauczyła się nie wiem skąd lać z plaska....wiadomo lekko ,ale jednak ...ostatnio teściowa dostała... 🤢
heh wiadomo teściowa to nie taka zła ofiara (hahaha)ale kurde nie może tak i koniec nie wiem jak ja oduczyć... 🥴
no ale to się da...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sioperka22 napisał(a):
póki co u nas nie ma mowy o takim przeczekaniu ...gdy ja ignoruję jest totalny ryk i krzyk.......ale nie daję jej tego co chce tylko przytulam i próbuję uspokoić,zająć czymś innym...ale jest ciężko...w ogóle ostatnio nauczyła się nie wiem skąd lać z plaska....wiadomo lekko ,ale jednak ...ostatnio teściowa dostała... 🤢
heh wiadomo teściowa to nie taka zła ofiara (hahaha)ale kurde nie może tak i koniec nie wiem jak ja oduczyć... 🥴
no ale to się da...


ja mam to samo 🤢
nie mam pojecia skad to dziecko cos takiego widzialo.... ale widac moze taka kolej rzeczy ;p
ja ignoruje ryczy krzyczy tupie wali ale nie ma zmiluj sie... dopiero jak juz widze ze bierze go konkretny szal to go tule przepraszamy sie i jest ok.
nie dam sobie malpiosznkowi wejsc na glowe. wystarczajaco inni na to pozwalaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam zasadę taka:
Z terrorystą nie negocjiuje.
Jak poplacze, nic jej nie bedzie, potupie, to ją noga wkoncu zaboli. bedzie sie rzucać po ziemie to jej sprawa.
Nie reaguje az wkoncu ona sama kapuje ze jej to nic nie daje.
Co do bicia to ja reaguje, mówie ze nie wolno bo innych to boli.
Kiwam palcem przed nosem itd.
Nie ma bicia i już.
A jak sie wydziera itd to nie przytulam bo ona twierdzi wtedy ze wygrała :P
Juz sprawdziałam i pozniej było gorzej.
Jak bardzo krzyczy to zaprowadzam ją do pokoju i mówie ze jak chce sobie krzyczeć to tu bo ja nie mam ochoty tego słuchac i jak sie uspokoi to niech przyjdzie do mnie i wychodze.
Drzwi przymykam, nie zamykam.
Kilka razy tak i od razu załapała ze nie chce beksy kolo siebie bo moje uszy tego nie wytrzymują.
:P
Kupiłam szafe łuuuhuu za 150 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
elle09 napisał(a):
Ja mam zasadę taka:
Z terrorystą nie negocjiuje.
Jak poplacze, nic jej nie bedzie, potupie, to ją noga wkoncu zaboli. bedzie sie rzucać po ziemie to jej sprawa.
Nie reaguje az wkoncu ona sama kapuje ze jej to nic nie daje.
Co do bicia to ja reaguje, mówie ze nie wolno bo innych to boli.
Kiwam palcem przed nosem itd.
Nie ma bicia i już.
A jak sie wydziera itd to nie przytulam bo ona twierdzi wtedy ze wygrała :P
Juz sprawdziałam i pozniej było gorzej.
Jak bardzo krzyczy to zaprowadzam ją do pokoju i mówie ze jak chce sobie krzyczeć to tu bo ja nie mam ochoty tego słuchac i jak sie uspokoi to niech przyjdzie do mnie i wychodze.
Drzwi przymykam, nie zamykam.
Kilka razy tak i od razu załapała ze nie chce beksy kolo siebie bo moje uszy tego nie wytrzymują.
:P
Kupiłam szafe łuuuhuu za 150 zł


Gratki Elcia 😘 A z tym wychowywaniem robię tak samo. I z biciem też on tak ma więc to na bank ten czas. Chociaż wiecie jaką mam sytuację w domu więc u mnie to już na bank nie mógł podłapać bicia. Bo że niby sama sobie po ryju bym dawała? 😜
Obudziłam się bez mocy totalnie. Czy to normalne??? Że wstaję i jestem dętka? 😮 Wstawiłam pranko i musiała bym po jakieś zakupy podskoczyć , ale boję się tego upału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elka popieram Twoje zachowanie !
Ja wam powiem Kacper się zrobił też dosc "rozpieszczony" : //
Byliśmy na dniach rudy w sobote dał czadu poprostu jak on cos chce a nie dostanie to bunt jak nigdy wydziera nie chce isc zapiera sie by go nie wziasc no masakra :/
i cos tu czuje wychowanie tesciowej bo ona co kacper chce to mu daje bo ona płącze 😮
U nas weekendzik na + 🙂
Na dzien matki Mati pomyślał o mnie ☺️
kupił takie serduszko z lindora z czekoladkami wrócił z pracy dał kacprowi i powiedział mu : Idz Kacperek daj to mamusi i buziaka daj
a Kacperuś przyszedł i powiedział masz mama i dał buziaka ☺️ ☺️ ☺️
Jakie to słodkie było, rzadko zdaża sie ze on co dostaje to komuś da a tu tak łądnie na dzien mamy
cieszyłam sie jak małe dziecko 🙂 🙃
Dziś mam w żłobku dzien mamy na 10 🙂
ciekawe co tam bedzie się działo potem wam napisze kochane 🙂
miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka u mnie ciężko jest z tym przeczekiwaniem płaczu i histerii...ponieważ ja mam na względzie to jej serduszko...niby ok ,ale jeszcze na kontrol mamy się stawić po 4 roku życia także...wolę jej ograniczać nerwy na ile się da....żeby to serduszko miało jak najmniej stresu.
ale wiadomo na wolę jej nie daję..dziś już z kolei była grzeczna byłyśmy na działce z moją przyjacółka potem na zakupach...wylatała się i teraz śpi a ja muszę się brać za porządki ,bo mam totalny rozpieprz wszędzie i gromadę prania 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Perelka napisał(a):
hej lasencje ja na chwilke nadrobie jutro dzis pokaze wam moja gadule Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...



Łaaaaaaaa!!!
ALe on gada rewelacyjnie!!
Nika jak go zobaczyła to od razu dzidzi!!!!!
Stwierdzam, kobieta nie powinna wieszać szafek w kuchni ani drzwi... 5 par... szlag.. ręce mi odpadają..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Eluśka ja mam ochydny głos 🤢
  • Mój też lubi pępki tylko że pepe to mówi na swojego brata bo my tak do niego mówimy 😉 no gada jak najęty a wczoraj przeszedł samego siebie 🤢 od rana ryczał o byle g.... chciał pić ryczy daje mu ryczy i odpycha ahhh cały dzień tak miał a popołudniu znowu piszczał skakał już się śmiałam co mu babcia dosypała do jedzenia 😁 no normalnie nie szło z nim 😞
  • no nic idę na spacer i potem ponadrabiam jakoś ostatnio brak mi czasu yhhh bawiłam się radiem w aucie bo miałam zakodowane no ale dałam radę i już gra 😜 😎
  • 😘dla Was i Maluszków 😘
  • Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    hejka Pawełek zarąbisty ,a Franuś słodziak jak nie wiem śliczny i w ogóle taki słodki uśmieszek ma...taki chyba z niego misiek do tulenia co?
    fajnie bobasy gadają u mnie bez zmian..ręce opadają i nadzieją,że sama zacznie mi mówić też.... 😞 😞 😞
    nic mówcie co chcecie ja idę na początku czerwca z nią do lekarza ...pogadać o testach alergicznych i tej jej mowie...a raczej jej braku.... 🥴
    u nas pogoda się psuje....dobrze ,że plac zabaw juz dziś zaliczony ,bo teraz się chmurzy....w ogóle dziś Oliwka pobiła swój rekord ...wstała o 4n rano razem z moim i dopiero teraz zasnęła.... 😮ja chodziłam na rzęsach.... 🤢
    ten tydzień pracuję na zmianie z teściowa.....trzymajcie kciuki ,żebym nie zgłupiała hehe 🙃
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Elka Franiu kochany 🙂 🙂
    A Pawelek jaki slodki!!!
    super 🙂

    moj tak bystro az nie gada...
    Ogolnie bylismy w tej salce z logopeda.. Madziu kolejny post calkowicie dla siebie.. a pisze go tu nie na prv.. bo inne laseczki tez pewnie chetnie tego sie dowiedza.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    MADZIU!!!!
    Pani logopeda dala nam cwiczenia na aparaty mowy itp
    1. stanie przed lustrem i robienie glupich min
    2.papugowanie siebie na wzajem machanie jezykiem wyciaganie go jak sie tylko da
    3. masazyk buzi- jest podobno w necie dla dzieci ktore nie pozwalaja dotykac sbiee twarzy...
    4. ty siadasz po turecku bierzesz dziecko do srodka i np udajecie ze jedziecie autem, pociagiem lodka.. kolyszecie sie wydajecie odglosy
    5. siadasz na przeciw i mowisz jej ze ma pokazywac czesci ciala - piosenka
    6. czytanie bajek czy pokazywanie i nasladowanie wszystkiego po kolei- po kilku dniach jak wejdzie jej w nawyk mowisz- mama zmeczona ty poczytaj i ogladacie i ona ma ci mowic co widzi
    7. dajesz jej jakas rzecz i mowisz ze 3 razy co to, czy jak widzicie cos to tez po kilka razy co to
    8. kazesz jej przynosic duzo rzeczy czy zanosic tacie
    9. nie ma ze np na picie mowisz 3 4 okreslenia ze np piciu tutu pitu sok ... jedno okreslenie na kazda rzecz i to samo inni ty mowisz na picie tutu oni tez.
    10. te ukladanki takie co trzeba dopasowac dos by wlozyc...
    11. spiewanie wierszyki rymowanki
    12. mowic pokaz lampe pokaz drzwi pokaz tv...
    13. ukladac klocki i liczyc... np raz 2 3 baaam albo buuum buuum bummm paaach wierza robi paaach

    oddechowe-
    1. dmuchac piorko, wacik, kistek co kolwiek
    2. kladziesz ja i na buzke dajesz chustke i kazesz jej dmuchac
    3. dajesz jej kubek z piciem i zamiast ciagnac ma dmuchac zeby byly bable
    4. je- to niech je jak kotem piejek bez raczeek - taka zabawa!!
    5. np masz na obrazku krowe i od niej linia ^^^^^^^^ to po niej ma jechac paluszkiem i mowic tak dlugo muuuuuuuuuu
    myszka to linia __________________ piiiiiiiiiiiiii itp
    6. dmuchac wiatraczki itd
    7. duzo robic buziakowzeby jak nawiecej jej ustka pracowaly niech robi duzo mama z buzka neich caluje reke
    8. klasc sie na brzuszku i robic wyscigi lodek papierowych czy czegokolwiek
    9.


    babeczka mowila ze
    1. DZIECI TAKIE MALE NIE MOGA ROBIC WDECHOWYCH CWICZEN WIECEJ NIC 2 3 MIN BO DOJDZIE DO HIPERWENTYLACJI
    2. NIE ZMUSZAC!!!!!!!!! NIE CHCE DMUCHAC IDZ DO OKNA I MOW JEJ CO WIDAC
    nie chce tego to co innego robcie
    3. ZE NIE MA PIC DUZO Z BUTELKI ZE SMOCZKIEM JAK NAJWIECEJ STYMULOWAC BUZKE
    4.JESLI NA COS MOWI TAK JAK MARCEL KOKO... TO NIECH BEDZIE SOBIE TA RZECZ KOKO ALE NIECH COS NAZWIE
    5. JESLI DZIECKO SIE WYWROCILO, MIALO POPARZONA BUZKE PRZEZ JEDZENIE CZY COS SIE STALO PRZYKREGO MU ZE SIE ZABLOKOWALO TO NIE DA RADY NIE POWIE NIC...
    6. NIE JEST POWIEDZIANE NIGDZIE ZE DZIECKO MA MNIEJ NIZ 2 LATA I NIE MA ISC DO LEGOPEDY... MOZE MIEC ROK A JAK CIE COS NIEPOKOI TO ONI MAJA TAKIE CWICZENIA KTORE COS ZDZIALAJA JESLI SIE DZIEJE NIE TAK JAK MA.
    7 PO ZA TYM TO MOZE BYC ZA MALE WEDZDELKO CZY COS Z GARDLEM COS W GLOWIE

    TAKZE MADZIU... POTRENUJ ZE SPOKOJEM... DAJ JEJ CZAS I MOZE WTEDY IDZ...
    BO JESLI TY JEJ W TYM NIE POMOZESZ TAK JAK ONA TEGO POTRZEBUJE TO ONA MOWIC NIE BEDZIE CI NA ZLOSC.
    A JAK TY NA NIEJ WYMUSZASZ POWIEDZ KON TO ONA MA CIE W D....
    NIE MA CO PANIKOWAC TYLKO PRZYSIASC Z NIA W ZABAWIE , JAK NIC SIE NEI RUSZY DO KONCA MIESIACA TO BYM POSZLA.


    A 2 SPRAWA... KAZDE DZIECKO MA SWOJ RYTM I NAWET LOGOPEDA NIE JEST WSTANIE SPRAWIC ZEBY MOWILA PELNYMI ZDANIAMI JAK NIE JEST NA TO GOTOWA.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Większość tych rzeczy wyszło nam jakoś samo w praniu 😜 Dla przyjemności i bez presji. Ale tak jak napisałaś Aniu. Z tego co pamiętam Magda już próbowała tak jak napisałaś to jeśli serio tak ją to martwi to ja bym poszła do logopedy. Na bank nie zaszkodzi 🙂 A może dowiemy się od Magdy czegoś nowego 😜
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Jakościowo ok i butki też, ale u nas zostały same dla dziewczynek.
    A ja właśnie, że zrobię imprezę dzieciakom moim na dzień dziecka 🙂 Kupię baloniki i Picollo 🙂 Kubeczki i talerzyki ma Julka po jej urodzinach 😜 I zrobię sama jakieś słodkie deserki. Np to:
    http://www.kuchniawformie.pl/2011/05/pianka-pod-czekolada/
    Tyle, że z mleczną i białą czekoladą i posypię to cukiereczkami.
    http://www.wielkiezarcie.com/recipe52735.html
    http://slodkapasja.blox.pl/2010/06/Deser-z-kaszki-i-truskawek.html
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    🤪
    ale Paweł gada rany bomba 🤪
    A Franio jaki kochany, jak śpiewa 😜

    Moim zdaniem Madzia przesadzasz z tym gadaniem Oliwki.
    Mój stary też gówno gada, ale nie ma się co tym przejmować.
    Każde dziecko rozwija się we własnym tempie i rzeczywiście bardziej skupiłabym się na stymulowaniu rozwoju poprzez takie ćwiczenia jak napisała Ania, a niżeli zamartwianiem się, że coś jest nie tak.
    Ta dziewczyna co się nią opiekuje jest o 8 miesięcy młodsza od Alka i jakoś potrafi powtórzyć więcej słów niż on. On za to gaworzy po swojemu i już.
    A powiedz mi Madzia, czy Olinek ma kontakt z innymi dzieciakami?
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

    Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



    Zaloguj się

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...