Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a ja teraz se tez wyje.... przeczytalam tylko wstep.. nawet nie chce wiedziec co tam dalej pisze... glupia suka!!! takie malenstwo i tak bestialski sposob... nie... 😞 😞
co to sie robi kuzwa..... 😠 😠

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,title,Matka-zabila-3-tygodniowego-syna-i-zjadla-czesci-ciala,wid,11357211,wiadomosc.html?fb_action_ids=298817630211991%2C365204593538588%2C392161247500806%2C244635455650944%2C368231976572415&fb_action_types=news.reads&fb_ref=info&fb_source=other_multiline&code=AQBnCpyKwomOzdiPimNtfbRBvhcv0q8ZgBmX-rpZTdylISZa5rQNP2d7DGhhFA1WwKyIaiRoW3I8oZghXMDLXeOAs0OnFP0Ax8P1Ndy9ZWqqv0SlvbRGnFKAlBOMddkWpgP4MEOrRgpmNWETdXgW79Is7XuFZwUafHwk7pD9tfo8oq0JNfgCiGZSEUB8Wjvw7V8&ticaid=1e894#_=_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
buuterfly napisał(a):
Jakościowo ok i butki też, ale u nas zostały same dla dziewczynek.
A ja właśnie, że zrobię imprezę dzieciakom moim na dzień dziecka 🙂 Kupię baloniki i Picollo 🙂 Kubeczki i talerzyki ma Julka po jej urodzinach 😜 I zrobię sama jakieś słodkie deserki. Np to:
http://www.kuchniawformie.pl/2011/05/pianka-pod-czekolada/
Tyle, że z mleczną i białą czekoladą i posypię to cukiereczkami.
http://www.wielkiezarcie.com/recipe52735.html
http://slodkapasja.blox.pl/2010/06/Deser-z-kaszki-i-truskawek.html


przepisy bajka...
Moze jeszcze jakies owocowe deserki....? 😉 z lodami np w waflu? widzialam kulki lodowej i udekorowane owocami na pajaca itd.
Bym chetnie pokombinowala te deserki babeczki czekoladowe ale M nie bardzo czekolady( wczoraj byla o to niezla wojna) nie je i nic mu nie wylazi.. wiec chce go trzymac przy tym jak najdluzej... bo jak podlapie czekoladowy cug to koniec bedzie znowu wysypki 🤢 On uwielbia ale chyba zrobie mu ze jeden dzien w tyg., bedzie mogl zjesc cos czekoladowego zeby sie przyzwyczail a nie tak na huura ile wejdzie do buzi.
ale ten mus z kaszka pysznie wyglada.
🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem wiem kochana.... u nas stanelo na tym ze babcia go w ten dzien na karuzele zabierze 😉
ja zrobie mu jakies pysznosci tez 😉
a tez mam cicha nadzieje ze w konkursie w naszym sklepie zabawkowych uda nam sie dostac bon na 50 zl na zakupy... 20 bonow losuja a jest nie wiele dzieci sie zglosilo to wiecie 😜 a noz widelec jakas zabawka ekstra mu wpadnie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJKA
ANIU DZIĘKUJĘ CI BARDZO !!!!!!!!!!!!!!! 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
prawdopodobnie gdybym poszła teraz z małą do logopedy dowiedziałabym się tego samego także na razie przez cały czerwiec będę te ćwiczenia robić z nią o ile będzie chciała i zobaczymy potem


Kaśka ja wiem ,ze niektóre dzieci mówią szybciej drugie później tylko ,ze ona nawet po swojemu nic sobie nie nazywa...nic nie ma nawet jakiejś\'\'koko \'\'nazwy...tylko mama i nie mówi....także ciężko się nie martwić...tym bardziej ,ze wcześniej mówiła więcej...
ale dam jej czas zobaczymy po tych ćwiczeniach 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉
U nas spokojnie minelo tylko we dwoje... 🙂
Teraz lezy i bo na zasniecie to mu sie nie ma 🤢

Madziu... jesli jest jak mowisz, ze wiecej kiedys powtarzala itd... to widocznie tak jak ta logopedka mowila mogla sie uderzyc albo za mocno cisniecie czy cos i ma uraz. Zablokowala sie.
Sprobuj z ta zabawa z buzka moze jest cos czego nie da dotknac komplenie.
I no 2 problem to tak jak Kaska pyta...
Trzymam kciki ze Wam sie uda i obedzie sie i bez logopedy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eloite napisał(a):
Magda a robisz np. tak, ze dajesz jej coś jak ona ci pokazuje? albo robisz to co ona ci sygnalizuje gestami?

tak ,bo jak mówię ze ma mi to nazwać to ona się denerwuje i juz wtedy nic nie chce...ona nigdy nie miała nic takiego ,żeby się uderzyła czy coś... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sioperka22 napisał(a):
eloite napisał(a):
Magda a robisz np. tak, ze dajesz jej coś jak ona ci pokazuje? albo robisz to co ona ci sygnalizuje gestami?

tak ,bo jak mówię ze ma mi to nazwać to ona się denerwuje i juz wtedy nic nie chce...ona nigdy nie miała nic takiego ,żeby się uderzyła czy coś... 🤔


Jak powiesz jej, że ma to nazwać to przecież wątpię, że zrozumie ten komunikat (Przynajmniej moje dziecko by nie zrozumiało, nie wiem jak inne)
Spróbuj zrobić tak,że jeżeli ona chce np. picie to nie dawaj jej go dopóki jakoś go nie określi (byle jak, może nawet wyrazić zniecierpliwienie za pomocą jakiś dźwięków byle by cokolwiek wyartykułowała). Wiadomo, na początku będzie ryk i niezadowolenie, ale czasami tak bywa, że dzieci (głupio zabrzmi to słowo) "z lenistwa" przestają mówić, bo zwyczajnie rodzice reagują na wszystkie ich gesty i dziecko nie widzi potrzeby rozwoju mowy, bo ma to czego potrzebuje i wcale nie musi się wysilać za pomocą słów.
(U mojego syna zauważyłam kiedyś takie coś i zrobiłam jak powyżej i się sprawdziło)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu to Wasza sprawa jak z nia postepujecie itd ale Kaska ma racje.
I Perelka kiedys tez to pisala ze jak dziecko dostanie zawsze to co chce to z lenistwa nie bedzie mowic ani nawet sie starac bo po co? jak zawsze dostanie?
widzisz trzeba czasu i cierpliwosci tak jak z cycem i spaniem ... to ze krzyczy a niech wrzeszczy raz 2 3 i zrozumie.
chce cos to pytaj z 20 razy to? chcesz ciacho??? to??? nie powie nie zakomunikuje to dupa nie dostanie.Az w koncu za ktoryms razem powie to to i pokaze.
Nie mozesz jej na wszystko poblazac ze wzgledu na serduszko - bo przepraszam ale mam kuzyna po operacji wielokrotnej na serduszko mial pozwalane na wszystko.byl tak nieznosny rozpieszczony sajgon ogolnie ale matka zawsze ze on moze bo chory.
Nie to nie jest tak! trzeba ja podstepem 😉
uuuda sie 🙂 🙂 🙂

no my nudy
noc masakra...
kolejne spodnie rozwalilam.. z rykiemdo K i co???? obical 2pary 😁 😁 😁 😁 😁 ehhehe
ahh ja to umiem dopiac swego 😁

a na dzien dziecka dziora.... nie wiem nic!!
nie mam pomyslu pojecia.. mialy byc tu jakies hustawki cos, ale brzydko sie zapowiada i co? nic wiecej tu w tej norze nie ma. cos musze wymyslec moze basaen. nieeeeeeeee wiem .
do dupy jestem dzis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
laski ja wiem...ale to ciężko z nią idzie....jak jej nie dam to wcale już potem nie weźmie i ani np.nic nie zje ,ani nie wypije....i tak potrafi cały dzień więc wole jej dać niż,ze ma chodzić głodna...co innego jeżeli chodzi o podanie jej jakiegoś przedmiotu wtedy to jest łatwiej..
i u niej nie jest tak ,ze jak zgłodnieje to sama przyjdzie ...nie nie....ona jest uparta po mnie i nie odpuszcza...a ja z kolei też bym nie chciała ,ale w tym wypadku nie mogę....także błędne koło....
ale jest nadzieje...bo przynajmniej te ćwiczenia niektóre chce robić np. z dmuchaniem i robieniem minek także mam nadzieję...pomału do przodu...
mój dostał dziś wolne dlatego dziś zrobiliśmy małej ''dzień dziecka''(jut jesteśmy w pracy to dupa trochę)rano dostała od nas prezent...basen dmuchany z kołem ratunkowym i piłkę plażową taki w gwiazdki i już ma nadmuchane wszystko i na razie bawi się tam klockami itd.,bo wiadomo jeszcze na wodę za zimno...ale lato tuz tuż...więc się przyda 🙂
a popołudniu idziemy do bajkolandii ,bo pogoda zbyt brzydka na plac zabaw czy coś innego...
a jutro ,żeby nie było tak całkiem zwyczajnie też małej kupię jakiś drobiazg o ile pogoda pozwoli to pójdziemy na plac zabaw poszaleć....a potem mała do mojej mamy ,a ja do pracy.
i dzień zleci.
dziś może jeszcze pójdziemy na taką salkę,bo coś tam robią ....ale nie wiem co ...zobaczy się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu...Dziecko się nie zagłodzi więc o to się nie bój. Ona wie, że zawsze jej ulegasz i dlatego jest uparta jeszcze bardziej. Martwię się, że jeśli już dzisiaj pokazuje takie zachowania, że się upiera cały dzień to w przyszłości będzie gorzej. I jak sobie wtedy poradzisz z taką rozwydrzoną nastolatką?
Drugie to to, że mój ojciec zawsze mówił NIE KRZYCZ NA MARIUSZKA. NIE BIJ MARIUSZKA. NIE RUSZAJ BO ON JEST MALUTKI. ODDAJ MU BO ON MALUTKI. A teraz Mariuszek ma 21 lat nie uczy się nie pracuje jest leniem patentowanym. A z moim ojcem to by się pozabijali. Nasze dzieci wcale nie są malutkie. Ani nie są głupie. Same sobie krzywdy nie zrobią. To wbrew pozorom cwane bestie i manipulatorzy, którzy wiedzą jak nami sterować. Nie chcę Cię broń Boże urazić czy coś. Ale tak czytając to na chłodno myślę, że po prostu tak o nią dbasz i chuchasz dmuchasz bo jak wszystkie wiemy jednego aniołka Ci zabrano. I dlatego rozumiem , że masz prawo nad nią nadskakiwać do przesady. Pamiętaj tylko, że tu chodzi mimo wszystko o jej dobro. Choroba chorobą, ale są jakieś zasady i mama musi dziecko kochać, ale też wiele od niego wymagać. Wierzę, że w końcu sobie wszystko ułożycie i że przestaniesz się kiedyś martwić 😘

A z innej beczki to zrobiłam te babeczki 😜 I wyglądają póki co pycha ☺️ A jutro z rana w czekoladzie je umoczę 🙂 Spód czyli samo ciasto zrobiłam z przepisu na zwykłego murzynka 😜 Bo nie miałam masła żeby ten oryginalny zrobić 😉
http://www.kuchniawformie.pl/2011/05/pianka-pod-czekolada/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka dzidzisz!... jednak da rade zwyklym murzynkiem udawac mufinke:P
Madziu dacie rade... powoli malymi kroczkami 😉
Pamietaj Ty jestes mama Ty dyktujesz warunki 🙂
Nie ma co sie martwic 🙂 Przycisnie ja sytulacja to bedzie mowic 🙂

Elka aa to chociaz sama wkladka w normalne butki nie da rady???
kilka lat?? groznie brzmi ale trzymamy kciuki zeby jak najszybciej sie poprawilo 🙂
Lepiej teraz puki mala i nie wiele rozumie niz potem starsza i miala by pretensje do Ciebie ze cos ma krzywe musi nosic butki inne niz dziewczyny a ona chce takie a nie moze.
A mowilas ze tak ja obcieraja???
😘

A z prezentem dla malego... nie mam nic.
Jutro zapowiadaja brzydka pogode- chociaz dzis tez i wielce deszcz a oczywiscie slonce po poludniu.
A maja byc atrakcje na dni Rawicza... nie wiem. Nie widzi mi sie za bardzo bo te starsze dzieciaki tak wszystko beda oblegac ze pewnie nawet balona sie nie zalapiemy.
No zobaczymy 😉

A dzis mam do dupy dzien.
Tak mnie meczy ta K robota, ciagle sama dzwoni i rozmowa nwet sie nie klei bo co mam mu mowic?
ehhh
zmeczenie materialu poprostu.
Marcel dzis po poludniu nie wyspany bylismy na lace.... kwaty piekne rwalismy 🙂
aa wymeczony ze juz o 6 jak by mogl to by spal.


zaraz wam ponasmiecam troche 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wiec... to jest zima 2012 ZAMUROWANY MARCEL- mysli ze robie mu fotke:P eheh
http://www.fotosik.pl/video/7983bbfce4f2a133.html

NAsze dzisiejsze bukieciki 😉
[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b3b28e427d9b17bc.html][IMG]http://images46.fotosik.pl/1566/b3b28e427d9b17bcm.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9e83eef1d232c18b][IMG]http://images42.fotosik.pl/395/9e83eef1d232c18bm.jpg[/IMG][/URL]


A to wiosna i maly cwaniak uciekinier 😉
http://www.youtube.com/watch?v=bhGYF5rKNsc&feature=youtu.be

Tutaj trening przed zuzlem 😜
http://youtu.be/JGZyeogioKA

A tu prezentujemy wafelka 😉
http://youtu.be/XbiggOaCLIE

No troche posmiecilam 🙂
mam normalny net to moge nadrobic to co kiedys nie moglam Wam go pokazac to teraz chociaz troche nadrobie 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sioperko, ale to bardzo niedobrze...Bo to się kiedyś może bardzo źle odbić właśnie na małej paradoksalnie. Myślę, że powinnaś sobie nad tym poważnie pomyśleć. I może porozmawiać o tym z dziewczynami ,które tak jak Ty straciły kiedyś dziecko? Albo może w jakiejś poradni poprosić o rozmowę. Bo na dłuższą metę to nie jest zdrowy związek. Mój brat przez takie pobłażanie i rozpieszczanie (też miał operację mając dwa latka i potem bywał w szpitalach ) teraz jest zwykłym gamoniem. Kilka razy przywoziła go policja do domu, mamę po sądach ciągali, rzucił zawodówkę zaraz po skończeniu 18lat. Chla i jak się nadarzy okazja bierze się za grubsze używki. Dlatego wiem o co Ci chodzi , ale nie chciała bym żeby to co się dzieje u was teraz zaprocentowało potem w taki sposób jak choć by u mojego brata. A moi rodzice sobie plują w brodę, że tak go kochali i dbali a on ma ich w dupie. I wali go to, że moja mama zostawia swoje małe dziecko i wyjeżdża podcierać tyłek starym Niemcom żeby mieć na opłaty i chleb. A on sobie śpi do 13tej wstaje, zje i idzie pooglądać tv po czym znowu idzie spać.

U nas zimno i lał deszcz całą noc. Wieje. Podszykowałam produkty na pizzę, roztopiłam czekoladę do babeczek a zaraz na bazar wypadało by podjechać po truskawki. Buziaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też ANiu szaro buro i ponuro 🥴
ale mimo to wybieramy Kacpra po obiedzie ze żłobka i gdzies jedziemy w trójke
Bo M ma nocke ja wolne dzis wiec mozemy zaszaleć 😉
A teraz zmywam sie bo jade na pazurki bo mam juz mega odrost i jestem na 10 umówiona 😁
Buziaczki dla was Udanego dnia dziecka !!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...