Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

cześć dziewczynki 🙂
ja trochę poczytałam forum, normalnie nie mam czasu na nic, cały czas sama siedzę bo Dawid kończy (a jeszcze mu w cholerę zostało) ten cholerny daszek 😠 😠 młoda by cały czas przy cycu wisiała jak tylko ja odstawię to wrzaski i szukanie na oślep cycucha, ja nie wiem czy ona się nie najada, i mogę ja tak bez końca przystawiać a ona pociągnie i zaraz zasypia 😞 😞 a ja już nie mam siły, wczoraj ryczałam jak bóbr. W nocy jest to samo. Ledwo chodzę bo prawie nie śpię 🤢, a Wy jak sobie radzicie??
niewiele już brzuszków zostało 😁 😁 już niedługo a wszystkie się ropakują
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Qrka, sprobuj ją czyms oszukać 🙂 tzn, dzieci uspokajają sie ssąć pierś, jaka mała śpi? to znaczy czy zawinieta np w bet czy po prostu przykryta? sprobuj ja zawinąc albo w bet albo w pieluszki tak, żeby była ciasno zwinięta, o tu znalazlam jak to zrobic:
http://www.diyfather.com/files/How_to_swaddle.jpg
Dziecko sie czuje w tej pozycji bezpieczniejsze.
sprobuj tez ja klas sobie miedzy piersiami, zeby czula bicie twojego serca i twoj zapach. Kolejnym sposobem jest danie dziecku smoczka, a jesli nie chcesz dawac smoczka to daj jej do ssania (i to może tez twoj mąż) tej części dłoni poniżej małego palca, podobno fizjologicznie dziecku kojarzy sie z piersią i to je też uspokaja 🙂
Sprawdz też czy nie ma twardego brzuszka, dzieci na każdą niepawidłowość szukaja piersi, a to moze byc bledne kolo, bo skoro zasypia przy piersi to znaczy ze sie najada, może sie przejadla i boli ja brzuch, i dlatego caly czas jest na piersi?? sprobuj ja przegłodzić, wiem ze to brzmi strasznie, ale postaraj sie ja przetrzymac bez jedzenia co najmneij 2 godziny do 3. Powinno cos poskutkowac. Mam nadzieje ze cos pomoze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dibry brzuszki.. i mamuski oczywiscie..
u mnie noc nie za fajna bo jaka by mogła byc..
on mi sie nawet sni 😞
ehh..
Laurana dobrze ze Ciebie mamy bo zawsze cos doradzisz.
Mi sie nawet dzisiaj z lozka nie chce wstawac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć brzuszki i mamuśki ,ja noc miałam z głowy dwa razy rodziłam ale tego jeszcze nie miałam ehhh przespałam się godz a potem takie mdłości ,że hej posiedziałam w oknie potem położyłam i na lewym boku nie mogłam leżeć bo od razu mdłości masakra wiec spałam coś na siedząco ,a mały tak się wiercił myślałam ,że przez brzuch wyjdzie a taki spokojny był i rusza się po teraz .
  • Miała któraś tak?
  • Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Eluś doskonale Cię rozumiem przechodziłam przez to samo co ty.Wiem ,że się fajnie mówi ale musisz zająć się czymś żeby o tym tak nie myśleć a nie myśleliście spróbować zamieszkać sami ?
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Ja chciałam. On i jego rodzice stwerdzili ze sobie nie poradzimy itd. Co tak naprawde bylo bzdura i powiedzieli zebysmy zamieszkali na poczatek albo u mnie ( 4 osoby i pies) albo u niego (5 osob i dwa psy) wiec zamieszkalismy u mnie chociaz dobrze wiedziałam ze to zły pomysl ale wtedy nikt nie sluchał. A wczoraj mi jeszcze napisał ze on dziekuje za pomysl mieszkania u mnie. A co ja to wymyslilam? Niee!! Przez 2 miesiace szukałam mieszkania bez potrzeby, niech podziekuje swoim rodzicom.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    a no tak to jest jak się wtrącają rodzice i to jest najgorsze u mojego byłego męża słowo matka to święte było .Wiesz co wiem ,że się nie doradza ,ale ja bym spróbowała z nim porozmawiać i zaproponować mu ,żebyście zamieszkali sami ,tym pretekstem że juz sie dowiedział jak się mieszka z rodzicami a u niego było by to samo a tak nikt by się nie wtrącał .Ja odkąd zamieszkałam sama czyli dwa lata to do MOJEJ MAMY dotarło,że nie ma co się wtrącać,a spróbować zawsze można
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Ja sobie nie wyobrazam sie przeprowadzac teraz. Tu jest przygotowane wszystko. poza tym gdzie jak znalezeinie taniego mieszkania niestety nie zajmuje tygodnia.. ehh.. normalnie czasami zaluje ze tak to wszystko sie podziało.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Laurana dzięki za podpowiedzi 🙂 tego zawijania próbowałam, czasem coś daje ale z drugiej strony nie chce jej tak krępować 😞 😞 😞, a smoczka juz wprowadziliśmy od przed wczoraj 😉, była przed chwila u nas położna - wszystko gra, mówiła ze w takim przypadku smoczek jak najbardziej TAK, niunia pojadła i zasnęła 🤪 a ja idę jeść 😁
    Eluśka trzymaj się tam Kochana, jak się Nikusia urodzi to wierze ze się opamięta trochę, to on jest facetem, niech się zajmie szukaniem i urządzeniem mieszkania jak mu się nie podoba mieszkanie u Ciebie 😠
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Eluśka szkoda ,że tak daleko mieszkasz tak to byśmy się umówiły i poplotkowały ,zobaczysz będzie dobrze tak jak mówi Qrka ja uciekam posprzątać u maluchów tam u nich wygląda jak po wojnie ehhhh trzymajcie się cieplutko 😘
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    zobaczysz jak Nikusia się urodzi i zrekompensuje wszelkie bóle porodowe, ile radości wniesie w Twoje życie, szczęście jakiego ja wcześniej nie znałam, miłość matki do dziecka i troska o nie jest najpiękniejszą rzeczą jaka dostaliśmy od Boga 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

    Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



    Zaloguj się

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...