Skocz do zawartości

Alkohol w ciąży | Forum o ciąży


kkaylie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam wszystkich użytkowników,własnie sie tu zapisałam. Chciałabym się Was poradzic,zapytac ,bo jestem bardzo wystraszona,bowiem przeczytałam niedawno artykuł o tym,że nie wolno pic alkoholu w ciąży.Przyznam się,że ja bardzo lubię czerwone wino i czasami ale bardzo rzadko wypiłam sobię troszeczkę 1\5 lampki wina ale teraz jestem wystraszona ,czy zrobiłam dziecku krzywdę????? Chyba już nie tkne wina nigdy w życiu ale nie myslałam ,ze taka mała ilośc może zaszkodzic 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kkaylie to prawda powinno sie go unikać tak samo jak papierosów. ale mała ilość nie zaszkodzi dziecku! tym bardziej wino 🙂 ja na poczatku nie wiedziałam ze jestem w ciazy i wypiłam kilka drinków ale jest wszystko ok. teraz kiedy jestes juz swiadomo ze nosisz skarb w sobie na pewno mu krzywdy nie zrobisz 🙂 badzspokojna i nie popadaj w panike 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kkaylie przede wszystkim się uspokój, bo stres również nie wpływa dobrze na ciążę.
Mnie również zdarzyło się trochę wypić, zwłaszcza na początku, kiedy nie wiedziałam o malutkim lokatorze we mnie. Jednak później już, świadoma, że noszę w sobie dzidziusia odstawiłam alkohol.
Również słyszałam, że "troszkę nie zaszkodzi". Jednak powiem Ci, że ja myślałam sobie tak: nikt tak naprawdę nie wie gdzie jest granica, ile może zaszkodzić a ile nie. Poza tym takie "niewiele" dla mnie, to jednak bardzo wiele dla maleńkiego płodu. A on nie trawi alkoholu. A jeśli wypiję akurat w złym momencie, gdy będzie się rozwijał jakiś ważny narząd? Itd. W ten sposób doszłam do wniosku, że ja jestem sobie w stanie odpuścić (mimo, że uwielbiam np. czerwone winko i dość dużo go pijałam), niż mieć potem wyrzuty.
Nie martw się, nie sądzę, by Twojemu dziecku coś się stało, zwłaszcza, że na początku dziecko jest jeszcze dość dobrze chronione przez nasz organizm - co ma sens, w przypadku gdy jemy, pijemy czy zażywamy coś, co mogłoby mu zaszkodzić. U mnie to był nie tylko alkohol, ale wszystko odstawiłam i teraz cieszę się ślicznym, zdrowym chłopczykiem. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej nie ma bezpieczniej ilosci alkoholu w ciazy i nawet najmniejsza ilosc moze zaszkodzic. Nie wiem czy czytalas o syndromie FAS.
Poczytaj to bedziesz miala odpowiedz 🙂
Ja kocham winko i piwko ale w ciazy nie pilam i nie mam zamiaru. a piwko pilam tylko takie ktore mialo 0,0% alko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadzam się z anitek85 nie ma bezpiecznej ilości alkoholu w ciąży. Na początku jednak, gdy kobieta nie wie jeszcze o ciąży alkohol nie jest aż tak szkodliwy, dlatego, że największa wrażliwość zarodka na szkodliwe czynniki zewnętrzne przypada na czas, gdy zwykle już o ciąży wiemy. Pierwsze dni i tygodnie życia nie są pod tym względem aż tak niebezpieczne. Natomiast między 5 a 12 tygodniem ciąży rozwijają wszystkie ważne dla życia dziecka narządy i to wtedy powinnyśmy szczególnie o siebie zadbać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadzam się z wypowiedziami dziewczyn...nie powinno się pić alkoholu w ciąży...jednak podobnie jak Shati, kiedy jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży, wypiłam...no ale na szczeście Mała urodziła się zdrowa. Tera karmię piersią już 5 m-cy i tylko na Sylwestra wypiłam pół lampki czerwonego wina zaraz po nakarmieniu Gabrysi (wiedziałam, że przynajmniej przez 5 godzin nie będę jej karmić).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam! 🙂

Jestem absolutnie przeciwna alkoholowi w ciąży.. niestety znam pewną kobietę z mojego sąsiedztwa która nie stroni od alkoholu a jest w połowie 7 miesiąca 😞 szkoda mi maleństwa bo z tego co mówiła dziecko jest naprawdę bardzo malutkie jak na ten miesiąc i oczywiście wielki płacz! tylko że sama do tego doprowadziła 😠nienawidzę takich ludzi! ja nie ukrywam że wypiłam ale naprawde małą ilość tylko że nie wiedziałam że jestem w ciąży ale maluszek rozwija się prawidłowo 🙂 jestem takiego zdania: SKORO PIJESZ NIE DECYDUJ SIĘ NA DZIECKO!

Pozdrawiam wszystkie rozsądne mamusie 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
To ze picie alkoholu w ciazy jest nie dobre to wie kazdy myslacy czlowiek. Ale dziewczyny nie popadajcie w paranoje...jedan lampka wina czy piwko raz na mieisac nie spowoduja jakis chorob czy zatruc u malucha. Oczywiscie jesli nie macie na to ochoty to super ale wiadomo ze kobieta w ciazy ma zachcianki i jak lyczka wypije to na szubienicy nie trzeba jej wieszac 🙂
Oczywiscie nie biore pod uwage zadnych innych uzywek 🙂
I mysle ze z 80% nas nie wiedzac ze jestesmy w ciazy cusik tam wypilysmy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf napisał(a):
To ze picie alkoholu w ciazy jest nie dobre to wie kazdy myslacy czlowiek. Ale dziewczyny nie popadajcie w paranoje...jedan lampka wina czy piwko raz na mieisac nie spowoduja jakis chorob czy zatruc u malucha. Oczywiscie jesli nie macie na to ochoty to super ale wiadomo ze kobieta w ciazy ma zachcianki i jak lyczka wypije to na szubienicy nie trzeba jej wieszac 🙂
Oczywiscie nie biore pod uwage zadnych innych uzywek 🙂
I mysle ze z 80% nas nie wiedzac ze jestesmy w ciazy cusik tam wypilysmy 😉

Ja jestem odmiennego zdania każdy łyk alkoholu wędruję na mała istotkę a ponieważ nie ma wykształconej wątroby nie ma mozliwosci obrony i powoduje uszkodzenia u jednych wieksze u drugich mniejsze! ale zawsze. I w kazdej ilości jest nie zalecany każdy lekarz to powie bez wyjątku na wino czy cokolwiek. Uważam również że 9miesięcy to nie jest nie wiadomo jak długi okres czasu żeby nie darowac sobie tego "łyka"alkoholu który w rzeczywistości nie wiemy jak podziała! a chyba lepiej mieć pewność że zrobiłysmy wszystko żeby dziecko było zdrowe i gdy stałoby się nie szczeście NIE MA MOZLIWOSCI CO SOBIE ZARZUCIC. TAKIE MAM ZDANIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JA JESTEM PRZECIWNA PICIU ALKOHOLU W CIĄŻY 😉 NIESTETY DUŻO KOBIET NIE JEST ŚWIADOMA JAK TO TRAGICZNIE DZIAŁA NA PŁÓD 😞 BYWA TAK ŻE NAWET TEN SPORADYCZNY ŁYK SZCZEGÓLNIE W PIERWSZYM OKRESIE CIĄŻY MOŻE WYRZĄDZIĆ DUŻĄ KRZYWDĘ MALEŃSTWU W ŁONIE MATKI 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla, nie mów hop, bo gdy moja siostra była w ciąży, lekarz zalecił jej od czasu do czasu lampkę wina, bo podobno nie szkodzi.

Dla mnie owo "podobno" to za mało. A badań jaka ilość alkoholu w ciąży szkodzi nie przeprowadzono i raczej nigdy się nie przeprowadzi. Więc wg mnie lepiej nie ryzykować. Tym bardziej, że - gdy dziecko urodzi się chore - rodzice zawsze zastanawiają się, czy to przypadkiem nie ich wina. A czyste sumienie jest bezcenne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem rowniez przeciwa alko w ciazy....
i kazdy normalny lekarz powie ze nie ma tak naprawde bezpiecznej ilosci alkoholu dla ciezarnej...
poza tym czy ten łyk winka az tak duzo wnosi w zycie ciezarnej???
wiadomo upic sie nie mozna lyczkiem wiec po co wogole pic nawet ta lampke winka???
tak naprawde jaka macie pewnosc ze nie ma wplywu wlasnie ten łyczek???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dziewczyny 🙂
A co sądzicie o potrawach gotowanych na winie albo czymś mocniejszym? Teoretycznie w miarę gotowania ten alkohol wyparowuje i zostaje tylko jego smak. Ja na wszelki wypadek zrezygnowałam również z takiej formy alkoholu, ale właściwie nie mam pewności, czy było to potrzebne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ann alkohol wyparowuje podczas procesu gotowania wiec mysle ze takie potrawy mozna jesc 🙂
ja np. nie jadlam wisni w alkoholu takich w czekoladzie bo tam jednak te procenty sa ale np. sos gotowany z bialym winem czy cos podobnego mysle ze mozna jesc bo tam juz tego alkoholu nie ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze mala puszeczke pandory otworztlam moja opinia 😉 No ale kazdy ma prawo do swojego zdania 🙂
Gotowanie na alkoholu napewno nie szkodzi bo ten zawsze odparuje. W przypadku tortów czy jakis ciast an zimno to alkohol pozostaje. No i jak pisze Anitek napewno pozostaje w czekoladkach i tego typu wyrobach. Ja osobiscie nie lubie ciast ani slodyczy z alkoholem tak wiec nie musze sobie odmawiac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do alkohol, to mnie lekarz mówił by nie popadać w paranoję i od czasu do czasu można lampkę wina czerwonego wypić. Mnie na początku ciąży ogólnie odrzucało od alkoholu, więc nie miałam dylematu pić czy nie pić, ale moje zdanie jest takie, że jeśli ciężarna ma ochotę to może wypić z umiarem. Dopiero pozwoliłam sobie na pół szklanki piwa jakoś w 37 tc, gdzie dziecko było w pełni ukształtowane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laaf dziekuje za komplement 😘 😘 😘 😘 😘 😘 czas szybko leci 🙂
Kasia kazdy lekarz ma tez inne zdanie moj mi mowil ze nie ma bezpieczniej dawki alko i tego sie trzymalam cala ciaze... jedyne piwko jakie wypilam to takie ktore mialo 0.0%alko bo niby sa te bezalakoholowe ale one maja 0,5% itd... Bavaria ma 0.0% nie smakuje moze jak zwykle piwko ale co tam 😜
Kazda przyszla Mama wie co robi wiec to jest kazdego prywatna sprawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...