Skocz do zawartości

Mamusie z pasją. | Forum dla mam


Bagira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 781
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
póki co żadne 😲 😁 ma 3 kostki i planuje cos kupić, ale czy dojdzie to do skutku to zobaczymy 🙂 te kkrewecie co mam to dostałam wzamian za roślinki i tak je do kostki wrzuciłam, jednak po pewnym czasie zobaczyłam, że to całkiem przyjemne stworki i zdecydowałam sie im urządzic lepszy domek ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Krewecie wciągają to fakt :d Podobają mi się strasznie krewetki Sulawesi ale mam za miękką kranówkę dla nich a chemii lać nie chcę ale wyglądają cudnie. Póki co zostanę przy RC i CRS. Fajne jest to ze można mieć 10 krewetkarów nie zajmując przy tym całego domu 😁
Właśnie apropo domu, już kłopoty z akwariami nie było ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a są nadal kłopoty, czasami zaleje nam całą podłogę przez hydroponikę, czasami wąż się odczepi i woda zamiast do akwa to leje na podłogę 😜
ostatnio kaskada przestała nam działac w akwarium gdzie mielismy młode pyszczaki - jedna noc i 20 maluchów nie ma 😞 a ładne były, takie siwo-czarne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a więc AGAK1601, jeśli Twojemu mężowi marzy się akwarium, to najlepiej niech zacznie na początek czytać o prawidłowym założeniu akwa, doboru obsady itp. tu polecam nasze zachodniopomorskie, ale nie tylko ( link masz w banerze pod spodem ).

My mamy w domu ok 2 akwaria 2 metry długości ( 2 x 500l ) do tego jedno 375l - tutaj mamy dyskowce ( paletki ).
W kolejnym akwarium 360l trzymamy pyszczaki
w moim 150 l jest welonarium ( na razie jedna welona, planowane do kupienia jeszcze 3 )
poniżej jest jedna 120l, tam będą krewetki (dziś akwa zalane, wysypane nowe podłoże i aranżacja )
w kolejnym akwa 120 l znaduje się mix - od kakadu, po gupiki
moje nanoakwarium 27l - tu mam krewetki - aktualnie red cherry i babulti.

w sumie ok. 2500 litrów wody w akwariach 🙂 wszystko hobbystycznie 🙂

A jakie akwa chce Twój mąż? jaki litraż i co chce w nim trzymać? może będe mogła pomóc z doborem obsady 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
a więc AGAK1601, jeśli Twojemu mężowi marzy się akwarium, to najlepiej niech zacznie na początek czytać o prawidłowym założeniu akwa, doboru obsady itp. tu polecam nasze zachodniopomorskie, ale nie tylko ( link masz w banerze pod spodem ).

My mamy w domu ok 2 akwaria 2 metry długości ( 2 x 500l ) do tego jedno 375l - tutaj mamy dyskowce ( paletki ).
W kolejnym akwarium 360l trzymamy pyszczaki
w moim 150 l jest welonarium ( na razie jedna welona, planowane do kupienia jeszcze 3 )
poniżej jest jedna 120l, tam będą krewetki (dziś akwa zalane, wysypane nowe podłoże i aranżacja )
w kolejnym akwa 120 l znaduje się mix - od kakadu, po gupiki
moje nanoakwarium 27l - tu mam krewetki - aktualnie red cherry i babulti.

A jakie akwa chce Twój mąż? jaki litraż i co chce w nim trzymać? może będe mogła pomóc z doborem obsady 🙂


O JA CIE KASIU TO MASZ TEGO TROSZKĘ 🙂 ALE ZA PEWNE WIELE TO WSZYTKO KOSZTUJE 🙂

MÓJ MĄŻ SAM JESZCZE NIE WIE DOKŁADNIE JAKIE CHCE MIEĆ AKWARIUM I JAKIE CHCE MIEĆ RYBKI 🙂 NA RAZIE SIĘ JESZCZE BUDUJEMY WIĘC TAK TO SZYBKO DO SKUTKU NIE DOJDZIE 🙂 ALE UPIERA SIĘ ŻE BĘDZIE MIEĆ I TYLE, A JA MAM DO POWIEDZENIA TYLE CO NIC 🙂
W KWESTII KUPNA SAMEGO AKWARIUM I SPRZĘTU TO MAMY TAKIEGO GOŚCIA KTÓRY TYM SIE ZAJMUJE WIĘC COŚ NA PEWNO MĘŻOWI DORADZI ALE JEŻELI CHODZI O RYBKI TO MOŻLIWE ŻE SIE SKONTAKTUJE Z TOBĄ ALE JAK JUZ PISAŁAM TO JESZCZE TROSZKĘ POTRWA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do kosztów, to mąż stara się wszystko praktycznie sam robić, od filtracji, po oświetlenie. Baniaki sklejał szklarz. Prąd za 2 m-ce to koszt ok. 300-400 zł. Wiadomo, najpierw trzeba trochę kasy w to włożyć, żeby się potem tym cieszyć, teraz bardzo mało pieniążków nas to kosztuje, a cieszy oko 🙂

znalazłam aktualne 2 fotki dyskowców.
akwarium roślinne:


akwarium mix korzeniowo-roślinny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
Co do kosztów, to mąż stara się wszystko praktycznie sam robić, od filtracji, po oświetlenie. Baniaki sklejał szklarz. Prąd za 2 m-ce to koszt ok. 300-400 zł. Wiadomo, najpierw trzeba trochę kasy w to włożyć, żeby się potem tym cieszyć, teraz bardzo mało pieniążków nas to kosztuje, a cieszy oko 🙂

znalazłam aktualne 2 fotki dyskowców.




ALE CUDNE 🤪 🤪

A MACIE AKWARIUM Z RYBKAMI SŁNOWODNYMI ??? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
Słonowodne w planach - do końca roku maz chce je postawic 🙂 będzie w 112 litrowym 🙂
Morszczak to niestety spore koszta, od żywej rafy poprzez egzotyczne rybki, odpieniacze do wody itp.


KASIU MI NAWET NIE PISZ O TAKICH RZECZACH BO JA SIĘ NA TYM ZNAM JAK ŚWINIA NA SIODLE 😁 😁 😁
SUPER ŻE MACIE TAKĄ PASJĘ 🙂 PODZIWIAM 🙂

A TAK Z INNEJ BECZKI ODNOŚNIE TWOJEGO SYNKA TO MA TAKĄ SAMA DATĘ URODZENIA CO MÓJ MĄŻ TYLKO WIADOMO ROK INNY 🙂 5 SIERPIEŃ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AGAK1601 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
Słonowodne w planach - do końca roku maz chce je postawic 🙂 będzie w 112 litrowym 🙂
Morszczak to niestety spore koszta, od żywej rafy poprzez egzotyczne rybki, odpieniacze do wody itp.


KASIU MI NAWET NIE PISZ O TAKICH RZECZACH BO JA SIĘ NA TYM ZNAM JAK ŚWINIA NA SIODLE 😁 😁 😁
SUPER ŻE MACIE TAKĄ PASJĘ 🙂 PODZIWIAM 🙂

A TAK Z INNEJ BECZKI ODNOŚNIE TWOJEGO SYNKA TO MA TAKĄ SAMA DATĘ URODZENIA CO MÓJ MĄŻ TYLKO WIADOMO ROK INNY 🙂 5 SIERPIEŃ 🙂


fajny zbieg okoliczności 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam w tej chwili odpalone 4 baniaki i 3 w trakcie ale prądu u nas idzie sporo więcej na akwaria niestety. Moje hobby po 23 latach pasji wreszcie zaczęło na siebie zarabiać. Mam bardzo dobrą sprzedaż ryb i krewetek dzięki czemu mogę stawiać kolejne akwaria. Teraz właśnie odpalam kolejne zbiorniki z paletami i dwa a krewetkami z jeziora Sulawesi i Crystal Red S po SSS / Mojego męża niestety akwarystyka kompletnie nie interesuje więc wszystkie pracy przy akwariach wykonuje sama a trochę czasu to pochlania.
AGAK 1601, w UK gdzie mieszkam, morska akwarystyka jest bardzo popularna, dlatego dość duzo firm ubezpieczeniowych oferuje właśnie ubezpieczenia zbiornika i osprzętu bo to są ogromne koszta. Sama myślę żeby ubezpieczyć akwarium na wszelki wypadek.
Powiem Ci ze musisz się liczyc z tym że jak męża akwarystyka naprawdę wciągnie to w Wasz dom zacznie się dośc szybko kurczyć pod wpływam coraz to większych akwariów no chyba ze zachoruje na krewetkaria i nanoakwaria 🙂 W tej chwili mam na blacie kuchennym 5 mniejszych akwariów 😉 więc możliwe ze tez Cię to czeka 😁
Tak czy inaczej to wspaniałe hobby warte każdych pieniędzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
Bagira a wystawiasz swoje ryby gdzieś na e-bayu? Czy może masz swoja stronkę internetową?
My nie sprzedajemy ryb, wszystko u nas hobbystycznie 🙂

Tak mam wystawione ryby i krewetki na ebay. Myślę o sklepiku internetowym połączonym z forum dla akwarystów w UK bo jest nas tu sporo. Niestety, chociaż mam informatyka w domu nie licze na to żeby mi w tym pomógł a mi czasu brak i wiedzy prawdo mówiąc. Powiem Ci szczerze, że gdybym nie sprzedawała to nie dałabym radę finansowo rozwijać hobby tak jak chcę. Koszta sprzętu i samych zwierzaków sa tutaj bardzo wysokie a dostępność nie najlepsza więc trzeba nieźle nieraz kombinować zeby dostać w dobrej cenie i od dobrego hodowcy krewetki czy palety. Nieraz warto sprowadzić z Azji czy Niemiec bo wiadomo lepsze geny. Na przykład znane produkty dla krewetek Mosury czy Shirakury łatwiej sprowadzić z Pl niz z Azji 🤪 nie wiem na czym to polega a Adę rozprowadza tylko jedne sklep internetowy więc naprawdę możliwości sa bardzo ograniczone więc nieraz za wysyłkę trzeba płacić więcej niz za produkt, masakra. Wy macie fajnie ze oboje się akwarystyką pasjonujecie ale to też niesie za sobą ryzyko zrobienia z domu oceanarium 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
No u mnie z ta pasją do akwarystyki to nie jest tak do końca że to moja pasja, ogólnie polubiłam akwarystykę, ale żeby było to moje hobby to chyba nie..

rozmnozyły mi sie Babulti 😁 śmigają takie mikro krewetki po kostce, świetna sprawa.. no i mam wypławki w kostce, bleh ;/

Bagira, a Ty miałaś w kostce wypławki? jesli tak to jak sobie z nimi radziłaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
No u mnie z ta pasją do akwarystyki to nie jest tak do końca że to moja pasja, ogólnie polubiłam akwarystykę, ale żeby było to moje hobby to chyba nie..

rozmnozyły mi sie Babulti 😁 śmigają takie mikro krewetki po kostce, świetna sprawa.. no i mam wypławki w kostce, bleh ;/

Bagira, a Ty miałaś w kostce wypławki? jesli tak to jak sobie z nimi radziłaś?

Miałam w akwariach ale nic sobie z nimi nie robiłam, możesz ewentualnie spróbować No Planaria.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Po dokładnych oględzinach i konsultacjach z innymi na forum akwarystycznym doszliśmy do wniosku że to nie sa wypławki, bo wypławki z reguły sa większe. Moje pasożyty wyglądają jak owsiki 🤢 😮 😮 no masakra, łażą po szybie w mchu.. krewecie mają póki co głodówkę, zeżrą glony to i może tamte robaki wsuną :0
ps. mam młode krewecie :0 co prawda kundelki, bo RC i babualti, ale wazne, że się rozmnażają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gdybys chciała cokolwiek do akwarium, to mamy u nas zaprzyjaźniony sklep internetowy: http://www.aquariumsklep.pl/

ma bardzo ciekawe ceny 🙂 ja w grudniu od nowa urządzam kostkę, chcę coś w stylu iwagumi zrobić, na pewno będzie czarne podłoże ( grys bazaltowy ) i dużo skałek ( http://www.aquariumsklep.pl/Kamienie-c187.html ) .No i oczywiście nowy mech, bo ten mam zainfekowany przez robactwo.
Wczoraj mąż kupił wór manado, 2 worki innego jasnego podłoża, korzenie, korę i inne pierdoły i zapłacił 350 zł, gdzie w innych sklepach doszłoby do ok. 1000 zł..

Krewecie rosną, kolejne w drodze 🙂a te białe owsiki wciąz mi pływają w toni wodnej.
Męzowi CR też nie rozmnażają się póki co.. ma ich 20 sztuk, kupił okazyjnie po 1,50 za sztukę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
Gdybys chciała cokolwiek do akwarium, to mamy u nas zaprzyjaźniony sklep internetowy: http://www.aquariumsklep.pl/

ma bardzo ciekawe ceny 🙂 ja w grudniu od nowa urządzam kostkę, chcę coś w stylu iwagumi zrobić, na pewno będzie czarne podłoże ( grys bazaltowy ) i dużo skałek ( http://www.aquariumsklep.pl/Kamienie-c187.html ) .No i oczywiście nowy mech, bo ten mam zainfekowany przez robactwo.
Wczoraj mąż kupił wór manado, 2 worki innego jasnego podłoża, korzenie, korę i inne pierdoły i zapłacił 350 zł, gdzie w innych sklepach doszłoby do ok. 1000 zł..

Krewecie rosną, kolejne w drodze 🙂a te białe owsiki wciąz mi pływają w toni wodnej.
Męzowi CR też nie rozmnażają się póki co.. ma ich 20 sztuk, kupił okazyjnie po 1,50 za sztukę 🙂

Powiem Ci ze Monado nie polecam, ma nie najlepsze opinie jak juz to Ada Amazonia 2 jest bardzo dobra, właśnie ja kupiłam do kolejnego krewetkarium. Co do crystalek to mam S i SS a one sie gorzej i rzadziej rozmnażają niestety. Na razie pieniądze ładuje w psa ale jak się sytuacje ustabilizuje to w paletkarium zainwestuję bo czeka i czeka dobrze ze ryby całe i zdrowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...