Skocz do zawartości

Mamusie z pasją. | Forum dla mam


Bagira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 781
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jesteśmy 🙂
jak widzisz po awatarze, już nie jestem w dwupaku 🙂
urodziłam 17.09 o 13.28, a skurcze rozpoczeły mi sie o 9 rano, poród krótki, choć bardziej boesny niż za 1 razem.
Dziś już jestesmy 2 dzień w domu, Grześ ciągle głaskałby Michałka, daje mu swoje zabawki choć na początku był zazdrosny .
Ja czuje się o niebo lepiej niż za pierwzym razem mimo ze zostałam nacieta, to fizycznie jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira napisał(a):
Gratulacje !!!
Widzisz, mówilam ze urodzisz do poniedziałku. Poza tym potwierdzasz moje słowa ze drugi poród bardziej boli. Mnie tez duzo bardziej bolał i tez szybciej doszłam do siebie. Ile rodziłas ?


w umie to krótko 😜 o 8.30 poczułam skurcze, były częste ale nieregularne. Po 10 pojechaliśmy do zpitala, ok 11 położyli mnie na porodówkę, tam zrobili ktg, potem kazali chodzić po oddziale i rozchodzić skurcze. O 12.45 przyszedł lekarz, pogmerał, przebił pęcherz - było wtedy 5 cm rozwarcia. A o 13.28 już było po wszystkim 🙂
fakt, teraz bardziej bolało ale wiesz czemu? bo podczas skurczy lekarz gmerał tam i jeszcze bardziej pobudzał, a z Grześkiem spokojnie leżałam sobie na patologii ze kurczami i jak był skurcz to zwijałam się w kłębek i mało wtedy bolało 😜
ogólnie rzecz biorąc na porodówce byłam ciut ponad 2 godziny, także nie było źle. Niektóre dziewczyny z takimi skurczami męczą się po kilkanaście godzin..
I tyle porodów mi starczy 😜 za rok stuknie mi 26 lat, 2 dzieci na karku a ja rozpoczynam pracę zawodową 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tylko mój Maks taki zazdrośnik był :P
Dzisiaj nabylam nowy wózek dla malej, Jane Slalom Pro, na razie jezdziłam po domu bo nadal nakrapiana jestem ale prowadzi się super 🙂
Powiedz mi, co wy macie pod baniakiem, nie myśleliście o tym zeby zrobic podstawę z cegieł ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajny wózeczek 🙂 3 kołowy? 🙂 a co z tym białym skórzanym co kupiłaś spacerówka się nie sprawdziła?

co do podstawy akwarium to pod dwoma baniakami mamy metalowe stelaże, robione specjalnie na zamówienie. Pod 1100 litorw jest mega gruby, pod 500 litrów wykonany z cieńszych profili. Myslelismy nad murkiem, ale padło ostatecznie na stelaż 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wóżek jest i się sprawdza ale jak juz idę na miasto to po malutkich sklepikach a tam wózek musi być bardzo zwrotny i kompatybilny a biały ma szeroki rozstaw kół.
Powiedz mi, z jakiej stali macie stelaż pod 600l ? Ile kosztował bo tu za szafke wołaja 600funtów 😲 dlatego albo szafka z PL albo stelaż. Nie ufaliście szafkom ? Jaki jest stelaż z nogami czy taki http://img249.imageshack.us/img249/8389/akwa001largewx2.jpg
Powiem Ci , ze postawienie tutaj akwarium 500 - 600l bedzie mnie kosztowało tyle ile bym dała za 1500l w Polsce, zdzierstwo totalne !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamy stelaz kształtem taki sam jak ten w linku. A kosztował? butelke wódki 😜 Mąz wczesniej pracował w firmie, która zajmowała się robieniem takich kosntukcji stalowych no i z odpadków jemu zrobili stelaże 🙂 także nie orientuję się w cenach 😞 moim zanim stabilniejszy będzie stelaż. Mieliśmy kiedyś szafki pod 500 litrów to ewidentnie "siadały" i musieliśmy wzmacniać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira napisał(a):
Powiedz mi, kojarzycie może tego Pana http://allegro.pl/akwarium-250x70x60-przednia-szyba-opti-white-i1849627462.html ma bardzo dobre ceny, 3l gwarancji i rozmawia się rzeczowo. Chcę zamówić mixa od niego.


oj ja bym się 2 razy zastanowiła... powiem tak, mieliśmy z nim niezłe przeboje na forumnie będę pisąła jego z imienia i nazwiska, bo po co 🙂, ogólnie uważa się za nie wiadomo jakiego wielkiego akwaryste, rzemieślnika, uważa że klei akwaria najlepiej i nie przyjmuje słów krytyki. Uważaj, bo on klei duże zbiorniki z cienkiego szkła, mówi ze się nic nie stanie i masz u niego gwarancję, ale zawsze grubość szkła które brał to klejenia budziła kontrowersje na forum....

a jakie wymniary planujesz w swoim akwa? mozesz napisać mu na pw z jakiego zkła klei itp. zobacz co Ci odpisze 😜

ps. włansie mąż mi mówi, że to gbur i prostak hehe, tak mu za skórę zalazł 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gadałam z gościem i był raczej grzeczny i miły. chce 200x50x70 i proponował spód z 12 a reszta z 10mm oczywiście wszędzie wzmocnienia. na discusforum tez nie ma dobrych opinii 🙂
Pisałam do tego szklarza od Was ale nie odpisał niestety.
Powiedz mi jeszcze, ten stelaz drewniany co mieliście, miał plecy i poprzeczne przegrody ? znajomy może mi zrobić bo póki co, nikt nie może metalowego na miejscu wykonać więc zostaje póki co drewniany. Druga sprawa, jak przewoziliście swoje 500 i 700l tzn na palecie czy jakos inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ten "gość" niestety nagrabił tez sobie na innych forach. Ah, szkoda gadac..

co do grubości szkła, to przy takim zbiorniku pewniejsze jest wszędzie dać szkło 12 mm. Jak widzę i w Twoim przypadku proponuje on cieńsze szkło, takie "na granicy". Poprzeczki poprzeczkami, ale sama grubość szkła też robi swoje.

Drewniany stelaż, a raczej szafeczka nie miała pleców. To były dwa długie blaty, jeden na podłodze, na nim 4 pionowe podpórki no i na to blat. Było to niskie bo miało 40 cm wysokości.Zdaje mi się że niczym więcej nie były wzmocnione. Po jakims czasie płyta meblowa napuchła i widać było że szafka się przechyla no i trzeba było zrobić stelaż metalowy.

co do przewożenia akwa to 1100 litrów przywieźli nam z akwalandu busem na pace a akwa stało na styropianie. Nie wiem jak przewieźli 500 litrów, zobaczyłam je dopiero jak były w domu ( wtedy nie mieszkałam z M, więc nie było mnie przy ich dostarczeniu 😉 )

niestety ze stelażem metalowym o tyle jest problem, że musisz znaleźć warsztat, który Ci to dobrze pospawa, dobrze dobierze grubość profili. Jak znajde fotke to pokażę Ci stelaz pod te 1100l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak masz mocne i wzmocnione profile to nie powinno się nic stać. Mimo wszystko stelaż wydaje mi się mocniejszy i stabilniejszy pod akwarium. Szafka jak dla mnie dobra jest na takie 200 litrów.
a co do grzałek to nie pomogę 😞 nie wiem jakie mamy, a M nie ma teraz w doimu i nie mam się jak spytać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To nie ma być szafka tylko drewniany stelaż z grubego drewna, 3cm blat i plecy. Na razie szukam materiały i zobaczymy co wyjdzie oszczędniej. To ma być coś w tym stylu ale grubsze i wzmocnione stalowymi elementami http://www.google.co.uk/imgres?q=stela%C5%BC+akwarium&um=1&hl=en&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:en-GB:official&tbm=isch&tbnid=lq1N5Iamjb7RUM:&imgrefurl=http://akwapodlasie.org/printview.php%3Ft%3D3964%26start%3D0%26sid%3D47b66644a9e676f73f7b5824237aa702&docid=URVkKxCPv4ObMM&w=726&h=600&ei=mnaITtT3FNOr8QPMiIFK&zoom=1&iact=rc&dur=880&page=1&tbnh=114&tbnw=135&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:4,s:0&tx=78&ty=43&biw=1018&bih=604
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiek czy choroba ?
Powiedz mi kochana, bo juz na glowę dostaję kogo mozecie polecić do wykonania baniaka z szybami mix ? Przemek wydaje sie byc ok, bo i transport tani, i pisemna gwarancja ale napisałam do laski co miała baniak od niego i narzekała ale jej szkło miało 12mm przy 1000l ...nie wiem, pewnie z oszczędności. Mój ma miec 12mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chyba choroba.. tak się nam wydaje.
rozmawiałam z męzem i on byłby ostrożny co do Przemka.. on klei akwaria w domu, zaden to warsztat.. ale ostateczna decyzja i tak należy do Ciebie 🙂
my mamy 1100 litrów też ze szkła 12 mm, ale mąz zażyczył sobie jakieś dodatkwe poprzeczki do wzmocnienia.
piszesz, że transport ma tani, dla mnie wydaje się to podejrzane bo skoro pisze że dowiezie za 200 zł wszędzie w Polsce to cos jest nie tak, benzyna jest droga.
a dokąd to akwarium miałby przywieźć? Tobie do Szkocji czy gdzieś w Polsce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem czy na terenie Pl wozi do mnie za 800zł kuriera ma wyslac i w razie W zwraca kase za baniak. Patrzyłam w Aqualux ale tam za wysyłkę zaśpiewali mi, uwaga 2800 euro lub 4600zł !!! Tutaj mam kuriera za 100f tak ze nie jest najgorzej. Za taki baniak jak chce tutaj zapłacę 791f więc złodziejstwo. Czasem się zastanawiam czy nie lepiej sprowadzić samo szkło i na miejscu zrobić ale nie wiem czy dobrze to posklejają.
Powiedz mi jeszcze taka rzecz, znacie jakąs hurtownie akwarystyczną ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...