Skocz do zawartości

Mamusie z pasją. | Forum dla mam


Bagira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 781
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
beiara napisał(a):
WItam 🙂 Chciałabym dołączyć do mam z pasją 🙂 🙂 WItam 🙂 🙂


cześć 🙂 no więc jaka jest Twoja pasja? 🙂

Beata, co do oświetlenia to mamy w 1100l 2 x 18 + 56 W, ale praktycznie nie mamy tam roślin i stąd takie słabe oświetlenie daliśmy. Pływają u nas tylko pistie na powierzchni wody i chyba rogatek jeśli dobrze to rozpoznaję 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fajny klimacik tworza te "herbaciane, ciemne, wody"mielismy przez jakiś czas taki klimat i supoer to wyglądało. Na piachu leżały liście, i dopóki były w całości to było ok, ale potem jakoś się rozpadły i został syf.. no i pozbyliśmy się tych "ciemnych wód"

Jak tam Maksiu z nocnikiem? przekonałas go? woła już sam siku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie nie, BW to nie mój klimat, wolę wody przejrzyste. Dzisiaj zaszalałam i zrobilam sobie prezent urodzinowy w postaci 5 sztuk stendker alenquer 🙂 Trzeba robić rotacje żeby sie nie nudziło.
Maks miał tylko jeden dzien nauki, niestety, poki co nie ma czasu żeby biegać za nim. Przyjdzie czas i na to. Na razie niech sie oswaja z nocnikiem.
Tak wogule to się wściekłam dziś bo od miesięcy szukam polskiego psychologa i jak juz stwierdziłam ze lepszy byle jaki niż zaden to nie dość ze terminy odległe to jeszcze baba nie zadowolonym tonem oświadczyła ze nie życzy sobie dzieci w gabinecie ! nie dociera widać ze nie każdy w godzinach po południowych ma z kim zostawic 10mc dziecko. Nawet nie spytała czy dziecko jest ciche czy nie. Brak słow a ja załamana bo znowu nici z terapii 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamapolkowa napisał(a):
Dzięki!
Moją pasją jest filcowanie. Robię broszki, kolczyki, a ostatnio zabawki dla mojej Córki 🙂
Fotki dodam później, a na razie się rozejrzę 🙂


hej 🙂

widziałam w gazetach co można stworzyć z takiego filcowania - super rzeczy 🙂
czekamy na fotki, będziemy podziwiać 😎

Beata, ja przy dwójce też nie mam czasu na nic, tzn obiecałam sobie, że zacznę uczyć/douczać się niemieckiego, ale wieczorami sił brak 😞 zaczęłąm czytać książkę, ale 500 stron męcze już od ponad tygodnia bo czytam po kawałku i lecę do któregoś z chłopaków, akwaria to działka męża, ja podlewam tylko kwiaty w paludarium, póki co nie nadaje na radiu cb bo w aucie mam popsute, a w domu antenę szczytowa nam urwało i baza w sumie też nieczynna 😞 miałam wiele rzeczy zrobić ale (_|_) blada, czasami już nie ogarniam.. nie wyobrażam sobie jakbym miała jeszcze studiowac zaocznie, dobrze, że w czerwcu skończyłam studia i nauka chociaż odeszła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia, teraz pomyśl co ja mam w domu. Obydwoje chodzą, młoda wzdłuż mebli ale chodzi. Nie wpuszczam do kuchni i przedpokoju bo na schody wchodzi i buty zjada, to Maks albo pies otwierają drzwi więc latam i zamykam. Jak nie to, to Maks popycha Anabelle lub ją szarpie a ja w tym czasie... pracuję tzn załatwiam dostawę towaru, pielęgnuję 6 akwariów, świnki morskie , kota i psa 🤪 a wieczorami idę na silownię. Więc uwierz mi, wymiękam nieraz totalnie a ze jeszcze mloda śpi z nami bo nadal karmię to śpię po 6godzin. Nieraz podziwiam samą siebie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biznes z ciuchami.. hmm 🙂 otwierasz swój butik czy raczej odzież używana? ja się zastanawiałam czy lumpeksu nie otworzyć a ciuchów własnie z GB sprowadzać, ale póki co nie mam do tego głowy. Trzeba byłoby się starac o dofinansowanie, założyć działalność itp a mnie to trochę przeraża. Ale myśle tez o swoim biznesie, może za jakiś czas cos mi sie uda 🙂

na początku chciałam mieć swoje biuro podróży, ale w moim miescie jest tego od groma i kolejnemu nowicjuszowi nie byłoby łatwo , więc odpada.

na pewno w przyszłym roku albo za 2 lata robię kurs na przewodnika miejskiego i może coś w tym kierunku będę dorabiać. Tyle ze znów problem - nie znam dobrze niemca, tylko podstawy, więc musiałabym przysiąść nad niemieckiem, a na to motywacji i czasu brak ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sklep na ebay. Ubrania nowe, używane tutaj by nie zarobiły na siebie. trzeba i tak sprowadzać z PL czy US zeby jakoś się wyróżnić z tłumu. Sprzedaję ciuchy i asortyment akwarystyczny od 3 lat ale teraz już chcę bardziej to rozkręcić bo pieniądze są potrzebne na nowy domek 🙂 Zobaczymy jak będzie, towar powoli jest dostarczany więc się dzieje a mam tylko dwa w miarę wolne, jak Maksa nie ma.
Jak chcesz, będę Ci wysyłać ciuchy z UK a Ty mi z PL i biznes się kreci, przemyśl to. Za sklep online nie musisz płacić tyle co za stacjonarny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Po co mi kłopoty ze stacjonarnym sklepem, nie mam na to czasu a i nie jest to moje hobby żeby co najmniej 8h 7 dni w tygodniu w sklepie siedzieć. W dobie internetu zarabia się w sieci. Z tego żyjemy od dwóch lat i powiem Ci ze kilka razy była myśl żeby wydzierżawić pomieszczeni ale dobrze ze zawsze kończyło się na myśleniu. Opłaty za prąd, wywóz śmieci, wyposażenie no i to powiązanie ze nigdzie się ruszyć nie można. Jednak jestem wygodna i wole zarabiać siedząc w domu 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na razie mam kilka rzeczy na ebay, nie mogę sie czasowo uporać i ogarnąć ze wszystkim. Dzieciaki znowu chore 😞(
Powiedz mi proszę, ile tak miej wiecej kosztuje Was utrzymanie tego 1100l baniaczka bo mam na forum dyskusje na ten temat. Może by Twój Paweł coś konstruktywnego wniósł do tematu. Chodzi mi o sprzęt jaki macie i koszt.
Moze macie na swoim forum dokładnie wszystko opisane ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...