Skocz do zawartości

PAŻDZIERNIK 2010 | Forum o ciąży


mala31

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia2301

    9748

  • Mortishia24

    6179

  • magda123

    8647

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gosiu z checia bym wstawiła tylko niewiem jak?? 🙂dorobiłam sie ładnego telefonu juz tak sobie na urodziny 🙂bo sie zblizaja powolutku 🙂postaram sie na nk z komurki moze zatrybi??no ja własnie wziełam dzis pierwsza tabletke falvit ale tez rano folik i niewiem czy za duzo to niezdrowo??a do lekarz moge dryndnac dopiero w czwartek 😞czy moze brac folik i poprostu poczekac do wizyty i wtedy sie zapytam? 🙂dziewczynki ile Nas w koncu jest??bo niezdazyłam nadrobic forum przez tego kompa ze sie wyłancza ale moje oko zauwazyło ze ktosik doszedł do Nas????Monisia w Awarcie masz juz 10tke 🙂mi tez szybciej tam liczy 🙂niz na suwaczku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój chłopak lubi drążyć tematy które ja wolę zakończyć... nigdy nie daje za wygraną póki nie postawi na swoim... i stało się pokłóciliśmy się wczoraj przez telefon ale ja postanowiłam odpuścić: "Rozłącze się bo ta rozmowa mnie denerwuję, wybacz, to dla dobra dziecka..." no ale on nie popuścił i zaczoł coś wypisywać (nie umie mu uświadomić chociaż robie to od dawna, że nie mogę się denerwować w tym stanie...) już nie czytałam tego tylko kasowałam ale napięcie było... mimo iż nie wiem o czym były te wiadomości to we mnie się gotowało. Zasłabłam i wbiłam sobie nóż w nogę... pechowy 15. 15 od czasów gimnazjum przynosi mi pecha... w moim życiu każda 15 jest pechowa, co kolwiek zrobie ciąży nademna fatum. A dziś jak by nie było wczoraj rozmowy zakochni... Ale ból nogi został. Jak mu powiedzieć by do niego dotarło, że nie może mnie denerwować... by odpuścił sobie kiedy jest napięta atmosfera i np zmienił temat ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazłam lekarską opinię na temat przeziębienia więc czytać dokładnie mamusie 🙂

Jeśli jest to zwykłe przeziębienie, to najlepiej najzwyczajniej w świecie położyć się do łóżka, odpocząć, zrobić herbatę malinową albo z czarnego bzu, napić się wody z dodatkiem cytryny i miodu (pamiętając, że miód traci wszystkie swoje dobroczynne składniki w temperaturze powyżej 40 stopni, więc woda musi być letnia).

Poza tym może Pani zastosować inne metody domowe - na przykład zrobić syrop z cebuli, zjeść czosnek – zawierają one naturalne substancje odkażające. Jeśli to nie będzie wystarczające, to może Pani zastosować łagodne i bezpieczne nawet u niemowląt środki przeciwgorączkowe i przeciwzapalne- na przykład paracetamol.

Wszystko to pod warunkiem, że nie towarzyszy temu duszność, wysoka gorączka czy dreszcze . Jeśli mimo tych wszystkich prób nie poczuje się Pani lepiej, proszę zasięgnąć rady swojego ginekologa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tutaj porady na ból głowy:


Gdy głowa zaboli, nie męcz się niepotrzebnie, tylko wypróbuj bezpieczne metody łagodzenia dolegliwości.

* Spróbuj odpocząć w zaciemnionym pokoju. Musi panować w nim zupełna cisza. Zarazem powinien być starannie wywietrzony (otwarte na oścież okno przez kwadrans).
* Wypróbuj chłodny okład na czoło.
* Pocieraj skronie lodem, równocześnie trzymając stopy w misce z ciepłą wodą.
* Wejdź do wanny. Ciepła woda (absolutnie nie gorąca) pomaga się zrelaksować i wyciszyć. Pamiętaj, że ciężarnym nie zaleca się kąpieli dłuższych niż 15-minutowe.
* Poproś partnera o łagodny masaż: kolistymi ruchami należy masować twarz rozpoczynając na czole, a kończąc na skroni. Warto też wymasować kark, kierując się w stronę barków, gdyż to pomoże również na dolegliwości wywołane przez nadwyrężenie szyjnego odcinka kręgosłupa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki Moniko fajna stronka,,tylko ze ja sobie zrobiłam w telefonie zdjecie ale nie mam jeszcze aktywowane zeby przesyłac fotki 😞a chciałam przez telefon bo inczej niemam jakwrrale ja mam brzusia miedzy Gosia a Monika mozna by tak powiedziec 🙂dziewczyny drazni mnie ten komp zacina sie niema kto mi tego naprawic 😞daje po ednym poscie i nanowo włanczac kompa wkocu mi sie ten procesor czy cos tam przepali 😞musze zaczac odkładac na laptopa 🙂jakiegos taniego w komisie...ja od wczoraj wogóle nieczuje sie w ciazy...a nawat brzuch pobolewał jak do okresu ale wiem ze to macica sie rozszerza bo nasze Szkrabki rosna coraz szybciej 🙂dziewczynki w poniedziałek zapraszam na imprezke urodzinowa 🙂zrobimy sobie paty baby 🙂bedziemy sie obrzerac i poic mimo postu bo Nam wolno teraz 🙂hi hi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniko u mnie tez zimno jak w igloo 🙂dobrze ze ja mam dzieci zdrowe ale ta pogoda jest zdradziecka i bardzo łatwo o przeziebienie 😞ja sie mecze od tamtego czasu jest lepiej ale w pełni jeszcze niewyzdrowaiłam a praktycznie prócz goracych herbatek mleka i miodu niczym sie nie kuruje...jakos przejdzie niechcem sie truc chemia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześc fasolki 🙂 u mnie też brzydko ale nie jest tak strasznie zimno na plusie 7 więc da się wytrzymac:laugh: jakie fajne te torciki i wózeczki strasznie ciekawy pomysł na prezent jeszcze nigdy nic takiego nie widziałam.Emilko Ty się kuruj tym mleczkiem i miodzikiem bo wiosna idzie i na spacerki trzeba chodzic u mnie ma jutro byc 15 stopni juppppi tylko ciekawe czy na prawdę się wypogodzi i cieplej zrobi zobaczymy jutro:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...