Skocz do zawartości

PAŻDZIERNIK 2010 | Forum o ciąży


mala31

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
slicznie ty klamczucho a mnie pocieszalas ze bylas popuchnieta a tyyy niedobra 🙂
Paulina postanowilam ci pomoc i znalazlam ten przepis chyba 126 stronie 🙂prosze:


przepis w wersji deutsch na blaszkę 24 cm jak masz lidla to kupuję tam 2 sztuki topfen(u mnie nazywa się speisetopfen)potrzebujesz sztuk 2 albo 2,5 czasami daję
3 jajka
pół masła
pół szklanki cukru pudru
2 cukry waniliowe

więc do jednej miski dajesz masełko tylko nie twarde ser żółtka cukier puder i cukier waniliowy miksujesz to żeby grudek nie było
w drugiej ubijasz na sztywno białka i dodajesz do tych białek 2 łyżki maizeny u mnie tak się nazywa a to jest mąka ziemniaczana i chwilę to miksujesz a potem dodajesz do sera i mieszasz i tyle piekę tak ok godziny w 180 stopniach ale musisz sobie sprawdzać wykałaczką czy jest już dobre a czasami na spód blaszki daję herbatniki i wtedy ciacho jest wyższe

Mam nadzieję że niezbyt skomplikowane ale dobre już zjadłam prawie pół blaszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia2301

    9748

  • Mortishia24

    6179

  • magda123

    8647

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzięku Martuś, kochana jesteś 😘 😘 😘 mam zamiar w końcu znaleźć dzisiaj tą blaszkę i zrobic ciacho 😁

Gosiu wyglądałaś ślicznie 🙂 ja już jestem dużo większa a co dopiero będzie w 8 miesiącu.. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez sie wstydze ale lekarz mnie pociesza ze moja baniakowata sylwetka powionna zniknac niedlugo po porodzie bo ja mam w pizdu wody w organizmie wiec caly czas sie pocieszam ze bedzie git a poza tym mam nadzieje karmic piersia wiec dietka takze dam rade byc laska do wiosny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszłam, poprzytulałam.. i tylko się wkur... nie wiem co mu się dzieje.. ale broni się przed spaniem jakby go to co najmniej gryzło... on nie waży 5 kg... jest ciężki a lulanie go męczące 😞 😞 odpadają mi ręce... 😞 beczeć mi się chce..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GoGr napisał(a):
poszłam, poprzytulałam.. i tylko się wkur... nie wiem co mu się dzieje.. ale broni się przed spaniem jakby go to co najmniej gryzło... on nie waży 5 kg... jest ciężki a lulanie go męczące 😞 😞 odpadają mi ręce... 😞 beczeć mi się chce..

a może ząbki mu idą 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...