Skocz do zawartości

PAŻDZIERNIK 2010 | Forum o ciąży


mala31

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia2301

    9748

  • Mortishia24

    6179

  • magda123

    8647

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
magda123 napisał(a):
agaboh26 napisał(a):
Teoretycznie tak,
ale jak się kończy zwolnienie a jest ono przeważnie wystawiane do daty terminu porodu, a dziecko do tego czasu nie zdąży się urodzić. To wtedy już leci urlop macierzyński 😞 i u mnie tak sie własnie stało 😞 😞 😞


powiem tak ja mialam termin na 19 kwietnia przy pierwszej ciąży więc miałam do tego dnia zwolnienie.Od 23 kwietnia byłam w szpitalu urodziłam 26 więc macieżyński liczy się od dnia porodu tylko musisz poinformować pracodawcę ,że jeszcze nie urodziłaś a jak urodzisz to go informujesz o porodzie potem mu zawozisz akt urodzenia a pracodawca załatwia macierzyński w Zusie 🙂

Madziulku dzięki za info 🙂 🙂 🙂 idę zaraz zadzwonić do kadrowej do firmy 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agaboh26 napisał(a):
Mortishia24 napisał(a):
a moze bedzie ci przyslugiwal dodatek w wysokosci 538zl jak sie skonczy maciezynski?/ musialabys sprawdzic ale w sumie co to jest 500 na caly miesiac zycia:/

Oj Martusiu te pieniadze o których piszesz to (przepraszam tu niektórych nie chcę nikogo urazić) ale to "grosze". Mnie po prostu nie stać na pobyt z dzieckim w domu 😞( choć bardzo bym tego pragneła... niestety nasza szara Polska rzeczywistosć jest okrunta i bezwzględna 😠 😠 😠

Rozumiem o czym mowisz bo ja niestety tez bede musiala po macierzynskim wrocic do pracy bo z jednej wyplaty nie wydolimy tak jak mowisz to sa grosze i nikogonie obrazasz bo to prawda straszna szara prawda 😞
Juz teraz jak sobie pomysl ze bede latac na 8,9h i pol dnia nie widziec malego to mi sie ryczec chce tym bardziej ze narazie nie wiem za bardzo co z nim zrobie bo ja pracuje na zmiany ale moj caly czas na rano wiec ja bym musiala latac caly czas na druga albo na nocke bo pracuje w kompleksie calodobowym (sklep, bar, stolowka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda123 napisał(a):
no właśnie to Martuśka napisałam jestem moja droga 🙂 czekam z wami na godz.0 😁 😁 😁

MAdzia a ty cos wczesniej pisalas ze 8 listopada sie wybierasz do szpitala a termin masz chyba troche pozniej to czemu tak?Jakies komplikacje nie daj boziu cie dopadly czy czemu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mortishia24 napisał(a):
agaboh26 napisał(a):
Mortishia24 napisał(a):
a moze bedzie ci przyslugiwal dodatek w wysokosci 538zl jak sie skonczy maciezynski?/ musialabys sprawdzic ale w sumie co to jest 500 na caly miesiac zycia:/

Oj Martusiu te pieniadze o których piszesz to (przepraszam tu niektórych nie chcę nikogo urazić) ale to "grosze". Mnie po prostu nie stać na pobyt z dzieckim w domu 😞( choć bardzo bym tego pragneła... niestety nasza szara Polska rzeczywistosć jest okrunta i bezwzględna 😠 😠 😠

Rozumiem o czym mowisz bo ja niestety tez bede musiala po macierzynskim wrocic do pracy bo z jednej wyplaty nie wydolimy tak jak mowisz to sa grosze i nikogonie obrazasz bo to prawda straszna szara prawda 😞
Juz teraz jak sobie pomysl ze bede latac na 8,9h i pol dnia nie widziec malego to mi sie ryczec chce tym bardziej ze narazie nie wiem za bardzo co z nim zrobie bo ja pracuje na zmiany ale moj caly czas na rano wiec ja bym musiala latac caly czas na druga albo na nocke bo pracuje w kompleksie calodobowym (sklep, bar, stolowka)



No skąd ja to znam.... my też będziemy musieli się moim mężem wymieniać na zmiany. Mam nadzieje że mi w pracy pójdą na rękę, bo ja akurat pracowałam przed ciążą na jedną zmianę a mój mąż na 3. Tzn jak rozmowiałąm z moim szefem powiedział ze nie ma problemu, tylko wiecie jak to jest... teraz ok a potem ... no c cóż, pozyjemy zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda nie wiem jak to sie nazywa ale mozesz to dostac jak w rodzinie dochod na jedna osobe nie przekracza BRUTTO!!!! 504 zl wiec napisalam to ale w sumie to absurdalne bo jak policzysz siebie meza i dzidzie to wychodzi ze musisz miec najnizsza krajowa czyli 1380 zl i byc jedynym zywicielem rodziny zeby ta gowniana jalomuzne dostac 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sorki gdzieś na chwile straciłam połączenie internetowe 😠 Ale już jestem 🙂

Martusiu ja tez nie mogłam sie doczekac kiedy to mój smyk zacznie siadać raczkować i chodzic a teraz marzę aby siedział w jednym miejscu bo juz wszędzie go pełno 😁 A to szafki otwiera a to z szuflady coś powywala więc niech Alek tak szybko nie rośnie 😜 😁 😁 😁 😁

Aga o widzisz jak dobrze że sie dowiedziałaś o tym 🙂 może jednak bedziesz miała pełny macierzyński z maleństwem na świecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiem co to za ból zostawić dziecko 😞 mało tego ja poszłam do pracy jak moja miała 10 miesięcy i to był najgorszy okres bo pierwszy krok słowo 😞 i pracowałam niecały rok a wszystko przez to ,że ona w ogole mnie nie traktowała jako mamy 😞 i z pracy zrezygnowałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mortishia24 napisał(a):
Magda nie wiem jak to sie nazywa ale mozesz to dostac jak w rodzinie dochod na jedna osobe nie przekracza BRUTTO!!!! 504 zl wiec napisalam to ale w sumie to absurdalne bo jak policzysz siebie meza i dzidzie to wychodzi ze musisz miec najnizsza krajowa czyli 1380 zl i byc jedynym zywicielem rodziny zeby ta gowniana jalomuzne dostac 😠 😠



To jest masakra!!!!!!!1 Moja siostra pracuje w MOPsie w dziale zasiłków to jak ona czasem opowiada jakie wymogi trzeba spełniać zeby te marne grosze dotać to aż skura na plecach cierpnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mortishia24 napisał(a):
Magda nie wiem jak to sie nazywa ale mozesz to dostac jak w rodzinie dochod na jedna osobe nie przekracza BRUTTO!!!! 504 zl wiec napisalam to ale w sumie to absurdalne bo jak policzysz siebie meza i dzidzie to wychodzi ze musisz miec najnizsza krajowa czyli 1380 zl i byc jedynym zywicielem rodziny zeby ta gowniana jalomuzne dostac 😠 😠


tak tylko ja nie pracuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agaboh26 napisał(a):
Mortishia24 napisał(a):
Magda nie wiem jak to sie nazywa ale mozesz to dostac jak w rodzinie dochod na jedna osobe nie przekracza BRUTTO!!!! 504 zl wiec napisalam to ale w sumie to absurdalne bo jak policzysz siebie meza i dzidzie to wychodzi ze musisz miec najnizsza krajowa czyli 1380 zl i byc jedynym zywicielem rodziny zeby ta gowniana jalomuzne dostac 😠 😠



To jest masakra!!!!!!!1 Moja siostra pracuje w MOPsie w dziale zasiłków to jak ona czasem opowiada jakie wymogi trzeba spełniać zeby te marne grosze dotać to aż skura na plecach cierpnie...


Ale byka strzeliłam ☺️ ☺️ ☺️ poprawka wyrazu skóra 😁 😁 😁 Gamoń 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do MOP-su to jest wielkie przegięcie wszystkiego 😠 Mi ledwo przekroczyło 10 złotych i już nie dostałam rodzinnego ale postarałam się na starszego syna o orzeczenie niepełnosprawności i dostałam rodzinne a do tego zasiłek na dziecko niepełnosprawne 🙂 Oni wiedza jak z nas wyciągnąć szmal to i od nich tez trzeba 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MISSISIPI2 napisał(a):
Co do MOP-su to jest wielkie przegięcie wszystkiego 😠 Mi ledwo przekroczyło 10 złotych i już nie dostałam rodzinnego ale postarałam się na starszego syna o orzeczenie niepełnosprawności i dostałam rodzinne a do tego zasiłek na dziecko niepełnosprawne 🙂 Oni wiedza jak z nas wyciągnąć szmal to i od nich tez trzeba 😠


dokładnie niech płacą
i tobie przekroczyło 10zł a mojej znajomej 0,50gr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda123 napisał(a):
wiecie co jest najgorsze jak taki pijak idzie do mopsu i dostaje więcej niż ten który naprawdę potrzebuje 😞 😞


Oj tak Madziu, jest nawet coś takiego co potycznym językiem nazywane jest "renta pijacką" jak taki delikwent juz sie tak doprawi że jesgo organizm ledwo zipie to jeszcze kasę od państwa dosteje bo do pracy nie jest zdolny 😠 😠 😠 😠 No to nóż sie w kieszeni otwiera.tO ty człowieku tyrasz całe zycie zeby coś mieć do czegoś dojsć a taki jeden z drugim przebimba zycie i jeszcze potem z naszych podatków zyję 😠 😠 😠
No złośc mnie bierze na taką niesprawiedliwosć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MAdziu no wlasnie tego sie boje ze przeocze najwazniesze momenty w pierwszych powazniejszych poczynaniach Aleczka i ze bedzie bardziej przywiazanydo kogos dalszego niz do mnie bo bedzie mnie malo widywal :/ nie chce stracic tych cennych chwil ale coz 😞
Agus ja sie wlasnie boje bo tak patrze na niego teraz jak ma "aktywnosc" jak wywija nozkami iraczkami i pedaluje wygina sie jak lezy na brzuszku to niemozliwie wysoko podnosi glowke i potrafi ja przewrocic z lewej strony na prawa 🤪 i boje sie ze tez bedzie taki maly szogun 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agaboh26 napisał(a):
magda123 napisał(a):
wiecie co jest najgorsze jak taki pijak idzie do mopsu i dostaje więcej niż ten który naprawdę potrzebuje 😞 😞


Oj tak Madziu, jest nawet coś takiego co potycznym językiem nazywane jest "renta pijacką" jak taki delikwent juz sie tak doprawi że jesgo organizm ledwo zipie to jeszcze kasę od państwa dosteje bo do pracy nie jest zdolny 😠 😠 😠 😠 No to nóż sie w kieszeni otwiera.tO ty człowieku tyrasz całe zycie zeby coś mieć do czegoś dojsć a taki jeden z drugim przebimba zycie i jeszcze potem z naszych podatków zyję 😠 😠 😠
No złośc mnie bierze na taką niesprawiedliwosć


nic tylko zacząć pić 😁 na zimę coś ukraść i iść do więzienia bo tam jest cieplo i 3 posiłki dziennie a jak się wyjdzie to pół tony miału dostanie się jeszcze 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mortishia24 napisał(a):
MAdziu no wlasnie tego sie boje ze przeocze najwazniesze momenty w pierwszych powazniejszych poczynaniach Aleczka i ze bedzie bardziej przywiazanydo kogos dalszego niz do mnie bo bedzie mnie malo widywal :/ nie chce stracic tych cennych chwil ale coz 😞
Agus ja sie wlasnie boje bo tak patrze na niego teraz jak ma "aktywnosc" jak wywija nozkami iraczkami i pedaluje wygina sie jak lezy na brzuszku to niemozliwie wysoko podnosi glowke i potrafi ja przewrocic z lewej strony na prawa 🤪 i boje sie ze tez bedzie taki maly szogun 😁


lepiej jak dziecko jest aktywne niż apatyczne bo wiesz ,że się zdrowo rozwija 🙂 a z czasem mu przejdzie takie brykanie a zacznie się szkudzenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda123 napisał(a):
agaboh26 napisał(a):
magda123 napisał(a):
wiecie co jest najgorsze jak taki pijak idzie do mopsu i dostaje więcej niż ten który naprawdę potrzebuje 😞 😞


Oj tak Madziu, jest nawet coś takiego co potycznym językiem nazywane jest "renta pijacką" jak taki delikwent juz sie tak doprawi że jesgo organizm ledwo zipie to jeszcze kasę od państwa dosteje bo do pracy nie jest zdolny 😠 😠 😠 😠 No to nóż sie w kieszeni otwiera.tO ty człowieku tyrasz całe zycie zeby coś mieć do czegoś dojsć a taki jeden z drugim przebimba zycie i jeszcze potem z naszych podatków zyję 😠 😠 😠
No złośc mnie bierze na taką niesprawiedliwosć


nic tylko zacząć pić 😁 na zimę coś ukraść i iść do więzienia bo tam jest cieplo i 3 posiłki dziennie a jak się wyjdzie to pół tony miału dostanie się jeszcze 😠


Dokładnie o tym pomyślałam 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agaboh26 napisał(a):
Siora moja mieszka w Stanach i tam jest pomoc od państwa taka że jak urodzisz dziecko to do 1 roku zycia dziecka dostajesz mleko i pieluchy, to Cię nic nie kosztuje. A u nas to chociaz dobrze ze to becikowe ktoś wymyślił.


tak tylko tam mają przez rok a becikowe jest jednorazowe i na co wystarczy ?? praktycznie na nic jeśli choć jedna osoba nie pracuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...