Skocz do zawartości

WYMIARY CIĄŻY | Forum o ciąży


emde

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Lekarz liczy mi ciaze jako 8 tydzien a ja jestem max w 5,straszy mnie,ze slabo rosnie,prosze podajcie mi swoje wymiary,bo juz nie wien co myslec.Dodam jeszcze,ze nie dostalam ani jednego zdjecia,nie mam zalozonej karty,nie robilam zadnych badan bo ciazy moze "nie byc"
Moj pecherz z piatku mial 9,7 mm i widoczne cialko zolte,a zarodek ze znakiem zapytnia.
Bardzo WAS prosze o Waszw zdanie na ten temat i wymiary 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emde ja weszłam dzis w 8tydzien ciazy i robiłam juz dwausg w 5 i 7 tyga z piatego mam taki opis;w jamie macicy pecherzyk ciazowy a w nim echo od zywego prawidłowego zarodka o wymiarach odpowiadajacych5tyg ciazy .Obraz odpowiada okresowu zatrzymania miesiaczki. W rzucie przydatków zmian nie uwidoczniono. Wolny płynu w zatoce Douglasa o szerokosci warstwy1,26cm.Ciąza prawidłowa 5tyg. i gotego mam 5 zdjec usg....a z 7tyg mam jedno zdjecie juz z bijacym serduszkiem niestety bez opisu al lekarz wystawił zaswiadczenie ze jest to 7tydzien i wszystko ok...pisze Ci bo ja juz straciłam dwójke dzieci...nic sie nie martw....bedzie ok 🙂pozdrawiam cieplutko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hm, ja mam pierwsze zdjęcie usg z 10tc (8 zapłodnieniowy). Jednak ginekolog prowadzący zwykłym badaniem (stare metody 😉), jeszcze bez usg i innych wyników potwierdził ciążę w 6tc i założył od razu kartę ciąży. Nie rozumiem czemu mimo wszystko Twój tego nie zrobił. 🤨 Nie wiem, nie znam się, nie jestem lekarzem i może źle radzę ale... wypróbowałabym jeszcze innego ginekologa. Dla pewności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja byłam na pierwszej wizycie u gina w 7 tyd. Lekarz nie założył mi karty ciąży dlatego że jeszcze nie było widać czy zarodek jest żywy, przepisał mi tylko leki na podtrzymanie ciąży i kazał przyjść w 9 tc. Wtedy okazało się, że wszystko jest ok i założył kartę, ale zaznaczył w niej wcześniejszą wizytę z 7 tc. Więc może nie ma co się martwić, jak gin zobaczy żywy pęcherzyk to napewno założy kartę ciązy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na pierwszą wizytę poszłam w 6tc i lekarz tez nie założył karty, choć usg pokazało ciałko żółte..dopiero w 10 tc na moją prośbę..Myślę,że wszystko będzie dobrze 🙂 Każdy lekarz ma inne metody..ale ZAWSZE można zamienić na innego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Ja jedną ciążę straciłam bardzo wcześnie bo w 7 tc.
Tym razem na pierwszej wizycie lekarz nie założył karty ciąży, a był to 5 tc. Założył w 7 tc jak zobaczył bijące serducho. Natomiast zaświadczenie o ciąży lekarz powinien wystawić niezwłocznie jeśli widzi ciążę, lub wskazują na nie wyniki krwi (bHCG).

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzucholki

jestem czerwcóweczką, jeżeli jeszcze nie macie wyprawki dla swoich maluszków to zapraszam serdecznie na nasze aukcje ubranka w 100 % POLSKIE (właśnie próbujemy rozkręcić z mężem firmę)

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=16562293

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...