Skocz do zawartości

Szkoła rodzenia co sadzicie o tym?? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A ja w sumie moge isc ale nie wiem czy to nie szkoda pieniedzy sa rozne zdania 🙂).
Ale chodze do znajomej ktora jest kosmetyczka i do niej przychodzi babeczka ktora pracuje w poradni laktacyjnej i teraz wziely udostepnily dodatkowa usluge gdzie mozna wybrac sobie polozna swoja prywatna i ona cie uspokaja rozmawia z toba uczy cie oddychac cwiczenia pokazuje i jest z toba na sali porodowej odbiera twoj porod 🙂 i po porodzie odwiedza cie w domu i pokazuje ci najpotrzebniejsze rzeczy 😉 i sie tak zastanawiam czy nie wziasc takiej opcji 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja chodziłam do szkoły rodzenia i jestem bardzo zadowolona, czasem chodziłam sama na wykłady i ćwiczenia (bo mąż był w pracy) i nie było zle :P dużo ważnych informacji się dowiedziałam o których w ogóle nie miałam pojęcia. U mnie zajecia były w szpitalu w ktorym bede rodziła więc troszke sie oswoiłam z tym miejscem :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja prawdopodobnie też będę chodzić sami i mi to tak bardzo nie przeszkadza. fakt, faktem że miło by było aby mój miał wtedy wolne no ale praca to praca... 😞 U mnie szkoła rdzenia jest za darmo dlatego chcem skorzystac z tej opcji i lepiej przyszykuje mnie to do porodu 😉 U mnie nie ma takiej opcji aby wybrać sobie położną (przynajmniej o tym nie wiem) a po porodzie i tak każda położna ma swój określony rejon i tylko na tym rejonie odwiedza pacjentki i Maleństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie ważne jak będziecie rodzić - naturalnie czy cesarka - szkoła rodzenia to nie tylko informacje o samym porodzie ale też jak pielęgnować maleństwo, z jakimi problemami możecie się spotkać w trakcie i po porodzie, to także ćwiczenia fizyczne które mają za zadanie usprawnić ruchowo kobiety w ciąży, poprawić krążenie i takie tam, ja w pierwszej ciąży chodziłam i jestem zadowolona, szłam na poród przygotowana i przede wszystkim nie bałam się - teraz po 5 latach, z córeczką chodzę na ćwiczenia i jest bardzo fajnie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas też szkoła rodzenia jest za free tylko się muszę dowiedzieć gdzie dokładnie są zajęcia. Ja mam swoją położną co "prowadzi" moja ciążę jest tak "zajęta" naszym dzieckiem że najchętniej wzięłabym prywatną tylko pomimo licznych poszukiwań póki co nie znalazłam;( Szukamy dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc 🙂 jestem nowa na orum...ja mysle,ze szkola rodzenia to dobrty pomysl 🙂mozna sie duzo nauczyc...takie opinie slyszalam od wiekszosci znajomych i wiem,ze wiekszosc jest zadowolona ze szkol...dlatego najlepiej isc tam,gdzie opinie o szkole rodzenia jest najlepsza wsrod znajomych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
J tez się zapisałam na maj do szkoły rodzenia w szpitalu, w którym chce rodzić. Przynajmniej zapoznam się z salą z personelem i nie będzie to potem dla mnie takie stresujące jak przyjdzie do porodu.
Oczywiście na zajęcia będę chodzić z mężem który chce być przy porodzie 🙂Hihi...w sumie to dobrze, bo będę miała kogo wyzywać pomiędzy skurczami:P [img size=342]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/3_Bdzie_CRECZKA_5485-075f1470dbb6c63de940e714cebdc560.gif" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiewioreczka napisał:
Ja też jestem zdecydowana na szkołę rodzenia, ale zastanawiam się kiedy się zapisać. Dziewczyny decydujecie się na szkołę w połowie ciąży czy czekacie do 8 miesiąca?


Kochana ja pytałam się położnej o szkołę rodzenia to powiedziała, że zaczyna się ja od 27tc. Przynajmniej u nas...:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja zaczynam 7 kwietnia zajecia, polozna prowadzaca pracuje w szpitalu w ktorym chce rodzic(jak dojade, bo 1 godz. drogi od domu)
zajecia mam od 18-20tej wiec maz bedzie ze mna( musicie poszukac takich zajec gdzie maz bedzie mogl przyjsc po pracy- u mnie byly do wyboru poludniowe lub wieczorne godziny) , sa tez zajecia w weekendy wiec mozna sobie dostosowac. placimy 200zl za 5 tyg. zajec.
od kolezanek ktore rodzily wiem,ze pierwsze pytanie poloznej na porodowce to czy chodzily do szkoly i potrafia oddychac i wspolpracowac z polozna, bo wtedy porod jest dla nas lzejszy.
poza tym potwierdzam,ze na szkole uczysz sie takze "obslugi noworodka" w domu i jesli nie ma sie doswiadczenia takie lekcje pomoga- wiadomo,ze mamy opieke we krwii ale jezeli mozemy jeszcze sobie pomoc to polecam taka szkole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...