Skocz do zawartości

Anemia | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja mialam anemię cała ciazę z synem która sie jeszcze poglebiła po krwotoku poporodowym ale niestety krwotoki przy anemii są praktycznie standardem. Co więcej ze względu na moja awersje do igieł nie pozwoliłam podać sobie kroplówki ale szybko doszłam do siebie. Anemię mam cały czas i tym razem będe kombinować żeby sprowadzić żelazo z Polski bo tutaj jakoś nie chętnie przepisują a przy tak silnej anemii zwykłe witaminki nie pomogą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Odpowiedzi 58
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
KTOS MI POWIEDZIAŁ ZE NA ANEMIE NAJLEPRZA JEST WODA Z POD KISZONYCH BURAKÓW.
MOZE BYC SLOIK LUB KAMIONKA. POKROIC BURAKI W PLASTERKI,DODAC DWA ZABKI CZOSNKU, ZALAC PRZEGOTOWANĄ LETNIA WODĄ I NA WIERZCH DAC SKÓRKE Z CHLEBA. NOI PRZYKRYC. PIC TĄ WODE..PODOBNO SMIERDZI PLEŚNIĄ ALE POMAGA W 100%. WŁASNIE CZEKAM AZ SIE LEKKO PODKISI I MAM ZAMIAR PIC...MAM DWA DNI NA POLEPRZENIE WYNIKÓW BADAN. PRUCZ TEGO KUPILAM SOK Z BURAKÓW HORTEXA W KARTONIE 1L I MAM ZAMIAR GO WYPIC ZARAZ. ZOBACZYMY CZY POMOGĄ TE RADY 😆 MIEJMY NADZIEJE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też mam bardzo niską hemoglobinę. ogólnie dość silna anemia... a na początku wyniki miałam super.
buraki juz mi bokiem wychodzą.
słyszałam że sok z czarnej porzeczki jest też dobry.
biorę żelazo z kwasem foliowym.
jakoś na dniach idę zrobić wyniki, okaże się czy coś pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michalindzior napisał(a):
ja też mam bardzo niską hemoglobinę. ogólnie dość silna anemia... a na początku wyniki miałam super.
buraki juz mi bokiem wychodzą.
słyszałam że sok z czarnej porzeczki jest też dobry.
biorę żelazo z kwasem foliowym.
jakoś na dniach idę zrobić wyniki, okaże się czy coś pomogło.


JA W CZWARTEK MAM WIZYTE I BADNIA ZROBIE SOBIE Z RANA. JAK ZROBISZ PRZEDEMNĄ TO DAJ ZNAC CZY TE CZARY MARY Z BURAKAMI SIE SPRAWDZAJĄ 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
słyszałam że pietruszka jest dobra, morele, jakieś napary z pokrzywy 😮 i czerwone mięso. jaja (żółtka), fasola, niby grejfruty, a po posiłkach zawierających żelazo dobrze zjeść jabłko... 🤨 nie wiem czy to sie sprawdza, nie stosowałam.
a z leków Tardyferon Fol dostalam a Ty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
witam
dziewczyny ja odnośnie leku który ostatnio miałyście okazje spróbować leczyłam sie tym lekiem przez ponad 6mc i faktycznie po pierwszym miesiącu badania sie pogorszyły dodam że mój poziom wyjściowy hemoglobiny to 5,9(fatalny!!!!) żelaza w organizmie praktycznie zero a mam 29lat...tardyferon zaczął dobrze działać dopiero w drugim miesiącu jego przyjmowania...i do tej pory go przyjmuje bo niestety już mam taką skłonność...nie rezygnujcie i bierzcie go nadal żaden tego typu lek nie działa natychmiastowo...jakby co piszcie ..pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a dodam że podczas brania żelaza należy jeśc i pić dużo cytrusów spomagaja jego wchłanianie...kwas foliowy często może być ok pomimo braku żelaza a jego nadwyżka tez powoduje swoje skutki uboczne więc nie przesadzajcie z tym kwasem foliowym..no chyba że macie zalecenie od lekarza i dowód w badaniach że go akurat wam brakuje...ja miałam totalny brak żelaza mój organizm go po prostu praktycznie nie przyswaja ale kwas foliowy miałam ok więc sprawdźcie to przed leczeniem!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny widzę, że jesteście bardziej obyte w temacie wyników badań. Pwoiedzcie mi proszę czy znaczne obniżenie poziomu HCT (badanie krwi) może być zapowiedzią anemii?? Dodam, że w 7 tc miałam 36 a teraz (dokładnie 16tc robiłam badania) minus 39
z góry dziękuje za odp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spadek poziomu hematokrytu może być spowodowany przez: zmniejszenie liczby krwinek czerwonych - niedokrwistości a więc anemii...i przewodnienie organizmu.Ja mam w tej chwili będąc w 10tyg.ciąży HCT 39,0 A HGB13,1 dodam że lecze sie cały czas hematologicznie i przyjmuję tardyferon...jak możesz to podaj jeszcze wartość HGB czyli hemoglobiny...wartość HCT jaką masz w tej chwili jest ok ale nie należy do najlepszych...warto wzbogacić dietę ...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no hemoglobina rónież w normie ale warto by było ja troszkę podnieść..wzbogac diete w produkty zawierające dużo żelaza 😉
Żelazo - Jest niezbędne do budowy tkanek płodu, a zwłaszcza czerwonych ciałek krwi. Jeśli codzienna dieta matki nie zawiera dostatecznie dużo tego pierwiastka, grozi jej anemia. Najlepszym źródłem żelaza jest chude czerwone mięso, jednak można je zastąpić innymi produktami, takimi jak jaja, fasola i zielone warzywa - szpinak, brokuły, szczaw. Bardzo bogata w żelazo jest również wątróbka, ale zawiera ona także dużo witaminy A, która w nadmiarze może być szkodliwa dla dziecka. By zapobiec anemii, często w tym okresie ciąży podaje się doustne preparaty żelaza.
wzbogać diete o te produkty i po jakimś miesiącu skontroluj ponownie krew...jak poziom sie podniesie to super i wszystko będzie wyrównane naturalnie jak spadnie trzeba zacząć brać dodatkowe preparaty żelaza które przepisze ci lekarz...a chwilę obecna anemii jeszcze nie masz ale malutko do niej brakuje więc warto się wziąć za siebie...przy anemii możesz sie bardzo źle czuć ..osłabienie ,zawroty głowy nie ma co ryzykować...bo jak mamie źle to dzidzi w brzuszku również...WZBOGAĆ DIETĘ I JEDZ REGULARNIE A WSZYSTKO BĘDZIE OK!!! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
Hej Dziewczyny! Mnie niestety również dopadła anemia... co prawda porykam się w nią już od dośc długiego czasu i niestety żadne leki wraz z dietą nie zaprowadziły mnie do prawidłowego poziomu hemoglobiny czyli 12 😞 Odebrałam dzisiaj wyniki i oczywiście historia lubi się powtarzać wynik HGB 9,4 - powiedzcie proszę czy ten wstrętny sok z buraków naprawdę pomaga??? Jak czuje tylko jego zapach to mnie sie na wymioty zbiera, ale skoro ma to pomóc Mojemu Maluszkowi to muszę się przełamać.
Capslocc widzę, że jesteś bardzo obeznana w temacie to proszę powiedz czy próbowałaś kiedyś walkę z tym sokiem i czy pomógł? PS. Dodam, ze spodziewałam się wyniku poniżej normy i gin przepisał mnie ascofer. Dziękuję za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Dorka ja zażywam ascofer, pije sok z buraczków i biorę 1 dziennie witaminę o nazwie FEMINATAL. Tak zalecił mnie ginekolog - ale będę u niego w środę to dokładnie zapytam czy oby tego żelaza nie będzie za dużo 🙂 Tylko, że mój wynik był naprawdę niski i to wówczas też może mieć wpływ na ilość zażywanych tabletek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jasia napisał(a):
Dorka ja zażywam ascofer, pije sok z buraczków i biorę 1 dziennie witaminę o nazwie FEMINATAL. Tak zalecił mnie ginekolog - ale będę u niego w środę to dokładnie zapytam czy oby tego żelaza nie będzie za dużo 🙂 Tylko, że mój wynik był naprawdę niski i to wówczas też może mieć wpływ na ilość zażywanych tabletek.


z tego co patrze to Feminatal nie posiada w swoim skladzie zelaza wiec chyba bez problemu mozna brac 🙂 a jaki mialas wynik bo ja mam 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja przed ciaza mialam anemie odkad pamietam tylko ze mam ten problem, ze nie moge brac zadnych witamin z zelazem ani zelaza w tabletkach samego bo mi od razu nie dobrze jest po nim. jedynie co to owoce badz warzywa, ale rzadko kiedy je jadlam bo zapominalam. narazie w ciazy anemii nie mam, az dziwne to jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...