Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Liczyłam , liczyłam i wychodzi mi albo 22 albo ..24 🤪 Poczęte w Wielkanoc, urodzone we Wigilię 🤪
Z tym usg tutaj jest tragedia, z Maksiem miałam 3 z czego tylko jedno przepisowe a dwa pozostałe prywatnie. Prywatnie tutaj zapłaciliśmy 170 funtów a dowiedzieliśmy się tylko tyle że będzie chłopak, reszty się doczytałam z załączonej karty bo położna moja również stwierdziła iz ona nie potrafi odczytywać tych danych 😲 😠 W Polsce byłam w 29 tygodniu i dopiero wtedy się dowiedzieliśmy tyle co chcieliśmy.
Teraz wyjątkowo się obawiam o dziecko bo jak miałam prześwietlenie szczeki panoramiczne to aba kazała mi założyć ołowiany ochraniacz jak fartuch na plecy a nie na brzuch !!! 😠 😠 😠 Biedna dzidzia ciagle jest narażona na krzywdę 😞
Powiem Ci, że ja już w tej chwili się martwię z kim zostawię małego jak pojadę rodzić, bo jesteśmy tutaj sami i na 100% nikogo do pomocy miec nie bede więc nie ukrywam że jestem spanikowana. Dodatkowo mam w domu swój zwierzyniec o który dbam tylko ja, mąż nie ruszy palcem. Boję się tez jak Maks zareaguje. Bardzo chciałam jak najszybciej drugie dziecko a teraz jak już jest po fakcie to panikuję. Po 5 testach pewna nie byłam dopiero jak okres sie nie pojawił. Całe szczęście ze ten pierwszy test zrobiłam bo inaczej znowu miałabym prześwietlenie 😠 Eh, nie chodzisz do denta źle, chodzisz tez źle. W dodatku od 3 dni bolą mnie zęby, wyleczone... chyba za mocna szczękę ściskam z nerwów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Fredeczkaa 🙂
Jedyną dolegliwość którą póki co odczuwam to coraz bardziej rosnąca wściekłość na mojego denta 😠 Nie dość ze założył srebrne, czytaj rtęciowe plomby to jeszcze źle zaleczył zeba i teraz mnie boli pod plombą 😠 Konował cholerny !!!
A tak poza tym żadnych dolegliwości tak samo jak miałam z synkiem więc może synus będzie miał braciszka 🙂 Chwała Bogu, wreszcie Kicia odpocznie od chińskich pieszczot Maksia :d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny tak sobie do Was zajrzałam i widze,że macie obawy - jak każda z nas matek zawsze ma i będzie mieć obawy.
Jestem stycznióweczką 2010 wtedy urodziłam drugą córeczkę Maję, a 20miesiecy wcześniej córcię Agatę. Nie będę Was okłamywać, że będzie łatwo - najgorzej sama końcówka, ale idzie przeżyć 🙂 jestem tego przykładem 😆 ale teraz jak patrzę jak dziewczyny nie mogą bez siebie żyć- u takich małych istotek widać tęsknotę 🤪 jak widze jak Agata tuli się do siostry, głaszczę ją i całuje to niczego nie żałuje i ciesze się, że tak wyszło 🙂
trzymam za Was kciuki!!! buziaki dla Wszystkich!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przecudna córunia Dusia 🙂
Oby więcej takich wpisów jak Twój, może wtedy obawy bedą mniej intensywne. Bardzo się boję odebrać dzieciństwo i radość synkowi i dlatego będe się starać żeby nawet przez chwilę nie poczuł że ktos inny zabiera mu ukochaną mamusię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Jejku ja tez mam obawy...boję się,że Oskar będzie zazdrosny,bo teraz wszystko kręci się wkoło niego,tymbardziej,ze potrafi byc małym złośnikiem 😞

Co do objawów to mnie męczą potworne mdłości...jak w pierwszej ciąży jest mi niedobrze non stop prawie,nawet w nocy 😞 i zajadam się ogórkami...mniam 😜
No i jestem strasznie zmęczona...ale to też od tego,ze Oskarowi przebijają się 4,gorączkuje-39,2 😞 i noce bardzo ciężkie a ja do niego wstaje,bo mąż złamał rękę i nie chwyci go nawet 😞

Marzę tylko o spaniu...ale wyśpię się chyba dopiero jak mu gips ściągną...czyli może za 6 tygodni 😞

Chciałabym,żeby była córeczka 🙂...jej i nasz Dragon będzie już w ogóle biedny 😞...Oskar kocha naszego boksera...męczyć 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira napisał(a):
Przecudna córunia Dusia 🙂
Oby więcej takich wpisów jak Twój, może wtedy obawy bedą mniej intensywne. Bardzo się boję odebrać dzieciństwo i radość synkowi i dlatego będe się starać żeby nawet przez chwilę nie poczuł że ktos inny zabiera mu ukochaną mamusię.


Bagira nie odbierzesz synkowi dzieciństwa!Ty mu dasz kompana lub kompankę do wspólnych zabaw! przygotowuj go przez całą ciąże na rodzeństwo- ja Agacie cały czas mówiłam i myślałam że dziecko nie rozumie...a ona siostrę przyjęła z otwartymi ramionami i teraz całuje przytula- po prostu kocha!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagira na pewno będzie dobrze 🙂
Nawet nie myśl inaczej!!!!!

A jak samopoczucie...jakieś objawy u Was kochane?
Mi jest słabo i nadal mdłości....no i nie wysoana,bo Oskarowi prezbija się reszta 4 górnej,gorączka juz drugi dzień do 39,2 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas na szczęście Maksiowi ząbki bez objawowo wyszły 🙂
Czuję się dobrze, słabo jest czasami ale to pewnie przez anemię która sie ciągnie jeszcze od ciąży z Maksiem. Jutro mam wizytę u lekarza, potem położna i pierwsze badania.
Powiem wam że jesli drugą ciążę będę przechodzić tak pierwszą to będzie super 😁
Słuchajcie, nie mogę wstawić suwaczka, u was wszystko działa ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Oskara pierwszy ząb najgorzej a potem było super,tylko te 4 najgorsze 😞,bo one są juz wielkie 😞

Bagira to daj znać jak tam po badaniach 🙂
Ja dopiero 18 maja ale szukam jeszcze gdzieś indziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Badania dopiero po 8 tygodniu 😠 jutro tylko lekarka przypomni że teraz mam czekać na wizytę u położnej i to tyle. Tutaj generalnie nie ma żadnych badań prócz krwi. Pomaca brzuch, posłucha serduszko i to tyle a i mocz bada co wizytę a te zazwyczaj sa co ... 2 miesiące.
Niestety opieka w czasie ciązy jest nędzna za to warunki porodowe na bardzo wysokim poziomie. Wkurza mnie to, bo co że poród luksusowy skoro zanim do niego dojdzie to stracę kupę nerwów u tych niedouczonych położnych. Gina nie widziałam w pierwszej ciaży i nie zobaczę w tej, bo nie widza potrzeby. Co gorsza, jak bym chciała mieć wyczerpujące w szczegółach USG to musiałabym lecieć do Pl bo osoby wykonujące tutaj scan nie sa lekarzami i sa w stanie odczytać tylko podstawowe informacje i płeć 😠 Gdybym wiedziała że jest lekarz gin który wykonuje usg to bym zapłaciła te 170 funtów żeby tylko wiedzieć co i jak ale póki co o takim nie słyszałam.
Tak więc niestety wszysto ma swoje dwie strony, nie może być tylko dobrze, zawsze musi byc cos pod górkę.
Kurczę, nie mogę zmienić danych w swoim profilu, ma jeszcze ktos z tym kłopot ?
Ps. Adus, do jakiego lekarza chodzisz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale przerąbane 😞
Nie wyobrażam sobie tego,że tylko położna prowadzi mi ciążę 😞
W pierwszej ciąży chodziłam do Dr.Konarskiej na ul.Kasprzaka,prywatnie,bo niby nie miała miejsc normalnie i każda wizyta 100 zł,ale co miesiąc,usg i zdjęcie za każdym razem,po 30 tyg.normalnie ktg.
Teraz do niej też poszłam ale po zbadaniu powiedziałą,ze u niej nie ma miejsc i musze znaleźć lekarza,który poprowadzi całą ciążę no i trafiłam do przychodni koło Kliniki św.Rodziny do dr.Machczyńskiego z tej kliniki.
Od niego też dowiedziałam się,że Konarska ciągle odsyła pacjentki,no chyba,że chodzisz prywatnie oczywiście a ja nie zamierzam teraz płacić jak mogę chodzić na NFZ.

co do profilu,to ja nie moge zmienić avatara w wcześniej miałam problem z suwaczkami 😞

Bagira to teraz wychodzi,że w którym tyg.jesteś?
Ja już uzupełniłam na podstawie tego terminu porodu jaki wyszedł na usg-czyli 13 grudnia 🙂wychodzi 7 tydz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja byłam na usg 3 i 4D w klinice dr. Wandelta i byłam bardzo zadowolona, teraz jeśli dolecę to znowu do niego pójdę.
Termin mam na 22/ 24, w tej chwili wychodzi mi ponad 5 tygodni.
Kurczę, te zmiany na brzuszku są do niczego, w niczym się nie idzie połapać. Nie mogę nic zmienić w ustawieniach więc ani suwaczka nie dodam ani tygodni ciąży 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on prywatnie przyjmuje nie?
Gdzieś juz słyszałam to nazwisko.

Te zmiany mnie też denerwują ale co zrobić,napisz do Admina,że masz problem,ja pisałam,bo nie mogłam wkleić suwaczka z ząbkami i teraz jest ok.Tylko tego avatara nie moge zmienić 😞

Jej...mały znowu 39,1...goni się z psem i co chwilę podlatuje się przytulić...biedny tak cierpi przez te zęby 😞

A mi słabo cały dzień...chyba wychodzi nie wyspanie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, on ma prywatną klinikę. Mogłaś z słyszeć bo według rankingu najlepszych lekarzy jest jednym z lepszych w Poznaniu. Wiesz, jak ja mam za przeproszeniem dupowatą opiekę przez cała ciązę to jak już mam okazje iśc do dobrego lekarza to staram się iśc do najlepszego i póki co nie żałowałam 🙂 A tak z innej beczki, gdzie w Poznaniu mieszkasz ? Może jak będę i pogoda dopisze i nie mieszkasz za daleko to jakis spacerek z maluchami 🙂
Też chodze cały czas nieco osowiała ale to raczej ciśnienie, mam normalnie bardzo niskie ale od początku ciąży to już śmiechu warte, teraz na przykład 91/53 a kawusią nie podniosę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie stać w tej ciąży na prywatne wizyty...szukam na gwałt pracy,bo u mnie była redukcja etatu 😞...więc z jednej strony ciąża mnie cieszy ale z drugiej jak nie znajdę pracy to nie wyobrażam sobie tego... 😞 muszę gdziekolwiek się zaczepić

No jakbym była na Twoim miejscu to też bym skorzystała z okazji odwiedzenia normalnego lekarza.
A swoją drogą dlaczego tam u Was to wszystko takie do d..?

Ja mieszkam przy stadionie Lecha 🙂...jeśli Tobie blisko i Oskar będzie zdrowy to chętnie się wybiorę na spacer 🙂 🙂 🙂

Masz juz jakieś objawy ciąży?

A gdzie reszta grudnióweczek???? Odzywajcie się!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Własnie to mnie w Polsce delikatnie rzecz ujmujac wnerwia, że trzeba zapierdzialać żeby wyżywić rodzine a nie daj Bóg stracisz pracę to szanowne państwo ma cie w poważaniu. System w Szkocji jest nieco pojechany ale przynajmniej do takich sytuacji nie dopuszcza, pomaga finansowo na ile potrafi co niestety wiele osób wykorzystuje 😠 Jeśli chodzi o opiekę zdrowotną to wychodzą z założenia :" Co mnie nie zabije to mnie wzmocni " a że ciąza to nie choroba to się roztkliwiać nie będziemy. Ok, moze nie choroba ale pomagać chyba lepiej niz olewać. No a najbardziej dobija mnie ta selekcja naturalna 😠 Nie ratują ciąż do 13 tygodnia !!! Mają wyż to nie muszą, co za osły.
Co do objawów ciąży to podobnie jak z Maksiem nie mam praktycznie nic. Brzuszek się lekko zarysowuje, zachcianek żadnych nie mam, mdłości też więc tak jak poprzednio, zobaczymy jak będzie po 7 tygodniu bo wtedy zaczynają się kłopoty. Oby się obeszło.
Mieszkasz w moich okolicach, bo generalnie jestem z Os. Kopernika a w tej chwili rodzice mieszkają na Palacza, więc bliziutko ;D Spacerek murowany, byle pogoda się udała 🙂
Kolorowych snów i spokojnej przespanej nocy :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂
Super,bo ja dokładnie mieszkam na ul.Olszynka 🙂,napisałam,że koło stadionu bo blisko i każdy wie gdzie jest ale jak jesteś z Palacza to wiesz gdzie jest moja ulica 🙂 🙂 🙂

No nasze Państwo ma w d... rodziny,szczyci się wielką polityką prorodzinną ale jak na razie to gów... robi !!!
Dostaniesz 1000 zł...co masz z tym zrobić...śmieszne i żałosne 😠

Co do ciąży to mi się podoba i opieka w czasie ciąży i po porodzie,trafiłam na świetne położne w klinice św.Rodziny 🙂 i drugi poród też tam chcę 🙂...oby tylko nie cesarka,bo to koszmar 😞
Nie rozumiem takiego myślenia,że nie ratujemy ciąży do 14 tygodnia..przecież to jest dziecko!!! no ale dla lekarzy to tylko płód 😠...ach każdy kraj inaczej to postrzega 😞

Oskar wczoraj nauczył się do tyłu chodzić i cały ranek się wygłupia 😁

A ja mdłości 🤢...wielka ochota na colę i ogórki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagira jesteśmy tylko dwie...a Magnezja i Kropeczek gdzie???? Odezwijcie się 🙂
Z tego co widziałam na opisie tygodnia 7 to są jeszcze 2 grudniówki co mają termin taki jak ja.
Odezwijcie się wszystkie,bo nas tak mało!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Pomyliły mi się godziny i nie dotarłam dzisiaj do lekarza , dopiero w czwartek idę 😠
Co do opieki na wyspach. Wychodzą z założenia że skoro płód obumarł to znaczy że był chory i nie zdolny do przeżycia , więc nie warto ingerować w prawa natury. Generalnie jest w tym sporo racji ale z drugiej strony nieraz kłopoty z ciąża wynikają z niedbalstwa o siebie i wtedy szkoda takiej małej istocie zabierać szansę na życie. No ale nie trzeba też zapominać że Uk jest krajem stosującym powszechnie aborcję więc o czym tu mówić ...
Podobą mi się tutaj zdecydowanie warunki porodowe. Nie dośc że masz znieczulenia jakie chcesz i nie chcesz za free, wystarczy poprosić to jeszcze osobny duzy pokój dla siebie od początku az do wyjscia ze szpitala, dziecko jest cały czas z matką, nikt go nie tknie bez Twojej zgody. W trakcie porodu jest tylko połozna która patrzy co jakis czas jak przybiega akcja porodowa, jesli jest taka konieczność pomaga ale zazwyczaj czeka aż do momenty wyjścia dziecka wtedy pomaga urodzic tak żeby sie kobieta nie uszkodziła. Powiem Cię ze nie znam żadnej tutaj kobiety która byłaby nacinana czy szyta a dzieciaki rodziły się dośc spore, więc jednak ta wprawę mają. Ogólnie opieka w szpitalu doskonała, szkoda tylko że zanim sie do tego szpitala trafi to trzeba przez 9 miesięcy walke z nimi stoczyć.
Nie wiem tez co sądzisz o porodach rodzinnych, dla mnie to rewelacyjna sprawa. Mąz bardzo mi pomógł, cały czas podawał wodę, chodził ze mną, masował i co tam jeszcze o samym porodzie nie wspomnę bo jak juz nie miałam sił to dodawał je mówiąc ze już prawie maly jest z nami. Biedulek był wykończony chyba nie mniej niz ja no i po porodzie to on wzioł małego bo ja nie miałam kompletnie sił. Fakt ze mężczyzna delikatniejszy nie najlepiej by się czuł w takiej sytuacji ale jesli jest chęc to jak najbardziej !
Powiem Ci że póki co nie mam typowych uciążliwych dolegliwości ciążowych, więc albo mnie znowu ominą albo dopiero przyjdą, oby nie !!! Mam strasznie słaby zęby a że przez całe zycie panicznie sie bałam denta to stan ich był fatalny. z Maksiem w ciazy nie dałam się przekonać do wizyty więc była wyrodna matka, chociaż jak tak sobie pomyślę ilę mnie to stresu kosztuje to może i lepiej. Kilka miesięcy temu wreszcie wziełam się za siebie i teraz tak chodzę 2 -3 razy w tygodniu ale na szczęście to już końcówka :d Miałam miec implanty w czerwcu a teraz lipa, usze czekać az do końca. Tak więc lepiej żeby mdłości i wymioty mnie ominęły bo cały mój wysiłek pójdzie na marne 😞
Powiedz, Twój synus już cos mówi albo chodzi ? Nasz jak mu sie chce to owie mama, chodzić nie chodzi bo zapiernicza na kolanach. Ile Oskarek wazy bo zaczynam się zastanawiać czy nasz nie jest za mały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej,no miejmy nadzieję,że szybko minie ten czas i trafisz do lekarza 🙂

Jestem jak najbardziej za porodem rodzinnym,mieliśmy taki mieć,ale niestety Oskar ułożył się miednicowo i dupa 😞...już w 33 tc wiedziałam,że cesarka...to był koszmar dla mnie 😞najgorzej z bólem i chodzenie po 😞
Ale położne pomagały,co prawda w klinice dziecko nie jest przy matce,ale mi to pomogło,bo nie dałabym rady,ledwo chodziłam a spałam na siedząco bo bym się nie podniosła,byłam bardzo słaba 😞
Mam nadzieję,ze teraz skończy się porodem fizjologicznym no ipewnie wtedy rodzinny...mój mąż ma nerwy ze stali( jest technikiem sekcyjnym-więcej nie musze chyba tłumaczyć 😜).
Za aborcją nie jestem,jak ktoś nie chce dziecka to niech sie zabezpiecza,a nawet jak juz zajdzie to można oddać dziecko w szpitalu i będzie miało szansę na godne życie jak trafi do rodziny adopcyjnej.
No gwałt to co innego....nie wypowiadam się na ten temat,bo sama nie wiem co bym zrobiła...ale nie mogłabym chyba usunąć 😞
To moje zdanie,u nas to zabronione a u Ciebie nie...ale wiadomo jak to jest w podziemiu

Dobrze,że masz tam takie warunki porodowe,jak jest u nas to za dużo nie powiem,bo przy cesarce jest inaczej 😞

Mój synek zaczął chodzić jak miał 10,5 miesiąca a teraz juz biega i do tyłu chodzi 😜...jakoś u niego wszystko szybciej,jak miał 6 to sam siedział a 7,5 to raczkował 😁
na razie mówi:mama,tata,daj,baba,dam,ta,be
Waży niecałe 9 kg i ma 75 cm,no ale ja mam 156 😜
Waży troche mało,bo 3 razy chorował na zakażenie układu moczowego i był w szpitalu już jak miał 2 m-ce,teraz też za dużo nie przybiera,bo od miesiąca ma bunt na obiad i jak tylko widzi(obojętnie co,bo wiele potraw nawet ze słoiczków próbowałam) to krzyk,a jak mu siłą dam to krzyk jakbym go ze skóry obdzierała 😞...nie wiem co jest i mnie to martwi 😞
Nie chce też nagle jeść z łyżeczki kaszki,tylko z butli(a juz pochowane były)

A jak Twój maluszek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Ci ze babeczki nie narzekały tutaj na cc, maz moze byc obecny bo jest tylko blokada no i wracasz do domu po 3 dniach a po naturalnym po 6h jak chcesz więc nie trzymają długo. Ja byłam 3 dni bo nie miałam siary i małemu bardzo cukier spadał więc czekali kiedy wróci do normy. Sam poród po mimo 12h wspominam bardzo dobrze. Do szpitala przyjechałam z 8.5 cm rozwarciem o 10 miałam 10 cm i wyobraź sobie od 10 do 15 parłam 🤪 Moje dziecko stwierdziło ze nigdzie nie idze :d Nawet proponowali oxytocynę po czym nacinanie ale sie nie zgodziłam i dobrze bo sama dałam radę. Wazył 3.280 więc akurat. Jako ze miałam anemię to się nie obeszło bez krwotoku po usunięciu łożyska i przyznam się bez bicia tego się boje panicznie bo ból był potworny. Mam bardzo wysoki próg bólu, rodziłam na żywca i było ok ale usuwanie łożyska było potworne. Nie powiem, byłam przerazona jak nagle zebrało sie 6 lekarzy i zaczeli wokól latac, dostałam leki na zatrzymanie krwotoku nawet sie nie spytali bo nie było czasu ale na kroplówkę sie nie zgodziłam, po prostu nie znosze igiel więc wolałam sie obejśc . Generalnie nie mieli ze mną łatwo :d
Co zaś do Maksia to w tej chili wazy lekko ponad 10 kilo i jest dośc długi z 80 kilka cm pewnie. Je wszystko, dosłownie wszystko bo co sie nawinie na podłodze to tak samo a i jedzenie kota juz nieraz dopadł. Na kakao dostaje uczulenia więc tego unikam a tak poza tym je to co my 😉 Do 6mc karmiłam piersią potem zaczeło mleko zanikać no i gryzł zlosliwie więc nie było to zbyt miłe. Pierwsze zabki wyrosły jak miał 3.5 miesiace nawet nie zauwałayłam jak , maz zauwazył 😁 Ogólnie jest bardzo zywym i kochanym bobasem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...